Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Yeni Başlayanlar İçin Tüm Sığır Eti Kılavuzu

Yeni Başlayanlar İçin Tüm Sığır Eti Kılavuzu

 1. Çok sayıda bölgesel çeşitte lezzet ve pişirme yöntemiyle, kendiniz için mevcut seçeneklerden bunalmış olabilirsiniz. Ve bu yüzden burada sadece bunun için bir makale!

 2. Mangalda pek çok çeşit protein (tavuk, domuz), karides veya sebze bulunabilirken, en sık sığır eti için kullanılır. Sığır eti mangalının en önemli adımlarından biri niyetleriniz için doğru kesimi seçmektir. Hayvan vücudunun farklı yerlerinden alınan yer, yağ içeriğini ve etin dokusunu belirler.

Farklı Dana Eti

 1. Et satılmadan önce, alt kesim olarak adlandırılan kısımlara bölünmesi gerekir. Kaburga, fileto, mandren, yuvarlak, sap, kısa plaka, yan ve brisket tipik olarak mangalda kullanılan 8 dilim sığır etidir. Onları biraz daha yıkalım.

Kaburga

 1. Omurga ve omurganın yakınında bulunan kaburgalar hayvanın kafesinden alınır. Kaburgalar, lezzetlerini arttıran yüksek yağ içeriğine sahiptir. Kaburga pişirme yöntemleri, kullandığınız kesime göre değişir. Kaburgalar ve biftekler ızgarada pişirilebilir, ancak prime kaburga kısa süre boyunca çok yüksek bir sıcaklıkta en iyi şekilde pişirilen bir rostodur.

Fileto

 1. Daha az aktif bir kasın parçası olan bel, omurga boyunca bulunabilir. En pahalı kesimlerden biri olan bel, yumuşak sulu olup, genellikle sulu biftekler için kullanılır. Kasıktan kesilen alt kısımların çoğu biftek olduğundan, en iyi pişirme tekniği ızgara yapmaktır.

 2. Belin alt kesimleri arasında Porterhouse biftek, Tri-Tip, Filet Mignon, New York Strips Biftekleri ve Chateaubriand.

Chuck

 1. Omzunda bulunan, aynanın eşit miktarda yağ ve et dengesine sahip olması, kıyma ürünleri için mükemmel bir kesim olmasını sağlar. Marketlerde satılan zemin kontrolü, yağ içeriğine bağlı olarak fiyatlandırılır ve bütçeye uygun fiyatlarla yapılabilir. Chuck bifteği için pişirme hazırlığı, alt kesim tipine bağlıdır. Sigara içen veya düdüklü tencerede birkaç alt kesim hazırlanabilir.

Yuvarlak

 1. Sağlam ve arka bacaklarda yer alan yuvarlak, çok düşük yağ içeriğinden dolayı sert bir sığır eti kesimidir. En çok yahnide ve sarsıntılı kullanılır. Bu yağsız kesim sığır eti fırında en iyi şekilde pişirilir.

 2. Tur için alt kesimler üst tur, alt tur ve sığır filetosu ucunu içerebilir.

Shank

 1. Sapın alt kesimleri, genellikle çorbalar ve yahniler için kullanılan kıyma, arka sap ve ön saptır.

Kısa Plaka

 1. Karın yakınında bulunan kısa plak yüksek yağ içeriğine sahip ve çok sert. İyileştikten sonra biftek için kullanılabilir. Biftek en iyi ızgarada pişirilir.

 2. Kısa plaka için alt kesimler hangar bifteği, etek bifteği ve öğütülmüş bifteği içeriyor.

Döş

 1. Göğüs alt bölgesinde ve göğüste yer alan brisket lezzetli ama sert. Etin pişirilmeden önce dilimlenmesi yaygın bir uygulamadır. Genellikle kızartılarak veya yavaş pişirilerek pişirilir. Brisket plakası ve brisket noktası, brisket için iki alt kesim sığır etidir.

Böğür

 1. Yağın altındaki karnın içinde bulunursa, yan kanat eti, etin daha hassas olmasını sağlayan bir yöntem olan pişirmeden sonra taneye karşı kesilir. Sertliği nedeniyle, kanadın alt kesimleri ızgara yapılmadan önce tipik olarak bir gece bekletilir.

 2. Kanat için sığır eti kesilmiş kıyma, sığır eti biftek ve nadir Londra bifteği var.

 3. Gezegen Barbekü

 4. Birçok insan sıcak, yaz aylarında açık havada mangal yapmayı seçiyor, ancak artan çeşitlilikte pişirme yöntemleri iç mekanlarda da mangal yapmayı sağlıyor.

 5. Barselona'dan Kore'ye en beklenmedik yerlerde barbekü merkezli restoranlar açılıyor. Çoğu bölgenin kendine özgü tarzı ve mangal lezzetleri vardır, ancak hepsi yeni fikir ve menülere açıktır. Amerika Birleşik Devletleri'nin güneyindeki Kore Barbekü restoranlarını bulmak, bu eyalet sakinlerinin kendi mangal tekniklerini kullanmalarına rağmen alışılmadık bir durum değil.

 6. Lezzet ve pişirme yönteminden bağımsız olarak, mangal yapmak en popüler yiyecek türlerinden biri olmaya devam ediyor.

 7. Jack Thompson, kendi kendine atanmış bir barbekü tutkun ve tüm vegan yiyeceklerin aşığı. New Jersey'de karısı Sara ve iki çocuğu ile birlikte seçtiği ama şimdi sevdiği üç köpeği ile yaşıyor. Artık girişimci tarafını mutfak becerilerini uygulamak ve ailesiyle rahatlamak için kullanan eski bir ofis işkoliği.Donate - BNB: bnb16ghhqcjctncdczjpawnl36jduaddx5l4eysm5c