Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Yumurta Diyeti Sonuçları

Adım 5

 1. Yumurtalar, sağlık ve kilo kaybı söz konusu olduğunda kesinlikle bir miktar treni kullanıyorlardı. Yıllarca yumurtadan kaçmış olabilirsiniz çünkü yüksek kolesterol içeriğinden dolayı yaramazlar listesindeler. Ve belki de daha yakın bir zamanda, keto veya düşük karbonhidratlı diyet trenine atladınız ve şimdi yumurtalar go-to-food ürünlerinizden biri.

 2. Düşük karbonhidrat diyeti girişimlerinizde başarılı olduysanız, belki de yumurta diyetinin bir sonraki en iyi seçim olduğunu düşünüyorsunuz. Düşük kalorili, düşük karbonhidrat diyeti gibi, yumurta diyeti de kilo vermenize neden olur, ancak aradığınız uzun süreli kilo vermenize neden olmayabilir. Herhangi bir kilo verme planına başlamadan önce mutlaka doktorunuza danışın.

Yumurta Beslenmesi

 1. Yukarı-aşağı sürüş yumurtalarının açık olması nedeniyle, kilo vermeye çalışsanız da olmasanız da, diyetinize nasıl uydukları konusunda biraz kafanız karışmış olabilir. İşte sıska: Yumurtalar mükemmel bir protein kaynağıdır, bir miktar B vitamini ve selenyumdur.

 2. Yumurtanın içinde ne var? Yaklaşık 50 gram içeren bir büyük sert pişmiş yumurta:

 3. Fakat yumurtalar da kolesterolü yüksek ve doygun yağ kaynağıdır, bu da uzun yıllardır kötüleşmelerinin sebeplerinden biridir.

Yumurtalar ve Kalbin

 1. Kalp hastalığı, Amerika Birleşik Devletleri'nde hem erkekler hem de kadınlar için önde gelen ölüm nedenlerinden biridir. Kan damarlarınızın daralması veya kan damarı duvarlarınız boyunca plak birikmesi nedeniyle tıkanması nedeniyle oluşan koroner arter hastalığı, kalp hastalığının başlıca nedenidir. Yüksek kan kolesterol düzeyleri, plak oluşumuna katkıda bulunur.

 2. Çok uzun zaman önce, gıdadaki kolesterolün kan kolesterol seviyenize katkıda bulunduğuna inanılıyordu. Bununla birlikte, Besinler'deki 2018 incelemesine göre, gıdadaki kolesterolün kan kolesterolünüzde bir artışa neden olduğuna dair çok az kanıt vardır. Ancak doymuş yağ ve kan kolesterol arasında bir bağlantı vardır ve kolesterolü yüksek birçok gıda doymuş yağda da yüksektir.

 3. Söylendiği gibi, Besin maddelerindeki incelemenin yazarları, yumurtaların besin açısından zengin olduğu için doymuş yağ ve kolesterol içeriğine rağmen sağlıklı, dengeli bir diyete dahil edilmeleri gerektiğini belirtti. 2017'de Nutricion Hospitalaria'da yayınlanan bir bilimsel derleme, ayrıca günde bir yumurta tüketmenin kardiyovasküler hastalık riskini arttırmadığını belirtti. Yüksek kolesterol veya kalp rahatsızlığınız varsa, yumurtaların diyet planınıza nasıl uyduğunu öğrenmek için doktorunuzla konuşun.

Temel Yumurta Diyet Planı

 1. Şimdi yumurta ve besin değerini bildiğinize göre, yumurta diyetinin hem kilo verme hem de sağlık için iyi bir seçim yaptığını düşünüyor olabilirsiniz. İki düzine yumurta almadan önce, yumurta diyeti planı hakkında biraz bilgi sahibi olmanız gerekir. Yumurta diyeti planının birkaç sürümü var, ancak hepsi protein açısından yüksek, karbonhidrat ve düşük kalorili düşük.

 2. Genel olarak, yumurta diyeti planını takip ederken, şunları yersiniz:

 3. Patates ve bezelye gibi nişastalı sebzeler veya kahverengi pirinç ve kinoa gibi tahıllar yiyemez ve seçilen sürümlerde greyfurttan başka meyve yiyemezsiniz. Tüm şekerli yiyecekler, kekler, kurabiyeler ve şekerler de yumurta diyeti planında hayır amaçlıdır.

Yumurta Diyet Örneği Yemek Planı

 1. Kilo kaybı için yumurta diyeti uygularken, aperatif kullanmadan günde üç öğün yemek yemeniz önerilir. Geleneksel yumurta diyet planının günlük menüsü şunları içerebilir:

Diğer Yumurta Diyet Planları

 1. Yumurta diyeti planının bir versiyonunda, her öğüne yarım greyfurt dahil edersiniz. Greyfurt, bazen Hollywood Diyeti olarak adlandırılan kendi diyetine sahiptir ve yağ yakımını hızlandıran besinler içerdiği düşünülmektedir. Araştırmalar greyfurtun kilo vermeye yardımcı olabileceğini gösterse de, meyvelerin kalorileri düşük ve lifleri yüksek olması, doldurmanız için daha az tüketmenize yardımcı olması daha olasıdır.

 2. Ayrıca 14 gün boyunca sadece yumurta yediğiniz ve su içtiğiniz yumurta diyetinin aşırı bir sürümü de var. Alımınızı sadece yumurta ile sınırlandırmak, beslenme yetersizliği riskinizi artırabilir ve önerilmemektedir.

Kilo Kaybı Hakkındaki Gerçek

 1. Yumurta diyetinin kilo vermeye neden olduğuna şüphe yok. Bununla birlikte, yağın erimesine yardımcı olan bazı sihirli besin karışımları nedeniyle değil, kalorilerde çok düşük olması nedeniyle daha muhtemeldir. Yumurta diyeti planını takiben kalori alımınız değişebilirken, çoğu plan alımınızı günde yaklaşık 1.000 kalori veya daha az ile sınırlandırır.

 2. Kilo vermek için, negatif bir kalori dengesi oluşturmanız gerekir; bu, vücudunuzun yakmasından daha az kalori tükettiğiniz anlamına gelir. Yiyecek seçimlerinizi sınırlandırmak, kalori alımınızı azaltmanıza yardımcı olmak için hızlı bir şekilde kilo vermenize yardımcı olmak için çok yaygın bir diyet yöntemidir. Yumurta diyet planının çok iyi kullandığı bir taktik.

Uzun Süreli Kilo Kaybı Olasılıkla

 1. Yumurta diyeti hızlı kilo kaybına neden olurken, birkaç nedenden dolayı ağırlığı uzak tutmakta zorlanabilirsiniz. İlk olarak, başlangıçta yumurta diyetinden sonra kaybettiğiniz kilonun çoğu yağ değil, sudur.

 2. Ayrıca, kalorilerdeki ciddi kısıtlamalar nedeniyle, vücudunuz yakıt için kas yakıyor olabilir. Kas kaybı, yorgunluğa neden olabilir ve genel metabolik oranınızı azaltabilir.

 3. Ve son olarak, kilo kaybı için yumurta diyeti uzun vadeli bir plan değil. Diyet, kilo kaybınızı korumak için nasıl yeneceğinizi öğretmez. Ve çok kısıtlayıcı olduğu için, diyetten "çıktıktan" sonra kendinizi kontrol etmeyi zorlaştırabilirsiniz.

Kilo Verme İçin Dengeli Beslenme

 1. Kilo vermenin ve uzak tutmanın en iyi yolu, ömür boyu izleyebileceğiniz bir yemek planı bulmaktır: tüm yiyecek gruplarından yemekten hoşlandığınız çeşitli yiyecekleri içeren ve haftada 1-2 kilo kadar sağlıklı bir şekilde kaybetmenize yardımcı olur.

 2. Bu beslenme planı enerjiyi destekleyecek kadar kalori ve karbonhidrat içermeli, böylece egzersiz yapabilirsiniz. Egzersizinizi kilo verme programınızın bir parçası yapmak, kilo vermenize ve uzak tutmanıza yardımcı olur. Yararları elde etmek için bir maraton koşmanıza gerek yoktur, ancak haftanın çoğu günü 30 ila 60 dakikalık bir tempolu yürüyüş hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

Kilo Vermek İçin Yumurta Diyeti

 1. Daha önce de belirtildiği gibi, yumurta diyeti, yiyeceklerin sihirli formülü nedeniyle değil, kalori alımınızı önemli ölçüde azaltmanıza yardımcı olduğu için kilo vermenize yardımcı olabilir. Bu, yumurtaların sağlıklı, daha dengeli kilo verme planınızın bir parçası olamayacağı anlamına gelmez.

 2. Kilo kaybı için yumurta diyetinin bu kadar popüler olmasının sebeplerinden biri, yüksek proteinli diyetin doyma gücünden kaynaklanıyor. Karbonhidrat ve yağ ile karşılaştırıldığında, protein açlıktan uzak durmakta daha iyidir. Ek olarak, protein sindirmek için daha fazla enerji gerektirir, bu yüzden metabolizmanıza biraz destek sağlar.

 3. Bu iki faktör düşük karbonhidrat ve keto diyetlerinin kilo vermeye yardımcı olmada bu kadar başarılı olmasının sebeplerinden bazıları. Yemeklerinizden birine veya daha fazlasına yumurta dahil etmek, vücudunuza bu faydaları elde etmek için ihtiyaç duyduğu proteini verir ve kilo verme çalışmalarınıza yardımcı olabilir.

Diyabet Hakkında İyi Haber

 1. Diyabet, kan şekeri seviyelerinizin normalden daha yüksek olmasına neden olan kronik bir tıbbi durumdur. Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerine göre, 100 milyondan fazla Amerikalıda diyabet veya prediyabet var. İyi kontrol edilmezse diyabet, kalp hastalığı, böbrek hastalığı ve nöropati gibi diğer sağlık sorunları riskinizi artırır.

 2. Diyabetiniz varsa, kan şekeri seviyenizi kontrol altında tutmak için her öğünde yediğiniz karbonhidrat miktarını kontrol etmeniz gerektiğini biliyorsunuz. Karbonhidratlar, vücudunuzun birincil şeker kaynağı olarak işlev görür. Kan şekeri seviyelerinizi normal aralıkta tutmanıza yardımcı olmak için düşük karbonhidratlı diyetler olası bir seçenek olarak önerilmiştir. Kilo kaybı da kan şekeri geliştirmeye yardımcı olur.

 3. Yumurta diyeti planının karbonhidrat bakımından düşük olduğu ve kilo vermeye yardımcı olduğu göz önüne alındığında, diyabetinizi daha iyi kontrol edebilmeniz için aradığınız planın olduğunu düşünebilirsiniz. Geleneksel yumurta diyeti kalıcı kilo kaybı için en sağlıklı tercihi yapmasa da, Amerikan Klinik Beslenme Dergisi'nde yayınlanan 2018 klinik çalışmasında yüksek yumurta kalorili kontrollü bir diyetin diyabet ve prediyabetli kişilerin kilo vermesine ve sağlıklı kalmasına yardımcı olduğu tespit edildi. kalp sağlığını etkilemeden kan şekeri seviyeleri.

Kilo Verme Planınıza Yumurta Eklemek

 1. Yumurtaların çok uzun zamandır yaramazlar listesinde olmasının sebeplerinden biri, pastırma, sosis ve peynir gibi yüksek oranda doymuş yağ içeren yiyeceklerle servis edilmeleri olabilir. Kilo verme diyetinize yumurta dahil etmek istiyorsanız, sağlıksız ilaveler olmadan besleyici bütün yiyecekleri dahil etmenin birçok yolu vardır.

 2. Birkaç kaloriden tasarruf etmek, yağ ve kolesterolü atlamak istiyorsanız, tüm yumurta yerine sadece beyaz yumurtayı kullanın. Büyük bir yumurtadan çıkan yumurta akı:

 3. Yumurta aklarını bütün yumurtanın yaptığı gibi kullanabilirsiniz: omlet yapmak, yeşilliklerinizde protein artırmak veya bir frittata yapmak için.

Az pişmiş yumurtalara dikkat edin

 1. Yumurtalar, ciddi hastalıklara neden olabilen gıda kaynaklı bakteri salmonella kaynağıdır. Yumurtaları diyetinizin düzenli bir parçası haline getirirken hastalanma riskinizi azaltmak için, tamamen pişirdiğinizden emin olun. Bu, yüzünüzde çiğ yumurta ve haşlanmış ya da güneşli tarafı yumurtalarınızda akan yumurta sarısı olmaması anlamına gelir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407