Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Salatalık Kabuğu Yararları

Daha Fazla Salatalık Tüketin

 1. Salatalıkların bir sebze olduğunu düşünseniz de, onlar aslında bir meyve ve kabak ve kavun içeren Cucurbitaceae ailesinin bir üyesi. Yaz salatanıza serin, gevrek bir katkı olan salatalık, vitamin, mineral, lif ve antioksidanlarla doludur. Peki, besinlerin çoğunun yenilebilir salatalık kabuğundaki olduğunu biliyor muydunuz? Bu yüzden peeling'den kurtulun ve salatalık cilt beslemesinin maksimum faydasını elde edin.

Salatalık Derisinin Faydaları

 1. Bir büyük salatalık, kabuğu - 8 1/4 inç uzunluğunda, 300 gram ağırlığında - sadece 45 kalori içerir. Toplam kalorilerin yüzde 83'ü veya 10.9 gramı karbonhidratlardan, yüzde 6'sı veya 0.3 gramını yağdan ve yüzde 11'i veya 2 gramını proteinlerden almaktadır. Salatalık kolesterol içermez.

 2. Salatalığınızı soymak kalorileri 34'e düşürür ve bazı karbonhidratları ve proteini azaltır, ancak en önemlisi, vitamin, mineral ve polifenol içeriğinin çoğunu kaybedersiniz.

Salatalık Kabuğundaki Vitaminler

 1. Salatalıklar, pek çok vitamin kaynağıdır, bu besinlerin büyük kısmı kabuğun hemen altında bulunur. Beslenme içeriğinin kabuklu kabuklu büyük bir salatalıkta parçalanması:

 2. Salatalıktaki A Vitamini cildinizi ve gözlerinizi sağlıklı tutar. Bağışıklık sisteminizin sizi hastalıklardan korumasına yardımcı olmak için antioksidan C vitamini gerekir. K vitamini, kan pıhtılaşması için en iyi bilinen. B vitaminleri vücudunuzun kalbinizin, beyninizin ve kan hücrelerinin düzgün çalışması için ihtiyaç duyduğu enerjiyi sağlar.

Kabuklu Mineral İçeriği

 1. Salatalık cildinin içinde veya hemen altında bulunan çok çeşitli temel mineraller metabolizmanın tüm fonksiyonlarına yardımcı olarak vücudunuza yarar sağlar. Bir büyük 8 1/4 inç meyve içerir:

 2. Salatalığın kabuğunu soyarsanız, her bir mineralin bir kısmı azalır. Örneğin, soyulmuş bir salatalık içerir:

Salatalıklar Sulu Kalır

 1. Salatalıklar çoğunlukla sudan oluşur - aslında yüzde 96. Vücudunuzdaki tüm hücreler, organlar ve dokular, sıcaklığı düzenlemek ve vücut fonksiyonlarını yerine getirmek için suya ihtiyaç duyar. Salatalık yemek, solunum, terleme ve sindirim yoluyla kaybolan sıvının yerini almanıza yardımcı olabilir.

 2. Antrenmandan sonra kabuğu ile dilimlenmiş bir salatalıkta atıştırmak, vücudunuzu dehidratasyonu önlemek için ihtiyaç duyduğu elektrolitlerle doldurmak için uygun, besleyici bir yöntemdir.

Sindirim Sisteminizin Çalışmasını Sağlar

 1. Salatalıktaki su, sindirim sağlığının korunmasında da yardımcı olur. Kabızlığınız varsa dehidratasyon genellikle katkıda bulunan bir faktördür. Su içeriği olmadan dışkınız geçmesi zor ve zor olabilir.

 2. Salatalıklar, çoğu salatalık kabuğunda lif içeriyor. Fiber ayrıca sizi düzenli tutmanıza yardımcı olur. Vücudunuzun sindiremediği veya ememediği salatalığın bir parçasıdır, bu yüzden sindirilmiş yemeğinize hacim kazandırır ve dışkıyı yumuşatır, böylece sindirim sisteminizden kolayca geçebilir.

 3. Sizi düzenli tutarak, salatalıktaki ve kabuğundaki lif, kolon kanseri riskini azaltmanın yanı sıra irritabl barsak sendromu, hemoroitler, divertikülit ve diğer gastrointestinal hastalıklarda yardımcı olabilir.

Kilonuzu Kontrol Etmenize Yardımcı Olur

 1. Kilo verme planınız için mükemmel, salatalıklar kalori bakımından düşük, çok az yağ ve karbonhidrat bakımından düşük - kabuğu ile salatalık başına 10.9 gram; Soyulmadan 6 gram. Salatalıktaki karbonhidratlar, vücudunuza enerji sağlayan sağlıklı, karmaşık karbonhidratlardır. Günlük kalorilerinizin yüzde 45 ila 65'ini karbonhidratlardan veya 225 ila 325 gram arasında yemeyi hedeflemelisiniz.

 2. Açlığı kontrol ederken kalori alımını azaltmaya yönelik bir diyet stratejisi, düşük enerjili yoğun gıdaları yemenin doygunluğu ve vücut ağırlığı üzerindeki olumlu etkisini doğrulayan bir CDC araştırma özeti oldu. Suda en yüksek ve salatalık gibi lifli gıdalar düşük enerji yoğundur. İnceleme, aynı sayıda kalori için enerji yoğunluğunun düşük olması durumunda daha fazla yiyecek tüketebileceğinizi belirtti.

 3. 2016'da Besinler'de yayınlanan bir başka analizin sonuçları, düşük enerji yoğun gıda yemenin hedef ağırlık olduğunda kilo vermede en etkili önlem olduğu sonucuna varmak için 13 deneme ve 3,628 kişiden oluşuyordu. kaybı.

Kemikleri Güçlü Tutar

 1. Better Bones Foundation'a göre, K vitamini kalsiyumun yapıştırıcı gibi kemik matriksine bağlanmasına yardımcı olur ve kemik kırıklarının iyileşmesine yardımcı olmak için gereklidir. Meyve kabuğundaki salatalık yüzde 65 oranında DV sağlar, ancak kabuğu çıkarırsanız, 29 mikrogram K vitamini kaybedersiniz, bu da DV oranını yüzde 25'e düşürür.

 2. Kalsiyum kemik yoğunluğuna katkısı ile bilinir. Kalsiyum eksikliği, düşük kemik kütlesi ile osteoporoz ve kemik kırılması riskine neden olabilir. Salatalığın kabuğu ile birlikte yemek, ciltten soyduğunuzdan 9 miligram daha fazla kalsiyum sağlayacaktır.

 3. Kalsiyum ve K vitamininin simbiyotik ilişkisi, 2015 yılında Integrative Medicine: Bir Klinisyen Dergisi'nde yayınlanan bir çalışmada gösterilmiştir. ve kalp hastalığının aşırı kalsiyum riskini önleme olasılığını ortadan kaldırırken yoğunluk.

Bilişsel İşlevini Koru

 1. Salatalıktaki birçok besin beynin sağlıklı yaşlanması ve C vitamini, B vitaminleri ve kalsiyum gibi hafıza kaybının önlenmesi için önemlidir. Ek olarak, salatalıktaki pigmentten sorumlu olan fisetin adlı bir flavonoid, yaşlanma karşıtı ve nöroprotektif özelliklere sahiptir.

 2. 2018’de EBioMedicine’de yayınlanan bir araştırma, fisetin içeren yiyeceklerin daha uzun ve sağlıklı bir yaşam sürmenize yardımcı olabileceğini buldu - yüzde 10’a kadar.

 3. Fisetin, anti-enflamatuar özellikleri ile kan-beyin bariyerini geçebilir ve beyni Alzheimer gibi yaşa bağlı nörodejeneratif hastalıklara karşı koruyabilir. Yaşlanma Hücresi dergisinde yayınlanan 2013 tarihli bir hayvan araştırması, fisetin'in öğrenme ve hafıza açığının gelişmesini engellediğini ve demans oranını düşürdüğünü gösterdi.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407