Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Sarı Sebzeler: 7 Sağlıklı Seçenekler, Tarifler ve Yararları

 1. Yeşilliklerinizi yemeniz gereken asırlık maxim doğrudur, ama yemek tabağınıza ne giderken hazırlanırken diğer renkleri göz ardı etmeyin. Sarı tonlarında gelen sebzelerin antioksidanlar, vitaminler ve diğer sağlık artırıcı bileşenler ile dolu olduğu ortaya çıktı.

 2. İşte sağlıklarının karşılığını almak için yemeklerinize entegre etmeniz gereken yedi sarı sebze.

Mısır

 1. Bu parlak renkli bitki, dünya genelinde birçok ülkede temel bir üründür. A, B ve E vitaminleri ve birçok mineral bakımından zengindir. Sarı çekirdekleri lif bakımından yüksektir, bu da vücudun kabızlık, hemoroitler ve kolorektal kanser gibi sindirim problemlerini veya hastalıkları gidermesine yardımcı olur.

 2. Koçanın üzerine dizilmiş küçük sarı mısır tanecikleri de fitokimyasallar içerir. Bunlar kanserojenlerin hücrelere bulaşmasını önleyebilir ve fitokimyasallar hücrelerin kansere benzer değişiklikleri durdurmasına ve ortadan kaldırmasına yardımcı olabilir.

 3. Mısır hazırlarken basitleştirin ve mısır koçanındaki lezzetin tadını çıkarın. Birkaç bileşenle, herhangi bir yemek için ağız sulandıran ve besleyici bir sebze tarafı yapabilirsiniz.

Squash

 1. Yaz kabağı olarak da bilinir, sarı kabak çeşitleri çok sayıda sağlık yararı sağlar. Sebze A, B6 ve C vitaminleri, folat, magnezyum, lif, riboflavin, fosfor ve potasyum bakımından zengindir. Bu ciddi bir beslenme gücü dolu vejeteryan.

 2. Sarı kabak, manganez açısından da zengin. Bu mineral kemik gücünü arttırmaya yardımcı olur ve vücudun yağları ve karbonhidratları işlemesini sağlar.

 3. Bu parlak renkli sebzenin rengini ve dokusunu, fesleğen ile boğulmuş sarı kabak oluşturmak için hafifçe sararak tadını çıkarın.

Sarı biber

 1. Teknik olarak sebzeler değil; sarı biber bir meyvedir. Ama onları sebzemiş gibi yeriz, öyleyse devam edelim. Temel olarak sudan yapılan canlı renkteki sebzeler az miktarda karbonhidrat, protein ve yağ ile nemlenir.

 2. Dolmalık biber harika bir besin kaynağı, lif ve antioksidandır. Ayrıca folat sağlarlar. Bu, kırmızı kan hücresi fonksiyonlarını destekleyen bir maddedir. K vitamini ayrıca vücudun kan pıhtılaşması için gerekli olan sarı biberlerde bulunur. Dolmalık biber, bağışıklık fonksiyonu, enerji, cilt sağlığı, hastalık koruması ve yara iyileşmesinde rol oynayan C vitamini bakımından zengindir.

 3. Sarı dolmalık biber ile lezzetli bir yemek hazırlamak için onları marine etmeyi deneyin. Sarımsak, limon ve kekik ipuçlarıyla ve zeytinyağı turşusu ile karıştırılmış olan bu biberler, iştah açıcı bir tabak veya sandviç için harika bir destektir.

Sarı patatesler

 1. Patatesler sadece yiyecekleri rahatlatmakla kalmaz, sizin için de gerçekten iyidirler. Anahtar, tereyağ, ekşi krema veya bir parça peynir ile onları ezmemek.

 2. Patateslerle ilgili en güzel şeylerden biri, kalorisi sayısının fazla olmamasıdır. Ayrıca, niasin, pantotenik asit, C ve B6 vitaminleri, manganez ve fosfor gibi besinlerle doludurlar. Fosfor vücut için esastır. Hücre zarlarının yapısını korumak için gereklidir. Sadece bu değil, aynı zamanda enerji üretimi ve kemik mineralizasyonu için de gereklidir.

 3. Patateslere eklediğiniz yağları ve yağları en aza indirgeyin, onları yemekten en iyi şekilde faydalanın. Bunu, patatesleri kaynatıp, parçalayarak ve dışta kıtır kıtır kıtır kıtır kıtır kıtır yapmak için ince baharatlar ekleyerek yapabilirsiniz.

Altın pancar

 1. Bu sarı renkli kök sebzeler kırmızı kök akrabalarından daha tatlıdır, ancak çok besleyicidirler. Altın pancarlar kalp sağlıklıdır ve böbreklerin toksinleri temizlemelerine, kolesterolü ve kan basıncını düşürmelerine ve hatta yorgunluğu tedavi etmelerine yardımcı olur.

 2. Birçok sarı renkli meyve ve sebzede olduğu gibi, altın pancar beta karoten doludur. Vücutta bir kez beta-karoten A vitamine dönüşür. Vitamin A vücut hücrelerini hasara karşı koruyan temel bir besindir.

 3. Mükemmelliğe kavrulmuş ve taze malzemelerle fırlatılmış limon otu kavrulmuş pancar, bu kök sebzenin doğal tatlılığını kutluyor.

 1. Sadece bir bardak pişmiş balkabağı önerilen günlük A vitamini miktarının yüzde 200'ünden fazlasına sahip. A vitamini, insan vücuduna iyi gelir, çünkü görüşü keskin tutmaya yardımcı olur. Aynı balkabağı kabında ayrıca, C vitamininizde - yaklaşık 11 miligram - bağışıklık sisteminizi güçlendiriyor, soğuk algınlığı önlüyor, diğer birçok sağlık yararı var.

 2. Geleneksel bir balkabağı pastasını, özellikle sonbaharda yenemezsin. Kabak ve baharat dolgusu ile ufalanmış hamur işlerinin tadını çıkarın.

Sarı fasulye

 1. Bu baklagiller, izoflavonlar da dahil olmak üzere doğal olarak oluşan bitki kimyasalları içeren bir sürü kanserle savaşıyor. Ayrıca, kandaki kolesterol seviyelerinin düşmesine neden olan kolesterol emilimini engelleyen fitosteroller de içerir. Baklagiller ayrıca kanser riskinin azalmasıyla da bağlantılıdır.

 2. Sarı ve taze fasulye tazeliğini, canlılığını ve rengini sirke ile yeşil ve sarı fasulye salatası içinde tutun.

Paket servis

 1. Yeşil sebzeler söz konusu olduğunda iyidir, ancak yemek hazırlığına geldiğinde gökkuşağının diğer renklerini atlamayın. Daha parlak, güneşten korunmuş sebzeler, önemli besin değerlerine sahiptir ve lezzet tomurcuklarınız ve vücudunuz tarafından açılıp açılmayı bekleyen faydaları vardır.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407