Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Sindirim, Artrit ve Selülit için Kemik Suyu Faydaları

Tarih

 1. Binlerce yıldır, sağlık açısından faydaları için lanse edilen fermente sebzeler ve kültürlü süt ürünleri gibi geleneksel yiyecekler var. Ancak şu anda inanılmaz sağlık yararları ile tanınan yaygın bir şifa verici yiyecek kemik suyu - yani Paleo diyetinin ve hatta kemik suyu dükkanlarının bile vazgeçilmez bir parçası! Gerçekten de, kemik suyu yararları çok sayıda ve kapsamlıdır. Daha da iyi hale getirmek için, yapabileceğiniz birçok farklı kemik suyu türü (tavuk, sığır eti, balık, kemik suyu tozu ve daha fazlası) vardır, hepsi masaya yeni sağlık yararları getirir.

 2. Bu düşünceyle, kemik etinin faydalarını bu kadar dikkat çekici kılan ve kemik etinin tam olarak ne olduğunu açıklayan bazı eski sırları sizinle paylaşmama izin verin.

Kemik Suyu Nedir? Sizin için uygun mudur?

 1. Tavuk çorbası ruh için iyi değil. Doktorların ve annelerin, havanın altında hissettiğinizde size yazmasının bir nedeni var. Tüm kemik et suları - sığır eti, tavuk, balık, kuzu ve daha fazlası - her kültürün geleneksel diyetlerinde zımbalar ve tüm iyi mutfağın temelidir. Ayrıca şimdi Paleo diyetinde ve keto diyetinde de bir temel maddedir. Bunun nedeni kemik etlerinin besleyici yoğunluklu, sindirimi kolay, lezzet bakımından zengin ve iyileştirici ilacıdır.

 2. Kemik suyu veya hayvan stoğu atalarımızın bir hayvanın her bölümünü kullandığı bir yöntemdi. Kemikler ve kemik iliği, deri ve ayaklar, doğrudan yiyemeyeceğiniz tendonlar ve bağlar kaynatılabilir ve birkaç gün içinde kaynatılabilir. Bu kaynaşma, kemiklerin ve bağların sağlığınızı değiştirme gücüne sahip olan kollajen, prolin, glisin ve glutamin gibi iyileştirici bileşikler salgılamasına neden olur.

 3. Beslenme araştırmacıları Weston A. Price Foundation'dan Sally Fallon ve Kaayla Daniel, kemik etlerinin vücudunuzun kolayca emebileceği formlarda mineral içerdiğini açıkladı: kalsiyum, magnezyum, fosfor, silikon, kükürt ve diğerleri . Kondroitin sülfat ve glukozamin içerir, iltihabı, artrit ve eklem ağrısını azaltmak için pahalı takviyeler olarak satılan bileşikler.

 4. Nebraska Üniversitesi Tıp Merkezi tarafından yürütülen bir tavuk çorbası (et suyu) çalışması, çorbada nezle ve grip için bu kadar yararlı kılan neyin olduğunu merak etti. Araştırmacılar, tavuk suyu hazırlanırken üretilen amino asitlerin solunum sistemindeki enflamasyonu azalttığını ve sindirimi iyileştirdiğini bulmuşlardır. Ayrıca, araştırmalar ayrıca bağışıklık sistemini güçlendirdiğini ve alerji, astım ve artrit gibi hastalıkları iyileştirebileceğini kanıtlıyor.

 5. Fallon, çoğu mağaza tarafından satın alınan "stok ve" et suyunun "bugün" GERÇEK "olmadığını açıklıyor. Bunun yerine, şirketler bulyon küplerinde, çorba ve sos karışımlarında laboratuvarda üretilen et lezzetlerini kullanıyorlar. üreticiler et tadı olarak bilinen ancak gerçekte bir nörotoksin olan monosodyum glutamatı (MSG) kullanmaya başladı. [! 734 => 1140 = 2!

 6. Sığır kemiğini evde düzgün bir şekilde et suyu yapmak için yerel çiftçi pazarınızdan veya bir çevrimiçi sağlık gıda mağazasından çim beslemeli kemikler almanız gerekir. Bir tavuk kemiği suyu için, zaten pişirilmiş tavuğunuzdan karkas ve kemikleri kullanın.

 7. Kemik suyu stoğu, tüm değerli amino asitleri, kollajen, jelatin ve iz minerallerini bulmak için harika bir yer. Aslında, kemik suyu içinde bulunan ve çoğu yenen diğer yiyeceklerden kolayca elde edilemeyen düzinelerce farklı besin maddesi vardır. Kısmen bu yüzden bu kadar çok inanılmaz kemik suyu yararı var.

 8. Düzenli aralıklarla kemik suyu içerek veya tariflerde kullanarak, geçirgenliği ve iltihaplanmayı azaltırken sağlıklı bağırsak bütünlüğünü desteklemeye yardımcı olabilirsiniz. Köpekler için kemik suyunun bile faydalı olabileceği kadar sağlıklıdır.

Sağlığınız İçin En İyi Kemik Suyu Faydaları

 1. Kemik suyu, bağırsak sağlığını iyileştirmek için tüketmek ve bu nedenle bağışıklık sistemi işlevini ve sağlıklı iltihaplanma tepkisini desteklemek için tüketilen en yararlı gıdalardan biridir. Kolajen / jelatin ve amino asitler prolin, glutamin ve arginin, bu açıklıkları bağırsak astarında kapatmaya ve bağırsak bütünlüğünü desteklemeye yardımcı olur. Geleneksel olarak yapılan kemik et suyunun sağlıklı inflamatuar yanıtı ve normal bağışıklık sistemi fonksiyonunu desteklediğine inanılmaktadır. Kemik suyu bile sağlıklı uykuyu destekleyebilir, gün boyunca enerjiyi artırabilir ve sağlıklı bir ruh halini destekleyebilir.

 2. Bugün Batı dünyasında, ortalama bir insan bir dizi çevresel toksin, böcek ilacı, yapay içerik ve her türlü kimyasal maddeye maruz kalıyor. İnsan vücudu ağır metallerden ve diğer toksik maruziyetlerden kendini detoksifikasyon yöntemine sahipken, çok fazla miktarda kimyasal maddeyle su bastığında yetişmek genellikle zor bir zamandır. Kemik suyu, sindirim sisteminin atıkları dışarı atmasına yardımcı olduğu ve karaciğerin toksinleri yok etme yeteneğini teşvik ettiği için güçlü bir detoksifikasyon ajanı olarak kabul edilir. Aynı zamanda doku bütünlüğünün korunmasına yardımcı olur ve vücudun antioksidan kullanımını arttırır.

 3. Kemik suyu stoğu, hem hücresel hem de karaciğer detoksifikasyonunu destekleyen potasyum ve glisin içerir. Kemik et suyunun detoksifikasyonunu artırma yöntemlerinden bazıları, sülfür (özellikle et suyunuza sebzeler, sarımsak ve otlar eklediğinizde) ve oksidatif stresi azaltan bir faz II detoksifikasyon ajanı olan glutatyon sağlamasıdır.

 4. Glutatyon, yağda çözünen bileşiklerin, özellikle cıva ve kurşun gibi ağır metallerin ortadan kaldırılmasına yardımcı olur. Ayrıca çeşitli besin maddelerinin emiliminde, antioksidanların kullanımı ve karaciğer temizleme fonksiyonlarında yardımcı olur. Kemik suyu da ağır metalleri mineral alıcı alanlarına yapışmasını önleyerek toksinleri gidermek için şelatörler gibi davranan temel minerallerin alımını artırır.

 5. Kemik suyu, daha fazla glutation elde etmek için harika bir yoldur. Çalışmalar, glutatyonun antioksidan savunma, besin metabolizması ve hücresel olayların düzenlenmesinde önemli rol oynadığını göstermektedir. Beslenme Dergisi'nde yayınlanan 2004 tarihli bir çalışma, glutatyonun rol ve yararlarının gen ifadelerini, DNA ve protein sentezini, hücre çoğalmasını ve apoptoziyi, sinyal iletimini, sitokin üretimini ve immün yanıtları düzenlemeyi içerdiğini belirtir.

 6. Kemik suyu stoğunda bulunan amino asitler, kas dokusunu oluşturmak ve onarmak, kemik mineral yoğunluğunu desteklemek, besin emilimini ve sentezini artırmak ve kas ve bağ dokusu sağlığını korumak dahil olmak üzere çok sayıda metabolik role sahiptir. Kollajen içinde bulunan glisin, glukozu kullanılabilir enerjiye dönüştürerek kas dokusunu oluşturmaya yardımcı olur. Ayrıca, vücudun antioksidan kullanımını artırarak, yaşlanma ile ilişkili kıkırdak, doku ve kas kaybını yavaşlatır. Çalışmalar glisinin iskelet kası kaybını koruduğunu ve yaşa bağlı kas protein parçalanmasıyla ilişkili genlerin ekspresyonunu durdurduğunu ortaya koymaktadır.

 7. Glutamin, sağlıklı bir metabolizma için önemli olan başka bir amino asittir. Nitrojen de dahil olmak üzere besinleri hücrelerimize göndererek enerjimizi korumamıza yardımcı olur. Arginin ayrıca dolaşımın artmasına yardımcı olan ve vücuttaki hücrelere kan ve besin gönderen nitrik oksiti parçalama rolüne sahiptir. Kas ve doku bütünlüğünü arttırır ve normal yara iyileşmesini destekler.

 8. Kemik çorbası ne işe yarar? Kemik suyu stoğunu, tüketebileceğiniz 1 numaralı şey olarak buldum:

 9. Kemik suyunu içmenin faydalarından bazıları:

 10. Kemik suyu, omurgalı hayvanlarda bulunan kemik, deri, kıkırdak, bağ, tendon ve kemik iliğinde bulunan, dünyanın en iyi doğal kollajen kaynaklarından biridir. Büyüdükçe, eklemlerimiz doğal olarak aşınma ve yıpranma yaşar ve daha az esnek hale geliriz.

 11. Bu neden önemli? Yaşlandıkça, kıkırdak antikorlar tarafından saldırıya uğradıkça azalır (eklem kıkırdağının yaşa bağlı bozulması). Kemik suyu yumuşadıkça, hayvan kısımlarından gelen kollajen et suyu içine akar ve kıkırdak oluşumunu düzeltmek için kolayca emilebilir hale gelir.

 12. Kemik suyu stoğunun en değerli bileşenlerinden biri jelatindir. Jelatin, kemikler arasında sürtünme olmadan "kaymalarına" yardımcı olan yumuşak bir yastık gibi davranır. Aynı zamanda güçlü kemikler oluşturmak ve korumak için gerekli yapı taşlarını da sağlar. Bu, yaşlanan derzlerin baskı altına alınmasına yardımcı olur ve yüksek kemik mineral yoğunluğunu destekler.

 13. Penn Eyalet Üniversitesi, Atletizm için Beslenme ve Spor Beslenmesi Anabilim Dalı tarafından yapılan araştırma, 24 hafta boyunca kollajen ile takviye edilen sporcuların, 24 hafta boyunca, önemli ölçüde eklem konforunda ve atletik performansı olumsuz etkileyen faktörlerde azalma.

 14. Çalışmalar jelatinin bağırsak astarının kuvvetini geri kazanmakta ve gıda hassasiyetlerinde (buğday veya mandıra gibi) mücadelesinde yararlı olduğunu göstermektedir. Ayrıca, bağırsakta probiyotiklerin (iyi bakteri) büyümesine yardımcı olur ve sindirim sisteminde sağlıklı iltihaplanma seviyelerini destekler. Klinik Gastroenteroloji Dergisi'nde yayınlanan bir rapor jelatinin barsak sağlığını ve bütünlüğünü etkili bir şekilde desteklediğini buldu.

 15. Kemik suyu stoğu kolayca sindirilir ve sindirimi zorlaştırır, diğer birçok yiyeceğin aksine, tamamen parçalanması zor olabilir. Ne de olsa, bir besin ancak besinlerini emmek için bir yolumuz varsa faydalıdır.

 16. Çalışmalar, sindirim dengesizliği olan bireylerde, serum kollajen konsantrasyonlarının azaldığını ortaya çıkardı. Kollajendeki amino asitler, kolonu ve tüm gastrointestinal yolu tutan dokuyu oluşturduğundan, kollajen ile takviye etmek, sağlıklı sindirim fonksiyonunu destekleyebilir.

 17. Kolajen, cildin genç tonunu, dokusunu ve görünümünü korumaktan sorumlu olan elastin ve ciltteki diğer bileşiklerin oluşmasına yardımcı olur. Kolajen bütünlüğü, gözle görülebilir kırışıklık belirtilerini azaltmaya, şişkinliği azaltmaya ve diğer yaşlanma belirtilerine karşı savaşmaya yardımcı olarak akredite edilmiştir. Birçok insan, kollajen içeren gıdalar ve takviyeler tüketirken selülitte bir azalma olduğunu rapor eder, çünkü selülit, bağ dokusu eksikliği nedeniyle cildin sert tonunu kaybetmesine neden olur.

 18. Kolajenin yaş savunucu özelliklerini araştıran çift kör, plasebo kontrollü çalışmalar, sekiz hafta boyunca günde bir kez 35-55 yaş arası kadınlar arasında kullanılan 2.5-5 gram kollajen hidrolizatının cildi desteklediğini buldu. elastikiyet, cilt nemi, transepidermal su kaybı (kuruluk) ve cilt pürüzlülüğü. Sadece dört haftanın sonunda, kolajen kullananlar, cilt nemi ve cilt buharlaşması açısından plasebo kullananlara kıyasla istatistiksel olarak anlamlı bir iyileşme gösterdi; ayrıca, hiç ya da hiç yan etkisi olmayan, cilalanmış yaşlanma belirtilerinde gözle görülür azalmalar oldu.

 19. Kemik suyu ile ilgili en dikkat çekici şeylerden biri, yukarıda tanımlandığı gibi vücutta bütünsel bir etkiye sahip olan ve sağlıklı bağışıklık sistemi fonksiyonunu destekleyen bağırsak destekleyici yararlarıdır.

 20. Sızdıran bağırsak sendromu, gıdalardan sindirilmemiş parçacıklar, zayıflamış bağırsak astarındaki küçük açıklıklar arasından sızdığında ve bağışıklık sisteminin bunları algıladığı ve hiperaktif hale geldiği kan akışına girdiğinde oluşur. Bu, iltihabı arttırır ve her yerde işlev bozukluğuna yol açar. Bağışıklık sistemi, otoimmün benzeri bir tepkiye neden olan ve sağlıklı dokuya saldıran yüksek düzeyde antikor salgılar.

Kemik Suyu Beslenme Değerleri

 1. Kemik suyu stoğuna "doğanın multivitamin" denebilir. Tam olarak nasıl? Kemik suyu beslenmesi ile doludur:

 2. Bunu aldın mı? Kemik suyu, bağırsaklarınızdan beyninize, kaslarınıza ve bağlarınıza kadar kelimenin tam anlamıyla vücudunuzun her yerine yarar sağlar.

 3. Kalorilerde göreceli olarak düşük, minerallerin ve birçok insanın sahip olmadığı diğer kimyasal bileşiklerde çok yüksek. Hiç şüphe yok ki kemik et suyu diyetinize her gün harika bir katkı sağlar.

 4. Kemik suyunda bulunan ve bu harika kemik suyunun yararlarını sağlamaya yardımcı olan temel besin bileşiklerinden altı tanesi - hepsi küçük kemik suyu kalorileri için.

 5. Glikozaminoglikanlar, kemikler ve çeşitli lifler arasındaki boşlukları kaplayan kollajen ve elastinin korunmasında ve desteklenmesinde birincil role sahiptir. GAG'lar, bağırsak zarının yenilenmesine yardımcı olduklarından sindirim sağlığı için destekleyicidir. Bu nedenle, bu besin maddelerinin eksikliğinin sindirim güçlüğü ile bağlantısı vardır.

 6. Kemik suyunda, glukozamin, hyaluronik asit ve kondroitin sülfat dahil olmak üzere birçok önemli GAG bulunur.

 7. Doğal olarak meydana gelen iki ana glukozamin türü vardır: hidroklorür ve sülfat. Her ikisi de eklemlerde bulunan ve doğal bir yastık gibi davranan kauçuksu bir madde olan kıkırdak bütünlüğünü korumaya yardımcı olur. Araştırmalar yaşlandıkça glukozaminin tükenebileceğini gösteriyor, bu nedenle takviyeler eklem sağlığını desteklemek için sıklıkla kullanılıyor.

 8. Doğal olarak glukozamin elde etmenin kolay ve nispeten ucuz bir yolu, daha fazla kemik suyu içmektir. Kemik suyu, pahalı glukozamin takviyelerine alternatif olarak rol oynayan kıkırdak sağlığı kaybını desteklemeye yardımcı olur. Daha fazla glukozamin tüketmek eklem sağlığını, esnekliği ve rahatlığı destekleyebilir.

3. Hiyalüronik asit

 1. Bağ, epitel (cilt) ve sinir dokuları boyunca bulunur, hyaluronik asit hücre çoğalmasına, farklılaşmasına ve hafiflemesine katkıda bulunur. Bu, hücrelerin vücutta çeşitli işlevleri gerektiği gibi gerçekleştirmesini sağlar. Çoklu cilt tipleri için destek sunar ve sağlıklı yaşlanma, hücre gençleştirme ve cilt sıkılığını destekler.

 2. Kondroitin sülfat, kıkırdakta tüm hayvanların eklemlerinde bulunan yararlı bir glikozaminoglikandır. Genellikle glikozaminlerle birlikte eklem sağlığını ve rahatlığını desteklemek için kullanılır.

 3. Çalışmalar, kondroitin ile desteklemenin, sağlıklı iltihaplanma yanı sıra kardiyovasküler sağlık, kemik sağlığı, cilt sağlığı ve sağlıklı kolesterol seviyelerini desteklediğini bulmuştur.

 4. Kemik suyu, tümü kolay emilebilen bir formda sağlanan, elektrolitler dahil, gerekli mineralleri sağlar. Kemik suyu içinde bulunan elektrolitler arasında kalsiyum, magnezyum ve potasyum bulunur (fosfor gibi diğer pek çok mineralden bahsetmez). Bunlar sağlıklı dolaşımı, kemik yoğunluğunu, sinir sinyal fonksiyonlarını, kalp sağlığını ve sindirim sağlığını desteklemek için önemlidir.

 5. Eklenen sodyum seviyeleri düşük tutulduğunda, kemik suyu hücresel sağlığı ve verimliliği desteklemek ve elektrolit dengesizliğini önlemek için ideal bir sodyum ve potasyum dengesi içerir.

 6. Kolajen insan vücudunda bulunan ve bağ dokusunu oluşturmaya yardımcı olan ve gastrointestinal sistemin koruyucu kaplamasını "mühürleyen" ana yapısal proteindir. Aynı zamanda kemiklerimizi kaplayan ve bir arada tutan, serbestçe kaymamızı ve hareket etmemizi sağlayan jel benzeri pürüzsüz yapıdır.

 7. Bağırsaktaki tahriş, normal sindirim fonksiyonlarını bozar ve geçirgenliğe neden olarak, parçacıkların sızan bağırsak olarak bilinen kan dolaşımına geçmesine izin verir.

Kolajen ve Jelatin

 1. Gerçek kolajen, stokun immün artırıcı özelliklerinin kaynağıdır. Muhtemelen bu hokkabazlık katmanını soğutma kavurma kabındaki et suyunun üst kısmında görüp atmışsınızdır, ancak bir dahaki sefere tekrar düşünün. Bu, kemik suyunun birçok faydasını sağlayan iyi şeylerdir.

 2. Kolajen, omurgalı hayvanların bağ dokusunda bulunan proteindir. Kemik, kemik iliği, kıkırdak, tendon ve bağlarda bol miktarda bulunur. Kollajenin kemik iliğinde kemik iliğinde, kemikten vb. Parçalardan ayrılması jelatin üretir.

 3. Jelatin (kolajen yıkımı), antik Çin’de tıbbi bir tedavi olarak kullanılan ilk fonksiyonel gıdalardan biriydi. Francis Pottenger ve diğer dünya standartlarında araştırmalar jelatin yararları bulmuş ve kolajen yararları aşağıdakileri içermektedir:

 4. Kemik et suyunda bulunan kollajenden inanılmaz bir fayda daha: Cildinizin harika görünmesini sağlayabilir! "Vücut Ekolojisi" nin yazarı olan Donna Gates'e göre, kemik suyu cildinize fayda sağlar çünkü onu esnekleştirir ve selülit azaltabilir.

 5. Selülitin bağ dokusu eksikliğinden geldiğini söylüyor. Birisi çok düzgün bir cilde sahipse, cildin bağ dokusunda yüksek olması nedeniyle. Gates, kollajen bakımından zengin kemik çorbasının tüketilmesinin selüliti azalttığını ve cildinizi sıkılaştıracağını ve daha genç görünmesini sağladığını açıklıyor; [! 734 => 1130 = 7!

 1. Kemik çorbalarındaki jelatin "koşullu" amino asitleri arginin, glisin, glutamin ve prolin içerir. Bu amino asitler aynı zamanda stokların iyileştirici özelliklerine de katkıda bulunurlar.

 2. Bu şartlı amino asitler ne yapar?

 3. Bazı inanılmaz kemik suyu yararları hakkında konuşun! Bu nedenlerden dolayı hastalarımın çoğunun bağırsakları iyileştirmek ve hücrelerini, bağırsaklarını ve karaciğerlerini detoksifiye etmek için kemik suyunu kısmi hızlı, detoks veya öğünler sırasında tüketmelerini sağladım.

Kemik Suyu ve En İyi Kemik Suyu Tarifinin Temelleri Nasıl Yapılır

 1. Kemik çorbası nasıl yapılır acaba? İyi stok yaparken dikkate alınması gereken birkaç önemli temel husus vardır. Kemik suyunu yalnızca hayvansal bileşenlerle yapabilirsiniz, ancak araştırmalar hayvansal ürünler ile sebzelerin kombinasyonunun, her ikisinden de daha yararlı olmak için birlikte çalışmanın sinerjik etkilere sahip olduğunu gösteriyor.

 2. Fallon, kaliteli bir kemik çorbası tarifi için, marketinizin et bölümünde, tavuk ayağı ve boyun gibi şeylerde yaygın olarak bulunmayan vücut parçalarını kullanmanın önemli olduğunu söylüyor.

 3. Ayrıca, tüm kemik suyu yararlarını gerçekten açmak için mera beslemeli ve antibiyotik ve hormon içermeyen bildiğiniz ürünleri satın almak istiyorsunuz.

 4. Klasik kemik çorbası tarifi için Fallon, temel özellikleri kemik, yağ, et, sebze ve su olarak tanımlar. Et suyu ya da kuzu suyu yapıyorsanız, bir tencereye koymadan önce kalan etleri ya da organ etlerini kızartmalısınız. Sığır kemiklerinin önceden pişirilmesine gerek yoktur. Balık ve kümes hayvanları (tavuk veya hindi) önce kızarmadan bir tencereye koyma konusunda iyidir. Kemiklerden minerallerin çekilmesine yardımcı olmak için kabınıza bir miktar elma sirkesi ekleyin.

 5. Kendi başına et suyu yapmak mı istiyorsun? İşte tercihinize bağlı olarak tavuk veya dana et suyunu kullanarak kendi kemik etinizi yapmak için kemiklerin nasıl kızartılacağı:

 6. Düdüklü tencerede pişirildikten sonra et suyu soğuyacak ve üstüne bir katı yağ damlayacaktır. Bu katman altındaki suyu korur. Bu tabakayı yalnızca suyu tüketmek üzereyken atın.

 7. Daha fazla ayrıntı için Chicken Bone Broth (tavuk çorbası için harika ve chicken bone broth beslemesinin tüm faydalarından yararlanmanız için harika!) Ve Bee Bone Bone Broth'un avantajlarından yararlanmak için tariflerime göz atın Tüm merak et sığır kemik suyu yararları.

 8. Elbette, tavuk çorbası, et çorbası, kemik iliği çorbası, x ve bir dizi diğer kemik çorbası ve diğer tarifler de dahil olmak üzere, kemik çorbası ile çorba ve diğer tarifler yapabilirsiniz.

 9. Paleo diyetinin çılgınlığı arasında, bugünlerde insanların kahve yerine kemik suyu yudumladıkları bir çorba dükkanında veya bazı gurme marketlerinde olduğu gibi kemik suyu da alabilirsiniz. Veya kemik suyu takviyesi satın alabilirsiniz. Takviyeler için bunların uygun şekilde alındığından (örneğin antibiyotik olmadan) emin olmak istersiniz. Bununla birlikte, en iyi kemik suyu genellikle evde yapılır.

Son Düşünceler

 1. Kemik etinin, bağışıklık sistemini destekleyen mineraller açısından zengin olduğunu ve kollajen, glutamin, glisin ve prolin gibi iyileştirici bileşikler içerdiğini unutmayın. En iyi bölüm, evde sağ suyu yapabilirsiniz ve kemik suyu sağlığının yararlarından yararlanabilirsiniz.

 2. Kemik suyu içindeki kollajen, bağırsak astarınızı iyileştirir ve bağırsak iltihabını azaltır. Ek olarak, kollajen sağlıklı cildi destekler ve selülit görünümünü azaltabilir. Ayrıca, kemik etindeki glisin hücrelerinizi kimyasallardan detoksifiye edebilir ve beyin fonksiyonlarını iyileştirebilir.

 3. Günde ne kadar kemik suyu içmelisin? Kemik suyu çorbası, sade bir içecek olarak günde bir veya iki kez sekiz ons tüketmenizi ya da tüm bu harika kemik suyu faydalarını elde etmek için hızlı bir şekilde kemik suyu tüketmenizi öneririm. Genellikle her sabah uyandıktan sonra sekiz ons içerim ve günlük kemik suyu içmeyi öneririm.

 4. Sesinden sızan bağırsakların sadece sindirim sistemini etkilediğini düşünebilirsiniz, ama gerçekte daha fazla etkileyebilir. Çünkü Leaky Gut çok yaygın ve böyle bir bilmecedir. Sızdıran bağırsaklarla ilgili ücretsiz bir web semineri veriyorum. Web semineri hakkında daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayın.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407