Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Yumurta yemek kilo vermenize yardımcı olabilir mi?

Yumurta yemek kilo vermenize yardımcı olabilir mi?

 1. Yumurtalar protein bakımından zengin, kalorileri düşük ve metabolizmayı artırabilir.

 2. Bu makalede, yumurtaların ne zaman ne zaman tüketileceklerini ve bunların nasıl hazırlanacağını içeren kilo kaybını desteklemek için nasıl kullanılacağını açıklıyoruz.

Yumurta neden kilo vermede iyidir?

 1. Yumurta, aşağıdaki üç nedenden dolayı kilo kaybına yardımcı olabilir:

1. Yumurtalar besleyicidir ve kalorileri düşüktür

 1. Sert bir haşlanmış yumurta, 78 kalori ve aşağıdakiler de dahil olmak üzere birkaç önemli besin içerir:

 2. Kilo vermenin en basit yolu kalori alımını engellemektir ve diyete yumurta eklemek yardımcı olabilir.

 3. Örneğin, iki haşlanmış yumurta ve bir fincan karışık sebzenin bir öğle veya akşam yemeğinde sadece 274 kalori var.

 4. Bununla birlikte, yumurtaların yağ veya tereyağı ile pişirilmesi kalori ve yağ içeriğini önemli ölçüde arttırır. Bir çorba kaşığı zeytinyağı, örneğin, 119 kalori içerir.

2.. Yumurtalar protein açısından zengindir

 1. Protein kilo kaybına yardımcı oluyor çünkü aşırı dolduruyor ve yumurtalar yaklaşık 6 gram (g) sağlayan büyük bir yumurta ile iyi bir protein kaynağı.

 2. Protein için diyet referans alımı, vücut ağırlığının kilogramı başına 0.8 g'dır.

 3. Bu demek oluyor ki:

 4. Bu nedenle, iki büyük yumurta, ortalama bir sedanter kadının protein ihtiyacının% 25'ini ve ortalama bir sedanter erkeğin ihtiyacının% 20'sini oluşturuyor.

 5. Bazı araştırmalar, protein yönünden zengin bir kahvaltı yemenin bir kişinin doygunluğunu arttırdığını, bu da tokluk hissi yarattığını göstermektedir. Bulgular ayrıca, protein açısından zengin bir kahvaltının günün geri kalanında kalori alımında azalmaya yol açtığını göstermektedir.

 6. British Nutrition Journal'da yayınlanan bir 2012 araştırması, diyet proteininin obezite ve metabolik sendromun tedavisine yardımcı olduğunu, kısmen insanların kendilerini daha dolu hissetmelerini sağladığını öne sürüyor.

3. Yumurtalar metabolizmayı artırabilir

 1. Yüksek proteinli bir diyet yemek, yemeğin termik etkisi adı verilen bir işlemle metabolizmayı artırabilir.

 2. Bu, vücudun gıdadaki besinleri sindirmek ve işlemek için ekstra kalori kullanması gerektiği için olur.

 3. Karbonhidratlar ve yağlar da metabolizmayı arttırır, ancak proteinden daha az orandadır.

 4. 2014 çalışmasının bulgularına göre:

 5. Bu nedenle, yumurta ve diğer yüksek proteinli yiyecekleri yemek, insanların karbonhidrat veya yağ yemekten daha fazla kalori yakmalarına yardımcı olabilir.

Ne zaman yumurta yenir

 1. Bir kişi onları kahvaltıda yerse yumurta özellikle kilo vermede yardımcı olabilir.

 2. 2005 yılında, araştırmacılar aşırı kilolu kadın katılımcılarda yumurta bazlı bir kahvaltı yemenin simit tabanlı bir kahvaltı ile yeme etkilerini karşılaştırdılar.

 3. Her iki kahvaltıda da kalori sayıları eşitti, ancak yumurtaları yiyen katılımcılar günün geri kalanında önemli ölçüde daha az yiyecek tüketti.

 4. 2010 tarihli araştırmalar yetişkin erkeklerde de aynı etkiyi bildirmiştir.

 5. 2013'ten itibaren yapılan bir çalışmada kahvaltıda yumurta yiyen yetişkin erkek katılımcılar daha küçük öğle yemeklerine ihtiyaç duyuyor ve karbonhidrat bakımından zengin kahvaltıları yiyenlerden daha fazla kendilerini tam hissetmiş görünüyorlardı.

 6. Bununla birlikte, kalorik alımın izlenmesi hala önemlidir. 2008'de yapılan bir çalışma, yumurta bazlı bir kahvaltının, aşırı kilolu veya obez katılımcılarda kilo kaybını arttırdığını, ancak sadece kalori kontrollü bir diyetin parçası olduğunu bildirdi.

Kilo vermek için yumurta nasıl yenilir

 1. Anahtar, onları sağlıklı bir diyete dahil etmektir.

 2. Kahvaltıda yumurta yemenin en iyi yaklaşım olduğu anlaşılıyor çünkü bu, bir insanın günün geri kalanında harcadığı kalori sayısını azaltabilir.

 3. Yumurtalar besleyici ve hazırlanması kolaydır. İnsanlar onlardan zevk alır:

 4. Elyaf bakımından zengin ve doyurucu bir yemek için kahvaltıda sebze ile eşleştirin veya öğle yemeğinde bir salataya haşlanmış yumurta ekleyin.

 5. İçten bir akşam yemeği için quinoa salatası ve haşlanmış yumurta ile sote yeşillikler ekleyin.

Bir insan kaç tane yumurta yemeli?

 1. Önceki diyet kuralları, insanların yumurta alımlarını haftada yedi ile sınırlamasını tavsiye etti.

 2. Ancak bilimsel kanıtların yetersizliği nedeniyle bu kılavuz 2015 yılında değişti.

 3. Son araştırmalar günde bir yumurta yemenin kalp hastalığı ve felç riskini azaltabileceğini gösteriyor. Araştırmacılar, 9 yıllık bir süre boyunca Çin'de yaşayan yaklaşık yarım milyon yetişkinin etkilerini takip ettiler.

 4. Ancak, bu çalışmadaki kişilerin standart Amerikan diyetini yemediklerini not etmek önemlidir.

 5. Bir 2018 çalışmasının yazarları, 3 ay boyunca her hafta en az 12 yumurta yemenin diyabet veya prediyabetli katılımcılarda kardiyovasküler risk faktörlerini artırmadığını bildirdi.

 6. Bu katılımcıların kilo vermek için tasarlanmış bir diyet uyguladıklarını unutmamak önemlidir.

 7. Bu bulgular, ılımlı sayıda yumurta yemenin, bir insan yumurtaları dengeli bir diyete dahil ettiği sürece, sağlık yararları sağlayabileceğini göstermektedir.

 8. Bununla birlikte, kolesterolde yumurta sarısı yüksektir, bu nedenle Amerikan Kalp Birliği, kalp hastalığı riski olan kişilerin günde bir veya iki yumurta beyazına yapışmasını önerir.

 9. İnsanlar ayrıca yumurtalı öğünlerine tereyağı veya domuz yağı gibi hayvansal yağ eklemekten kaçınmalıdır.

Özet

 1. Vander Wal, J.S., Gupta, A., Khosla, P., Dhurandhar, N. V. (2008, Ekim). Yumurta kahvaltısı kilo kaybını arttırır [!Özet

 2. Vander Wal, J. S., Marth, J. M., Khosla, P., Jen, K.-L. C. Dhurandhar, N. V. (2005, 19 Ağustos). Aşırı kilolu ve obez deneklerde yumurtaların kısa süreli doyma etkisi. Amerikan Beslenme Fakültesi Dergisi, 24 (6), 510-515. Http://citeseerx.ist.psu.edu/viewdoc/download?doi=10.1.1.866.6355 rep = rep1 type = pdf

 3. Westerterp-Plantenga, M.S., Lemmens, S.G., Westerterp, K.R. (2012, Ağustos). Diyet proteini - tokluk, enerji, kilo kaybı ve sağlıktaki rolü [!Özet

 4. Lütfen dikkat: Yazar bilgisi yoksa, kaynak belirtilir.

 5. Yumurtalar, protein ve diğer besin maddeleri bakımından zengin, düşük kalorili bir besindir. Yumurta yemek, özellikle bir insan tarafından kalori kontrollü bir diyete dahil olması durumunda kilo kaybını destekleyebilir.

 6. Araştırmalar yumurtaların metabolik aktiviteyi artırdığını ve dolgunluk hislerini arttırdığını gösteriyor. Yumurta bazlı bir kahvaltı yapmak, bir kişinin gün boyunca fazladan kalori almasını engelleyebilir.

 7. Kilo kaybını arttırmak için, mesela tereyağı veya yağlardan çok fazla yağ ekleyerek yumurta hazırlamaktan kaçının. [! 394 => 1140 = 9!

 8. En son Çar 3 Ekim 2018 tarihinde incelendi. Bu konudaki son haberler için Beslenme / Diyet kategorisi sayfamızı ziyaret edin veya Beslenme / Diyet hakkındaki en son güncellemeleri almak için bültenimize kaydolun. Tüm referanslar Referanslar sekmesinde mevcuttur.

 9. Temel rapor: 01129, yumurta, bütün, pişmiş, haşlanmış. (2018, Nisan). Https://ndb.nal.usda.gov/ndb/foods/show/01129

 10. Temel rapor: 04053, Yağ, zeytin, salata veya yemek. (2018, Nisan). Https://ndb.nal.usda.gov/ndb/foods/show/660?manu= fgcd = ds =

 11. Temel rapor: 11584, sebzeler, karışık, dondurulmuş, pişirilmiş, haşlanmış, süzülmüş, tuzsuz. (2018, Nisan). Https://ndb.nal.usda.gov/ndb/foods/show/11584?man= lfacet = count = max = 25 qlookup = 11584 ofset = sort = default format = Abridged reportfmt = diğer rptfrm = ndbno = nutrient1 öğesinden alındı = besin2 = besin2 = alt küme = totCount = ölçülen = Qv = 1 Q337189 = 1 Q328134 = 1 Qv = 1 Q337189 = 0.5 Q328134 = 1

 12. Diyet referansları alımları: Makrobesinler. (N.d.). Http://www.nationalacademies.org/hmd/~/media/Files/Activity%20Files/Nutrition/DRI-Tables/8_Macronutrient%20Summary.pdf?la=en

 13. Fallaize, R., Wilson, L., Gray, J., Morgan, L.M., Griffin, B.A. (2013, June). Üç farklı kahvaltı öğününün subjektif doygunluk ve sonrasında öğle ve akşam öğünlerinde enerji alımına etkilerinin değişmesi [!Özet

 14. Fuller, N.R., Sainsbury, A., Caterson, I. D., Denyer, G., Fong, M., Gerofi, J., ... Markovic, T.P. (2018, June). Yüksek yumurtalı diyetin tip 2 diyabetli kişilerde kardiyometabolik risk faktörleri üzerine etkisi: Diyabet ve Yumurta (DIABEGG) Çalışması - randomize kilo kaybı ve takip aşaması [!Özet

 15. Qin, C., Lv, J., Guo, Y., Bian, Z., Si, J., Yang, L., ... Liming, L. (2018, 21 Mayıs). 0.5 milyon Çinli yetişkinin kohort çalışmasında yumurta tüketiminin kalp-damar hastalıkları ile ilişkisi. Kalp. Https://heart.bmj.com/content/early/2018/04/17/heartjnl-2017-312651

 16. Ratliff, J., Leite, J. O., Ogburn, R., Puglisi, M.J., VanHeest, J., Fernandez, M.L. (2010, Şubat). Kahvaltıda yumurta tüketmek, yetişkin erkeklerde sonraki 24 saat boyunca enerji alımını azaltırken, plazma glikozunu ve grelin'i etkiler [!Özet

 17. Her yiyecek grubundan önerilen porsiyon. (2017, Ocak). Http://www.heart.org/en/healthy-living/healthy-eating/eat-smart/nutrition-basics/suggested-servings-from-each-food-group

 18. Lütfen bu makaleyi yazı, yazı veya raporunuzda belirtmek için aşağıdaki biçimlerden birini kullanın:Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407