Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Sığır, Tavuk ve Domuz Eti: İşte Vücudunuz için En Sağlıklı Kesimler

Doğru seçerseniz et sizin için iyidir

 1. Sağlık yolculuğunuza başlamak (veya yeniden başlamak) söz konusu olduğunda, birçok insanın tercih ettiği ilk şeylerden biri et alımını değiştirmek - ya azaltarak ya da tamamen kesmeye karar vererek . Sonuçta, et kötü bir itibar kazanmıştır (bazı araştırmalar fazla yemek yemeyi kardiyovasküler hastalık ve diğer sağlık sorunları riskini arttırmaktadır).

 2. Fakat bir egzersiz fizyoloğu olan Jim White RDN, ACSM'e göre, et vücut tarafından büyüme, bakım ve onarım için kullanılan çok çeşitli besinler sunar.

 3. "Bütün bir kategori olarak et, mükemmel bir protein, hem demir ve B-12, çinko ve selenyum gibi mikro besinler kaynağıdır. Kemikler bile, kemik suyu oluşturmada ve iliği, ilave kollajen ve [!bunlar

 4. Sizin için her şeyi mahvetmek üzereyiz, bu yüzden markette ne için alışveriş yapacağınızı tam olarak biliyorsunuz.

Et etiketlerinin kodu nasıl çözülür

 1. Yerel marketinizin dondurucu bölümüne hızlı bir yolculuk yapın ve et ürünlerinizde sayısız farklı etiket olduğunu fark ettiğinizden emin olun. Organik, otlarla beslenen, serbest çeşitlilikte ... geleneksel etlerin aksine gerçek faydaları var mı?

 2. Organik etlerin, doğal antienflamatuarlar olan hafif omega-3 yağ asitleri aralığına sahip oldukları söyleniyor. Otla beslenen etler genellikle organik olan el ele gider. Bu hayvanlar genellikle dış mekan erişimine sahiptir.

 3. Ama bu biraz daha karmaşık, Beyaz notları. Otla beslenenler her zaman yüzde 100 otla beslenen anlamına gelmez, bazıları tahıl bittiği için - yani tahıllar kesilmeden önce demektir.

 4. Organik etler gibi, otla beslenen etler de omega-3 yağ asitlerinde, konjuge linoleik asitte (CLA) - kilo kaybına bağlanmış bir yağ asididir. vücut kompozisyonu, Beyaz diyor.

 5. Bununla birlikte, ot ve tahılla beslenen etler arasındaki protein miktarı önemsiz gibi görünüyor.

 6. Tavuklara gelince, Kanadalı bir araştırma grubu tarafından gerçekleştirilen 2014 araştırması, organik serbest tarlada tavuğun, yağlanmış kafeslere göre daha düşük olduğunu gösterdi. Bununla birlikte, cilt çıkarıldığında yağ içeriğinde bir fark yoktu.

Kırmızı et hakkında bilmeniz gereken her şey

 1. Sığır eti veya kırmızı et sığırlardan gelir. Vücudun fiziksel aktivitesini ve güçlü, sağlıklı bir yaşamı desteklemesi için ihtiyaç duyduğu tüm temel amino asitleri içeren tam, yüksek kaliteli bir protein yemidir.

 2. Beyaz devam etti ve biraz daha kırdı: Protein için diyet referans alımı, kilogram (g / kg) vücut ağırlığı başına 0.8 gramdır. Bu, 160 kilo ağırlığındaki ortalama bir sedanter erkek için 60 gram protein ve 140 kilo ağırlığındaki ortalama bir sedanter dişi için 50 gramdır. Bu durumda, protein için 'günlük değerin' yarısı erkekler için yaklaşık 30 gram ve kadınlar için 25 olacaktır.

 3. Elbette, bu sayılar bir kişinin büyüklüğüne, aktivite seviyesine ve sağlığına bağlı olarak büyük ölçüde değiştiği için protein için gerçek bir "günlük değer" yoktur.

 4. White'a göre, "Sığır filetosu bifteği, en sağlıklı sığır eti kesimlerinden biri olma eğilimindedir, sağlık bilincine sahip bir diyette sığır eti kesimlerini karşılaştırırken [!a

 5. "Eğer kasaptan alışveriş yapıyorsan, daha az yağ ebru veren sığır eti kesimine bak, ve etin kenarlarındaki yağları, etle servis edilen harika bir protein için yemeden önce kes. daha az yağ. Ayrıca, üst raund arayın, fileto ve en yağsız olanlardan biri olduğundan emin olabilirsiniz. [! 222 => 1140 = 3!

Beyaz mı yoksa koyu tavuk mu yemeliyim?

 1. Tavuk, protein bakımından yüksektir ve sığır eti gibi diğer hayvansal kaynaklara kıyasla yağda düşüktür. Tavuğu düşündüğümüzde, genellikle beyaz et anlamına gelir. Beyaz et, öncelikle tavuk göğsü, az yağlı, yüksek proteinli diyet isteyen insanlar için harika bir ektir.

 2. Ancak karanlık kesimleri unutamıyoruz. Beyaz et, yağda kara ete göre daha düşük olmasına rağmen kara et, demir, çinko, selenyum ve B vitaminlerinde daha yüksektir.

 3. Beyaza göre, 3 oz. derisi olmayan tavuk göğsü (beyaz et) porsiyonu 25 gram protein ve yaklaşık 130 kalori sağlar. Üç ons tavuk tavuğu kart destesi büyüklüğündedir.

 4. “Derisiz bir tavuk göğsü en zayıf tavuk kesimidir. Yine de yüksek proteinli bir seçenek sunarken diğer tavuk kesimlerine göre kalorilerde daha düşüktür,” diyor RDN'den Jackie Sharp Womble , LD, EP-C.

 5. Söylendiği gibi, fantastik bir düşük maliyetli kesim drumsticks. Sopaları protein açısından değer bakımından çok yakındır (derisiz tavuk göğsü için) ve doymuş yağda derisiz göğsü ete göre sadece biraz daha yüksektir, ancak daha fazla tekli doymamış yağa sahiptir.

 6. Pro-tip: Tavuğunuzdaki doymuş yağlar ve tekli doymamış yağlar arasındaki farklara bakın, ancak tavuğa veya uyluklara gelen cildi çıkarmanın yağ azaltmaya yardımcı olabileceğini unutmayın. içeriği.

Domuz eti yemenin en sağlıklı yolu nedir?

 1. BBC, son zamanlarda sekizinci sırada yer alan en besleyici 100 gıda ve domuz yağı listesini hazırladı. Yağları kalp hastalığına bağlayan diğer araştırmaların çoğunu göz önüne alındığında, bu oldukça şaşırtıcı bir haber - ancak araştırmalar yalan söylemez.

 2. Domuz eti veya "diğer beyaz et" protein ve mineral bakımından yüksektir ve bonfile domuz pastırması gibi çok sayıda kesim sağlar.

 3. Bir çalışma, her ürünün ham değerlerini analiz etti ve bunları vücudun beslenme ihtiyaçları ile karşılaştırdı. Domuz yağı içindeki kuzu ve ete oranla daha fazla doymamış yağ içerdiği bulundu - bu daha fazla omega-3 yağ asidi anlamına geliyor.

 4. Aynı zamanda vücut tarafından kolayca kullanılabilen bir tekli doymamış yağ olan oleik asit de yüksektir.

 5. Sığır eti gibi, bir miktar domuz eti doymuş yağda yüksek olabilir. Ancak, diyete dahil etmek için harika olabilecek bazı yağsız seçenekler var. Bonfile, mevcut domuz eti en taze kesimlerinden biridir.

 6. Pro-tip: Et etiketlerini okurken, servis boyutuna göre doymuş yağları dikkate alın. Domuz eti büyük bir protein ve besin kaynağıdır, ancak işlenip tatlandırıldığında pastırma ve sucuk gibi yüksek miktarda sodyum eklenebilir.

Et, bağırsak sağlığınızı nasıl etkiler?

 1. Protein vücuttaki yağdan daha hızlı sindirilme eğilimindedir, bu nedenle yağsız et kesimleri daha hızlı sindirilir. Balık ve kabuklu deniz ürünleri tipik olarak ilk önce sindirilirken. Tavuk, sığır eti ve domuz eti sonra gelir.

 2. Aynı zamanda, etin tahılla beslenip beslenmemesine veya otla beslenmeye ya da tavuğunuzun serbest kalmasına bağlı olarak sindirim sürecinin çok fazla değişmediği de ortaya çıkıyor.

 3. Fakat biftek yerine kıyma için bir durum olabilir.

Et?

 1. Domuz eti ve tavuğu uygun sıcaklıklarda pişirmenin trichinoz ve salmonella gibi bakteri ve parazitleri öldürdüğünü belirten Womble notları. Et konusunda, uygun pişirme teknikleri çoğu sağlık riskini azaltmaya yardımcı olabilir.

 2. Etinizin nereden geldiğine dikkat etmek de önemlidir. Womble'ın dediği gibi, "Otlatılmış domuz eti yiyen hayvanlar için daha iyidir (çünkü doğal olarak yiyecekleridir) ve bu nedenle bizi daha sağlıklı hayvanlar yememize izin verir."

Uzun süreli sağlık ve uzun ömürlü

 1. Beyaz’a göre, bütün yiyeceklerden oluşan bir diyet - özellikle bitkiler ve yüksek kaliteli hayvan kaynakları - yemek, uzun süreli sağlık ve uzun ömür açısından en büyük yararı gösteriyor gibi görünüyor.

 2. Ama et alımını azaltmanın da gerçekten yardımcı olabileceği de inkar edilemez.

 3. Et seçiminde söz konusu olduğunda, en fazla yarar ve besin için en iyi eti aldığınızdan emin olun. Et tüketmekten elde edilebilecek besin değeri göz önüne alındığında, alımınızı kısıtlamak sağlıksız olabilir. Bu nedenle, eti kesmeye karar verirseniz, gerekli besinlerle desteklediğinizden emin olun.

 4. Ama domuz eti gibi her gün ve daha yağlı etler kesmek de zarar görmez. Bu kasıtlı olmak ve beslenme gereksinimlerinize göre diyetinizin ne olduğuna bağlı olarak dengelenmekle ilgilidir.

 5. Stephanie Barnes bir yazar, ön uç / iOS mühendisi ve renkli bir kadın. Uykuda değilse, en sevdiği TV programlarını izlerken ya da mükemmel cilt bakım rutini bulmaya çalışırken onu tıkayabilirsin.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407