Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Seyahat: En İyi 10 Sağlıklı Mutfak

Alt satırda

 1. Sağlıklı beslenmek sıkıcı olmak zorunda değildir. Dünyada insanlar, vücutlarından ödün vermeden lezzetli yiyecekleri yiyorlar. Bunun nedeni birçok yerel mutfağın doğal ve işlenmemiş malzemelere ve zamana bağlı hazırlık yöntemlerine dayanmasıdır.

 2. Hangi ülkelerin önce sağlık verdiğini öğrenmek için okumaya devam edin. Daha sonra otantik bir restorana uğrayın, iyi bir yemek kitabı alın veya kendi gastronomik tatilinizi planlamaya başlayın.

1. Yunan

 1. Yunan yemekleri, diğer Akdeniz bölgesi mutfaklarını bu kadar sağlıklı kılan bileşenlerin çoğunu sunuyor. Aslında, popüler Akdeniz diyeti aslında Yunanistan'ın Girit adasından kaynaklanmaktadır, diyor Pediatrik beslenme uzmanı ve diyetisyen Keith Ayoob, Ed.D., R.D., F.A.D.A. Araştırmaya göre Giritliler yüksek bir yaşam beklentisine sahipler ve büyük ölçüde yedikleri yemeklerden dolayı kalp hastalığı riski daha düşük.

 2. “Bu diyette bol miktarda zeytin yağı var, çok fazla et yok, yoğurtta büyük ve bol miktarda taze meyve, sebze, sarımsak, domates ve fındık var” diyor Ayoob. Izgara balık, souvlaki ve louvi (börülce salatası) gibi en taze ve en sade yemekleri aramak isteyeceksiniz. Spanakopita (ıspanaklı turta), baklava ve musakka gibi çok fazla yağlı yemeklerden kaçının.

 3. Ve bunu almak için Yunanistan veya Kıbrıs'a bir uçuş rezervasyonu yapmanız gerekmiyor. Amerika Birleşik Devletleri'nde Yunan yemeklerinin bulunması kolaylaşıyor ve Chicago kendi ünlü Yunan kentine sahip.

 4. Akdeniz Diyetiyle İlgili Daha Fazla Bilgi Edinin >>

2. Japonca

 1. Japon diyeti deniz ürünleri ve taze sebzeler açısından zengindir. Bu nedenle, Japon Okinawa adasındaki insanlar, dünyadaki en uzun yaşam süresine ek olarak en düşük kronik hastalık oranlarından bazılarına sahipler.

 2. "Japonya mutfağının genel olarak sağlıklı olduğu düşünülüyor, hafif buhar veya çabucak tavada kızartma gibi sağlıklı preparatlarda bol miktarda sebze ve deniz ürünü var" , Rainbow Light'ta kıdemli bir beslenme uzmanı olan RDN. “Pişmemiş deniz sebzeleri, edamame ve çiğ balıklardan bahsetmiyorum.”

 3. "Sağlıksız tarafta, kızarmış tempura, yağlı erişte yemekleri ve beyaz pilav dikkat edin."

3. Meksikalı

 1. Belki de çok fazla burrito ve zımba teli sürmez, ancak geleneksel Meksika yemekleri kesinlikle sağlıklı olabilir.

 2. "Fasulye burada büyük, meyve de öyle, yani lif bu mutfakta rol oynuyor" diyor Fasulye "en sağlıklı yiyecekler arasında" diye ekleyen Ayoob. [! 2593 => 1140 = 4!

4. Koreli

 1. Kore yemeği ABD'de giderek daha popüler hale geliyor; bu da lezzetli ve sağlıklı yeni yemek hayranları için harika bir haber. Kore mutfağının en sağlıklıları arasında fermente edilmiş bir sebze yemeği olan kimchi var. Probiyotik olarak kabul edilir ve zencefil, kırmızı biber, sarımsak ve çeşitli sebzeler gibi sağlıklı bileşenler sayesinde, kanser önleyici, obezite önleyici ve kolesterol düşürücü özelliklere sahiptir.

 2. "Burada bir sürü sebze var, çok yağ değil, pirinç ve buharda pişirilmiş yiyecekler çok büyük," diyor bir Koreli gibi yemek yemenin Kore yemeklerinde yemek yemekten daha fazlası olabileceğini belirten Ayoob. “Kültürel olarak, bu mutfak bir çok atıştırmalıkla tanınmıyor; daha çok yemeğe odaklı bir yemek”. [! 2593 => 1140 = 5!

5. Tay

 1. Tayland yemekleri yoğun lezzetlerle doludur ve çok fazla yağ ve ete bağlı değildir. Tay'ı öne çıkaran baharat ve tatlar arasında zerdeçal, kişniş, zencefil, limon otu ve acı biber bulunur.

 2. Deniz ürünleri ve hafif pişmiş sebzeler içeren yemekleri tercih edin. Kızarmış böreği ve kızartılmış pirinci atla ve sadece bazı durumlarda hindistancevizi sütü yemeklerinin tadını çıkar.

 3. Daha Fazla Bilgi: Zerdeçal Antioksidan Potansiyeli >>

6. İspanyol

 1. İspanya, sağlıklı beslenmenin öncelikli olduğu bir başka Akdeniz ülkesidir. Dünyada hızla popülerlik kazanmakta olan bir beslenme tarzı olduğu gibi, taze deniz ürünleri ve sebzeler de yaygındır - tapas.

 2. "İspanya, tapas veya küçük tabaklarıyla ünlüdür, İspanya'nın porsiyon kontrolü girişiminde bulunan tek ülkelerden birine kudos vermesiyle ünlüdür" dedi. [! 2593 => 1140 = 7!

7. İtalyan

 1. Burada ekstra peynirle doldurulmuş o derin tabak pizza ve calzone'dan bahsetmiyoruz, fakat zeytinyağına, taze domateslere ve bitkilere odaklanan İtalyan mutfağı ve bir yemeğin yavaş tadını alma Arkadaş.

 2. "Geleneksel İtalyan mutfağı işlenmiş yiyeceklerden uzak duruyor ve fasulye, balık, tahıllar, zeytinyağı, deniz ürünleri, meyveler ve sebzeler de dahil olmak üzere birçok taze gıda içeriyor" diyor. Ara sıra kalp atışı yapan kırmızı bir kadeh şarap ekleyin ve İtalyanların neden mutfağı için kutlandıklarını göreceksiniz.

8. Hintli

 1. Hint yemekleri lezzetle doludur ve birçok geleneksel yemek, ortalama Batı damak tadına göre baharatlı olsa da, hepsi o kadar cesur değil.

 2. “Bu mutfağın çoğu çok baharatlı, ama mutlaka sıcak değil, lezzet verici” diyor Ayoob, Hint mutfağında kullanılan baharatların çoğunun büyük antioksidan kaynakları olduğunu ekliyor. Vejeteryanlar için ek bir avantaj: Birçok Hint yemeği vejeteryan dostu.

 3. Geleneksel Hint yemeklerinde çok fazla ghee veya daha açık tereyağı olduğuna dikkat edin. Kızartılmış samosalar, kormalar ve hindistancevizi sütlü körili yemekler daha az sağlıklı seçeneklerdir.

9. Fransızca

 1. Fransız mutfağı bazen kötü bir rap alır, çünkü bazı yemekler oldukça hoşgörülü olabilir. Ancak Clow, bunun pano boyunca doğru olmadığını söylüyor.

 2. "[!Ülkenin

 3. Listemizde yer alan birçok ülke gibi, Fransız mutfağını sağlıklı kılan menü öğeleri değil.

 4. "Yemek ve Fransızlarla ilgili mesele, sadece kaliteli yiyeceklerin tadını çıkarmak ve yerel malzemelere odaklanmak değil, aynı zamanda yiyeceklere karşı sağlıklı ya da dikkatli bir tutum sergileme eğiliminde olmalarıdır" diyor Clow.

10. Lübnan

 1. Ayoob’a göre Lübnan’daki mutfağın Yunan yemekleriyle çok ortak yanı var. Aynı zamanda Suriye gibi komşulardaki yiyeceklerle benzerliklerini paylaşıyor ve dünyanın en sevilen sağlıklı daldırma seçeneğinin ana üssü: humus.

 2. Bazı yüksek yağlı seçenekler de dahil olmak üzere - temel olarak kuzu bazlı veya tereyağlı olanlar - bir meze sipariş etmek, patates-sarımsak daldırma gibi bir dizi sağlıklı seçenek sunacak, patlıcan sos, fasulye, salata ve ızgara et.

 3. "Birçok küçük yemek burada genellikle humus, tabbouleh, pide ekmeği ve peynir gibi bir yemek yapıyor - geleneksel olarak koyun sütü peyniri" diyor Ayoob. “Yani, restoranlarda, meze yemeğine gitmek genellikle iyidir.”

 4. Sağlıklı beslenmek sadece salata ve ızgara tavuk olmak zorunda değildir. Damağınızı globalleşerek genişletin.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407