Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Yunan Yoğurtunun Yararları

Giyinme

 1. Normal yoğurdunuzun daha kalın, kremalı bir versiyonunu arıyorsanız, lezzetleri veya düzlükte gelen Yunan yoğurtunu deneyin. Aynı lezzetlerde ya da sade olarak gelir ve bir çerez olarak yiyebilir veya yemek tariflerine, tatlılara ve tatlılara katılabilirsiniz. Yunan yoğurdu yemenin faydaları vardır ve bunu normal yoğurtla karşılaştırmak, diyet gereksinimleriniz için hangisinin en iyi olduğunu seçmenize yardımcı olabilir. Bu yoğurt, sizi tam ve memnun hissetmenizi sağlayacak bir tadıyla birlikte birçok fayda sağlar.

Protein

 1. Yunan yoğurtunda normal yoğurttan iki kat daha fazla protein bulunabilir. Ekstra protein, kendinizi tam hissetmenize yardımcı olur ve sizi tatmin eder. Süpermarketlerdeki ticari Yunan yoğurtları, standart yoğurt markalarının protein içeriğini neredeyse iki katına çıkarmıştır. Bir bardak sade, az yağlı geleneksel yoğurt genellikle 5 ila 10 gram protein içerir; burada Yunan yoğurdu ortalama 13 ila 20 gram protein içerir.

Sodyum

 1. Tuz büyük bir kırmızı bayrak ve birçok tüketici tuz ürünlerinde daha az yer arıyor. USDA'ya göre, Yunan yoğurdu yüzde 50'ye kadar daha az sodyumludur. Ayrıca, hala yüksek sodyum içeriği olmayan tam gövdeli bir tada sahiptir.

Karbonhidratlarda Düşük

 1. Eğer karbonhidrat alımınızı izliyorsanız veya şeker hastalığı gibi karbonhidratlara duyarlılığınız varsa, Yunan yoğurtu sizin biletinizdir. Normal yoğurtların, her bir bardakta 15 ila 17 gram karbonhidrat vardır, burada Yunan yoğurtunun ortalaması 9 gram civarındadır.

Kolayca Özetle

 1. Yunan yoğurdu normal yoğurttan daha az karbonhidrat içerdiğinden, süt ürünlerinde bazen insanların midelerini rahatsız edebilen şeker olan laktoz daha azdır. Bu, özellikle laktoz intoleransı olan insanlar için yararlıdır.

Çok yönlülük

 1. Yunanlı yoğurt, tuzlu ve tatlı dahil birçok yemek için kullanılabilir. Kalın dokusu ve zengin tadı nedeniyle birçok insan onu süt, ekşi krema yerine kullanır ve hatta pişirme için kullanır.

Doku

 1. Yunan yoğurtunun pürüzsüz, zengin ve kalın bir kıvamı var. Yunan yoğurtunu normal yoğurttan farklı kılan şeyin bir kısmı da peynir altı suyunun giderilmesidir. Peyniraltı suyu alındığında, daha kalın, daha önemli bir yoğurt ürünü oluşturan su da olur. Yunan yoğurtunun kremsi ve pürüzsüz bir şey yedikten sonra duyduğu memnuniyet nedeniyle bu kadar popüler olmasının nedeni budur.

Probiyotikler

 1. Yunan yoğurtu ve ayran ve lahana turşusu gibi diğer fermente gıdalar probiyotikler, canlı mikroorganizmalar içerir. Bu bakteri mikropları, sindirim fonksiyonunu ve bağışıklık sistemini iyileştirmeye yardımcı olabilir ve ayrıca antibiyotik tedavilerinin yan etkilerini azaltmaya da yardımcı olabilir, California Dairy Research Foundation. [! 2615 => 1130 = 8!Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407