Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Sağlığınız İçin Hangisi Daha İyi: Buğday Sarar mı yoksa Buğday Ekmeği mi?

Beslenmeyi Artırın

 1. Son birkaç on yılda ekmeğin kazandığı ün nedeniyle sararmalar ekmekten daha sağlıklı bir seçenek gibi görünebilir, ancak bir ambalajdaki karbonhidratlar çoğu türdeki kadar yüksek olabilir ekmek.

Beslenmeyi Artırın

 1. Buğday ekmekleri, buğday sarmalarından daha fazla kaloriye sahip olma eğilimindedir. Bu, sarımları daha sağlıklı bir seçenek haline getirecek gibi görünmektedir, ancak bunların tümü, özel ekmek veya ambalaj türüne bağlı olabilir. Sarılı veya ekmeğe alışveriş yaparken, tam tahılın veya tam buğdayın, herhangi bir beslenme etiketinde ilk madde olarak listelendiğinden emin olun.

Ekmek: Gerçekler

 1. Atkins Diyetinin 1990'larda ortaya çıkışı ve belirgin popülaritesinden bu yana, hem ekmek hem de karbonhidratlar sağlıklı beslenmenin düşmanı olarak şeytanlaştırıldı. Neyse ki her yerde ekmek hayranları için, bu gerçekten durum böyle değil. Tüm yiyeceklerde olduğu gibi, ölçülülük kilit öneme sahiptir, ancak herhangi bir diyette ekmekten tamamen kaçınmak için hiçbir neden yoktur ve aslında bazı yararlar sağlayabilir.

 2. Ekmek, lif bakımından yüksektir (beyaz ekmek olmaması, neredeyse tam tahıllı ekmekler kadar faydalı değildir) ve insan diyetinin temel bir parçasıdır. Fiber çeşitli sağlık işlevlerini yerine getirir ve hatta bazı ciddi koşulların önüne geçilmesine yardımcı olabilir.

 3. Mayo Clinic, yüksek lifli bir diyetin aşağıdakilere faydalı olduğunu söylüyor:

 4. İyileştirilmiş barsak sağlığı: Kolorektal kanser gelişimi ile lif eksikliği olan bir diyet, kolorektal kanser gelişimine bağlanmıştır, bu yüzden diyetinizle dolmuş kalmanız önemlidir.

 5. Azalan diyabet riski: Özellikle çavdar ekmeği, bazıları vücudun glikoz kullanımıyla ilgili olan ve 300'den fazla enzim işleminde kofaktör olan mineral magnezyum bakımından zengin insülin sekresyonu.

 6. Kan şekeri kontrolü: Yüksek lif, şeker emilimini yavaşlatabilir ve diyabetin önlenmesine yardımcı olan ve zaten teşhis edilmiş olanlarda kan şekeri yönetimine yardımcı olan genel kan şekeri seviyelerini artırabilir.

 7. Ekmeğin tamamen önlenmesi, vücudunuzu uzun vadede engelleyebilir. Dikkatli bir şekilde tüketildiği ve kandırılmadığı sürece, ekmeğin sağlıklı ve dengeli bir diyetin parçası olmamasının bir nedeni yoktur.

Ekmekler vs. Ekmek

 1. Dürümler ve ekmek belki de birçok insanın düşündüğünden çok daha fazladır. Ekmeği daha ince olduğundan, genellikle daha sağlıklı bir seçenek olarak kabul edilir, ancak bir ambalajdaki karbonhidratlar, ekmekle yapılan sandviçteki karbonhidratlardan farklı olmayabilir. Her şey sarma türüne ve aslında ekmek tipine bağlıdır.

 2. Örneğin, ağırlıklı olarak tacos ve enchiladas için kullanılan mısır ekmeği, genellikle diğer bazı ambalajlardan daha küçük ve daha incedir. Mısır tortilla kalorileri genelde bir tanesine 60 ila 65 arasında düşer, bu da çoğu ekmeklerde tipik olarak çok daha azdır (tek bir dilim genellikle 75 ila 100 kaloriye sahiptir), ancak bu çok özel bir sargı türüdür ve bunların tümü tamamladı ekmeklerden daha iyidir.

 3. Örneğin, un ekmeği çok daha kalın ve çok daha yüksek bir yağ içeriğine sahip, bu yüzden kalori sayıları gözle görülür şekilde daha yüksek. Daha yüksek yağ onları daha yumuşak ve yuvarlanmasını kolaylaştırır, ancak aynı zamanda düşük kalorili faydadan fedakarlık ettikleri anlamına gelir. Un tortilla kalorileri, daha küçüklerse 90, ancak fajitalar, burritolar veya chimhanhangas için kullanılan daha kalın bir çeşittirse, bu kalori sayımı 300'e kadar sıçrayabilir.

 4. Kalorilerin sağlık açısından yararları açısından bir yiyeceği yapan veya kırdığı şeyler değil, ama özellikle hedef kilo kaybı ise akılda tutulması önemlidir.

 5. Paketleri mi yoksa ekmeği mi tercih ederseniz edin, tam tahıllı seçenek her zaman önceliğiniz olmalıdır, çünkü size yüksek lif içeriği ve daha eksiksiz bir besin paketi verir.

Tamamlandı Ekmeklere Karşı

 1. Un ekmeği alırken, her zaman daha sağlıklı bir seçenek olduğundan, içeriklerde listelenen bitkisel yağlara sahip olanları arayın.

Farklı Sarar, Farklı Kalori

 1. Cleveland Clinic, sağlık söz konusu olduğunda sarmanın hemen ekmekten daha iyi olmadığı fikrini dile getiriyor. Tipik bir 10 inç tortilla'nın yaklaşık 170 ila 200 kalori içerdiğini belirtirken, iki dilim ekmeğin seçtiğiniz ekmeğin türüne bağlı olarak 70 ila 280 arasında kalori içerebileceğini belirtir.

 2. Cleveland Clinic, kalın sargılardan dolayı birçok delis ve restoranın, herhangi bir dolgu eklenmeden önce genellikle sadece 300 kalorili tortu kullandığını söylemeye devam ediyor. Bu çok yüksek kalorili bir öğün ekleyebilir.

 3. Ispanak ve domates ekmeği son zamanlarda popüler oldu. Bir sebzeyi doldurmayı bir arada tutmak için tercih edilen karbonhidratla birleştirme fikri teoride harika görünüyor, ancak ne yazık ki göründüğü gibi değil.

 4. Ispanak ve domates sarımları genellikle kendi sebzelerinin az miktarlarından başka bir şey içermezler ve ıspanak veya domates eklenmesi genellikle sadece estetik amaçlar içindir - renk sağlama - gerçekten sağlamanın aksine Herhangi bir besinsel fayda.

 5. Daha da kötüsü, çoğu durumda tam tahıl değil, rafine tahıllardan oluşturulmuş olarak sınıflandırılıyor, yani yüksek kalorili ve karbonhidrat sayıları yüksek liflerden yararlanamadıkları anlamına geliyor. . Diyetinize daha fazla sebze eklemek istiyorsanız, eski usulü yapın: Tam tahıllı sarımınızı sebze ile doldurun.

Farklı Sarar, Farklı Kalori

 1. Sargı ne kadar kalınsa, kalori o kadar yüksek olur. Bu açık gibi görünse de, sıçrama sargı başına 60 kalori ile sargı başına 300 kalori arasında olabilir. Genel olarak konuşursak ekmeği 150 ila 200 kalori arasındadır.

Karbonhidratlar Kötü mü?

 1. Karbonhidratlar vücudun gidilecek enerji kaynağıdır ve yeterli miktarda olmadan vücut uyuşuk hale gelir ve kolayca yorulur. Doğru ekmek seçimi, B vitamini, lif ve magnezyum (çavdar ekmeğinde bulunur) ve diğer kalsiyum gibi diğer önemli minerallerin yanı sıra diğer önemli besinlerin yanı sıra, önemli bir karbonhidrat kaynağı olabilir.

 2. Ekmek hiçbir şekilde mucize bir yemek değildir ve ara sıra sarımı ekleyerek diyetinizi değiştirmek, sağlığa karşı hiçbir suç değildir - sarımların özünde sağlıklı bir seçenek olmadığını unutmayın ekmek.

 3. Amerikalılar için Diyet Kılavuzları, herhangi bir levhanın yarısının meyve ve sebze, çeyreğin protein olması ve son çeyreğin karbonhidrat olması gerektiğini belirtir. Makarna ve sarımsaklı ekmeği içeren bir öğün yemeğine başlamadan önce buna dikkat edin; bu, vücuda zarar verebilecek aşırı miktarda karbonhidrat örneğidir.

 4. Sağlıklı ve besleyici bir dengenin sağlanması, ambalajlar veya ekmekler yoluyla, herhangi bir diyet planlanırken en önemli faktördür.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407