Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Squash’ın 7 İnanılmaz Faydaları

Squash’ın 7 İnanılmaz Faydaları

 1. John Staughton (BASc, BFA) tarafından en son güncelleme - 02 Temmuz 2019 Vanessa Voltolina (MS, RD)

 2. Eval (ez_write_tag ([![!336,280

Squash nedir?

 1. Kabak çok ilginç bir meyvedir ve sık sık bir sebze olarak tanımlanır, çünkü kabak, kabak, kabak ve ilik de dahil olmak üzere çeşitli yiyecekleri içeren geniş bir terimdir. Çok sayıda üst üste binme özelliğine sahiptir ve Cucurbita cinsine aittir. Bireysel türler, düğün çiçeği, Hubbard, cushaw, meşe palamudu, yaz, sonbahar ve kış kabağı dahil onlarca çeşit içerir. Diğer çeşitler arasında kabak ve kabak bulunur. Kuzey Amerika'da çeşitlerin çoğu yaz ya da kış balkabağı olarak basitleştirilmiştir. Bu sınıflamalar, kabakların ne zaman olgunlaştığına ve kullanıcıların kazanmaya çalıştığı lezzet ve sağlığın yararına bağlıdır. Kabak ayrıca sıklıkla birçok sınıflandırma bulunan su kabaklarını da içerir.

 2. Onlar sadece en büyük yiyecek gruplarından biri değil, aynı zamanda Mesoamerica'daki kökenlerini 10,000 yıl öncesine dayanan arkeolojik verilerle dünyadaki en eski kültür bitkilerinden bazıları. Ünlüler, Yerli Amerikalılar tarafından yetiştirilen ve sonunda Avrupalı ​​yerleşimcilerle paylaşan Üç Kardeş ekinlerinden biriydi. Bu üç sebze genellikle birlikte yetiştirildi ve mısır (mısır), fasulye ve kabağı içerdi. Amerikan kültürünün erken beslenmesinin temel unsurlarını ve bölgedeki birçok başka kültürü sağladılar.

 3. Mutfak uygulamalarına gelince, kabak çok yönlüdür ve genellikle taze olduğunda salata unsuru olarak kullanılır. Etli pişmiş sebzeler olarak pişirilebilir, köfteye düzleştirilebilir, kızartılabilir veya çorbalar için baz lezzet olarak dahil edilebilir. Kabak tohumları da yenilebilir ve birkaç formda yapılabilir veya yağları çıkarılabilir. Kabakların sürgünleri ve dalları da bir salatada yeşillik olarak yenebilir. Soru, kabakta bu kadar önemli olan şey nedir ve neden onu diyetimize eklemeliyiz?

Kabak'ın Besin Değeri

 1. Tüm etkileyici sağlık yararlarını sağlamaktan sorumlu vitaminler ve mineraller. Bu liste, önemli miktarda A vitamini ile birlikte önemli miktarda C vitamini, E vitamini ve B vitaminlerini (B6 vitamini, niasin, tiamin, pantotenik asit ve folat) içerir. Mineraller bakımından, kabak, magnezyum, potasyum, manganez, bakır, fosfor, kalsiyum ve demir içerir. Aynı zamanda çok iyi bir karotenoid kaynağı ve diğer önemli anti-enflamatuar ve antioksidan bileşiklerdir. ;

Kabak'ın Sağlık Faydaları

 1. Bu bileşenlerin insan sağlığını nasıl etkilediğini ve beslenme şeklimize kabak ekleyerek ne gibi faydalar sağlayabileceğimizi keşfedelim!

Bağışıklığı arttırır

 1. Kabak, C vitamini, magnezyum ve diğer antioksidan bileşikleri de dahil olmak üzere birçok besleyicinin önemli bir kaynağıdır. Bu vitaminler ve mineraller vücuttaki serbest radikalleri nötralize etmeye yardımcı olan vücuttaki önemli antioksidan bileşenlerdir. Serbest radikaller, hücresel metabolizmanın tehlikeli yan ürünleridir ve kanser, kalp hastalıkları ve erken yaşlanma dahil olmak üzere geniş bir hastalık alanıyla bağlanmıştır.

 2. Amerikan Kanser Araştırmaları Enstitüsü’ne göre, kış kabağı alımı kanser riskini azaltıyor. Ayrıca, lutein ve zeaksantin gibi karotenoid fito-besinler de dahil olmak üzere çok yüksek düzeyde A vitamini içerir. Bunların hepsi birlikte vücudun bağışıklık tepkisini artırmasına ve yabancı maddelere karşı savunmasına, ayrıca vücudumuz tarafından üretilen ve uzun vadede bize zarar verebilecek serbest radikallere karşı savunmasına yardımcı olur.

Diyabeti Yönetir

 1. Eval (ez_write_tag ([![!580,400

Antiinflamatuar Kapasite

 1. Enflamasyon hakkında konuşmak genellikle artrit veya gut tartışmalarını içermesine rağmen, vücutta oluşabilir ve sıklıkla diğer rahatsızlıkların belirtileridir, ateşe saldıran bir enfeksiyonun belirtisi olan bir ateş gibi vücut. Kabağın anti-enflamatuar aktivitesi, omega-3 yağ asitlerinin, lutein, zeaksantin ve beta-karoten gibi karotenoidlerin yanı sıra homogalakturonan olarak adlandırılan alışılmadık anti-enflamatuar polisakaritlerin varlığından kaynaklanmaktadır. Her ne kadar anti-enflamatuar etkiler kesinlikle artrit ve gut hastalığına kadar uzayabilse de, kabak üzerine yapılan hayvan çalışmaları mide ve duodenum ülseri azalmasının yanı sıra kardiyovasküler sistemin genel anti-enflamasyonunu azaltma etkisine spesifik olarak bağlanmıştır. Vücuttaki iltihap, tip 2 diyabet ile yakından bağlantılıdır; bu, bu durumdan muzdarip olanlara yardım etmesinin başka bir yoludur.

Enfeksiyonları Önler

 1. Doğal bağışıklık artırıcı kabak kabağı genel hastalıklar için mükemmeldir, ancak spesifik toksinler ve yabancı cisimler de ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir. Kabak tohumları da sağlık yararları için yenebilir veya çiğnenebilir. Bu tohumlar vücuttaki antiparaziter, antimikrobiyal ve antifungal aktiviteye bağlanmıştır. Bu bulguların, bu ekstraktların bizi tapeworlar ve diğer bağırsak parazitleri de dahil olmak üzere çok çeşitli hastalıklardan korumada olası kullanımı için olumlu etkileri vardır. [! 5623 => 1130 = 9!

 1. Eval (ez_write_tag ([![!300,250

Nöral Tüp Hasarlarını Önler

 1. Squash, hamile kadınlar için uzun zamandır vazgeçilmez bir vitamin olarak bilinen önemli düzeyde folat seviyelerine sahiptir. Folik asit veya folat, bebek sağlığının sinirsel yönlerini geliştirmede bir bütündür. Nöral tüp defektleri folik asit eksikliğine doğrudan bağlanmıştır, bu nedenle diyetinize kabak eklemek her zaman iyi bir fikirdir.

Kalp Sağlığını Koruyor

 1. Kabakta bulunan magnezyum ve potasyum, kardiyovasküler sorunlara karşı çok etkili bir savunma çizgisi oluşturur. Potasyum bir damar genişleticidir, yani kan damarlarının ve arterlerin gerginliğini gevşetir, böylece kan akışını arttırır ve kalp üzerindeki stresi azaltır. Bu aynı zamanda vücudun çeşitli organlarına oksijenlenmeyi arttırır ve fonksiyonlarını geliştirir. Kabakta bulunan pektin içeren lif, fazla miktarda kolesterolün arter duvarlarından sıyrılmasında çok iyidir, böylece ateroskleroz, kalp krizi ve felç olasılığını azaltır. Son olarak, kabaktaki yüksek folat seviyeleri, vücutta oluşan zararlı homosistein seviyelerini nötralize edebilir. Homosistein, kardiyovasküler hastalık geliştirme şansının artmasıyla ilişkilendirilmiştir.

Astım Belirtilerini Giderir

 1. Kabağın antioksidan ve antienflamatuar özellikleri astım koşullarındaki bir azalmayla ilişkilendirildi, çünkü astımın neden olduğu tahriş, bu sebzeyi içeren bir diyeti yiyerek elimine edilebilir.

Kan Dolaşımını Düzenliyor

 1. Çoğu kabak çeşidi, her ikisi de kırmızı kan hücrelerinin temel bileşenleri olan yüksek seviyede demir ve bakır içerir. Bunun anlamı, diyetinizde yeterli miktarda kabak olması durumunda, anemi (demir eksikliği) gelişme şansınızı azaltabileceğiniz ve genellikle kan dolaşımınızdaki dolaşımınızı artırabilmenizdir; [! 5623 => 1130 = 14!

 1. İnanması zor olabilir, ancak tek bir kabak kabağı, içinde bulunan büyük miktarda beta-karoten nedeniyle, A vitamini için günlük ihtiyacınızın% 400'ünden fazlasını içerebilir. Beta-karoten aslında A vitamini oluşturmak için bir enzim ile bölünebilir, ancak vücut yalnızca gerektiği kadar dönüştürülür. Başka bir deyişle, bu harika sebzeyi tüketmek vücudunuza ihtiyaç duyduğu tüm A vitaminini, bol miktarda beta-karoten verecek. Beta-karoten, iyi göz sağlığı için gerekli olan bir antioksidan bileşiktir. Yüksek beta-karoten seviyeleri, maküler dejenerasyon, katarakt, glokom ve diğer görme sorunları riskinin azalmasıyla ilişkilendirilmiştir.

Kemikleri Güçlendirir

 1. Dikkat Kelimesi: Çok fazla kabak kabuğunun faydaları var, ancak bazı potansiyel sorunların tanınması önemlidir. Kabak meyveleri kan basıncını tehlikeli bir seviyeye düşürebilir, bu nedenle hipotansiyonlu kişiler tüketmekten kaçınmalıdır. Bunun dışında, mevsimsel öğünlerinizde kabakların sağlığa faydalarından yararlanın!

 2. John Staughton, İngilizce ve Bütünleyici Biyoloji derecelerini Champaign, Urbana'daki (ABD) Illinois Üniversitesi'nden alan gezgin bir yazar, editör ve yayıncıdır. Edebi bir derginin kurucu ortağı Şerif Nottingham ve dünyanın en güzel yerlerini ofisi olarak görüyor. Ev fikrine yönelik sürekli bir yolculukta, eğitmek, ilham vermek, gelişmek ve gelişmek için kelimeler kullanır.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407