Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Yonca filizi nasıl yenir

Sağlıklı Protein Kaynakları

 1. Genellikle çiğ yenen yonca filizleri, ABD Gıda ve İlaç İdaresi'ne göre salmonella'nın tehlikelerinden dolayı hamileyseniz, bir çocuk veya yaşlıysanız tüketmek tehlikeli olabilir. Çiğ filizleri doğru hazırlarsanız, gıda kaynaklı hastalık riskinizi azaltabilirsiniz. Yonca filizi USDA Ulusal Besin Veritabanına göre iyi bir kalsiyum, potasyum, A vitamini ve K vitamini kaynağıdır.

Adım 1

 1. Ellerinizi ılık su ve sabunla yıkayın. Yonca filizlerini kaptan çıkarın. Yüzeydeki kiri temizlemek için yonca filizi üzerine su akıtın. Yonca filizi işlenmeden önce ve sonra ellerin yıkanması ve filizlerin iyice durulanması, filizlerinizde bakteri varsa, Gıda Güvenliği'ne göre başka yiyeceklere geçilmemesini sağlayacaktır.

Adım 2

 1. Çiğ yonca filizlerini marul, havuç ve salata yapmaktan keyif alacağınız diğer sebzelerle kaplayın. Sos için salataya taze bir limon sıkın.

Adım 3

 1. Bir parça pide içine 1 bardak çiğ yonca filizi doldurun. Pilavın içine falafel, domates ve marul ilave edin. Sandviçinizde ekstra lezzet için pide ekmeğinin iç kısmının bir tarafına bir tzatziki sosu yayınlayın.

Adım 4

 1. Yonca filizlerini biber, soğan ve tavukla sote edin veya karıştırın. Yemek tarifini almamak için yonca filizlerini 30 saniye sonra sıcaktan alın. [! 74960 => 1130 = 6!

 1. Yonca filizi

Adım 4

 1. Çıtır çıtır ve tomurcukları olan yonca filizi satın alın. Gıdalarla ilgili olası hastalıklardan kaçınmak için ıslak veya koyu renkli filizlerden kaçının.

Adım 4

 1. Kalan yonca filizlerini satın aldıktan sonraki dört gün ila bir hafta içinde atın.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407