Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Tavuğun Etkileyici Faydaları

Tavuğun Etkileyici Faydaları

 1. Meenakshi Nagdeve tarafından en son güncelleme - 24 Temmuz 2019

 2. Eval (ez_write_tag ([![!336,280

Tavuk

 1. Tavuk, dünyada en yaygın kullanılan tavuk türüdür. Binlerce yıl evcilleştirildi ve yiyecek olarak tüketildi. Serbest çeşit tavuk, organik tavuk ve geleneksel tavuk da dahil olmak üzere birçok tavuk çeşidi vardır; aradaki fark onların üremesine bağlıdır. Serbest menzilli tavukların, tabir edildiği gibi, meralarda serbestçe dolaşmasına izin verilirken; aynı zamanda en tartışmalı olan geleneksel tavuk kafeslerde tutulur ve serbestçe hareket etmelerine izin verilmez. Geleneksel tavuklara, büyümesini hızlandırmak ve onu doğal olmayan şekilde büyütmek için hormonlar enjekte edilir. Bu tavuk çeşidi genellikle hijyenik ve sağlıksız koşullarda tutulmaktadır.

 2. Üç kişiden organik tavuk en pahalısı çünkü serbestçe yetiştiriliyor ve USDA standartlarına göre sadece organik olarak hazırlanmış yiyecekleri yemelerine izin veriliyor. Sağlıklı ve temiz koşullarda tutulur ve hormon döngüsünü bozmak için herhangi bir ilaç kullanmadan doğal olarak büyümesine izin verilir. Organik tavuklar da aşılanır ve bu nedenle yemek için güvenlidir.

Tavukların Besin Değerleri

 1. USDA'ya göre tavuk (100 g) nem (65 g), enerji (215 kcal), protein (18 g), yağ (15 g), doymuş yağ (4 g) içerir. ), kolesterol (75 mg), kalsiyum (11 mg), demir (0.9 mg), magnezyum (20 mg), fosfor (147 mg), potasyum (189 mg), sodyum (70 mg) ve çinko (1.3 mg) . Vitaminler açısından, C vitamini, tiamin, riboflavin, niasin, B6 vitamini, folat, B12 vitamini, A vitamini, E vitamini, D vitamini ve K vitamini içerir

Tavukların Sağlığa Faydaları

 1. ;

Yüksek Protein İçeriği

 1. 100 gramda 31 gram protein bulunan tavuk göğsü, protein için en iyi besinlerden biridir. Protein, diyetimizde önemli bir rol oynar. Kaslarımızın yapı taşları olan aminoasitlerden yapılmıştır. Genellikle, önerilen günlük protein gereksinimi miktarı, 1 kg vücut ağırlığında 1 gram veya vücut ağırlığının kilo başına 0.4 g proteindir. Sporcular için günlük protein gereksinimi pound başına yaklaşık 0.6 g ila 0.9 g arasındadır.

Vitamin Minerallerinde Zengin

 1. Sadece iyi bir protein kaynağı değil aynı zamanda vitamin ve mineral açısından da çok zengin. Örneğin, B vitaminleri, katarakt ve cilt bozukluklarını önlemek, bağışıklık sistemini güçlendirmek, zayıflığı gidermek, sindirimi düzenlemek ve sinir sistemini iyileştirmek için kullanışlıdır. Ayrıca migren, kalp rahatsızlıkları, gri saç, yüksek kolesterol ve diyabetin önlenmesinde de yardımcı olurlar.

 2. Tavuktaki D Vitamini kalsiyum emilimine ve kemik güçlenmesine yardımcı olur. A Vitamini görüşün oluşturulmasına yardımcı olur ve demir gibi mineraller hemoglobin oluşumunda, kas aktivitesinde ve kansızlığın giderilmesinde yardımcı olur. Potasyum ve sodyum elektrolitlerdir; fosfor, zayıflık, kemik sağlığı, beyin fonksiyonu, diş bakımı ve metabolik konularla mücadelede yardımcı olur.

Kilo Verme

 1. Eval (ez_write_tag ([![!580,400

Kan Basıncının Kontrolü

 1. Tavuk tüketiminin de kan basıncını kontrol etmede yararlı olduğu bulundu. Bu, hipertansiyonu olan insanlarda ve birçok Afrika kökenli Amerikalıda gözlendi, ancak diyet aynı zamanda fındık, az yağlı diyet ürünleri, sebzeler ve meyvelerden oluşuyordu.

Antikanser Özellikleri

 1. Çalışmalar, vejetaryenler dışında kırmızı et, domuz / jambon tüketiminin kolorektal kanser riskini arttırdığını, tavuk ve balık yiyenlerde ise bu kanseri geliştirme riskini artırdığını ortaya koydu. kanıtlar kesin olmasa da, sonraki yaşamlar azaldı. Ayrıca kolon kanseri riskini azalttığı söyleniyor.

Düşük Kolesterol

 1. Eval (ez_write_tag ([![!300,250

 1. Sıcak tavuk çorbası alımı, sıkışık bir burun ve bir boğaz ağrısı gibi belirtiler de dahil olmak üzere, soğuk algınlığının rahatlamasını sağlar.

Hızlı Tavuk Tarifleri

 1. Sıcak tavuk çorbası alımı, sıkışık burun ve boğaz ağrısı gibi semptomlar da dahil olmak üzere, soğuk algınlığının rahatlamasını sağlar.

Alınacak Önlemler

 1. Tavuk alırken alınması gereken güvenlik önlemlerinden bazıları.

 2. Bunlar, tavukların güvenli bir şekilde dağıtılmasını ve tüketilmesini sağlamak için USDA tarafından belirlenen kural ve önerilerden bazılarıdır. Şimdi, dışarı çık ve biraz lezzetli tavuğun tadını çıkar!

 3. Meenakshi Nagdeve, Kurucu Ortak, Organik Gerçekler, sağlık ve zindelik meraklısı ve onu yönetmekten sorumlu. Cornell Üniversitesi, ABD'de Beslenme ve Sağlıklı Yaşam Cornell Sertifika Programını tamamladı. IIM Bangalore'dan İşletme Yüksek Lisans Diplomasına ve IIT Bombay'dan Metalurji Mühendisliği ve Malzeme Bilimi Lisans derecesine sahiptir. Bundan önce birkaç yıl BT ve Finans hizmetlerinde çalıştı. Naturopatinin ateşli bir takipçisi, o gıdalarla şifa olduğuna inanıyor. Boş zamanlarında seyahat etmeyi ve farklı çay türlerini tatmayı seviyor.

Sonraki Oku:

 1. Elmanın sağlığa faydaları; sindirimin artması, mide rahatsızlıklarının önlenmesi, safra taşı, kabızlık, anemi, diyabet, kalp hastalığı ve göz bozukluklarını içerir.

 2. Bambu sürgünleri, sağlıklı kilo kaybı, kötü kolesterolün kontrolü, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi ve anti-enflamatuar özellikleri içeren faydalar sunar.

 3. Domatesler göz görme, mide sağlığını artırmaya ve kan basıncını düşürmeye yardımcı oluyor. Domates ayrıca diyabet, cilt problemleri ve idrar yolu enfeksiyonlarından arındırır.

 4. Kahverengi pirinç daha sağlıklı bir beyaz pirinç ikamesidir ve sindirimi iyileştirmeye, beyni ve sinir sistemini güçlendirmeye, stres ve depresyondan kurtulmaya yardımcı olur.

 5. Potasyum ve magnezyum bakımından zengin olan muz kilo kaybı ve şişmanlıkta, bağırsak rahatsızlıklarında, dizanteride, anemide ve kabızlığın giderilmesinde yardımcı olur.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407