Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Thai Masajının Yan Etkileri

Thai Masajının Yan Etkileri

 1. John Staughton (BASc, BFA) tarafından en son güncelleme - 22 Şubat 2019

 2. Masaj faydaları, ruhsal, fiziksel ve ruhsal sağlığınızın sayısız yönüne dokunarak, yaşam kalitenizi artırabilir. Ez_write_tag ([![!336,280

Thai Masajı Nedir?

 1. Bazen Tay Yoga Masajı olarak da adlandırılan bu eski masaj uygulaması, geleneksel masaj, akupunktur, yoga ve Ayurveda uygulamalarını birleştiriyor. 2500 yıldan daha eski bir tıbbi gelenek olan Tayland hükümeti, masözlerin belirli saatlerde sertifikalandırılmasını ve Sağlık Bakanlığına kayıtlı olmasını şart koşuyor.

 2. Popüler kültürde masaj yapmak, bir masaj salonunda bir masanın üzerine konan turist imajını uyandırabilir, ancak Thai Masajı daha dinamik bir uygulamadır. Masöz ellerini, kaportaya ve basınç noktalarının aktivasyonuna ek olarak hastayı bir dizi asana veya yoga pozisyonuna yönlendirmek için kullanır. Düzenli bir oturum iki saate kadar sürebilir ve her masözün uygulaması geldikleri bölgeye bağlı olarak biraz farklı olacaktır. Denekler tamamen giyinik kalır ve yağ veya madde kullanılmaz. Konunun tercihlerine bağlı olarak, dokunmadan çok az dokunma gerektiren bir Tay masajı seansı yapmak bile mümkün.

 3. Uygulayıcıların Budist olmaları gerekmiyorken, uygulama Budizm ilkelerine dayanıyor. Mantralar ve meditasyonlar sıklıkla kullanılır ve tıbbi nedenlerin ötesinde, Thai Masajı birçok kişi tarafından manevi bir uygulama olarak kabul edilir. Her oturumun amacı, Brahmavihara olarak bilinen dört ilahi zihinsel durumu tanımak ve işgal etmektir: Sevgi, Şefkat, Sevinç ve Eşitlik. Enerjik dikkat, Sen çizgilerinin hizalanması ve çakraların dengelenmesi için ritmik sıkıştırma, derin germe ve iskelet manipülasyonu kullanılarak dört vücut elementinin veya Dosha'nın dengelenmesine büyük önem verilmiştir.

Thai Masajının Faydaları

 1. Thai masajının en önemli faydalarına bakalım.

Ağrı kesici

 1. Tay masajı genellikle kronik ağrı için alternatif bir tedavi olarak önerilmektedir ve hastalara geçici bir rahatlama sağladığı gösterilmiştir. Kronik ağrısı olan hastalar, 15 haftalık bir Tayland masaj rejiminden sonra ağrıda% 80'e kadar bir azalma olduğunu bildirdi. Skapula kostal sendromu (SCS) olan hastalar sadece üç hafta sonra önemli faydalar bildirmişlerdir. Diğer kas-iskelet sistemi ağrıları çeken kişiler, düzenli Tay masajının sadece ağrılarını azaltmakla kalmayıp aynı zamanda gerginlik algılarını da azalttığını ve daha fazla esneklik sağladığını bildirmiştir. Vücudun bir bölgesi kronik ağrıdayken, bu durum genellikle vücuttaki ikincil ağrılara gerginlik ve sertlikten neden olabilir.

Stres Giderici

 1. Geleneksel masaj tekniklerinin aynı zamanda rahatlama ve öforik haller üretmesine rağmen, Tayland masajının vücuttaki stres belirteçlerini basit bir dinlenme durumundan daha fazla azalttığı gösterilmiştir. Vücuttaki kortizolü azaltır ve kalp hızını yavaşlatır. Thai masajı aynı zamanda anksiyete tedavisi için çok faydalıdır ve genellikle aşırı endişe çeken otizmli çocuklar için terapötik bir tedavi olarak incelenmektedir. Nalini Jayavanth Santha ve ark. Tarafından yapılan Asya Hemşirelik Eğitimi ve Araştırmaları Dergisi'nde yayınlanan bir araştırmaya göre, düzenli masaj terapisi vücutta yalnızca ağrıyı azaltmakla kalmayıp aynı zamanda ruh halini de iyileştiren bazı kimyasalların salınımını sağlayabilir.

Kronik Baş Ağrısını Düşürür

 1. Eval (ez_write_tag ([![!580,400

Esneklik Hareket Aralığı

 1. Tay masajı, rehberli yoga ile birleştirilen esaslı derin doku masajıdır ve ilk önce masözün pozlar arasında size rehberlik etmesi garip gelebilir, ancak Yoga pratiği. Thai masajı, kas yorgunluğunu ve sertliğini giderirken aynı zamanda vücudun eklem yağlama maddelerinin üretimini de teşvik eder. Artan esneklik, bununla birlikte birçok fayda sağlar, ancak en dikkat çeken şey, düzenli hareketlerin yapılması daha kolay olacağından, artan enerjidir. Artırılmış esneklik, vücudunuzu, iskeletin kademeli olarak yeniden hizalanmasına izin vererek doğru ve sağlıklı bir duruşa döndürmenize yardımcı olacaktır.

Thai Masajının Yan Etkileri

 1. Thai masajı, lisanslı bir Tayland masözü tarafından, masajın güvenli bir şekilde yapılması için gereken yıllık deneyime sahip olarak yapılmalıdır. Thai masajı dinamik bir masaj olduğundan ve derin esneme ve derin doku çalışmasını gerektirdiğinden, hasta için herhangi bir riski azaltmak için bir profesyonel kullanılmalıdır. Kronik sorunları veya yaralanması olan hastalar, masaj başlamadan önce bu koşulları daima masöze açık hale getirmelidir. Bir masajdan sonra kızarıklık, tahriş, kas ağrısı veya uykululuk olabilir. Buna, toksinlerin manipüle edilmesi ve daha sonra vücuttan atılması neden olur.

 2. John Staughton, İngilizce ve Bütünleyici Biyoloji derecelerini Champaign, Urbana'daki (ABD) Illinois Üniversitesi'nden alan gezgin bir yazar, editör ve yayıncıdır. Edebi bir derginin kurucu ortağı Şerif Nottingham ve dünyanın en güzel yerlerini ofisi olarak görüyor. Ev fikrine yönelik sürekli bir yolculukta, eğitmek, ilham vermek, gelişmek ve gelişmek için kelimeler kullanır.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407