Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Sağlığınızı Artırmak İçin Düşük Karbonhidratlı Bir Yemek Planı ve Menüsü

Alt satırda

 1. Düşük karbonhidrat diyeti, şekerli yiyeceklerde, makarnada ve ekmekte bulunanlar gibi karbonhidratları kısıtlayan bir diyettir. Protein, yağ ve sağlıklı sebzelerde yüksektir.

 2. Birçok farklı türde düşük karbonhidrat diyeti vardır ve çalışmalar kilo kaybına neden olabileceğini ve sağlığı iyileştirebileceğini göstermektedir.

 3. Düşük karbonhidrat diyeti için detaylı bir yemek planı. Ne yenir, ne kaçınılması gerektiğini açıklar ve bir hafta boyunca düşük karbonhidratlı bir menü içerir.

Düşük Karbonhidrat Yeme - Temel Bilgiler

 1. Yiyecek seçimleriniz ne kadar sağlıklı olduğunuz, ne kadar egzersiz yaptığınız ve ne kadar kilo vermeniz gerektiği gibi birkaç şeye bağlı.

 2. Bu yemek planını genel bir kılavuz olarak düşünün, taşla yazılmış bir şey değil.

 3. Yiyin: Et, balık, yumurta, sebze, meyve, fındık, tohum, yüksek yağlı süt, yağlar, sağlıklı yağlar ve hatta bazı yumrular ve glutensiz tahıllar.

 4. Yemek yemeyin: Şeker, HFCS, buğday, tohum yağları, trans yağlar, "diyet" ve az yağlı ürünler ve yüksek oranda işlenmiş yiyecekler.

Kaçınılması Gereken Yiyecekler

 1. Bu altı besin grubundan ve besinlerden önem sırasına göre kaçınmalısınız:

 2. Sağlıklı yiyecekler olarak etiketlenen yiyeceklerde bile içerik listelerini okumalısınız.

 3. Daha fazla ayrıntı için, düşük karbonhidratlı bir diyetten kaçınmak için 14 gıda hakkındaki bu makaleye göz atın.

Düşük Karbonhidratlı Yiyecek Listesi - Yenecek Yiyecekler

 1. Diyetinizi bu gerçek, işlenmemiş, düşük karbonhidratlı yiyeceklere dayandırmalısınız.

 2. Kilo vermeniz gerekiyorsa, üzerlerine yenmesi kolay olduğundan peynir ve kuruyemişlere dikkat edin. Günde birden fazla meyve yemeyin.

 3. Eğer sağlıklıysanız, aktif ve kilo vermek zorunda kalmazsanız, birkaç tane daha karbonhidrat tüketebilirsiniz.

 4. Dahası, isterseniz, ölçülü olarak aşağıdakileri yapabilirsiniz:

 5. Bitter çikolata, antioksidanlarda yüksektir ve ölçülü olarak yerseniz sağlık açısından faydalar sağlayabilir. Ancak, koyu çikolata ve alkolün, eğer çok fazla yerseniz / içerseniz ilerlemenizi engelleyeceğini unutmayın.

Bir Haftalık Düşük Karbonhidrat Menüsü Örneği

 1. Bu düşük karbonhidrat diyeti planında bir hafta boyunca örnek bir menü.

 2. Günde 50 gramdan az karbonhidrat sağlıyor. Ancak, sağlıklı ve aktif iseniz biraz daha fazla karbonhidrat yiyebilirsiniz.

 3. Diyetinize bol miktarda düşük karbonhidratlı sebze ekleyin. Amacınız günde 50 gram karbonhidrat altında kalmaksa, bol miktarda sebze ve günde bir meyve için yer var.

 4. Daha fazla go-tost örneği görmek istiyorsanız, 10 dakikadan az bir sürede 7 sağlıklı düşük karbonhidratlı yemek hakkındaki bu makaleye göz atın.

 5. Yine, sağlıklı, zayıf ve aktifseniz, patates ve tatlı patates gibi bazı yumrular ve yulaf gibi bazı sağlıklı tahıllar ekleyebilirsiniz.

 6. Günde üç öğünden fazla yemek yemenin sağlıkla ilgili bir sebebi yok, fakat öğünler arasında acıkırsanız, doldurulabilecek sağlıklı, hazırlaması kolay, düşük karbonhidratlı atıştırmalıklar. Sen:

Lokantalarda yemek yeme

 1. Çoğu lokantada, yemeklerinizi düşük karbonhidrat dostu hale getirmek oldukça kolaydır.

Basit Bir Düşük Karb Alışveriş Listesi

 1. Tüm yiyeceklerin bulunma ihtimalinin yüksek olduğu mağazanın çevresinde alışveriş yapmak iyi bir kuraldır.

 2. Bütün yiyeceklere odaklanmak, diyetinizi standart Batı diyetinden bin kat daha iyi hale getirecektir.

 3. Organik ve otlarla beslenen besinler de popüler seçimlerdir ve genellikle daha sağlıklı kabul edilir, ancak genellikle daha pahalıdırlar.

 4. Hala fiyat aralığınıza uygun en az işlenmiş seçeneği seçmeye çalışın.

 5. Cips, şekerleme, dondurma, gazlı içecekler, meyve suları, ekmekler, gevrekler ve rafine un ve şeker gibi kabartma maddeleri gibi sağlıksız cazibelerin kilerinizi temizleyin.

Alt satırda

 1. Düşük karbonhidratlı diyetler şekerli ve işlenmiş yiyeceklerde, makarnada ve ekmekte bulunanlar gibi karbonhidratları kısıtlar. Protein, yağ ve sağlıklı sebzelerde zengindirler.

 2. Çalışmalar kilo kaybına neden olabileceklerini ve sağlığı iyileştirebileceklerini gösteriyor.

 3. Yukarıdaki yemek planı size sağlıklı, düşük karbonhidratlı yemeğin temellerini verir.

 4. Hem basit hem de lezzetli olan düşük karbonhidratlı tariflerin kapsamlı bir listesine ihtiyacınız varsa, bu tadı inanılmaz olan 101 sağlıklı düşük karbonhidratlı tarif tarifine göz atın.

 5. Elbette, interneti daha düşük karbonhidrat veya paleo tarifleri için de tarayabilirsiniz.

 6. Düşük karbonhidratlı diyetler şekerli ve işlenmiş yiyeceklerde, makarnada ve ekmekte bulunanlar gibi karbonhidratları kısıtlar. Protein, yağ ve sağlıklı sebzelerde zengindirler.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407