Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Tavuk Kahverengi Pirinç, Kilo Vermeme Yardım Edebilir mi?

Marine edilmiş Tavuk için Gıda Güvenliği

 1. Bazı yiyeceklerin avokado ve yumurta gibi kilo vermeyi teşvik edebileceğini duymuş olabilirsiniz. Ancak, belirli gıdalar değil, içerdikleri besin maddeleri kilo vermenize yardımcı olabilir. Kilo kaybına yardımcı olduğu kanıtlanmış iki besin proteini ve lifidir. Tavuk, protein açısından zengindir ve kahverengi pirinç zengin bir lif kaynağıdır, bu nedenle diyetinize bu iki yiyecek dahil olmakla birlikte kilo vermenize yardımcı olabilir, ancak yalnızca toplam kalori alımınız dengeli ise

 1. Bir tavuk ve pirinç diyeti kilo vermenize yardımcı olabilir, çünkü bu gıdalar protein ve lif bakımından zengindir.

Kilo Vermek İçin Tavuk ve Pilav

 1. Kilo verme diyetindeki genel hedef, toplam kalori alımınızı azaltmak olmak olsa da, araştırmalar, protein ve lif alımınızı artırmanın da yardımcı olabileceğini göstermiştir. Bunun temel nedeni, protein ve lifin iştahı ve dolayısıyla kalori alımını kontrol etmeye yardımcı olan oldukça doyurucu besinlerdir.

 2. Kalori kısıtlaması olmasa bile, bu iki besin, Beslenme'deki bir 2018 çalışmasına göre kilo kaybına yardımcı olabilir. Günlük 35 gram günlük lif alımı ve günlük kilogram kilo başına 0.8 gram günlük protein alımı için danışmanlık yapan on beş obez birey, 12 haftalık çalışmanın sonunda kalori alımını azalttı ve kilo kaybetti. Buna ek olarak, çalışma katılımcıları diyeti iyi derecelendirerek hem kabul edilebilir hem de uygulanabilir olduğunu bildirmişlerdir.

Kilo Vermek İçin Protein Faydaları

 1. Protein, yağ kaybını teşvik etmedeki rolü için geniş çapta çalışıldı ve çok sayıda araştırma, gerçekten de rol oynadığını buldu. Amerikan Klinik Beslenme Dergisi’ndeki 2015 incelemesine göre, bunu iştah, kalori alımı ve metabolizmayı değiştirerek yapıyor.

 2. Protein karbonhidratlardan daha karmaşık bir kimyasal yapıya sahiptir; Merck El Kitabına göre vücudun parçalanması daha uzun sürer, bu da karbonhidratlardan daha uzun süreli bir enerji kaynağı olmasını sağlar. Midenizde kalan yiyecekler artık daha fazla doygunluk ve kalıcı bir dolgunluk hissi verir, bu da iştahınızı kontrol etmenize ve daha az kalori tüketmenize yardımcı olabilir.

 3. Protein sindirimi, yemeğin termik etkisine bağlı olarak metabolizmayı da etkiler. Protein enerjisinin yüzde yirmi ila 30'u besin maddelerinin metabolize edilmesine harcanır. Bu, Obezite'deki bir 2016 çalışmasına göre, karbonhidrat veya yağdan çok daha yüksek, bu da sırasıyla toplam enerjinin yüzde 5 ila 10'una ve toplam enerjinin yüzde 0 ila 3'üne mal oluyor.

Protein Kas Kütlesini Artırıyor

 1. Daha fazla yağsız kas kütlesine sahip olmak yağ kaybını teşvik eder, çünkü kas metabolik olarak aktifdir. Vücudunuz, metabolizma hızınızı artıran, kaslarınızı koruyarak ve koruyarak kalori harcar. Bu, egzersiz yapmasanız bile daha fazla kalori yakacağınız anlamına gelir. Paige Kinucan ve Len Kravitz, New Mexico Üniversitesi'nden Ph.D.'ye göre, kas kütlesi yağdan metabolik olarak yaklaşık dört kat daha aktif.

 2. Kalori kısıtlaması nedeniyle, diyet sırasında kas kütlesini kaybedebilirsiniz. Bununla birlikte, yeterli protein tüketmek, Beslenmede İlerlemelerdeki 2017 incelemesine göre, bunun önlenmesine yardımcı olabilir. Ayrıca, kilo verme çabalarınızın bir parçası olarak, özellikle direnç egzersizi yapıyorsanız, yeterli protein tüketmek daha da önemlidir ve faydalıdır çünkü kas büyümesine yardımcı olacaktır.

Tavuktaki Protein

 1. Tavuk, yiyebileceğiniz en zengin protein kaynaklarından biridir. Hiç şüphe yok ki bir vücut geliştiricinin diyetinin temelini oluşturuyor. Derisi olmayan dört ons ızgara tavuk göğsü 25 gram proteine ​​sahiptir.

 2. Ulusal Tıp Akademisine göre, ortalama bir yetişkinin günde vücut ağırlığının kilogramı başına 0.8 gram protein alması gerekiyor. 155 pound ağırlığınız varsa, yaklaşık 60 gram proteine ​​ihtiyacınız var demektir. Dört ons tavuk, günlük protein ihtiyacınızın neredeyse yarısını sağlar.

Daha Fazla Protein Yeme

 1. Beslenme'deki 2018 çalışması, resmi tavsiyeye eşit bir günlük hedef belirledi. Bununla birlikte, protein alımınızı bunun üzerinde arttırmanız faydalı olabilir.

 2. 2017'de Obezite Gerçekleri'nde yayınlanan bir çalışmada, 118 yetişkin aynı sayıda kalori içeren ancak farklı miktarlarda protein içeren diyetler yedi. Bir grup kilogram vücut ağırlığı başına normal 0.8 gram tüketirken, diğer grup altı ay boyunca kilogram başına 1.34 gram yedi. Diyetlere bağlı kalan katılımcılar arasında, nihai analiz, yüksek protein grubunun, normal protein grubundaki ortalama yüzde 5.8 kilo kaybına kıyasla, ortalama yüzde 9.5'lük bir ağırlık kaybına sahip olduğunu göstermiştir.

 3. Amerikan Klinik Beslenme Dergisi'ndeki 2015 yılı incelemesi, kilogram vücut ağırlığı başına 1,2 ile 1,6 gram arasında protein içeren diyetlerin kilo kaybına yardımcı olabileceğini düşündürmektedir. Ek olarak, yazarlar her öğünde 25 ile 30 gram arası tüketilen miktarların ideal olabileceğini söylüyorlar.

Kilo Kaybı İçin Elyaf

 1. Elyaf, minimal olarak sindirilen ve diyete az miktarda kalori ekleyen bir tür karbonhidrattır. Hareket kabiliyetini arttırma ve dışkıya nem ve hacim ekleyerek kabızlığı önleme kabiliyeti nedeniyle sindirim yardımcısı olarak bilinir.

 2. Midenizde şişmesi ve büyümesi nedeniyle sizi doyurmaya yardımcı oluyor. Sindirim sisteminizde yavaşça hareket ettiğinden, protein gibi, sizi daha uzun süre tam hissetmenizi sağlar. Bu yüzden kilo vermek istediğinizde lif alımınızı arttırmak birinci önceliğe sahiptir.

Kahverengi Pirinçte Elyaf

 1. Bir fincan orta taneli kahverengi pirinç, 3.5 gram lif sağlıyor. Bu, Ulusal Akademi'nin kadınlar için günlük lif alımı için önerisinin yüzde 14'ü ve erkekler için önerinin yüzde 9'u. 2018 Beslenme çalışmasının araştırmacıları tarafından belirlenen kadın ve erkekler için günlük hedefin yüzde 10'udur.

 2. Bu günlük ihtiyaçlarınızın çok büyük bir yüzdesi olmasa da günlük toplam miktarınıza beyaz pilavdan daha iyi ulaşmanıza yardımcı olacak, bu da fincan başına sadece 0.6 gram.

Tavuk ve Pirinç Kalorileri

 1. 4 onsluk bir tavuk göğsü ve bir fincan kahverengi pirinç, 354 kalori sağlar. Bir yemek olarak, kalori oldukça düşük. Kahverengi pilavınızı ve tavuğunuzu bir porsiyon brokoli ile eşleştirirseniz, sadece 31 kalorinin kalori içeriğini yükseltirsiniz, ancak elyaf içeriğini fincan başına fazladan 2,5 gram daha doğramazsınız. Brokoli, şaşırtıcı derecede iyi bir bitki proteini kaynağıdır, fincan başına 2.5 gram kıyılmış.

 2. Sağlıklı hazırlık yöntemlerini kullanmak, yemekteki toplam kaloriyi düşük tutmanıza yardımcı olacaktır. Derisiz tavuk göğsü seçin ve kızartın veya pişirin. Cesur, düşük kalorili bir lezzet için otlar, baharatlar ve limon suyu kullanmak yerine, tavuk ve pilavınıza ağır, yüksek kalorili soslar koymaktan kaçının.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407