Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Sığır Kemiklerinin Pişirilmesi

Gıda Güvenliği ile İlgili Hususlar

 1. Kemikli boyun boynu gibi en sert sığır eti kesimlerinden bazıları da en zengin aromalı. Yoğun kasları ve sıkı bağ dokularını yumuşatmak için uzun, yavaş pişirme gerektirir, ancak bu iyi bir şeydir. Kemiklerin lezzetleri sosa vermesi ve bağ dokularından gelen kolajenlerin erimesi, vücudu ve zengin bir ağız hissi vermesi için bolca zaman verir. Shann veya öküz kuyruğu için çağıran herhangi bir tarifte sığır eti boynu kemiklerini kullanabilirsiniz, ancak bunların çoğu sosu veya başka bir pişirme sıvısı içinde kaynatılmasını içerir.

Adım 1

 1. Sobanın üst kısmına ağır bir tava veya Hollanda fırını ısıtın, ardından az miktarda yağ ekleyin. Her taraftaki sığır eti boynunu parçalayarak derinlemesine kızartın. Bu adım isteğe bağlıdır, ancak çok fazla lezzet ekler.

Adım 2

 1. Boyun kemiklerini tavadan güveç kabına ya da güveç kabına aktarın ya da Hollanda fırında bırakın. Soğan, sarımsak, kereviz ve havuç gibi baharat veya aromatik sebzeler ekleyin.

Adım 3

 1. Et suyu, su, inceltilmiş domates sosu veya tercih ettiğiniz herhangi bir pişirme sıvısını dökün. Lezzetleri tutarlı tutun, Güneybatı yemekleri için domates soslu İtalyan baharatları, şili ve kimyon, Asya yemekleri ile zencefil ve sarımsak kullanın.

Adım 4

 1. Tencereyi veya güveç çanağını örtün ve kemiklerin üzerindeki et çatalla yumuşayana kadar ocak üstündeki veya fırınınızdaki düşük ateşte pişirin. Boyun kemiklerinin ne kadar kalın dilimlendiğine bağlı olarak bu işlem üç ila altı saat sürebilir.

Adım 5

 1. İyileştikten sonra boyun kemiklerini kaptan alın. Onları ince bir sıvı içinde pişirdiyseniz, sıvıyı süzün ve kalın bir sosla kaynatın. Onları bir sosta pişirdiyseniz, kemik parçalarını çıkarmak için oluklu bir kaşık kullanın.

Adım 6

 1. Etleri kemiklerden ayırın, işlenecek kadar soğutulduktan ve sosu ile servis edin.

Adım 6

 1. Ağır tava veya Hollandalı fırın

 2. Yemeklik yağ

 3. Güveç kabı veya güveç kabı

 4. Soğan, sarımsak, kereviz, havuç veya tadına bakılacak diğer aromatik bileşenler

 5. Et suyu, su, inceltilmiş domates sosu veya diğer pişirme sıvısı

 6. Oluklu kaşık

Adım 6

 1. Boyun kemiğini suya batırırsanız, et çorbası veya güveç için mükemmel bir et suyu yaparlar. Kemikleri kaseden çıkardıktan sonra sebze ekleyin ve çorbayı kıyılmış dana eti ile bitirin.

 2. Kıyılmış boyun eti harika mantı ya da diğer doldurulmuş makarna yapar ve uygun baharatlarla pişirilirse tacosta da iyidir.

 3. Boyun kemiğini suya batırırsanız, et çorbası veya güveç için mükemmel bir et suyu yaparlar. Kemikleri kaseden çıkardıktan sonra sebze ekleyin ve çorbayı kıyılmış dana eti ile bitirin.

 4. Kıyılmış boyun eti harika mantı ya da diğer doldurulmuş makarna yapar ve uygun baharatlarla pişirilirse tacosta da iyidir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407