Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Sütün 10 İnanılmaz Faydaları

Sütün 10 İnanılmaz Faydaları

 1. Kiran Patil tarafından en son güncelleme - 22 Şubat 2019

 2. Cilt ve daha güçlü bir bağışıklık sistemi. Hipertansiyon, diş çürüğü, dehidratasyon, solunum sorunları, obezite, osteoporoz ve hatta bazı kanser formları gibi hastalıkların önlenmesine yardımcı olur. Sütten elde edilen faydalı sağlık besinleri insan vücudu için çok önemlidir ve bazı kronik rahatsızlıkları önlemeye yardımcı olur. (Ez_write_tag ([![!336,280

Süt Nedir?

 1. Süt, basitçe, memelilerin, gençlerini beslemek için meme bezlerinde oluşturdukları bir sıvıdır. Memelilerin buna sebebi, bebeklerinin kendileri için yiyecek avlamak veya ebeveynlerinin genelde yediklerini yemek için yeterince güçlü veya yaşlanıncaya kadar tüketmeleri gereken doğal olmasıdır. İnsanlar da bu kabiliyete sahiptir, bu yüzden sütün diğer yaşamlardan ilginç dünyasını keşfetmeye başladık, sütün hayatımız boyunca bizi beslemekten ziyade beslenmeye devam etme umuduyla

 2. Birçok hayvan bize bu hayati öneme sahip maddeyi sağlayabilir, ancak inek sütü çocuklar için olduğu kadar yetişkinler için de en iyi sağlıklı takviye olarak kabul edilir. Ayrıca en erişilebilir olan manda, bufalo, keçi, koyun, deve, ren geyiği ve yak gibi diğer hayvanların sütlerini elde etmek çok daha zor.

 3. Atlardan ve eşeklerden gelen sütler de insanlar tarafından tüketilebilir, ancak bu daha az yaygındır ve elde edilmesi çok daha az zevklidir.

 4. Sütün sağlığa faydaları, doğrudan içilmesi veya peynir, tereyağı, lor, arıtılmış tereyağı veya ghee, süt beyazlatıcı, dondurma, süzme peynir veya paneer gibi süt ürünleri tüketerek sağlanabilir. aromalı süt veya sütlü tatlılar. Bu şekilde koyduğunuzda, dünya çapında, düzenli olarak bir hayvandan gelen sütü temel alan bir tür yiyecek tüketen 6 milyardan fazla insan var; sütü besleyen bu hayvanlar hemen hemen her kıtada ve ülkede olduğu için insan beslenmesinin temel unsurlarından biridir. ABD Tarım Bakanlığı (USDA), sağlıklı ve dengeli bir diyet sağlamak için süt ve ürünlerini içeren Diyet Kılavuzunda açıkça belirtmiştir.

Sütün Besin Değeri

 1. Sütün besin değeri o kadar iyi bilinir ki, tüm dünyadaki insanlar onu diyetlerinin temel bir parçası olarak içerir. Günlük diyetinize eklemek, dengeli bir diyet almanıza da yardımcı olabilir. USDA Ulusal Beslenme Veritabanına göre, süt A, B12, D kalsiyum, karbonhidrat, fosfor, selenyum, magnezyum, protein, çinko ve riboflavin gibi ideal bir besin kaynağıdır. Moorepark'taki Teagasc Süt Ürünleri Araştırma Merkezi (Fermoy), vücudun kolesterol içeriğini nötralize etmek için süt kullanımı ile ilgili son araştırmaları bildirmiştir. İçindeki kalorik içeriğin çoğu, içinde bulunan doğal şekerlerden gelir. Bunlar vücudun genel işleyişi ve sağlığı için şarttır ve bazı eksiklik şanslarını azaltır ve sağlığı çeşitli şekillerde artırır! Süt ve ürünlerinin sağlığımız üzerindeki önemli etkileri hakkında daha fazla bilgi edelim!

Süt Eksikliği

 1. Süt eksikliği ciddi anemi, osteoporoz ve diğer ilgili hastalıklara neden olabilir. Tüketimi, sağlığı korumak ve normal aktiviteler için enerji ve güce sahip olmak için şarttır.

 2. Tüm yaş grupları için en iyi kalsiyum kaynağıdır ve kalsiyum kemiklerin ve iskelet sisteminin sağlıklı büyümesi, işleyişi, onarımı ve dayanıklılığı için en önemli mineral olarak kabul edilir. Kalsiyum eksikliğini veya osteoporozu önlemenin bir yolu olarak insanların diyetlerinde her zaman önemli bir rol oynayacaktır.

Sütün Sağlığa Yararları

 1. Eval (ez_write_tag ([![!580,400

Kalsiyum sağlar

 1. ABD'deki D Vitamini ve Kalsiyum için Diyet Referans Referanslarını İnceleme Komitesi (ABD) Komitesine göre, Amerika Birleşik Devletleri'nde, kalsiyumun yaklaşık yüzde 72'si süt, peynir ve yoğurttan geliyor, pizza, lazanya, süt tatlıları gibi süt ürünlerinin eklendiği yiyeceklerin yanı sıra. Bunun dışında yüzde 7'si kalsiyum sebze, yüzde 5'i tahıl, yüzde 4'ü baklagillerden geliyor; Meyvelerden yüzde 3; et, kümes hayvanları ve balıklardan ek yüzde 3; Yumurtalardan yüzde 2 ve çeşitli yiyeceklerden yüzde 3.

 2. Bununla birlikte, süt vücudumuza sağlayabileceğimiz en iyi kalsiyum kaynağıdır. Kalsiyum vücudu kemik kaybı, artritik durumlar, migren baş ağrıları, menstrüel sendrom ve çocuklarda obezite gibi önemli kronik hastalıklardan korur. Aynı zamanda istenmeyen yağları kaybetmede ve kilo vermede sağlık yardımı olarak işlev görür. Kalsiyum kemik maddesinin oluşumunda önemli bir mineraldir ve kemik mineral yoğunluğu ölçümleri vücudumuzun ana destek yapısı olarak kalsiyuma son derece güvenir. Piyasadaki en hızlı, en ucuz ve en kolay bulunan kalsiyum kaynağıdır.

Kalp Sağlığını Geliştirir

 1. 2010 tarihli Diyet Yönergelerine göre, ortalama bir bireyin tüketmesi gereken potasyum miktarı, böbrek rahatsızlıkları veya hiperpotasemi durumu olanlar dışında, böbrek hastalıkları nedeniyle Bir çeşit ilaç tedavisi altında. Ortalama bir Amerikan diyetinde potasyum alımının günde 1.755 mg olduğu tahmin edilmektedir. Amerikan Klinik Beslenme Dergisi, ABD'deki yetişkinlerin yalnızca yüzde 2'sinin günlük ortalama potasyum tüketim hedefi ile karşılaştığı Ulusal Sağlık ve Beslenme Muayene Anketi'nden elde edilen verileri vurguladı.

Sağlıklı Kemikler

 1. Yukarıda bahsedildiği gibi, süt, büyüme ve güçlü bir kemik yapısının düzgün gelişimi için gerekli olan kalsiyum bakımından zengindir. Günlük önemli miktarda süt alımı ile osteoporoz gibi kemik bozuklukları önlenebilir. İnek sütünden mahrum kalan çocuklar, yaralandıklarında kemik kırılmalarından muzdarip olma şansı artar ve kemik maddesinin büyümesine yardımcı olmak için düzenli bir kalsiyum akışı yoksa iyileşme süreleri önemli ölçüde artar.

Diş Bakımı

 1. Çocukları ve gençleri süt içmeye teşvik etmek, emaye yüzeylerini asitli maddelere karşı koruduğundan mükemmel diş sağlığı sağlayacaktır. Enerji ve sağlık için içilmesi de çocukların meşrubat tüketme sıklığını azaltıyor, böylece diş çürümesi ve diş etleri zayıflama riskini azaltıyor.

 1. Sıvılar insan vücudunun ayrılmaz bir parçasıdır ve vücudun vücutta kullanıldığı gibi sıvılarla sık sık doldurulması gerekir.

 2. Büyüyen çocuklar için su şarttır ve her gün en az altı ila sekiz bardak sıvı içmelidirler. İyi miktarda su molekülü içerir ve gerçek su içmesi dışında rehidrasyon için en iyi sıvı olarak kabul edilir. Su, vücut kütlenizin% 80'inden fazlasını oluşturur ve vücudumuzdaki sıvı dengesi vücudumuzdaki her işlem için gereklidir. Bu nedenle dehidrasyon, tüm metabolik fonksiyonlarımızı tehdit ettiği için çok büyük ve tehlikeli bir problemdir. Yani, su bulamıyorsanız, bir bardak süt alın!

Cilt Bakımı

 1. Nil Kraliçesi Kleopatra'yı duydun mu? Tüm zamanların en güzel kadınlarından biri olarak kabul edildi. Her gün süt banyosu yapma geleneğine sahip olmanız sizi şaşırtmamalı!

 2. Bal ve sütü banyoda karıştırır ve yumuşak ve güzel bir cilt elde etmesini sağlardı. Binlerce yıldır cildimize adil ve pürüzsüz bir cilt tutmamıza yardımcı olarak fayda sağladığı bilinmektedir. Bu nedenle süt ve ürünleri günümüze kadar birçok kozmetik preparatta kullanılıyor!

 3. Kuru cildi tedavi etmek için de iyidir, bu nedenle kuru cildiniz varsa, yüzünüze ve diğer etkilenen bölgelere süt uygulayın, yaklaşık 15 dakika bekletin ve sonra yıkayın.

Diyet Vitamini Alımını İyileştirme

 1. Tıbbi araştırmalara göre, süt içmek hayati mineral ve vitamin alımımızı önemli ölçüde artırıyor.

 2. Bir kutu tam yağlı süt tüketen bir kişi, gün boyunca kalsiyum ihtiyacını karşılama şansını ikiye katlarken, bir kutu karbonatlı gazoz tüketen başka bir kişi kalsiyum seviyelerini 1/3 oranında düşürebilir . Vücudumuzun her yönünün düzgün çalışmasını sağlamak için yukarıda sıralanan tüm diğer minerallerle birlikte kalsiyum günlük diyet için gereklidir.

Asitlik Azaltma

 1. İç Hastalıkları Annals dergisinde yayınlanan bir rapor, süt ürünlerinin tüketiminin vücuttaki asitliği azaltmada yardımcı olabileceğini belirtiyor. Soğuk süt içmek asitlikten kurtulma sağlar.

Sağlıklı Yemek

 1. Seni formda, sağlıklı ve güçlü tutmak için birçok vitamin ve mineral içerir. Bir bardak süt, iyi görme ve artan kırmızı kan hücresi sayımı için A ve B vitaminlerini, canlılık ve enerji için karbonhidratları, uygun sinir işlevi için potasyum, kas işlevi için magnezyum, enerji salınımı için fosfor ve vücut onarımı ve büyümesini sağlayan proteinleri içerir. Ayrıca vücudunuz yaşlandıkça genç bir seviyede çalışmasını sağlar, diğer bazı vitamin ve minerallerden daha fazla.

Kanseri Önler

 1. Lampe JW, Halk Sağlığı Bilimleri Bölümü, Fred Hutchinson Kanser Araştırma Merkezi, Seattle, Washington, Amerikan Beslenme Fakültesi Dergisi'nde, süt alımı tarafından yayınlanan 2011 raporunda ayrıca kanserden muzdarip olanlara biraz rahatlama sağlayabilir. Bu çalışma, süt ürünleri açısından zengin bir diyetin kolorektal kanser tanısı alan kişilerin yaşamlarını biraz uzatabileceğini göstermektedir.

 2. Kiran Patil, Organik Gerçeklerin kurucusudur. Sağlık, beslenme ve organik yaşamla ilgilenmeye meraklıdır. B.Tech ve M. Tech'i (Kimya Mühendisliği) IIT Bombay'dan tamamladı ve son 12 yıldan beri sağlık ve beslenme hakkında aktif olarak yazı yazıyor. Çalışmıyorken gezmeyi ve bahçecilik yapmayı seviyor.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407