Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Tatlı Patates Kabuğu İçinde Hangi Besinler?

]

 1. Pişmiş tatlı patateslerin derisini yiyip yemediğinizi merak etmiş olabilirsiniz. Evet, yapabilirsin - ve yapmalısın! Bütün tatlı bir patatesi saran bakır renkli deri, koruyucu ve hastalık önleyici özelliklere sahip bir dizi fitokimyasal dahil olmak üzere, sağlıklı vitaminlerin, minerallerin ve antioksidanların çoğunu içerir. Pişmiş bir tatlı patatesin cildini yemek, sizi bu kök sebzenin sunduğu besin zenginliğinden antiinflamatuar ve antikanser yararları ile ödüllendirir.

]

 1. Yüksek A vitamini içeriği, tatlı patates cildinin beslenmesinin yararlarından sadece bir tanesidir. Taze, pişmiş tatlı patatesin cildi ve eti, sağlıklı beslenmeye katkıda bulunan az yağlı bir lif ve vitamin kaynağıdır.

]

 1. TGI Fridays tatlı patateslerden kurutulmuş patates cipsi atıştırması yapmış olsa da, küçük paket başına 200 gram (40 gram) bir tekne dolusu kalori paketliyor. Bunu, sadece 54 kalori ile, cilde pişirilmiş 60 gramlık bütün taze tatlı bir patatesle karşılaştırın.

 2. Susuzlaştırılmış tatlı patates kabukları, her bir küçük, 60 gram tatlı patates ile karşılaştırıldığında, deri üzerinde 0.1 gram olan paket başına 11.4 gram daha fazla yağ içerir. Kurutulmuş tatlı patatesteki kalorilerin çoğu, 23 gram karbonhidrat veren 40 gramlık bir torba ile karbonhidrat içeriğinden gelir. Sodyum faktörünü dikkate alın - 157 miligram, tamamen tatlı bir patates cildinde 21.6 miligram yerine, kurutulmuş tatlı patates cildi atıştırmalıkları paketinde.

 3. Tatlı patates kabuğunun doğal hallerinde daha sağlıklı bir seçenek olması mantıklı değil mi?

Sindirim için Tatlı Patates Elyafı

 1. Diyet lifi yalnızca kilonuzu idare etmek için sindirimi yavaşlatmakla kalmaz, kan kolesterolü seviyenizi artırmanıza ve kalp hastalığı, felç ve hatta Tip 2 diyabet riskinizi American Heart'a göre düşürmenize yardımcı olabilir Derneği. Diyet Yönergeleri, cinsiyetinize ve yaşınıza bağlı olarak günde 22,4 ila 33,6 gram lif eklemenizi önerir.

 2. Tatlı patateslerdeki diyet liflerinin çoğu deridedir, ancak bir bütün olarak patates hem çözünür hem de çözünmeyen lif için iyi bir kaynaktır. Fiber, iyi işleyen bir sindirim sistemine sahip olmanıza yardımcı olur ve dışkı için bol miktarda sağlayarak sizi düzenli tutar. Fırında patatesinizi cildinizle birlikte yemek, 100 gram porsiyon için 3.3 gram toplam lif veya% 13 DV sağlayacaktır; derisi olmayan pişmiş tatlı bir patatesin 100 gramında 2.5 gram veya yüzde 10 DV vardır.

 3. 100 gram porsiyonun perspektif içine alınması için, bir orta boy tatlı patates, 5 inç uzunluğunda ve 2 inç çapında, yaklaşık 114 gram ağırlığında.

Enerji İçin Tatlı Patates Karbonhidratı

 1. Karbonhidratlar enerji için yakıt sağlar ve yağ metabolizmasına yardımcı olur. USDA, karbonhidrat alımınızın günlük kalori alımınızın yüzde 45 ila 65'ini oluşturmasını önerir; bu da günde yaklaşık 130 gramdır. Cildinizle birlikte tatlı bir patates yemek, 100 gram porsiyon başına 21 gramla, sağlıklı kompleks karbonhidratlar için günlük değerinizin yüzde 7'sini sağlayacaktır.

Doku Oluşturmak için Tatlı Patates Proteini

 1. Vücudunuzun, kemiklerinizi, kaslarınızı ve cildinizi geliştirmek ve korumak da dahil olmak üzere enerji ve diğer birçok işlev için proteine ​​ihtiyacı var. USDA, kalorilerinizin yüzde 10 ila 30'unun, erkekler için yaklaşık 56 gram ve kadınlar için 46 gram miktarında protein içermesini önerir. Büyük bir katkıda bulunmamasına rağmen, proteinin çoğu tatlı patates derisindedir. Pişmiş tatlı bir patatesin derisi ve eti 5.6 gram protein içerirken, derisi olmayan bir patates 100 gram başına sadece 1.2 gramdır

Tatlı Patates Sağlıklı Mineral İçeriği

 1. Tatlı patatesler, çoğu sebzenin derisinde yoğunlaşmış mükemmel bir mineral kaynağıdır. Ayrıca cilt, tatlı patatesi pişirirken besin maddelerinin kaybolmasını veya bozulmasını önler.

 2. Manganez için günlük değerinizin yüzde 25'ini sağlayan cilde sahip tatlı bir patates, 100 gramda derisiz bir patatesden yüzde 12 daha fazla DV katkısı sağlıyor. Manganez, proteinleri ve yağları metabolize etmek için gereken enzimlerin üretiminde yardımcı olan önemli bir antioksidandır. Aynı zamanda kemik oluşumuna, kanın pıhtılaşmasına ve doğurganlığın sağlanmasına yardımcı olur.

 3. Potasyum, sıvı dengesini, kas kasılmasını ve sinir sinyallerini düzenlemenin yanı sıra kan şekeri seviyelerinizin kontrolü için hayati öneme sahip bir elektrolittir. 100 gram başına tatlı bir patatesin derisini ve etini yemek, sadece 230 miligram veya yüzde 7 DV potasyum içeren cildi olmayan bir patates yemeye kıyasla 475 miligram veya yüzde 14 DV sunar.

 4. Magnezyum, tatlı patateslerde önemli bir mineraldir. Derisi olan bir patates, derisi olmayan bir patates ile karşılaştırıldığında, 18 miligram veya yüzde 5'i DV olan 27 miligram veya yüzde 7 oranında DV tedarik etmektedir. Vücudunuzun kalsiyum emilimi için kemik sağlığını korumak ve osteoporozu engellemek için magnezyum ihtiyacı vardır.

 5. Cildinde pişmiş tatlı patateslerdeki diğer mineraller: kalsiyum, 38 miligram; demir, .7 miligram; fosfor, 54 miligram; çinko, 3 miligram ve bakır, 2,2 miligram

Tatlı Patates Antioksidan Vitaminleri

 1. Cildine sahip pişmiş bir tatlı patates, NIH'ye göre 1.403 mikrogram veya yüzde 561 DV içeren üstün bir A vitamini kaynağı. Bir antioksidan olarak, A vitamini bağışıklık sisteminiz için önemlidir, ancak aynı zamanda normal görmenize sahip olmanızı sağlar. Diyet Yönergeleri yetişkin kadınlar için 700 mikrogram ve her gün erkekler için 900 mikrogram alımını önermektedir; bu nedenle cildi olan bütün tatlı bir patates, tüm DV'nizi karşıladığından daha fazladır.

 2. Tatlı patateslerdeki diğer antioksidanlar, C, E ve K vitaminlerini içerir. Cildinde pişmiş tatlı patatesler, C vitamini bakımından zengindir, cilde 100 gram başına 19.6 miligram veya% 33 DV içerir. Antioksidanlar, vücudunuzdaki potansiyel olarak oksitleyici ajanlara zarar veren serbest radikalleri temizler. Serbest radikal reaksiyonlar, kanser, astım, yaşlılık bunaması, diyabet ve göz hastalığı gibi dejeneratif hastalıklarla ilişkilidir.

 3. B grubu vitamin enerji sağlamak, vücudunuzun beynin işlevini detoksifiye etmesine ve korumasına yardımcı olmak için önemlidir. Tatlı patates cildindeki vitaminler arasında tiamin, riboflavin, niasin, pantotenik asit, folat ve B6 bulunur. Tatlı patateslerde B6 vitamini içeriği, kardiyovasküler hastalıklarda bir risk faktörü olarak gösterilmiş olan bir amino asit olan kan homosistein seviyenizi düşürmenize yardımcı olur.

Tatlı Patates Kansere Karşı Koruyor

 1. Tatlı patatesler, antioksidan, antimutagenik, antienflamatuar, antimikrobiyal ve antimarkorez özelliklerini içeren fitokimyasalları içerir. Tatlı patateslerde bu tür bir maddenin, antosiyanin adı verilen, spesifik kanser hücrelerinin büyümesini engellediği kanıtlanmış bileşenlerden biri olduğu gösterilmiştir.

 2. BioMed Research International, 2015 yılında, kanser önleyici faaliyetlerde soyulmuş ve soyulmamış mor tenli tatlı patates kullanan bir çalışma yayınladı. Çalışmanın sonuçları, tatlı patatesin, meme kanseri, mide kanseri ve kolon kanseri hücrelerinin büyümesini engelleyen ve hücrelerin ölümüne neden olan elementlere sahip olduğunu göstermiştir. Yazar, tatlı patateslerin terapötik potansiyelinin, yüksek antosiyanin içeriğinin bir sonucudur. [! 4644 => 1140 = 9!

Tatlı Patates Cilde Faydaları

 1. Tatlı patateslerde yüksek miktarda A vitamini bulunması, cildinizin sağlığını desteklemede rol oynar. A Vitamini, beyaz kan hücrelerinin üretimini uyarır, sağlıklı endotel hücrelerinin korunmasına yardımcı olur ve Harvard T.H. Chan Halk Sağlığı Okulu.

 2. Avrupa Farmasötikler ve Biyofarmasötikler Dergisi'nde 2013 yılında yayınlanan bir çalışma, beta-karoten de dahil olmak üzere karotenoidler açısından yüksek bir diyetin erken cilt yaşlanmasına ve diğer cilde yol açan hücre hasarını önlemeye yardımcı olabileceğini bildirdi. hastalıklar.

 3. Yüksek A vitamini içeriğiyle birlikte patateslerdeki diğer antioksidan vitaminler - C ve E vitaminleri - cildinize faydalıdır. Antioksidan kapasite, oksidatif strese neden olan ve epidermis hücrelerinize zarar veren serbest radikalleri etkisiz hale getirerek, cildinizin yaş, UV ışınlarına ve kirleticilere maruz kalma sonucu oluşan tahribatlı kuvvetlerden korunmasına ve korunmasına yardımcı olabilir. Yaşlanma karşıtı cilt kremlerinin çoğu, ince çizgilerin, lekelerin, sarkan cildin ve kırışıklıkların görünümünü en aza indirmek için retinol formunda A vitamini içerir.

Görme için tatlı patates

 1. Tatlı patateslerdeki A, C ve E vitaminlerinin yüksek içeriği de iyi görmenin desteklenmesinde rol oynuyor. C vitamini eksikliği genellikle katarakt gelişimi ile ilişkilidir. E Vitamini, yaşa bağlı maküler dejenerasyon riskini azaltmak için göz hastalığının erken belirtileri olan insanlara yardımcı olabilir.

 2. A vitamini retinanın uygun yapısının korunmasına yardımcı olur. A vitamini eksikliği, zayıf gece görüşüne ve hatta körlüğe katkıda bulunabilir. Ek olarak, korneanın kuruluğu ve ülseri, A vitamini eksikliği ile ilişkilendirilmiştir.

 3. A vitamininin temel rolü, 2014 yılında Güney Carolina Bilimler Akademisi Dergisi'nde yayınlanan bir çalışmada gözden geçirildiği gibi ışığı emen ve görsel süreci başlatan ışığa duyarlı pigmentlerin oluşumunu içerir.

Tatlı Patates Uyumana Yardımcı Olur

 1. Uykusuzluk magnezyum eksikliğinin sık görülen bir belirtisidir. Magnezyumdaki bir eksiklik, hepsi uyku yeteneğinizi rahatsız edebilecek daha yüksek bir depresyon, stres ve endişe riski ile bağlantılı olabilir. Magnezyum seviyelerinin düşük olması durumunda, gece boyunca huzursuz uyku ve sık sık uyanma yaşayabilirsiniz.

 2. Tatlı patates yemek vücudunuzdaki magnezyum seviyesini artırmaya yardımcı olabilir, bu da daha iyi ve daha sağlıklı bir uykuya neden olabilir, sağlıklı uyku seviyelerini koruyarak, uykuyu destekleyen bir nörotransmitter olan Psikolojiyi Bugün Açıklıyor.

 3. Tutarlı, kaliteli uyku, zihinsel ve fiziksel refah için kritik öneme sahiptir ve bir dizi tıbbi durum geliştirme riskinizi azaltabilir.

Tatlı Patatesleri Ne Tatlı Yapar?

 1. Küçük pişmiş tatlı bir patatesin içinde 4 gramdan az şeker varsa, bu küçük kök sebzelerin neden bu kadar tatlı olduğunu merak edebilirsiniz. Bunun cevabı, ısıtıldığında, nişastayı maltoz olan bir şeker şekeri parçalayan bir enzimdir. Cildindeki tatlı patatesleri düşük ateşte yavaşça pişirerek tatlılığı daha da artırabilirsiniz. Bu, enzimlerin, nişastayı şekere dönüştürmesine zaman tanıyan, Food Revolution Network'ü önerir. 135 F'lik bir sıcaklık tatlı patates enzimini harekete geçirir, ancak sıcaklığı 170 ° C'ye yükseltmek reaksiyonu durdurur.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407