Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Suşi kilo vermenize yardımcı oluyor mu?

Suşi Bulvarı Sebze Rulo

 1. Kilo vermeye çalışıyorsanız suşi vermeniz gerekmez. Seçtiğiniz suşi türüne bağlı olarak, düşük kalorili bir diyetin parçası olarak yenildiğinde kilo kaybının hafifçe artmasına bile yardımcı olabilir. Suşi ana bileşenlerinden üçü - balık, pilav ve sirke - hepsi suşi için geleneksel eşliklerin bir kısmı olarak, kilo vermeye olan etkileri konusunda ön araştırma olmasına rağmen, potansiyel kilo verme yararları vardır. Bununla birlikte, ölçülü olarak yine de tadını çıkarmak isteyeceksiniz, ve bazı insanlar çiğ balık tüketmekle ilişkili bazı potansiyel riskler olduğundan, suşi tamamen kaçınmalıdır. [! 370 => 1130 = 2!

 1. 2004’te Davranış ve Beyin Bilimleri’nde yayınlanan bir çalışma, suşi yemenin ılımlı bir kilo kaybı sağlamaya yardımcı olabileceğini belirtti, ancak bu sonuçların ön planda olduğunu ve ek, daha büyük araştırmalarla doğrulanması gerektiğini belirtti. . Suşi kilo kaybı için faydalı olup olmadığı, en azından kısmen ve ne tür suşi yemeyi seçeceğinize bağlıdır. Suşi içerisindeki kaloriler, bir öğün için 1,000'den fazla kaloriye kadar yaklaşık 200 veya 300 kaloriden önemli ölçüde değişebilir, kalorilerin çoğu genellikle suşi rulolarını yapmak için kullanılan pirinçten gelir. Bir kilogram kilo vermek için 3,500 kalorili açığı daha az yiyip daha fazla egzersiz yaparak yaratmanız gerekir. Düşük kalorili sushi çeşitlerini seçmek kalorileri azaltmanıza ve kilo vermenizdeki sonuçları hafifçe artırmanıza yardımcı olabilir.

Balık ve Kilo Verme

 1. Balık, genellikle çok fazla yağ veya kalori içermeyen protein sağladığı için kilo kaybı için iyi bir besindir. 2007'de Uluslararası Obezite Dergisi'nde yayınlanan bir çalışmada, kalorisi azaltılmış bir diyetin parçası olarak balık içeren erkeklerin, balık yemeyenlere göre dört haftada yaklaşık 2 kilo daha fazla kaybettikleri bulundu. Amerikan Kalp Derneği, haftada yaklaşık iki kez balık veya deniz ürünleri yemeyi ve somon, karides, yayın balığı, istiridye, pisi balığı, tarak, yengeç ve pollock içeren civa cinsinden en düşük olanı seçmenizi önerir. Köpekbalığı, fayans balığı, kılıçbalığı ve kral uskumru, civadaki en yüksek balık türleri olmaktan kaçının.

Pirinç ve Zayıflama

 1. 2008 yılında FASEB Journal'da yayınlanan bir araştırma, pirinç tüketiminin, daha az vücut ağırlığı, daha az vücut yağı ve pirinç tüketmekten daha küçük bir bel çevresi ile ilişkili olduğunu buldu. Bununla birlikte, bu etkileri ABD Pirinç Federasyonu tarafından desteklendiğinden, bu etkileri doğrulamak için daha fazla araştırma yapılması gerekmektedir. Kahverengi pirinçle yapılan bir suşi çeşidini seçerseniz daha fazla kilo verme avantajı elde edersiniz. Uluslararası Önleyici Tıp Dergisi'nde 2014 yılında yayınlanan bir araştırma, kahverengi pirinç tüketiminin beyaz pirinç tüketiminden daha fazla kilo almasına yol açtığını belirtti.

Sirke ve Kilo Verme

 1. 12 hafta boyunca günde yaklaşık 1 çorba kaşığı sirke içeren bir içeceğin tüketilmesi, Bioscience, Biyoteknoloji ve 2009 yılında Biyokimya. Kesin miktar şefe göre değişebilse de, bir suşi rulosu tipik olarak yaklaşık 1 fincan suşi pirinci içerir. Her suşi pirinci bardağı genellikle yaklaşık 3 yemek kaşığı şeker ve sirke karışımı içerir, bu yüzden her suşi rulosu bu çalışmada kullanılan sirkeden biraz daha fazlasını içermelidir.

Wasabi’yi Atlama

 1. Genellikle suşi ile birlikte gelen baharatlı yeşil hamurun Wasabi, kilo verme faydalarını artırabilir. Araştırmalar halen çok ön planda olsa da, 2013 yılında Beslenme Araştırma ve Uygulama bölümünde yayınlanan bir hayvan araştırması, wasabi'nin yüksek yağlı diyetle beslenenlerde kilo ve yağ artışlarını sınırlamaya yardımcı olabileceğini buldu. Bununla birlikte, wasabi'nin insanlar üzerinde aynı etkiye sahip olduğunu doğrulamak ve bu faydaları elde etmek için ne kadar yemeniz gerektiğini belirlemek için daha fazla araştırma gereklidir.

Kilo kaybını arttırmak için yeşil çay ekleyin

 1. Bir Asya restoranında suşi yerken siparişinize yeşil çay eklemek isteyebilirsiniz. Bu tür çaylar, 2008’de Fizyoloji Davranışı’nda yayınlanan bir araştırmaya göre, metabolizmayı ve yağ yakma oranını hafifçe artırarak kilo vermeye yardımcı olabilir. Yeşil çay da kolesterolünüzü düşürmede faydalı olabilir. Kilo kaybındaki artış, çalışmaya bağlı olarak sekiz hafta boyunca 5 ila 10 pound arasında değişiyordu.

Zayıflamada En İyi Suşi Çeşitleri

 1. Kilo kaybı kaloriyi azaltma meselesi olduğundan, kilo vermeye çalışırken kalori bakımından en düşük suşi türünü seçmek mantıklı olur. Küçük bir suşi pirinci topunun üzerine konulan sadece çiğ balık olan Nigiri, en basit suşi şeklidir ve genellikle kalorilerdeki en düşük miktardır. Suşi ruloları olan Maki, pilav ve balık dışında başka malzemeler de içerir ve bu nedenle tipik olarak kalorilerde biraz daha yüksektir. Krem peynir, mayonez veya "baharatlı" veya "çıtır çıtır" olarak etiketlenmiş rulolar gibi kızarmış dolguları içeren suşilerden kaçının. Bu malzemeler, bazı suşi türlerini yüksek kalorili kategoriye sokan şeylerdir. Bunun yerine, sadece balık, pilav ve sebze içerenleri seçin. Suşi'nizdeki kalorileri azaltmanın diğer yolları arasında, suşiinizden daha az pirinçle yapılmasını istemek veya suşi rulolarının naruto versiyonunu seçmek vardır; [! 370 => 1130 = 9!

 1. Suşi biraz fazla kilo vermenize yardımcı olsa da, herkes için güvenli değil. Balık ve deniz ürünleri çeşitli miktarlarda cıva içerme eğilimindedir ve çiğ balıklar ayrıca Vibrio vulnificus ve salmonella gibi gıda kaynaklı hastalıklar ile kontamine olabilir. Dondurulmuş balık, hiç bir zaman donmamış balıklardan daha güvenli bir şekilde çiğ yenebilir, çünkü soğuk sıcaklıklar bazı zararlı organizmaları öldürür. Gıda kaynaklı bu patojenlerin hepsini gerçekten öldürmenin tek yolu balıkları pişirmektir. Ham balıklar hamile kadınlar, çocuklar veya bağışıklık sistemi bozuk olan kişiler için tavsiye edilmez.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407