Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Votka'daki Kaloriler: Kaloriler, Karbonhidratlar ve Besin Değerleri

 1. Diyetinize uymak, biraz eğlenemeyeceğiniz anlamına gelmez! Votka genel olarak en düşük kalorili alkollü içeceklerden biridir ve sıfır karbonhidrat içermesi nedeniyle, diyet yapanlar, özellikle de Paleo veya Atkin'in diyeti gibi düşük karbonhidrat diyeti yapanlar için tercih edilen bir likördür.

 2. Sadece genel mikserinizi korumak için şekerli mikserlere, gece geç saatlerinde atıştırmalıklara dikkat etmeniz ve ölçülü olarak içmeniz yeterli.

Beslenme gerçekleri

 1. Votka etanol ve sudan başka bir şey içermiyor. Bu votka hemen hemen hiçbir besin değeri olmadığı anlamına gelir. Votka'da şeker, karbonhidrat, lif, kolesterol, yağ, sodyum, vitamin veya mineral yoktur. Tüm kaloriler alkolün kendisinden gelir.

Bir kadeh votka içiyor?

 1. Votka, şaraba veya biraya kıyasla daha düşük kalorili bir serbestlik olarak kabul edilir. Votkanız ne kadar konsantre olursa (kanıt ne kadar yüksekse), o kadar fazla kalori içerir. “Kanıt” likördeki alkol yüzdesini ifade eden bir sayıdır.

 2. İspatı ikiye bölerek yüzde oranını belirleyebilirsiniz. Örneğin, 100 kanıt yüzde 50 alkol iken, 80 kanıt yüzde 40 alkoldür.

 3. İspat ne kadar yüksekse, kalori miktarı da o kadar yüksek olur (ve kandaki alkol içeriğiniz üzerindeki etkisi o kadar artar). 1,5 onsluk bir votka atışında, kalori sayısı aşağıdaki gibidir:

 4. Alkol bir karbonhidrat değildir. Votkadaki kaloriler sadece alkolün kendisinden gelir. Saf alkol gram başına yaklaşık 7 kalori içerir. Başvuru için hem karbonhidratlar hem de protein gram başına yaklaşık 4 kalori içerirken, yağ gram başına yaklaşık 9 kalori içerir.

 5. Bu, alkolün karbonhidratlar veya proteinlerden neredeyse iki kat daha fazla katı ve yağdan sadece biraz daha az katı olduğu anlamına gelir. [! 5807 => 1140 = 3!

Votkada karbonhidrat var mı?

 1. Votka, rom, viski ve cin gibi damıtılmış içkiler yalnızca alkol içerdiğinden sıfır karbonhidrat var. Karbonhidrat alımınızı izliyorsanız, votka en uygun seçimdir.

 2. Votka, buğday ve patates gibi karbonhidrat bakımından zengin gıdalardan yapıldığı için garip gelebilir. Ancak, fermantasyon ve damıtma işlemleri sırasında karbonhidratlar uzaklaştırılır.

Diğer alkol türlerine kıyasla

 1. Rom, viski, cin ve tekila gibi diğer damıtılmış likörler kabaca votka ve sıfır karbonhidrat ile aynı sayıda kalori içerir. Tabii ki, markaya ve ispatına bağlı.

 2. Örneğin, bazı rom markaları, tadı ve aynı zamanda besin içeriğini değiştiren ilave baharat ve şeker içerir.

 3. Genel olarak şarap ve bira, porsiyon başına votka'dan daha fazla kalori ve karbonhidrat içerir:

Aromalı votka daha fazla kaloriye sahip mi?

 1. Lezzeti aşılanmış votkalar daha lezzetli bir deneyim yaratabilir ve ayrıca kızılcık veya portakal suyu gibi yüksek kalorili karıştırıcılara olan ihtiyacı da ortadan kaldırabilir. Günümüzde, hemen hemen her şeyin doğal veya yapay tadıyla aşılanmış votka bulabilirsiniz.

 2. Limon, meyve, hindistan cevizi, karpuz, salatalık, vanilya ve tarçın popüler seçeneklerdir. Domuz pastırması, çırpılmış krema, zencefil, mango ve hatta somon füme gibi ekzotik infüzyonlar da var!

 3. En iyi bölüm, aşılanan sürümlerin çoğunun düz votka dışında herhangi bir fazla kalori içermemesi!

 4. Aroma ile enfekte olmuş votkayı, fermentasyon ve damıtma işleminden sonra eklenen aromalı şekerli şuruplarla yapılan votka içecekleriyle karıştırmamaya dikkat edin. Bu ürünler genellikle, aşılanmış votkadan çok daha fazla kalori içerir.

 5. Etiketleri daima dikkatlice okuyun. Ürün etiketinde beslenme bilgisi bulamıyorsanız, üreticinin web sitesinde arama yapmayı deneyin.

Votka içiyor

 1. Votka, tek başına pek çok insanın nahoş bulduğu yanan alkol aromasından başka hiçbir tada sahip değil.

 2. Pek çok içki sahibi, tadına yardımcı olmak için votka ile tatlı suları veya gazlı içecekleri karıştırmayı seçiyor. Ancak bu karıştırıcıların çoğunun yüksek şeker içeriği diyetinize zarar verebilir.

 3. Bir bardak portakal suyu, örneğin, 112 kalori içerir ve normal soda, kutu başına 140'ın üzerinde kaloriye sahiptir. Bu kalorilerin çoğu şekerden geliyor. [! 5807 => 1140 = 7!

Ve kilo kaybı

 1. Votka dahil alkol vücudumuzun yağ yakma sürecine müdahale ediyor. Normalde karaciğerimiz yağları metabolize eder (parçalar). Bununla birlikte, alkol bulunduğunda, karaciğeriniz önce onu parçalamayı tercih eder.

 2. Vücudunuz enerji için alkol kullanırken yağ metabolizması cildinize zarar veriyor. Buna "yağ tasarrufu" denir ve kilo vermeye çalışan biri için iyi değildir.

 3. Alkol aynı zamanda inhibisyonumuzu yitirmemize, hormonlarımızı karıştırmamıza (adrenalin ve kortizol) ve yüksek yağlı, yüksek karbonhidratlı yiyecekler için arzularımızı artırmamıza neden olur. Bu, Taco Bell'e yapılacak bir gece tatiline hayır demek bile zorlaştırıyor.

 4. Votka, bira ya da şekerli kokteyller gibi diğer alkol türlerine göre iyi bir seçim olabilir, ancak kilonuzu izliyorsanız, bir parça kek veya Bir çerez ve özel bir durum için saklayın.

Paket

 1. Votka, karbonhidrat, yağ veya şeker içermeyen ve bu konuda besin değeri olmayan düşük kalorili bir likördür. Diyet yapıyorsanız veya sadece aşırı kalorisiz içecek içmek istiyorsanız, votka iyi bir seçimdir. Bira, şarap, şampanya ve önceden karıştırılmış kokteyllerden daha az kalori ve karbonhidrat var.

 2. Kalori ve karbonhidrat miktarını düşük tutmak için sodalı su ve bir sıkma limon veya diyet soda ile votka karıştırın, ancak her zaman alkol alımınızı kaloriler kadar makul bir seviyede tutmaya çalışın hızlıca ekleyin.

 3. Alkol işlemesi meşgulse karaciğerinizin yağ yakmada size yardımcı olamayacağını unutmayın. Aşırı alkol tüketiminin genel sağlığınıza çok zarar verebileceğini bilmek önemlidir.

 4. Ulusal Alkol Suistimali ve Alkolizm Enstitüsü (NIAAA) "düşük riskli" içme seviyelerini günde 4 içkiden ve haftada 14 içkiden fazla olarak düşünmektedir.

 5. Kadınlar için, seviyeler daha düşük - günde en fazla 3 içki ve haftada toplam 7 içki. Çok fazla içmek, beyninize, karaciğerinize, kalbe ve diğer hayati organlara ciddi zararlar verebilir. Ayrıca bazı kanser türleri riskinizi de artırabilir.

 6. Hamileyseniz votka veya başka bir alkol kullanmayın.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407