Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


19 Avokado Beslenmesinin Kanıtlanmış Sağlık Faydaları

19 Avokado Beslenmesinin Kanıtlanmış Sağlık Faydaları

 1. Bir araştırma çalışması, avokado tüketiminin, düşük metabolik sendrom riski de dahil olmak üzere, diyet kalitesinin ve besin alımının artmasına yol açabileceğini göstermektedir. Başka bir araştırma çalışması, avokado tohumlarının diyabet, iltihaplı durumlar ve hipertansiyonun yanı sıra hiperkolesteroleminin iyileştirilmesinde de kullanılabileceğini açıklar. Bu tohumlar, çorbalara, smoothie'lere ve içeceklere eklenebilecek organik avokado tohumu tozu ve takviyeleri şeklinde gelir.

Avokado Beslenmesi

 1. Avokado bir "süper besin" olarak kabul edilir ve çeşitli besinler, vitaminler ve mineraller bakımından zengindir. Bunlar ayrıca (sağlıklı) bir tekli doymamış yağ asidi kaynağıdır. CAC'a göre (California Avokado Komisyonu), orta büyüklükte bir California Hass avokado, neredeyse 22,5 gram yağ içerir. Bu yağın üçte ikisi mono-doymamış çeşittedir ve fruktozda da çok düşüktür. Belki de en önemlisi, avokado fitosteroller, karotenoidler ve flavonoidler gibi benzersiz bir organik bileşik koleksiyonuna sahiptir.

 2. USDA Ulusal Besin Veritabanına göre avokado, kalsiyum, demir, magnezyum, potasyum, bakır, manganez, fosfor ve çinko gibi mineraller içerir. Ayrıca A, K, C, E, B6, tiamin, riboflavin ve niasin düzeylerine de sahiptirler (sırasıyla B1, B2, B3 vitaminleri). [! 5518 => 1140 = 2!

 3. Not: Yüksek yağ içeriği onları enerji yoğunlaştırır veya 'kalorifleştirir' yapar - bu, kilo almaya katkıda bulunabileceğinden ne kadar tükettiğinizi bilmeniz gerektiği anlamına gelir; Sık kullanabileceğiniz herhangi bir yağlı ürün için geçerlidir.

Avokado'nun Sağlığa Faydaları

 1. Avokado çiğ olarak yenildiğinde çok faydalıdır ve dengeli ve sağlıklı bir diyete dahil edildiğinde sağlığınız için harikadır. Hem gıda hem de doğal cilt bakım ürünlerine ek olarak sağlık açısından birçok faydaları var. Avokado'nun iyi araştırılmış ve önemli sağlık yararlarından bazıları şunlardır:

Sağlıklı Kalbi Teşvikler

 1. Avokado’da bulunan Beta-sitosterol, sağlıklı kolesterol seviyelerinin korunmasına yardımcı olur. Araştırma çalışmaları, günlük yemeklerinin bir parçası olarak 5 hafta boyunca avokado verilen laboratuar farelerine,% 27 daha düşük trigliserit plazma seviyelerinin olduğunu ve HDL (iyi) kolesterolünün, avokado tüketmeyen kontrol grubuna kıyasla% 17 daha yüksek olduğunu gösterdi. . Bu, günlük avokado yemenin kalbi aterosklerozdan korumaya yardımcı olmasının bir nedenidir.

İyi Potasyum Kaynağı

 1. Potasyum normal kalp atış hızını korumaya yardımcı olan minerallerden biridir. Klinik Araştırmalar Dergisi'nde yayınlanan araştırmaya göre, potasyum yönünden zengin besinler, arterlerin sertleşmesi olan patojenik vasküler kalsifikasyonunu azaltabilir. Birmingham'daki Alabama Üniversitesi'nden Dr. Paul Sanders, avokado ve muz gibi potasyum yönünden zengin gıdalar yemenin kan damarlarını ve arterlerin gerginliğini azalttığı ve kan basıncını düzenlediği sonucuna varmıştır. Bu da, pıhtılaşma, kalp krizi ve felç riskini azaltmaya yardımcı olabilir.

 2. Ayrıca, potasyum hücreler ve organlar için kimyasal kanallar yoluyla sıvı dengesinin korunmasına yardımcı olur. Bu sıvı dengesi, sıvının ve toksinlerin vücutta hareketini idare eden böbreğin çalışması için de hayati önem taşır.

Sindirimdeki Yardımlar

 1. Avokado bağırsakta yatıştırıcıdır ve sindirime yardımcı olur. Her ikisi de sindirim sisteminin düzgün çalışmasını sağlamaya yardımcı olan çözünür ve çözünmeyen lifler içerir. Bu tür lifler sindirim için çok önemlidir, çünkü dışkıyı toplarlar ve gıdanın bağırsak yoluyla düzgün geçişini sağlamaya yardımcı olurlar.

 2. Son olarak, kabızlık ve ishal gibi durumlardan semptomları azaltırlar. Sonuçta, avokadolarda bulunan yüksek miktarda lif (hizmet başına günlük ihtiyacın yüzde 40'ı), bunu sindirim sağlığınızı optimize etmek için çok önemli bir yiyecek yapar.

Vizyonu Geliştirir

 1. Avokado gözlerinizin sağlıklı kalmasına yardımcı olabilir. Gözleri katarakta, yaşla ilgili göz hastalıklarına ve maküler dejenerasyona karşı koruduğu bilinen lutein ve zeaksantin gibi karotenoidleri içerir. Bu koşullara genellikle göz dokularında biriken serbest radikallerden kaynaklanır. Bu özel karotenoidlerin avokadodaki antioksidan aktivitesi, bu tehlikeli serbest radikallerin etkilerini etkisiz hale getirir.

Cilt ve Saç Bakımı

 1. Avokado sağlıklı cildin korunmasında faydalı olan besinlerle doludur. Kuru, çatlamış veya hasar görmüş cildi zenginleştirir. Cildi esansiyel vitaminlerle besleyebilme ve parlama yeteneğinden dolayı çeşitli kozmetiklere eklenirler. Ayrıca kuru ve yıpranmış saçları beslemek için de kullanılır. Birçok insan cilt ve saç maskeleri hazırlamak için avokado kullanır.

 2. Her şeyden önce, avokado yağı plak sedef hastalığından kurtulma sağlar. Beta-karoten ve likopen avokadoda bulunan iki organik bileşiktir. Bunların her ikisi de cildinizin sağlığını ve tonunu iyileştirmek ve erken yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırmakla ilişkilendirilmiştir.

 3. Avokado sağlıklı cildin korunmasında faydalı olan besinlerle doludur. Kuru, çatlamış veya hasar görmüş cildi zenginleştirir. Cildi esansiyel vitaminlerle besleyebilme ve parlama yeteneğinden dolayı çeşitli kozmetiklere eklenirler. Ayrıca kuru ve yıpranmış saçları beslemek için de kullanılır. Birçok insan cilt ve saç maskeleri hazırlamak için avokado kullanır.

 4. Her şeyden önce, avokado yağı plak sedef hastalığından kurtulma sağlar. Beta-karoten ve likopen avokadoda bulunan iki organik bileşiktir. Bunların her ikisi de cildinizin sağlığını ve tonunu iyileştirmek ve erken yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırmakla ilişkilendirilmiştir.

Artrit Ağrısını Giderir

 1. Avokadoların iltihap önleyici özellikleri belki de en değerli özelliğidir. Çok çeşitli fitokimyasallar, flavonoidler, karotenoidler, fitosteroller, yağ alkolleri ve içerdiği omega-3 yağ asitleri arasında avokado, dokulardaki, eklemlerdeki ve kaslardaki iltihaplanmayı azaltan en iyi gıdalardan biridir. Hekim ve spor hekimliği dergisindeki 2010 tarihli bir araştırma çalışmasında, 300 mg avokado ve soya fasulyesi bazlı besin takviyesinin kalça veya diz osteoartriti olan hastalar için faydalı göründüğü gösterilmiştir. [! 5518 => 1130 = 10!

 1. Avokado tüketimi, esas olarak hazımsızlık veya mideye bağlı olarak ortaya çıkan kötü nefesin önlenmesine yardımcı olur. Ağız kokusu, sindirim sağlığı, kök nedenini iyileştirerek giderilebilir; avokadoda bulunan antibakteriyel ve antioksidan flavonoidler ayrıca ağızda nefes alıp verebilecek bakterileri de öldürür.

Karaciğer Bakımı

 1. Avokadoda bulunan kimyasallar karaciğer hasarını azaltmada çok iyi görünüyor. Bu organik bileşikler karaciğer sağlığının iyileştirilmesine yardımcı olur. Karaciğer hasarı, bir çok faktöre neden olabilir; Hepatit C, ana faktördür. Amerikan Kimya Derneği tarafından yayınlanan bir araştırma çalışmasının bulguları, avokadoların karaciğerinizi çeşitli koşullardan korumak ve yükseltmek konusunda önemli bir rol oynayabileceğini göstermektedir.

Vitamin K Eksikliği

 1. Hamile bir kadının diyetine avokado eklenmesi, yeni doğmuş çocukta VKDB riskinin azaltılmasına yardımcı olabilir, çünkü avokado çok yüksek miktarda K vitamini olan nadir meyvelerden biridir ( günlük ihtiyacın neredeyse yüzde 40'ını tek bir porsiyonda!)

Sabah Hastalığı

 1. Hamilelik sırasında sabah rahatsızlığı çok yaygındır. Avokado, hamilelik sırasında mide bulantısı ve rahatsızlığın giderilmesine yardımcı olabilir, çünkü genellikle bulantı ve kusmayı azaltmak için bağlanan B6 vitaminini içerir.

]

 1. Avokado, karotenoidler ve tekli doymamış yağ içerir; bunların her ikisi de - diyette bulunan diğer fitokimyasallarla birleştirildiğinde - kanserin azalması ile ilişkilidir. Avokado ayrıca hücreleri kanserden ve serbest radikallerin tehlikeli etkilerinden koruyan bir antioksidan olan glutation da içerir.

 2. Avokadodaki antioksidan ve antienflamatuar bileşiklerin listesi etkileyici; hangisinin en büyük etkiye sahip olduğunu belirlemek neredeyse zordur. Ağız, cilt ve prostat kanserleri üzerinde geniş çapta çalışmalar yapılmıştır ve sonuçlar, metastaz yapmak yerine, avokadodaki organik bileşiklerin kanserli hücrelerin apoptozise (otomatik hücre ölümü) neden olduğunu göstermektedir. Avokado ve kanser arasındaki ilişki konusunda araştırmalar halen devam etmektedir.

 3. Avokado, karotenoidler ve tekli doymamış yağ içerir; bunların her ikisi de - diyette bulunan diğer fitokimyasallarla birleştirildiğinde - kanserin azalması ile ilişkilidir. Avokado ayrıca hücreleri kanserden ve serbest radikallerin tehlikeli etkilerinden koruyan bir antioksidan olan glutation da içerir.

 4. Avokadodaki antioksidan ve antienflamatuar bileşiklerin listesi etkileyici; hangisinin en büyük etkiye sahip olduğunu belirlemek neredeyse zordur. Ağız, cilt ve prostat kanserleri üzerinde geniş çapta çalışmalar yapılmıştır ve sonuçlar, metastaz yapmak yerine, avokadodaki organik bileşiklerin kanserli hücrelerin apoptozise (otomatik hücre ölümü) neden olduğunu göstermektedir. Avokado ve kanser arasındaki ilişki konusunda araştırmalar halen devam etmektedir.

Antioksidan Özellikler

 1. Avokado hem C vitamini hem de E: insan vücudunun antioksidan özelliklerini geliştirmeye yardımcı olur. C vitamini E vitamini geri dönüştürür ve LDL kolesterolün oksidasyonunu azaltmaya yardımcı olur.

 2. Avokado ayrıca epicatechin, violaxanthin, neochrome ve yaklaşık bir düzine insan gibi antioksidanlar içerir. Antioksidanlar, hücresel metabolizmanın tehlikeli yan ürünleri olan serbest radikallerin etkilerini nötralize eder. Serbest radikaller, vücutta kanser, kalp-damar hastalıkları, görme sorunları, erken yaşlanma ve bilişsel bozukluklar dahil olmak üzere onlarca ciddi durumdan sorumludur.

 3. Avokado hem C vitamini hem de E: insan vücudunun antioksidan özelliklerini geliştirmeye yardımcı olur. C vitamini E vitamini geri dönüştürür ve LDL kolesterolün oksidasyonunu azaltmaya yardımcı olur.

 4. Avokado ayrıca epicatechin, violaxanthin, neochrome ve yaklaşık bir düzine insan gibi antioksidanlar içerir. Antioksidanlar, hücresel metabolizmanın tehlikeli yan ürünleri olan serbest radikallerin etkilerini nötralize eder. Serbest radikaller, vücutta kanser, kalp-damar hastalıkları, görme sorunları, erken yaşlanma ve bilişsel bozukluklar dahil olmak üzere onlarca ciddi durumdan sorumludur.

Sağlıklı Bir Cilt

 1. Saf avokado yağı, cildin güneş yanığı hasarına karşı korunmasına yardımcı olur. Avokadodaki yüksek beta-karoten seviyeleri, cildi çeşitli koşullardan ve güneşin zararlı etkilerinden korumakla uzun zamandır bağlantılı olan provitamin A'ya enzimatik olarak ayrılabilir.

Yaşlanma Karşıtı Özellikler

 1. 2007'de yayınlanan araştırmalar, lutein ve zeaksantinin cildi UV ışınlarından ve radyasyondan zarar görmekten koruyarak yaşlanma sürecinin belirtilerini azaltabileceğini göstermektedir.

 2. Avokado tüketmek ve cildinize saf nemlendirici avokado yağı uygulamak aynı zamanda lutein ve zeaksantinin bileşiklerinin antioksidan özellikleri nedeniyle sağlıklı yaşlanma ile de ilişkilidir.

 3. 2007'de yayınlanan araştırmalar, lutein ve zeaksantinin cildi UV ışınlarından ve radyasyondan zarar görmekten koruyarak yaşlanma sürecinin belirtilerini azaltabileceğini göstermektedir.

 4. Avokado tüketmek ve cildinize saf nemlendirici avokado yağı uygulamak aynı zamanda lutein ve zeaksantinin bileşiklerinin antioksidan özellikleri nedeniyle sağlıklı yaşlanma ile de ilişkilidir.

Kemikleri Güçlendirir

 1. Belirtildiği gibi, avokado, ayrıca osteoartritin semptomlarından biri olan, azaltılmış bir kıkırdak defekti riski ile ilişkili olan zeaksantin ve lutein içerir.

 2. Ayrıca, avokadodaki esansiyel minerallerin seviyeleri, eser miktarda kalsiyum ve selenyum içeren çinko, fosfor, bakır da dahil olmak üzere önemlidir. Bu minerallerin tümü, osteoporoz riskinin azalması ve kemik mineral yoğunluğundaki iyileşmeler ile bağlantılıdır.

 3. Belirtildiği gibi, avokado, ayrıca osteoartritin semptomlarından biri olan, azaltılmış bir kıkırdak defekti riski ile ilişkili olan zeaksantin ve lutein içerir.

 4. Ayrıca, avokadodaki esansiyel minerallerin seviyeleri, eser miktarda kalsiyum ve selenyum içeren çinko, fosfor, bakır da dahil olmak üzere önemlidir. Bu minerallerin tümü, osteoporoz riskinin azalması ve kemik mineral yoğunluğundaki iyileşmeler ile bağlantılıdır.

Besin Emilimi

 1. Ohio State University tarafından Beslenme Dergisi'nde yayınlanan bir araştırma çalışmasına göre, avokadodaki yağ vücudun beta-karoten gibi karotenoidleri emmesine yardımcı olur ve bunları A vitamine dönüştürür. Bulgular bir salata avokado ile birlikte yenildiğinde vücudun serbest radikal hasarına karşı korunmasına yardımcı olan karotenoid antioksidan moleküllerin emiliminin üç ila beş kat arttığını gösterir.

 2. Karışık salataya dilimlenmiş avokado eklenmesi, sağlıklı bir yemeği daha da iyi yapabilir! Bu, avokadoyu iştah açıcı olarak harika bir unsur haline getirir, çünkü sindirim sistemini gelecek yemek sırasında en üst seviyede çalışmaya hazırlar!

 3. Ohio State University tarafından Beslenme Dergisi'nde yayınlanan bir araştırma çalışmasına göre, avokadodaki yağ vücudun beta-karoten gibi karotenoidleri emmesine yardımcı olur ve bunları A vitamine dönüştürür. Bulgular bir salata avokado ile birlikte yenildiğinde vücudun serbest radikal hasarına karşı korunmasına yardımcı olan karotenoid antioksidan moleküllerin emiliminin üç ila beş kat arttığını gösterir.

 4. Karışık salataya dilimlenmiş avokado eklenmesi, sağlıklı bir yemeği daha da iyi yapabilir! Bu, avokadoyu iştah açıcı olarak harika bir unsur haline getirir, çünkü sindirim sistemini gelecek yemek sırasında en üst seviyede çalışmaya hazırlar!

Kan Şekeri Seviyesi

 1. Meyvelerin yanı sıra, avokadoların yaprak özleri de sağlık açısından fayda sağlar. Diyabetik olmayan ve diyabetik sıçanlar üzerinde yapılan bir hayvan araştırması, yaprak özlerinin kan glukoz seviyelerinin düşürülmesine yardımcı olabileceğini düşündürmektedir. Nişasta bazlı yiyeceklerin basit şekerlere (glikoz gibi) metabolizması şeker hastaları için tehlikeli olan sivri uçlara ve daldırmalara neden olabilir. Lif, yiyeceğin kullanılabilir şekerlere parçalanmasını yavaşlatmaya yardımcı olur, bu nedenle vücut tarafından daha dengeli bir şekilde emilir.

 2. Ayrıca, avokadodaki karbonhidratların çoğu, heksokinaz enzimini gerçekten engelleyen nispeten nadir bir şeker şekli olan 7-karbon şekerden oluşur. Bu, avokadoların glukozun vücut tarafından metabolize edilme şeklini kontrol etmesine ve böylece diyabetik hastaların genel sağlığını korumasına yardımcı olur.

 3. Meyvelerin yanı sıra, avokadoların yaprak özleri de sağlık açısından fayda sağlar. Diyabetik olmayan ve diyabetik sıçanlar üzerinde yapılan bir hayvan araştırması, yaprak özlerinin kan glukoz seviyelerinin düşürülmesine yardımcı olabileceğini düşündürmektedir. Nişasta bazlı yiyeceklerin basit şekerlere (glikoz gibi) metabolizması şeker hastaları için tehlikeli olan sivri uçlara ve daldırmalara neden olabilir. Lif, yiyeceğin kullanılabilir şekerlere parçalanmasını yavaşlatmaya yardımcı olur, bu nedenle vücut tarafından daha dengeli bir şekilde emilir.

 4. Ayrıca, avokadodaki karbonhidratların çoğu, heksokinaz enzimini gerçekten engelleyen nispeten nadir bir şeker şekli olan 7-karbon şekerden oluşur. Bu, avokadoların glukozun vücut tarafından metabolize edilme şeklini kontrol etmesine ve böylece diyabetik hastaların genel sağlığını korumasına yardımcı olur.

Sporcular İçin Yararlı

 1. Sporcular çok fazla enerji gerektirir ve vücutlarını beslemek için optimal beslenmeyi sürdürmek zorundadır. Avokado, diğer bazı yiyecekler gibi, enerji seviyelerini ve sağlığını korumak için sporculara hayati besinler ve sağlıklı yağlar sağlar. Ayrıca, vücudunuz için doğal bir yakıt kaynağı olan fitokimyasallar içerirler.

Bilişsel İşlevini Geliştirir

 1. Avokado, sağlıklı yaşlı insanlardaki bilişsel fonksiyonun vücuttaki lutein içeriğini artırarak geliştirilmesine yardımcı olabilir. Lutein, güçlü antioksidan ve antienflamatuar özelliklere sahip meyve ve sebzelerde bulunan bir karotenoiddir. Tufts Üniversitesi tarafından yürütülen Nutrients dergisindeki bir 2017 araştırmasına göre, günlük taze avokadoya sahip sağlıklı yetişkinlerin beyinlerinde ve gözlerinde lutein seviyelerini arttırdı, bu da onların hafıza ve problem çözme becerilerini geliştirmeye yardımcı oldu.

Avokado'nun Yan Etkileri

 1. Aşırı avokado alımı da aşağıdakileri içeren yan etkilere neden olabilir:

 2. Bu belirtiler görülürse özen gösterilmeli ve avokado tüketiminden kaçınılmalıdır.

 3. Aşırı avokado alımı da aşağıdakileri içeren yan etkilere neden olabilir:

 4. Bu belirtiler görülürse özen gösterilmeli ve avokado tüketiminden kaçınılmalıdır.

Avokado'yu Nasıl Seçmelisiniz?

 1. Aşırı avokado alımı da aşağıdakileri içeren yan etkilere neden olabilir:

 2. Bu semptomlar yaşanırsa özen gösterilmeli ve avokado tüketiminden kaçınılmalıdır.

 3. Aşırı avokado alımı da aşağıdakileri içeren yan etkilere neden olabilir:

 4. Bu semptomlar yaşanırsa özen gösterilmeli ve avokado tüketiminden kaçınılmalıdır.

Mutfak Kullanımları

 1. Avokado günlük diyete kolayca dahil edilebilir. Genellikle çiğ olarak, tatlı çırpılmış veya dilimlenmiş ve biber ve tuzla hazırlanan salatalar şeklinde yenir. Avokado'ların en popüler kullanımı, geleneksel Meksika ve Orta Amerika dip balığı olan guacamole (hamburger ve sandviçler için de en iyisi). [! 5518 => 1140 = 25!

 2. Çeşitli sağlık yararları nedeniyle, bu meyve şimdi birkaç ülkede yetiştiriliyor. Pestisitlerden koruyan kalın bir teni vardır. EWG'nin ABD Tarım Bakanlığı tarafından yapılan test analizlerine göre, avokado, tespit edilebilir hiçbir pestisit göstermedi. Böcek ilaçlarına düşük maruz kalması bakımından en güvenli ürünlerden biri olduğu için organik avokado satın almanıza gerek olmayabilir.

 3. Avokado günlük diyete kolayca dahil edilebilir. Genellikle çiğ olarak, tatlı çırpılmış veya dilimlenmiş ve biber ve tuzla hazırlanan salatalar şeklinde yenir. Avokado'ların en popüler kullanımı, geleneksel Meksika ve Orta Amerika dip balığı olan guacamole (hamburger ve sandviçler için de en iyisi). [! 5518 => 1140 = 25!

 4. Çeşitli sağlık yararları nedeniyle, bu meyve şimdi birkaç ülkede yetiştiriliyor. Pestisitlerden koruyan kalın bir teni vardır. EWG'nin ABD Tarım Bakanlığı tarafından yapılan test analizlerine göre, avokado, tespit edilebilir hiçbir pestisit göstermedi. Böcek ilaçlarına düşük maruz kalması bakımından en güvenli ürünlerden biri olduğu için organik avokado satın almanıza gerek olmayabilir.

Avokado nedir?

 1. Avokado (Alligator Armut) zengin, kremsi bir tada sahip armut biçimli meyvelerdir. "Timsah armutlar", şekilleri ve derilerinin kösele görünümleri nedeniyle verilen isimdir. Avokado birçok çeşitte bulunur, ancak hepsinden daha popüler olan kremsi Hass çeşididir.

 2. Avokado'nun yenilebilir kısmı açık yeşil renkte olan ve tadı tatlı olmayan, içindeki kremsi etidir. Avokadoların yaklaşık ağırlığı, çeşide bağlı olarak sekiz ons ile üç pound arasındadır. Erken hasat edilir ve ticari olarak satıldığında yavaş yavaş olgunlaşmasına izin verilir. Bu yüzden avokado, sadece hasattan sonra, muzlara benzer şekilde olgunlaşan, iklimsel meyve olarak adlandırılır.

 3. Sağlıklı çevrelerindeki yağ oranı ve kolesterol düşürücü olarak etkinliği nedeniyle sağlık çevrelerinde dikkat çekmiştir. Tereyağ ve diğer yüksek kalorili diyet maddeleri ile karşılaştırıldığında daha az kalori içerir. Yağ içeriğinin çoğu, sağlık için yararlı olan fitosteroller gibi benzersiz kaynaklardan gelir. Bu makalede, avokado ve bunun besin içeriğinin çeşitli sağlık yararları tartışılmaktadır. [! 5518 => 1140 = 26!

 4. Avokado bir meyvedir ancak daha teknik olarak bir meyvedir. Avokadolar tatlılıktan yoksundur, ancak zengin, kremsi dokusuyla birlikte tatlılık eksikliği onu çok yönlü bir yemek yapar - istediğiniz tatlı ya da tuzlu tariflerde kullanabilirsiniz.

 5. Avokadolar nereden geliyor?

 6. Meyve tipik olarak Lauraceae familyasından elde edilen herdem yeşil bir ağaç olan Persea Americana ağacında yetişir. Bu akrabalara benzemese de, avokado tarçın ve defne defne ile yakından ilgilidir. Bitki genellikle uzun boylu ve 65 feet yüksekliğe kadar büyüyebilir.

 7. Avokado, Meksika'daki Puebla eyaletinde ortaya çıktı, mağaralarda deliller en az 10,000 B.C. Eski Orta Amerika ve Güney Amerika kültürlerinin vahşi avokado kullandıkları biliniyordu, ancak ekimin son birkaç bin yıla kadar başlayıp başlamayacağı belli değil. Sadece son 500 yılda dünyanın diğer bölgelerinde görüldü, ancak benzersiz görünümü, tadı ve sağlık yararları için hızla popülerlik kazandı.

 8. Avokado ağaçları, gelişmek için tropik veya subtropikal sıcaklıklara ihtiyaç duyuyor ve bu nedenle Hindistan ve bazı Afrika ülkeleri de dahil olmak üzere bu tür iklimlerde dünyanın diğer bölgelerinde de bulunuyor. Avokado ekimi Akdeniz ikliminde en kolay olanıdır.

 9. Meenakshi Nagdeve, Kurucu Ortak, Organik Gerçekler, sağlık ve zindelik tutkunudur ve yönetiminden sorumludur. Cornell Üniversitesi, ABD'de Beslenme ve Sağlıklı Yaşam Cornell Sertifika Programını tamamladı. IIM Bangalore'dan İşletme Yüksek Lisans Diplomasına ve IIT Bombay'dan Metalurji Mühendisliği ve Malzeme Bilimi Lisans derecesine sahiptir. Bundan önce birkaç yıl BT ve Finans hizmetlerinde çalıştı. Naturopatinin ateşli bir takipçisi, o gıdalarla şifa olduğuna inanıyor. Boş zamanlarında seyahat etmeyi ve farklı çay türlerini tatmayı seviyor.

 10. Avokado (Alligator Armut) zengin, kremsi bir tada sahip armut biçimli meyvelerdir. "Timsah armutlar", şekilleri ve derilerinin kösele görünümleri nedeniyle verilen isimdir. Avokado birçok çeşitte bulunur, ancak hepsinden daha popüler olan kremsi Hass çeşididir.

 11. Avokado'nun yenilebilir kısmı açık yeşil renkte olan ve tadı tatlı olmayan, içindeki kremsi etidir. Avokadoların yaklaşık ağırlığı, çeşide bağlı olarak sekiz ons ile üç pound arasındadır. Erken hasat edilir ve ticari olarak satıldığında yavaş yavaş olgunlaşmasına izin verilir. Bu yüzden avokado, sadece hasattan sonra, muzlara benzer şekilde olgunlaşan, iklimsel meyve olarak adlandırılır.

 12. Sağlıklı çevrelerindeki yağ oranı ve kolesterol düşürücü olarak etkinliği nedeniyle sağlık çevrelerinde dikkat çekmiştir. Tereyağ ve diğer yüksek kalorili diyet maddeleri ile karşılaştırıldığında daha az kalori içerir. Yağ içeriğinin çoğu, sağlık için yararlı olan fitosteroller gibi benzersiz kaynaklardan gelir. Bu makalede, avokado ve bunun besin içeriğinin çeşitli sağlık yararları tartışılmaktadır. [! 5518 => 1140 = 26!

 13. Avokado bir meyvedir ancak daha teknik olarak bir meyvedir. Avokadolar tatlılıktan yoksundur, ancak zengin, kremsi dokusuyla birlikte tatlılık eksikliği onu çok yönlü bir yemek yapar - istediğiniz tatlı ya da tuzlu tariflerde kullanabilirsiniz.

 14. Avokadolar nereden geliyor?

 15. Meyve tipik olarak Lauraceae familyasından elde edilen herdem yeşil bir ağaç olan Persea Americana ağacında yetişir. Bu akrabalara benzemese de, avokado tarçın ve defne defne ile yakından ilgilidir. Bitki genellikle uzun boylu ve 65 feet yüksekliğe kadar büyüyebilir.

 16. Avokado, Meksika'daki Puebla eyaletinde ortaya çıktı, mağaralarda deliller en az 10,000 B.C. Eski Orta Amerika ve Güney Amerika kültürlerinin vahşi avokado kullandıkları biliniyordu, ancak ekimin son birkaç bin yıla kadar başlayıp başlamayacağı belli değil. Sadece son 500 yılda dünyanın diğer bölgelerinde görüldü, ancak benzersiz görünümü, tadı ve sağlık yararları için hızla popülerlik kazandı.

 17. Avokado ağaçları, gelişmek için tropik veya subtropikal sıcaklıklara ihtiyaç duyuyor ve bu nedenle Hindistan ve bazı Afrika ülkeleri de dahil olmak üzere bu tür iklimlerde dünyanın diğer bölgelerinde de bulunuyor. Avokado ekimi Akdeniz ikliminde en kolay olanıdır.

 18. Meenakshi Nagdeve, Kurucu Ortak, Organik Gerçekler, sağlık ve zindelik tutkunudur ve yönetiminden sorumludur. Cornell Üniversitesi, ABD'de Beslenme ve Sağlıklı Yaşam Cornell Sertifika Programını tamamladı. IIM Bangalore'dan İşletme Yüksek Lisans Diplomasına ve IIT Bombay'dan Metalurji Mühendisliği ve Malzeme Bilimi Lisans derecesine sahiptir. Bundan önce birkaç yıl BT ve Finans hizmetlerinde çalıştı. Naturopatinin ateşli bir takipçisi, o gıdalarla şifa olduğuna inanıyor. Boş zamanlarında seyahat etmeyi ve farklı çay türlerini tatmayı seviyor.

Bunu Oku Sonraki:

 1. Küçük hindistan cevizi, acıyı hafifletme, hazımsızlığı hafifletme, kan dolaşımını iyileştirme, uykusuzluğu azaltma, bağışıklığı arttırma yeteneği dahil birçok faydası olan popüler bir baharattır.

 2. Limonun faydaları, cilt kalitesini artırmaya yardımcı olan, kilo kaybını teşvik eden, sindirimi iyileştiren, nefes tazeleyici gibi davranan C vitamini içeriğine bağlanır.

 3. Kerevizin faydaları arasında kilo kaybı, yüksek kolesterol seviyelerinden kurtulma ve artrit ağrısı var. Kereviz vücudun detoksifiye olmasına ve yüksek tansiyonun düşürülmesine yardımcı olur.

 4. Isırgan otu oksidatif stresi azaltmaya, ağrıyı ve iltihabı hafifletmeye, kan basıncını düşürmeye, kan şekeri ve kolesterolü azaltmaya yardımcı olan lezzetli ve sağlıklı bir içecektir

 5. Küçük hindistan cevizi, acıyı hafifletme, hazımsızlığı hafifletme, kan dolaşımını iyileştirme, uykusuzluğu azaltma, bağışıklığı arttırma yeteneği dahil birçok faydası olan popüler bir baharattır.

 6. Limonun faydaları, cilt kalitesini artırmaya yardımcı olan, kilo kaybını teşvik eden, sindirimi iyileştiren, nefes tazeleyici gibi davranan C vitamini içeriğine bağlanır.

 7. Kerevizin faydaları arasında kilo kaybı, yüksek kolesterol seviyelerinden kurtulma ve artrit ağrısı var. Kereviz vücudun detoksifiye olmasına ve yüksek tansiyonun düşürülmesine yardımcı olur.

 8. Isırgan otu oksidatif stresi azaltmaya, ağrıyı ve iltihabı hafifletmeye, kan basıncını düşürmeye, kan şekeri ve kolesterolü azaltmaya yardımcı olan lezzetli ve sağlıklı bir içecektirDonate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407