Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Spagetti Kabak Beslenme Değerleri: Kalori, Karbonhidrat ve Kullanımlar

Alt satırda

 1. Spagetti kabağı, ceviz aroması ve etkileyici besin profili için zevk alan canlı bir kış sebzesidir.

 2. Balkabağı, kabak ve kabak ile yakından ilişkili, spagetti kabağı, koyu beyazdan koyu turuncuya kadar değişen birçok farklı boyut, şekil ve renkte gelir.

 3. Sadece düşük kalorili ve besin yüklü değil, aynı zamanda birçok sağlık yararıyla da ilişkili.

 4. Bu makale spagetti kabağının beslenmesini, yararlarını ve potansiyel olumsuz yönlerini gözden geçiriyor ve diyetinize nasıl ekleyeceğinize dair ipuçları sunuyor.

Vitamin ve Minerallerle Paketlenmiş

 1. Spagetti kabağı besleyici yoğun bir besindir, yani kalorileri düşüktür, fakat bazı önemli vitamin ve minerallerde yüksektir.

 2. Özellikle, spagetti kabağı iyi bir lif, C vitamini, mangan ve B6 vitamini kaynağıdır.

 3. Bir bardak (155 gram) pişmiş makarna kabağı, aşağıdaki besin maddelerini sağlar (1):

 4. Spagetti kabağı ayrıca az miktarda tiamin, magnezyum, folat, kalsiyum ve demir içerir.

Antioksidanlar açısından zengin

 1. Antioksidanlar, serbest radikallerle savaşmaya yardımcı olabilecek güçlü bileşiklerdir, böylece oksidatif stresi önler ve hücrelerinize zararı azaltır.

 2. Araştırmalar, antioksidanların kalp hastalığı, diyabet ve kanser gibi kronik durumların önlenmesinde yardımcı olabileceğini göstermektedir (2). [! 318 => 1140 = 3!

 3. Özellikle, kış kabağı bol miktarda beta-karoten sağlar - hücrelerinizi ve DNA'nızı hasardan korumanıza yardımcı olan güçlü bir bitki pigmentidir (3, 4).

 4. Spagetti kabağı, C vitamini bakımından da yüksek, bir antioksidan görevi görüyor ve hastalığın önlenmesinde önemli bir rol oynadığı görülüyor (1, 5).

Sindirim Sağlığını Geliştirmeye Yardımcı Olabilir

 1. Spagetti kabağı mükemmel bir lif kaynağıdır. Tek bir fincan (155 gram) porsiyon 2.2 gram - günlük lif ihtiyacınızın% 9'unu (1).

 2. Lif sindirim sisteminizde yavaşça hareket eder, dışkıya kütle ekler, bu da düzenliliği sağlar ve kabızlığı azaltır (6).

 3. Lif alımınızı azaltmak, sindirim sağlığının çeşitli yönlerine fayda sağlayabilir.

 4. Aslında, araştırmalar yüksek lifli bir diyetin divertikülit, bağırsak ülserleri, hemoroitler ve gastroözofageal reflü hastalığı (GERD) (7) gibi durumların tedavisinde faydalı olabileceğini göstermektedir. [! 318 => 1140 = 4!

Kilo Kaybını Destekler

 1. Spagetti kabağı kalori bakımından düşük, ancak lif açısından yüksek, bu çok yönlü bir kilo verme diyeti için sağlıklı bir seçenek. [! 318 => 1140 = 5!

 2. Artı, fincan başına sadece 42 kalori (155 gram) ile, graten, güveç, lazanya veya makarna yemekleri gibi tariflerde düşük kalorili bir alternatif olarak spagetti squash kullanmak, kilo kaybını arttırmaya yardımcı olabilir.

 3. Bir bardak (155 gram) pişmiş spagetti kabağı, bir bardak (242 gram) pişmiş spagetti (1) kalorisinin sadece% 28'ini içerir.

Çok Yönlü ve Lezzetli

 1. Spagetti kabağı, pek çok tarifte işe yarayan ılık bir tadı ve iri dokulu bir kış sebzesidir.

 2. Lezzetli ve besleyici bir yemek için kolayca pişirilebilir, kaynatılabilir, buharda pişirilebilir ve hatta mikrodalga fırın haline getirilebilir.

 3. Özellikle, makarnanın popüler bir alternatifi, çünkü yemek tarifindeki diğer lezzetlerin parlamasını sağlarken yemeğinizdeki karbonhidrat ve kalori miktarını azaltabilir.

 4. Erişte yerine spagetti kabağı kullanın ve köfte, marinara sosu, sarımsak veya parmesan gibi malzemelerle eşleştirin.

 5. Spagetti squash tekneleri yapmak veya böreklerde, güveçlerde veya hash browns'ta kullanmak için doldurmayı deneyebilirsiniz.

Hazırlanması Kolay

 1. Spagetti kabağının hazırlaması kolaydır ve en sevdiğiniz makarna yemeklerinde erişte için düşük karbonhidratlı bir ikame maddesi yapar.

 2. Başlamak için, kabağı yarıya kadar ikiye bölün ve tohumları bir kaşıkla alın.

 3. Daha sonra, her iki parçayı da biraz zeytinyağı ile çırpın, tuzla baharatlayın ve yan yana olacak şekilde fırın tepsisine yan yana yerleştirin.

 4. Fırında kabakları yaklaşık 40-50 dakika veya çatalla yumuşayana kadar 400 ° C (200 ° C) fırında kızartın.

 5. Kabağınız tamamen pişirildikten sonra, spagetti benzeri telleri sıyırmak için bir çatal kullanın.

 6. Son olarak, sarımsak, parmesan, marinara sosu, köfte veya sebzeler gibi çeşitli baharatlar, soslar ve soslar ile bitirin. besleyici yemek.

Herkes İçin Olmayabilir

 1. Spagetti kabağı çok besleyici olsa da, diyetinize eklemeden önce aklınızda bulundurmanız gereken bazı şeyler var.

 2. Bazı insanlar, kovan, kaşıntı, şişlik ve sindirim sorunları gibi gıda alerjisi semptomlarına neden olabilecek spagetti kabağı gibi kış sebzelerine alerjisi olabilir (10).

 3. Spagetti kabağı yedikten sonra bunlardan ya da diğer olumsuz belirtilerden birini yaşarsanız, derhal tüketimi durdurun ve doktorunuza danışın.

 4. Ayrıca, spagetti kabağı kalorilerde çok düşük.

 5. Bu, fazladan kilo vermek isteyenler için çok faydalı olsa da, ciddi kalori kısıtlaması vücudunuzun metabolizma hızını azaltabileceğinden, fazla kaloriyi kesmekten kaçınmak önemlidir (11, 12).

 6. Spagetti kabağının sağlık açısından potansiyel faydalarını en üst düzeye çıkarmak için, sağlıklı soslar seçin ve sebzeler, otlar, baharatlar, kalp sağlığına uygun yağlar ve yağsız proteinler gibi diğer besleyici gıdalarla eşleştirin.

Alt satırda

 1. Spagetti kabağı, vitamin, mineral ve antioksidanlar bakımından zengin bir kış sebzesidir.

 2. Düşük kalorili ve yüksek lif içeriğinden dolayı kilo kaybına ve sindirim sağlığına yardımcı olabilir.

 3. Makarnaya düşük karbonhidratlı bir alternatif olarak kavrulmuş spagetti kabağını sebzeler, protein, kepekli tahıllar ve sağlıklı yağlarla birleştirerek deneyin.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407