Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Salsa: 10 Sağlıklı Faydalar

Alt satırda

 1. Geleneksel domates ve jalapeno, hatta mango veya çilek: Hangisini seçerseniz seçin salsa, dünyanın en popüler çeşnilerinden biridir. Ve bunun bir beslenme merkezi olduğu ortaya çıktı.

 2. Taze salsa, yemeğinize daha fazla lezzet katmanın yanı sıra temel (ve lezzetli!) Besinler de sunmanın en iyi yollarından biri. Salsa'nın sağladığı tüm sağlık avantajları ile en sevdiğiniz yiyeceklere ekstra bir servis ekleyebilirsiniz. Geri durmanıza gerek yok!

 3. Daha fazla cesaretlendirmeye ihtiyaç duymanız durumunda öğünlerinize bir salsa tekmesi ekleyin, işte vücudunuzun daha fazla salsa yediğiniz için teşekkür etmesi için 10 neden.

1. C vitamini iyi bir doz

 1. Kireç suyu, soğan ve domates, antioksidan C vitamininin zengin kaynaklarıdır. C vitamini kalp hastalığının önlenmesine yardımcı olur ve sağlıklı yaşlanmayı destekler. Isıya dayanıklı değildir, bu nedenle yiyecekler ısıtıldığında bu besin maddelerinin kaybolmasına neden olabilir. Ancak salsa, çiğ olarak servis edilir, bu özellikle C vitamini emiliminde yardımcı olur.

2. Kan şekeri stabilize edebilir

 1. Elyaf, bitki hücrelerinin duvarında doğal olarak bulunur ve salsa, herhangi bir yağ veya şeker içermeyen elyafla doludur. Bu, kan şekerini yükseltmeden yiyeceklerine lezzet katmak isteyen tip 2 diyabet hastaları için kazanan bir kombinasyondur. Lif yedikten sonra kendimizi memnun hissetmemize yardımcı olur ve vücudun insülin salınımını tetiklemez.

3. Nemlendirici

 1. Bir domates ağırlığının yüzde 95'inden fazlası sudan geliyor. Yetişkinlerin günde sekiz bardak su içmeleri ve meyve ve domates gibi su yönünden zengin yiyecekleri yemeleri önemlidir. Vücudunuzdaki her hücre suya dayanır, bu nedenle rutininize daha fazla salsa eklemek vücudunuzun daha verimli çalışmasına yardımcı olabilir.

4. Kansere karşı koruyabilir

 1. Domates, azalan kanser riskine bağlı karotenoid likopen içerir. Domatesler likopen içeren tek ürün türü değildir, ancak Amerikalıların diyetindeki likopenlerin yaklaşık yüzde 80'ine kredilendirilirler.

5. Bu yağ yakmanıza yardımcı olacaktır

 1. Taze salsalarda sıkça bulunan jalapenolar baharatlarını capsaisin adı verilen güçlü bir bileşenden alır. Kapsaisin, vücudunuzun kilo kaybını artıran yağ yakma özelliğini artırabilir. Daha fazla bilgi edinmek için, metabolizmanızı güçlendirmek ve kan şekerinizi düşürmek için bu diyetisyen destekli rehbere göz atın.

6. Kalbin için sağlıklı

 1. Diyet kolesterol hayvanlardan gelen yiyeceklerden geliyor. Salsa sadece bitkilerden elde edilen içerikleri içerir ve doğal olarak kolesterol içermez.

 2. Daha fazla bilgi: Yüksek kolesterol ve kalp hastalığı >>

7. Kalorisi az, ama lezzeti dolu

 1. Bir porsiyon salsa, ortalama 10 kaloriden az olan 2 yemek kaşığı. En sevdiğiniz yiyecekleri salsa ile doldurmaktan çekinmeyin. Bölümlerinizi sınırlamanıza gerek yok.

8. Potasyum içerir

 1. Çoğu Amerikan yetişkin, yeterince potasyum bakımından zengin besinler yemiyor. Potasyum, sıvı ve mineral dengesini düzenlememize yardımcı olur. Kan basıncımızı da düzenlemede hayati bir faktördür. İşlenmiş gıdaların çoğu potasyum ihtiyacımızın altında kalmaktadır, bu yüzden salsa bu boşluğu doldurmanın başka bir yoludur.

9. Bu iyi bir quercetin kaynağı

 1. Quercetin, hem soğanlarda hem de domateslerde bulunan başka bir antioksidan türüdür. Antikanser, antiinflamatuar ve antihistaminik etkilere sahip olduğu bulunmuştur.

10. Size bir doz sitrik asit verir

 1. Salsada kullanılan limitler birçok sağlık yararı sağlıyor. Öne çıkan bir fayda, sitrik asit bakımından yüksek olmalarıdır. Diğer perks arasında sitrik asit doğal olarak böbrek taşlarına karşı koruyabilir.

Alt satır

 1. Çırpılmış yumurtada, ızgara balıkta, tacosta veya en sevdiğiniz yemeklerden herhangi birinde salsa yiyorsanız, bu herhangi bir yemeğe harika bir katkı sağlar! Sadece çok sayıda sağlık yararı sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda tuz, şeker veya yağ eklemeden yemeğinizin tadına bakmanın mükemmel bir yoludur.

 2. Bu yüzden buzdolabınızı bu sağlıklı çeşide doldurmaktan çekinmeyin. Sağlığınız - ve damak tadınız - size teşekkür edecek!

 3. CD, Lori Zanini RD, ulusal olarak tanınan, ödüllü bir gıda ve beslenme uzmanıdır. Kayıtlı bir diyetisyen ve sertifikalı diyabet eğitimcisi olarak, başkalarının kan şekerlerini yönetmek ve yaşamlarını iyileştirmek için gıdaları nasıl kullanacaklarını öğrenmelerine yardımcı oluyor! O Ne Sevdiğiniz Şeker Hastalığı Yemek Kitabı'nın yazarıdır ve LA Times, CNN, DoctorOz.com, SHAPE, SELF, Forbes ve diğerleri de dahil olmak üzere medyada düzenli olarak yer almaktadır.

 4. Daha lezzetli, diyabet dostu tarifler için www.LoriZanini.com adresindeki web sitesini ziyaret edin veya Facebook.com/LoriZaniniNutrition adresinden takip edinDonate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407