Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Yemek için En İyi Balık: 12 En Sağlıklı Seçenek

 1. Balık, sağlıklı, yüksek proteinli bir besindir, özellikle de vücudumuzun kendi üretmediği temel "iyi" yağlar olan omega-3 yağ asitleri için önemlidir.

 2. Hastalık Kontrol Merkezleri (CDC), omega-3 yağ asitlerinin beyin ve kalp sağlığında önemli bir rol oynadığını bildirdi. Omega-3'lerin iltihabı azalttığı ve kalp hastalığı riskini azalttığı gösterilmiştir. Bebeklerde doğum öncesi gelişim için de önemlidirler.

 3. Amerikan Kalp Derneği (AHA), haftada en az iki kez balık yemeyi, özellikle de omega-3'lerde yüksek olan somon, göl alabalığı, sardalye ve albacore ton balığı gibi balık yemeyi tavsiye ediyor.

 4. Düzenli olarak balık yemeyle ilgili bazı riskler var. Civa ve poliklorlu bifeniller (PCB'ler) gibi kirleticiler, evsel ve endüstriyel atıklarımızdan ve ardından orada yaşayan balığa, göl ve okyanus suyuna yollarını bulur.

 5. Çevre Koruma Ajansı (EPA) ve Gıda ve İlaç Derneği (FDA) çocuk doğurma çağındaki kadınlar, hamile ve emziren kadınlar ve çocuklar için birleşik kılavuzlar hazırladı.

 6. Bu gruplara daha fazla civa kontaminasyon seviyesine sahip balıklardan uzak durmalarını tavsiye ederler; [! 1016 => 1140 = 1!

1. Alaskan somon

 1. Yabani somon ya da çiftçi somonun daha iyi seçenek olup olmadığı konusunda bir tartışma var. Çiftlik somon balığı önemli ölçüde daha ucuzdur, ancak takviye edilip edilmediğine bağlı olarak daha az omega-3 yağı ve daha az vitamin ve mineral içerebilir.

 2. Somon, genel olarak diyetiniz için mükemmel bir seçenektir, ancak bütçeniz izin veriyorsa, vahşi çeşitliliği tercih edin. Hazırlanması kolay bir antre için bu ızgara somon tarifini Chowhound'dan tatlı keskin bir sır ile deneyin. [! 1016 => 1130 = 3!

 1. Bu lapa lapa beyaz balık, harika bir fosfor, niasin ve B-12 vitamini kaynağıdır. 3 ons pişmiş bir kısım 15 ila 20 gram protein içerir. Paleo Grubs'in bu tarifindeki gibi güzel bir tamamlayıcı için morina üstünde bir piccata sosu deneyin.

Herring

 1. Sardalye benzeri yağlı bir balık, ringa balığı özellikle iyi tütsülenmiş. Füme balık olsa sodyum ile doludur, bu yüzden ölçülü olarak tüketin. Jamie Oliver'ın Akdeniz tarzı ringa balığı dilimi bu tarifte yeni versiyonunu kullanıyor.

Mahi-Mahi

 1. Tropikal bir firma balık, mahi-mahi neredeyse her türlü hazırlığa katlanabilir. Buna yunus balığı da denir, bazen memeli yunusuyla karıştırılır. Ama endişelenme, tamamen farklılar.

 2. Akşam yemeği için şipşeli bir mayo ile kararmış mahi-mahi tacoları deneyin.

Uskumru

 1. Yağsız beyaz balıkların aksine, uskumru sağlıklı yağlardan zengin yağlı bir balıktır. Kral uskumru yüksek cıvalu bir balıktır, bu nedenle düşük cıvata İspanyol veya daha küçük uskumru tercihlerini tercih edin.

 2. Yemek tarifleri için bu tarifleri Delishably'den deneyin.

Tünek

 1. Bir başka beyaz balık, levrek orta dokuya sahip ve okyanustan ya da tatlı sudan gelebilir. Hafif tadı nedeniyle, lezzetli bir panko ekmek bu tarifte olduğu gibi onunla iyi gider.

Gökkuşağı alabalığı

 1. Farmed gökkuşağı alabalığı, kirletici maddelerden korunmuş olduğu için yabani hayvanlardan daha güvenli bir seçenek. Ve Monterey Bay Aquarium Seafood Watch'a göre, çevresel etki açısından en iyi balık türlerinden biri.

 2. Martha Stewart'ın bu alabalık tariflerini dene.

Sardalye

 1. Ayrıca yağlı balık, sardalye birçok vitamin bakımından zengin. Konserve versiyonunu bulmak kolaydır ve aslında daha besleyicidir çünkü kemikler ve cilt dahil tüm balıkları tüketirsiniz (endişelenmeyin, hemen hemen çözülmüşlerdir). Güzel bir yemek için bir kutu salata ile üstünü kapatmayı deneyin.

Çizgili bas

 1. Çiftlik veya yabani, çizgili levrek başka bir sürdürülebilir balıktır. Kesintisiz fakat lapa lapa bir yapıya sahiptir ve lezzet doludur.

 2. Bu tarifi limon arpacık yağı ile bronzlaşmış levrek için Pioneer Woman'dan deneyin.

Tuna

 1. Taze ya da konserve olsun, ton balığı favori bir seçenektir. Taze ton balığı toplarken, parlak ve okyanus gibi kokan bir parça seçin. Aynı zamanda hazırlanması da kolaydır - tüm ihtiyaç duyduğu yüksek ısıda hızlı bir kaymadır.

 2. İnsanların yüksek cıva içeriğinden dolayı sarı yüzgeçleri, albacore'ları ve ahi orkinosunu sınırlamaları önerilir. Balkanlı beyaz yerine konserve ton balığı alırken "yığın ışık" ı seçin. Hafif ton balığı hemen hemen her zaman atlamalı olarak adlandırılan düşük cıvalu bir türdür.

Vahşi Alaska pollock

 1. Alaska pollock kuzey Pasifik Okyanusu'nda her zaman vahşi yakalandı. Hafif tadı ve hafif dokusu nedeniyle, en çok balık çubuklarında ve diğer hırpalanmış balık ürünlerinde kullanılan balıktır. Sarımsak tereyağı haşlanmış pollock için bu tarifi deneyin.

12. Arktik karakter

 1. Kuzey Kutbu char somon ailesinde. Somon gibi görünüyor ve tadı biraz alabalık gibi biraz somon ve alabalık arasında bir yerde. Et, ince pul ve yüksek yağ içeriği ile sağlam. Eti koyu kırmızıdan soluk pembeye değişiyor.

 2. Farmed Arctic kömürü çoğunlukla kıyı sularındakilerden daha az kirlilik yaratan kara tanklarında yetiştirilir. City Fish Market'ten akçaağaç sırlı char tarifi için bu kolay tarifi deneyin.

Paket servis

 1. Haftada birkaç kez çeşitli balıkların tüketilmesi, dengeli bir diyet için gereken birçok besini sağlayacaktır. Hamileyseniz, emziriyorsanız veya sağlık durumunuz varsa, civa içeren balıkları eklemeden önce doktorunuza danışın.

 2. Nicole Davis, Boston merkezli bir yazar, ACE sertifikalı bir kişisel antrenör ve kadınların daha güçlü, sağlıklı ve mutlu yaşamlarına yardımcı olmak için çalışan sağlık tutkunu. Onun felsefesi, eğrilerinizi kucaklamak ve formunuzu oluşturmaktır - her ne olabilirse! Haziran 2016 sayısında Oxygen dergisinin "Future of Fitness" dergisinde yer aldı. Instagram'da onu takip et.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407