Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Su teresi hakkında bilmeniz gereken her şey

Su teresi hakkında bilmeniz gereken her şey

 1. Eski bir yeşilin, Roma askerlerinin diyetinde bir temel olduğu söylenen su teresi, lahana, brokoli, roka ile birlikte sebze ailesinin (brassica olarak da bilinir) sebze ailesinin bir parçasıdır. ve Brüksel lahanası.

 2. Aslında, tıbbın babası Hipokrat hastalarını tedavi etmek için su teresi kullandı. 19. yüzyıla kadar yaygındı ve su teresi sandviçleri İngiltere'de işçi sınıfı diyetinin temelini oluşturuyordu.

 3. Gelecek 100 yıl boyunca daha fazla salata yaprağı çeşidi ekildiğinden, su teresi fakir bir adamın yemeği olarak tanındı ve sonunda tabaklarımızdan atıldı. Yeni popülaritesi, kısmen yüksek ANDI skorundan (Toplam Besin Yoğunluğu Endeksi) kaynaklanmaktadır. ANDI skoru kalori içeriği ile ilişkili olarak vitamin, mineral ve bitki besleyici içeriği ölçer.

 4. Yüksek rütbe kazanmak için bir yiyeceğin az miktarda kalori için yüksek miktarda besin sağlaması gerekir. Su teresi mümkün olan en yüksek dereceyi aldı. Sağlığınızı iyileştirmek ve belinizi küçültmek için yiyecek yiyecek arıyorsanız, su teresinden başka bir şeye bakmayın.

 5. Bu makale, su teresinin besinsel olarak bozulmasını ve olası sağlık yararlarına derinlemesine bir bakış sunuyor; aynı zamanda diyetinize daha fazla su teresi ve su teresi tüketmenin olası sağlık riskleri dahil etmenize yardımcı olacak fikirler verir.

 6. İşte su teresi ile ilgili bazı önemli noktalar. Daha fazla detay ve destekleyici bilgi ana makalede yer almaktadır.

Su teresinin besinsel olarak bozulması

 1. Pancar ve diğer yeşil yapraklı sebzeler ile birlikte su teresi çok yüksek seviyede diyet nitrat içerir.

 2. Yüksek diyetsel nitrat alımlarının kan basıncını düşürdüğü, egzersiz sırasında ihtiyaç duyulan oksijen miktarını azalttığı ve atletik performansı artırdığı gösterilmiştir. Orta girişlerin aynı etkilere sahip olduğu görünmüyor.

 3. USDA Ulusal Besin Veritabanına göre, iki bardak taze su teresi (yaklaşık 68 gram) sadece 7 kalori içeriyor.

 4. İki bardak su teresi de şunları sağlar:

 5. 2 su bardağı su teresi tüketmek, aşağıdaki günlük gereklilikleri karşılayacaktır:

 6. Artı, E vitamini, tiamin, riboflavin, B-6 vitamini, magnezyum ve fosforun yüzde 4'ünü

Su terimini tüketmenin olası sağlık yararları

 1. Her türlü meyve ve sebzenin tüketilmesi, olumsuz sağlık koşullarının azaltılması riskiyle ilişkilidir. Birçok çalışma, su teresi gibi bitki besin tüketiminin artmasının, sağlıklı bir ten rengi, artan enerjiyi ve genel olarak daha düşük ağırlığı teşvik ederken obezite, diyabet, kalp hastalığı ve genel ölüm riskini azalttığını göstermiştir.

Kanser önleme ve tedavisi

 1. Çalışmalar sürekli olarak 3,3'-diindolilmetan (DIM) olarak bilinen haçlı sebzelerdeki bir bileşiğin kansere karşı koruyucu etkilerinin olduğunu göstermiştir. Kanser tedavisi sırasında sağlıklı dokuları korumak için bir kalkan.

 2. Georgetown Üniversitesi'nde yapılan bir çalışmada, sıçanlara öldürücü dozda radyasyon verildi. Bazıları tedavi edilmedi ve diğerleri, 2 hafta boyunca günlük bir DIM enjeksiyonu ile tedavi edildi. Tüm tedavi edilmeyen fareler öldü, ancak DIM alanların yüzde 50'sinden fazlası 30 günlük izlemede canlı kaldı.

 3. Aynı araştırmacılar deneyi fareler üzerinde yaptılar ve benzer sonuçlar buldular. DIM ile tedavi edilen farelerin radyasyon tedavisinin sıklıkla azaldığı daha yüksek sayıları veya kırmızı ve beyaz kan hücreleri ve kan trombositleri olduğunu tespit edebildiler.

 4. Yüksek miktarda haçlı sebze yemek de daha düşük akciğer ve kolon kanseri riski ile ilişkilendirilmiştir. Çalışmalar, sert sebzelere acı ısırıklarını veren kükürt içeren bileşiklerin (yani sülforaptan), aynı zamanda onlara kanserle savaşma güçlerini verdiğini ortaya koymuştur.

 5. Sulforaphane, melanom, özofageal, prostat, meme ve pankreas kanserleri ile ilgili erken ümit verici sonuçlarla kanseri geciktirme veya engelleme kabiliyeti nedeniyle şu anda incelenmektedir. Araştırmacılar, sülforaphanın, kanser hücrelerinin ilerlemesinde yer aldığı bilinen histon deasetilaz (HDAC) enzimini inhibe edebileceğini bulmuşlardır. HDAC enzimlerini durdurabilme yeteneği, sülforaphane içeren yiyecekleri gelecekte kanser tedavisinin potansiyel olarak güçlü bir parçası haline getirebilir.

 6. Su teresi ayrıca, yüksek sıcaklıkta yiyecekleri kızartırken oluşan heterosiklik aminlerin kanserojen etkilerini engellemede etkili olabilecek yüksek miktarda klorofil içerir.

Kan basıncını düşürmek

 1. Mineraller düşük kalsiyum, magnezyum ve potasyumdaki diyetleri tüketen kişilerin yüksek tansiyona sahip olma olasılıkları daha yüksektir. Bu minerallerin, sodyumdan vücuttan salınması ve arterlerin genişlemesine yardımcı olarak kan basıncını düşürdüğü düşünülmektedir.

 2. Bu mineralleri takviye formunda almanın, yiyeceklerde tüketildiğinde sağlığa aynı faydaları sağlayamayacağına dikkat etmek önemlidir. Su teresi bu sağlıklı minerallerin üçünü de içerir ve alımın artmasına yardımcı olabilir.

 3. İngiliz Klinik Farmakoloji Dergisi'nde yayınlanan 2013 araştırmasına göre, su teresi gibi diyet nitratları içeren yiyeceklerin, kan basıncını düşürme, trombosit agregasyonunu inhibe etme ve koruma dahil olmak üzere birçok vasküler faydaya sahip olduğu gösterilmiştir. veya endotel fonksiyon bozukluğunun iyileştirilmesi.

 4. Genel olarak, tüm meyve ve sebzelerden zengin bir diyetin, sağlıklı kan basıncını korumaya yardımcı olduğu gösterilmiştir.

Sağlıklı kemiklerin bakımı

 1. Düşük K vitamini alımı kemik kırığı için daha yüksek risk ile ilişkilidir. Yeterli K vitamini tüketimi, kemik matrisi proteinlerinin bir değiştiricisi olarak hareket ederek, kalsiyum emilimini iyileştirerek ve kalsiyumun idrar atılımını azaltarak kemik sağlığını iyileştirir.

 2. Sadece bir bardak su teresi yemek K vitamini için günlük ihtiyacınızı karşılayacak

Diyabet tedavisi

 1. Su teresi, glikoz seviyelerini düşürdüğü, insülin duyarlılığını arttırdığı ve diyabetli hastalarda oksidatif stresin neden olduğu değişiklikleri önlediği gösterilen antioksidan alfa-lipoik asidi içerir.

 2. Alfa-lipoik asit üzerine yapılan araştırmalar, diyabetiklerde periferik ve otonom nöropatide de düşüşler göstermiştir.

 3. Notta, çoğu çalışma intravenöz alfa-lipoik asit kullanmıştır, oral takviyenin aynı faydaları sağlayıp sağlayamayacağı konusunda belirsizlik vardır.

Diyetinize daha fazla su teresi nasıl dahil edilir

 1. Su teresi en çok salatalarda taze tüketiliyor ancak diğer yeşiller gibi makarnalara, güveçlere ve soslara da eklenebilir.

 2. Su teresi, lahana ve lahana yeşili gibi sert yeşilliklerden daha hızlı sote olur ve hassaslığı nedeniyle herhangi bir yemeğe hafif, hafif biberli bir tat verir.

 3. Derin yeşil gevrek yaprakları olan ve solma belirtisi olmayan su teresini seçin. Buzdolabında saklayın ve birkaç gün içinde kullanın.

Su teresi tüketmenin potansiyel sağlık riskleri

 1. Coumadin (warfarin) gibi kan inceltici kullananlar için, aniden kan pıhtılaşmasında önemli bir rol oynayan K vitamini içeren yiyecekleri yemeye başlamaması önemlidir.

 2. Yanlış şekilde depolanırsa, nitrat içeren sebze suyu, nitratı nitrite dönüştüren ve suyu kirleten bakteri biriktirebilir. Yüksek seviyelerde nitrit tüketildiğinde potansiyel olarak zararlı olabilir.

 3. Kardiyovasküler hastalıklar veya buna bağlı risk faktörleriniz varsa, yüksek nitratlı bir diyete başlamadan önce doktorunuza danışın. Yüksek nitratlı bir diyet, organik nitrat (nitrogliserin) veya anjina, sildenafil sitrat, tadalafil ve vardenafil için kullanılan nitrit ilaçları gibi bazı ilaçlarla etkileşime girebilir.

 4. Oregon Eyalet Üniversitesi'ndeki Linus Pauling Enstitüsüne göre, hayvanlarda tiroid hormonu fonksiyonlarında bir düşüşe neden olduğu için çok yüksek miktarda haçlı sebze alımı tespit edildi. Birkaç ay boyunca günde 1 ila 1.5 kilogram çiğ bok choy yedikten sonra şiddetli hipotiroidizm gelişen yaşlı bir kadın vakası bildirilmiştir.

 5. Hastalığın önlenmesinde ve sağlığın sağlanmasında en önemli olan toplam diyet veya genel beslenme şeklidir. Sağlığın anahtarı olarak bireysel yiyeceklere konsantre olmaktan çok çeşitli bir diyet yemek daha iyidir.

 6. En son Tim Newman tarafından Cuma 19 Ocak 2018 tarihinde güncellenmiştir. Bu konuyla ilgili en son haberleri almak için Beslenme / Diyet kategorisi sayfamızı ziyaret edin veya Beslenme hakkındaki en son güncellemeleri almak için bültenimize kaydolun / Diyet.Tüm referanslar Referanslar sekmesinde mevcuttur.

 7. Kemik sağlığı: Kalsiyumun ötesine bakma. (2009, 1 Ocak). Http://www.nutrition411.com/content/bone-health-looking-beyond-calcium

 8. Lahana bileşiği 'radyasyona karşı koruyabilir'. (2013, 16 Ekim). Http://www.nhs.uk/news/2013/10Ekim/Pages/Cabbage-compound-protects-against-radiation-damage.aspx

 9. Densie Webb, PhD, RD. (2011, Ekim). Güçlü prostat kanseri savaşçıları - rokadan wasabi'ye kadar, Cruciferous Veggies, Güçlü Bir Yumruk Paketi. Http://www.todaysdietitian.com/newarchives/100111p20.shtml

 10. Elaine M. Hinzey, RD, LDN. (2012, 10 Eylül). Alfa-lipoik asit. Http://www.nutrition411.com/content/alpha-lipoic-acid

 11. Ellen Coleman, MA, MPH, RD, CSSD. (2012, Şubat). Pancar suyunun faydalarını kısaltın - kanıtlar kalp sağlığını ve atletik performansı iyileştirdiğini gösteriyor. Http://www.todaysdietitian.com/newarchives/020612p48.shtml

 12. Jason Machowsky, MS, RD, CSCS. (2014, 1 Şubat). Gıdalarda bulunan antikanser bileşikler. Http://www.nutrition411.com/content/anticancer-compounds-found-food-0

 13. Lidder S, Webb AJ. (2013, Mart). Diyet nitratın (yeşil yapraklı sebzelerde ve pancarda olduğu gibi) vasküler etkileri nitrat-nitrit-nitrik oksit yolu ile. İngiliz Klinik Farmakoloji Dergisi. 75 (3): 677-96. Https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22882425

 14. Meamarbashi A, Alipour M. (2014, Temmuz). Orta dereceli su teresi ve kırmızı turp kademeli egzoz egzersizi sırasında oksijen tüketimini azaltmaz. Avicenna Fitomedik Dergisi. 4 (4): 267-72'ye göre gerçekleştirilir. Https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25068141

 15. Michael Chu, M.D., Terry F. Seltzer, M.D. (2010, 20 Mayıs). Myxedema koma, çiğ bok choy alımına neden olur. New England Tıp Dergisi. 362: 1945-1946. Http://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMc0911005#t=article

 16. Lütfen bu makaleyi yazı, yazı veya raporunuzda belirtmek için aşağıdaki biçimlerden birini kullanın:

 17. Lütfen dikkat: Yazar bilgisi yoksa, kaynak belirtilir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407