Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Sivilceye karşı pancar suyu + diğer 4 alternatif ipucu

 1. Sivilceye karşı pancar suyu kullanmak deneyebilirsiniz, çünkü pancar suyu çok sağlıklıdır. Pancar suyunun faydaları hakkında çok şey yazılıyor. Sporcular için iyidir, cilde iyi gelir, asitliği etkiler. Tüm bunlar, sahip olduğunuz sivilceyi de etkileyebilir.

 1. , Akne muzdarip bile iyi geçmiş ergenlik insanlar için, bu okumalısınız bir makale.

Aknenin nedeni

 1. Hemen hemen herkes sivilcenin hormonal dalgalanmalardan kaynaklandığını bilir. Bu aynı zamanda ergenlik çağındaki birçok çocuğun sivilceden muzdarip olmasının nedenidir, ancak neden bazen ergenlikten sonra durmuyor?

 1. Kadınlarda hormon seviyesi bazen hala belirtilebilir. Akne adet döneminde birdenbire yeniden ortaya çıkabilir. Çok sinir bozucu.

 1. Ayrıca erkekler için de sivilce bazen bir sorundur, ama hormonlardan kaynaklanmıyorsa sebebi nedir?

 1. Diğer sivilce nedenleri şunlar olabilir:

 1. Bazı kıyafetleri ve yatak örtülerini vücudunuzla çok uzun süre temas halinde bırakarak, gün içinde vücudunuza bulaşan sebum, ter, kir gibi vücut kalıntılarını hapseder. Cildinizi temizledikten sonra bile kıyafetleri giymeye devam ederseniz, bu, gözeneklerinizin temiz giysiler giymenizden veya temiz nevresimler üzerinde uyumaktan daha hızlı kirlenmesine neden olabilir.

 1. Hemen hemen aynı sebepten dolayı cildinize özen göstermek sivilcenin önlenmesi için önemlidir. Cildinizi günlük olarak temizleyerek daha az kirin cildi tahriş edip akneye neden olabileceğinden emin olursunuz. Ek olarak, bazı merhemler bakterilerin cildinizi daha az tutmasını sağlayarak akne riskini daha da azaltır.

 1. Yüksek şekerli bir diyet, yani cips, çikolata, hamburger ve diğer sağlıksız yiyeceklerle dolu bir diyet de daha fazla sivilceye neden olabilir. Birkaç hafta atıştırmamaya çalışın, o zaman sivilcenin daha az olduğunu göreceksiniz ve tekrar atıştırmaya başladığınızda 48 saat sonra tekrar 1 sivilceye sahip olacaksınız.

 1. Bunun nedeni, yüksek şekerli diyetin vücudunuzda daha yüksek düzeyde iltihaplanmaya neden olabilmesidir. Sivilce, deride bir tür irin çıkan küçük bir iltihaptan başka bir şey değildir.

Pancar suyu neden bu konuda bir şeyler yapabilir

 1. Pancar suyunda, vücudunuzdaki sivilceye neden olabilecek iltihaplanmaya karşı bir şeyler yapan her türlü yararlı madde vardır:

 1. Karaciğer, vücudunuzun filtreleme sistemidir. Vücudunuzdaki tüm toksinler karaciğeriniz tarafından filtrelenir. Ek olarak, diyetinizdeki maddeleri vücudunuz için yararlı yapı taşlarına dönüştürür. Bu aynı zamanda vücudunuzdaki en büyük organdır ve yaptığı işin ne kadar önemli olduğunu gösterir. Ayrıca karaciğeri kanla besleyen iki damar vardır.

 1. Karaciğer ayrıca yağın sindirimi için önemli olan safra içerir, ancak safra aynı zamanda biraz daha kalın bir materyal parçasıdır ve karaciğerde hareket etmeyi zorlaştırır. Kırmızı pancar, karaciğerdeki safrayı seyrelterek işini daha iyi yapabilir ve böylece safra, yağı sindirmek için ince bağırsağa daha hızlı ulaşır.

 1. Karaciğer ayrıca vücudunuzdaki yüzlerce işlevden sorumludur. Sağlıklı bir karaciğer size daha iyi bir bağışıklık sistemi ve daha fazla enerji verir. Ek olarak, ruh halinize ve stres seviyenize etkisi olduğuna dair göstergeler var.

 1. Pancar suyu bu nedenle karaciğere ve cildinize çeşitli şekillerde yardımcı olur. Az toksinler o akne yol açma olasılığının düşük olduğunu hangi araçlar, cildinizi girin. Ayrıca daha az stres yaşama şansınız da var ki bu aynı zamanda sivilcenin önemli bir nedenidir ve sivilceyi de azaltır.

 1. Pancardaki antioksidanlar aynı zamanda sivilcelerin azalmasına da yardımcı olur. Araştırmalar, diyetinize antioksidan eklemenin birkaç ay sonra deneklerde sivilceyi azalttığını gösteriyor. Bu çalışmada sivilceyi azaltmak için antioksidanlara çinko da eklenmiştir.

 1. Kırmızı pancar ayrıca çok fazla çinko içerir, bu da antioksidanlara ek olarak akneyi etkileyen daha fazla özelliğe sahip olduğu anlamına gelir.

 1. Üç ay boyunca her gün diyetinize bir miktar pancar suyu veya başka bir pancar eklemek kesinlikle akneyi azaltmaya yardımcı olabilir.

 1. Folik asit ayrıca bazı insanlar için akne ile mücadelede önemli bir rol oynar. Aknesi olan kişilere bazen ondan kurtulmaları için takviye bile verilir, ancak bir folik asit takviyesi aslında diğer akne tedavilerini engelleyebilir.

 1. Neyse ki, pancar suyu bir folik asit takviyesi değildir ve takviyelerden daha az etkilenir.

 1. Bunun sizin için iyi bir çözüm olup olmadığını veya diğer ilaçların etkisini etkileyip etkilemediğini her zaman önce doktorunuza danışabilirsiniz.

 1. Kanınızı ve dolayısıyla vücudunuzu temizlemek için önemli olan bir başka organ: böbrekleriniz. Potasyum, böbreklerinizin işleyişini iyileştiren önemli bir mineraldir. Pancar suyu ayrıca vücudunuzun kendini arındırmasına yardımcı olan çok miktarda potasyum içerir.

 1. Ek olarak sivilce de potasyum eksikliğinin bir belirtisi olabilir.

 1. Bu, örneğin, potasyuma kıyasla nispeten büyük miktarda tuz yerseniz.

Sivilce ve pancar suyu olan kişilerin deneyimleri

 1. Pancar suyunun sağlığa faydaları hakkındaki bu bilgiye ek olarak, birçok insan akne için pancar suyunu çoktan kullanmaya başladı.

 1. Örneğin, güzellik blogu Beautylab'da, blog yazarı sırtında çok fazla sivilce olduğunu ve denemek için pancar suyu içmeye başladığını belirtiyor. Blogda pancar suyundan önce ve pancar suyunu içtikten sonra sırtının neye benzediğini gösteriyor. Bu gerçekten büyük bir fark ama tabii ki bu sadece 1 kişi. Herkes için çalışabileceği anlamına gelmez.

 1. Çeşitli forumlar ayrıca kadınların sivilceleri azaltmak için pancar suyu kullandığını gösteriyor. Bunun onlar için farklı etkileri vardır. Ayrıca pancar suyundan önce elma yemenin faydalı olduğu da belirtilmektedir.

Akneyi azaltmak için diğer ipuçları

 1. Sabahları bir bardak pancar suyu içmenin yanı sıra, sivilce oluşumunu azaltmanın başka yolları da var.

 1. Aknenin ana nedenlerinden biri olan iltihaplanma diyetten kaynaklanır. Pancar suyunu diyetinize dahil etmek, iltihabı azaltmak için zaten çok şey yapıyor ve bundan daha fazlasını yapabilirsiniz.

 1. Başlamak için ilk şeylerden biri daha az şeker yemektir. Şeker, patates karışımlarında şeker ve tavuk filetodaki şeker gibi gıdaya eklenen özel üretilmiş şekerler, genellikle daha yüksek düzeyde iltihaplanmaya neden olur ve bu da akne ile sonuçlanabilir.

 1. Sadece meyvede şeker gibi doğal olarak oluşan şekeri yiyerek ve şekeri sadece sağlandığı şekilde yiyerek, yani portakal suyu yerine bütün bir portakal, şekerin etkilerinin en aza indirilmesini sağlarsınız.

 1. Şeker genellikle lifle birlikte doğal olarak oluşur. Kan şekeri seviyenizin aşağı yukarı aynı kalması için şeker emilimini yavaşlatmak için bu life ihtiyacınız var. Bu, şekerin gereğinden fazla iltihaplanmaya neden olmasını önler.

 1. Akne oluşumunu azaltmak için özellikle kurabiye, şeker ve çikolata bırakın.

 1. Yağlar, özellikle trans yağlar ayrıca vücutta daha yüksek düzeyde iltihaplanmaya neden olur. Buna ek olarak, genellikle ciltteki bakterilerin de etrafa saçıp tahrişe neden olduğu daha yağlı bir cilt sağlar.

 1. Ne yazık ki birçok ürün trans yağ içerir. Yani bir dahaki sefere alışverişe çıktığınızda süpermarkette etiketleri okuyor olacak. Bazen organik vejetaryen et ikamelerinde bile var!

 1. Özellikle yağsız et yiyerek, sizin için kötü olan mümkün olduğunca az yağ yemenizi sağlarsınız.

 1. Tamamen sağlıklı olmak istiyorsanız, omega 3 iyi bir yağ türü olduğu için hala balık yiyebileceğiniz vejetaryen bir diyet yapın.

 1. Daha önce de belirtildiği gibi, kötü cilt bakımından da sivilceye yakalanabilirsiniz. Çok uzun süre kıyafet giymek, kir nedeniyle omuzlarda, boyunda ve sırtta sivilceye neden olabilir.

 1. Yüzünüzü düzgün temizlememeniz durumunda yine sivilceleriniz olabilir.

 1. Bu nedenle, kıyafetleri ve yatak takımlarını düzenli olarak yıkadığınızdan ve sabah ve akşam cildinizi derinlemesine temizlemek ve nemlendirmek için günlük bir rutin uyguladığınızdan emin olun. nazik bir merhem.

 1. Güvenli tarafta olmak için kuru, normal, karma veya yağlı gibi ne tür bir cildiniz olduğu hakkında bilgi alın. O zaman o cilt tipine uygun bir bakım ürünü satın alın.

 1. Genel olarak yağlı ve karma cilde sahip kişiler sivilceye daha yatkındır.

 1. Stres de sivilcenin gelişiminde önemli bir faktördür. Tam o gün bir sunum yapmanız gerektiğinde, alnınızda büyük bir sivilce olur. Bunların hepsi böyle bir sunumun veya başka bir heyecan verici anın size verdiği stres yüzünden.

 1. Stres, bağışıklık sisteminizin zayıflamasına, iltihaplanmaya tepkisizleşmesine ve iltihabın sadece sivilceye neden olacak kadar kontrolden çıkmasına neden olur.

 1. Bu yüzden stresi azaltmak önemlidir. Bu birkaç yolla yapılabilir:

Nihayet…

 1. Pancar suyunun akneye karşı içilerek kullanılması akneyi önemli ölçüde azaltabilir, ancak bu bilimsel olarak kanıtlanmamıştır. Pancar suyunda daha sağlıklı bir vücuda ve dolayısıyla akneye daha az eğilimli bir cilde katkıda bulunabilecek birçok iyi madde vardır.

 1. Onu kullananların deneyimleri karışıktır.

 1. Bu nedenle sivilceyi azaltmak için pancar suyuna ek olarak başka adımlar atmak akıllıca olacaktır. Beslenmeniz ve cilt bakımınızın bunda büyük etkisi vardır. Bu nedenle sağlıklı beslenmeye ve temiz bir yaşam sürmeye çalışın.

 1. Şu anda ilaç kullanıyorsanız, her zaman doktorunuza pancar suyu kullanımının zararlı olup olmadığını sormanız akıllıca olacaktır.

 1. Son olarak, hayatınızdaki stresi olabildiğince ortadan kaldırmayı deneyebilirsiniz.

 1. Akneye karşı daha fazla ipucu ister misiniz? Ardından, ipuçlarıyla dolu ücretsiz e-kitabı indirin. Onu okuyanların% 95'i içerdiği ipuçlarından çok memnun.

 1. Sivilcelerimden nasıl kurtuldum

 1. Kahvaltım ve öğle yemeğimDonate - BNB: bnb16ghhqcjctncdczjpawnl36jduaddx5l4eysm5c