Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Votka’nın En Etkileyici 7 Faydası

Votka’nın En Etkileyici 7 Faydası

 1. Votkanın sağlığa faydaları arasında daha iyi kardiyovasküler sağlık, streste azalma ve diş ağrısı ve ağız kokusundan kurtulma var. Sıkılaştırıcı özelliği cildi sağlıklı tutmaya yardımcı olur ve saç büyümesini destekler. Aynı zamanda, yaraların dezenfekte edilmesine yardımcı olan antiseptik ve antibakteriyel özelliklere sahiptir ve aynı zamanda etkili bir temizlik maddesi olarak da işlev görür.

Votka nedir?

 1. Genellikle etanol ve sudan oluşan popüler bir içecektir. Restoranlarda, partilerde veya küçük toplantılarda sunulan bar menüsünde oldukça iyi puan alan moda bir içecektir. Ek bileşenlerin tadını rahatsız etmeden veya nötrleştirmeden diğer içeceklerle sorunsuz bir şekilde birleşen, renksiz, lezzetsiz votkaların çok yönlülüğü, onu alkollü içecekler arasında tercih edilen seçeneklerden biri yapar.

 2. Votka martini, votka tonik ve Bloody Mary gibi çeşitli popüler kokteyllerin hazırlanmasında kullanılır. 'Votka' adı, kelimenin tam anlamıyla 'su' anlamına gelen Slav bir kelime olan 'voda' dan gelişmiştir. Genellikle mısır, çavdar, buğday ve patates, üzüm ve soya fasulyesi gibi diğer malzemeler de dahil olmak üzere nişasta veya şeker bakımından zengin herhangi bir bitki maddesinin damıtılmasıyla üretilir.

 3. Geleneksel votka hazırlığı genellikle hacmen% 40 oranında bir alkolik değer sağlamayı hedefliyordu. Şu anda, farklı ülkelerde üretilen alkollü içerik, kendi belirlediği standartlara bağlı olarak değişmektedir. Avrupa votkası asgari% 37,5'lik alkol içeriğini korur; Amerika Birleşik Devletleri'nde satılan tüm votkalar hacmen minimum% 30 alkol standardını koruyor.

 4. Rusya, Ukrayna ve Polonya gibi diğer ülkelerden votka hacmen% 40 alkol içeriğine sahip. Alkolik içerikten başka, iki ana gruba ayrılabilir, yani. aromalı ve berrak. Eklenen lezzetler arasında zencefil, tarçın, limon, kırmızı biber, vanilya, bazı özel otlar, meyveler ve baharatlar bulunur ve tercihler dünyanın farklı bölgelerinde büyük farklılıklar gösterir.

Votka'nın Kökeni

 1. Votkanın tarihsel kökeni hala bir tartışma konusu olmaya devam etmekte ve kullanımıyla ilgili yeterli kanıt bulunmamasına bağlı tartışmalar devam etmektedir. Bazı kaynaklar Rusya'da 9. yüzyılda meydana gelmiş olan ilk votka üretimini savunurken, diğerleri de 8. yüzyılda Polonya'da olabileceğini söylüyor. Birkaç yüzyıl boyunca, bu içecek bugün olduğundan çok farklı bir şekilde mevcuttu. Daha önceki zamanlarda, ruh aslında bir ilaç olarak kullanıldı ve bugünkü aroması, görünümü ve tadı bakımından oldukça farklıydı. Ruhtaki alkol içeriği doğal fermantasyon işlemi ile yönetilebilecek maksimum miktar olan% 14'dür. [! 5802 => 1140 = 3!

Votka Besin Değerleri

 1. Beslenme DeğerleriBütün alkollü içecek, damıtılmış, votka, 80 kanıtServing Boyut: 100 g1 fl oz (27.8 g) 1 fl oz (42 g) Besin DeğerValueWater [!g

 1. Votka, hem tüketilebilir bir ilaç hem de topikal olarak vücuda uygulanabilen harici bir losyon olarak, özel terapötik değeri ile takdir edilmektedir. Votka'nın çeşitli koşullarda verimli bir şekilde katkıda bulunabilecek sağlık yararları, aşağıdaki gibi tartışılmıştır:

]

 1. Bar masasında mevcut olan çeşitli alkollü içecekler arasında votka bir birey üzerinde daha iyi rahatlama etkisi gösterebilir. Bilimsel bulgularla desteklendiği üzere, vücuttaki stres faktörünü kırmızı şarap gibi diğer sıcak içeceklere göre daha verimli bir şekilde azaltmada yardımcı olur. Uyku uyandıran özelliklere sahiptir ve beyinde de sakinleştirici bir etkisi vardır.

Anestezik Nitelikler

 1. Eval (ez_write_tag ([![!250,250

Diş Ağrısını Giderir

 1. Bir miktar votka dökmek, belki ağrıyan bir dişin etrafındaki bir atış faydalı olabilir. Votkaların bir kısmının diş etlerinde emilmesine izin vermek, enfekte olmuş bölgedeki ağrının azaltılmasına yardımcı olabilir. Tarçın ile belirli miktarlarda karıştırıldığında, etkili bir gargara gibi çalışır ve nefesi keser.

Kardiyovasküler Sağlığı Korur

 1. Votka içmenin bir başka yararı da kalp hastalıklarına karşı koruyucu etkisi. Kanın serbest akışını uyaran arterler üzerinde genişleme etkisi vardır. Kalp bileşenlerine engelsiz kan akışı, felç ve kalp durması gibi ana hastalıkların gelişimini önler. Ayrıca vücuttaki HDL kolesterol miktarını arttırmada yardımcı olur.

Cilt Bakımı Saç Bakımı

 1. Votka hizmetinize güzellik yardımı olarak gelebilir. Cilt üzerinde harika çalışıyor ve gözeneklerin temizlenmesinde ve sıkılaştırıcı özelliklerine bağlı olarak sıkılmasında yardımcı oluyor. Temizleyiciler, tonerler ve akne karşıtı ürünler gibi çeşitli botanik güzellik ürünlerinde oldukça faydalı bulunmuştur. Saç derisini temizleyerek ve saçtaki toksinleri ortadan kaldırarak sağlıklı saç büyümesini destekler. Ayrıca kepek sorununun tedavisinde yardımcı olur ve saç uyarıcı toniklerin ve saç kremlerinin hazırlanmasında kullanılır.

Antiseptik Özellikler

 1. Votka, hayvan ısırığı gibi enfeksiyonların gelişmesini önlemede yardımcı olan antiseptik özelliklere sahiptir. İçinde bulunan alkol içeriği yaranın sterilize edilmesine yardımcı olur. Renksiz, tatsız votka, özütleyici bir çözücü olarak faydalıdır ve herbalistler tarafından alkol bazlı merhemler yapmak için kullanılır. Bu tür tuzlar, kullanılan spesifik bitkilerin sadece iyileştirici özelliklerini geride bırakarak kolayca buharlaşır. Talimatlarda belirtilmediği sürece votka bazlı astarları kuru, yanmış veya hassas ciltlerde kullanmaktan kaçının.

 2. Bunların dışında, soğuk yaraları iyileştirmeye yardımcı olur ve açıktaki bir kabarcık içinde maruz kalan dermisin dezenfekte edilmesine yardımcı olur. Votka ayrıca sırt ve göğüs bölgesine sürtünce ateş düşürmede yardımcı olur. Kötü kokulu ayak sorununu tedavi etmeye yardımcı olur ve onları dezenfekte etmeye yardımcı olur. Votka idrar yapma ve toksinlerin vücuttan atılmasını kolaylaştıran idrar söktürücü özelliklere sahiptir. Düşük miktarda karbonhidrat diyeti veya kilo kaybı rejimi uygularken makul miktarlarda votka makul bir seçim olabilir. 'Bira' gibi diğer alkollü içeceklere karşı, karbonhidrat oranı yüksek olan, kesinlikle karbonhidrat içeriği olmayan düşük miktarda kalori sunar. Buradaki fikir onu temiz, buzlu ya da kalorisiz bir şeyle karıştırmaktır.

Mutfak Kullanımları

 1. Eval (ez_write_tag ([![!250,250

Votka'nın diğer kullanım alanları

 1. Temizlik Maddesi: Votka mükemmel bir temizlik maddesi olarak çalışır. Votkadaki alkol, duş ve küvetlerin etrafındaki kalabalığı küf ve küfü öldürerek temizlemeye yardımcı olur. Gözlükleri temizler ve ayrıca traş sonrası votkaya batırılmış tıraş bıçağı ömrünü uzatır. Temelde mikropları öldürür ve paslanmayı önler.

 2. Kolay Kuru Temizleme: Votkadan yapılan spreyler, emilen kokuları çamaşırlardan nötrleştirmeye yardımcı olur.

 3. Ne kadar votka orta olarak kabul edilir?

 4. Ulusal Alkol Suistimali ve Alkolizm Enstitüsü (NIAAA), ılımlı olduğunu, haftada 14'den fazla olmayan erkeklerle günde 3-4, günde 2-3 içki olarak açıkladı. Kadınlar bir haftada yedi içkiyle sınırlanıyor.

 5. Votka: Dikkatli kelime

 6. Votka yukarıda belirtilen sağlık yararlarına katkıda bulunabilse de, herhangi bir biçimde aşırı alkol tüketimi, beyin, karaciğer ve pankreas gibi birden fazla organla ilişkili ana hastalık riskini artırır. Bağışıklık sisteminin sağlıklı çalışmasını engelleyebilir, kan basıncını yükseltir, trombositlerde yapışkanlığa veya arterlerin daralmasına neden olabilir, kardiyovasküler hastalıklarda yer alan kan geçişinde tıkanmaya neden olabilir. Aşırı votka alımı, adrenalin hormonu üzerindeki uyarıcı etkisine bağlı olarak kalp atışlarının daha hızlı olmasına neden olabilir. Bu ayrıca ciğerlerde fazla hava alımına ve kanda daha fazla glikoz salgılaması için karaciğerin uyarılmasına neden olabilir. Vücutta adrenalin hormonunun aşırı üretimi, aşırı yorgunluğa ve genel vücut yorgunluğuna neden olabilir.

 7. Hamilelik sırasında alkol alımı, bebeklerde aşırı tüketimden kaynaklanan zihinsel bir bozulma olan fetal alkol sendromuna neden olabilir.

 8. Diyabet, sindirim sorunları ve kalp hastalıklarının tedavisinde kullanılan bazı ilaçlar da votka ile etkileşime girebilir. Yan etki riskini artırabilir veya ilacın etkinliğini azaltabilir. Bu tür ilaçları alırken daima bir doktora danışmanız ve talimatları dikkatlice okumanız tavsiye edilir. Araba kullanmadan önce içmek, uyanıklığı engelleyebilir ve kaza riskini artırabilir. Bulantı, kusma veya diğer semptomlarla küçük bir içkiden sonra bile başa çıkamayan veya tepki veremeyen kişiler, alkol almaktan kaçınmalıdır.

Votka Özeti

 1. Orta düzeyde alkol tüketimi, votkaların çeşitli sağlık koşullarında etkinliğini savunan tüm bilimsel çalışmaların temelini oluşturur. Bununla birlikte, terapötik rahatlama için votka düşünülmeden önce tıbbi rıza her zaman tavsiye edilir. Normalde, insanlar votkayı, şekerli meyve suyuyla karıştırır, bu da içeceğin kalorisini arttırır ve düşük kalorili özelliği geçersiz kılar. Votka, diğer koyu alkollü içeceklere kıyasla daha az katkı maddesi içeren berrak bir içecektir. Genel olarak, sağduyulu bir votka sapı sağlıkla ilgili önemli faydalar sağlayabilir ve tadını çıkarmak için mükemmel bir suçluluk duymadan içebilir.

 2. Vodka ile sağlığın anahtarı moderasyondur!

 3. Votka nasıl yapılır?

 4. Votka mısır, arpa, patates, meyve ve şeker veya nişasta içeren herhangi bir şeyden üretilebilen nötr bir ruhtur. Püre malzemelerinize bağlı olarak, işlemin devam etmesi için diğer enzimlere ihtiyaç duyabilirsiniz. Daha sonra mayalanmış ortama maya eklemeniz, mayalanmış sıvıyı ayırmanız ve işlemi damıtmayla tamamlamanız gerekir.

 5. Votka ile ne karışmalı?

 6. En iyi votka hangisi?

 7. Herhangi bir votkayı "en iyi" olarak etiketlemek zordur, çünkü tercih çoğu zaman özneldir. Bununla birlikte, dünyanın en popüler votkalarından bazıları Gri Kaz, Svedka, Stolichnaya, Zubrowka, Ciroc, Finlandia, Skyy Vodka, Effen, Belvedere ve Ketel One'dır. Bazı insanlar meyve bazlı votkaların yerine patates votkasını veya tahıl votkasını da tercih edebilir, bu yüzden yine bir markayı "en iyi" olarak adlandırmak çok zor. Hepsini deneyin ve lezzetinizin nasıl bir şey olduğunu görün!

 8. Votka ile hangi içecekleri yapabilirsiniz?

 9. Tornavida (portakal suyu ve votka), Bloody Mary (domates suyu ve votka), martini (vermut ve votka), Beyaz Rus (votka, süt) dahil olmak üzere binlerce içki votka içebilirsiniz ve Kahlua) yanı sıra, Moskova Katır, Long Island Buz Çayı, Votka Tonik, Kamikaze, Plajda Seks ve daha pek çok şey! Votka son derece çok yönlüdür ve dünyanın herhangi bir yerinde bulunabilecek en kolay ruhlardan biridir.

 10. Meenakshi Nagdeve, Kurucu Ortak, Organik Gerçekler, sağlık ve zindelik meraklısı ve onu yönetmekten sorumlu. Cornell Üniversitesi, ABD'de Beslenme ve Sağlıklı Yaşam Cornell Sertifika Programını tamamladı. IIM Bangalore'dan İşletme Yüksek Lisans Diplomasına ve IIT Bombay'dan Metalurji Mühendisliği ve Malzeme Bilimi Lisans derecesine sahiptir. Bundan önce birkaç yıl BT ve Finans hizmetlerinde çalıştı. Naturopatinin ateşli bir takipçisi, o gıdalarla şifa olduğuna inanıyor. Boş zamanlarında seyahat etmeyi ve farklı çay türlerini tatmayı seviyor.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407