Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Portakal Suyunun İlk 7 Etkileyici Faydaları

Portakal Suyunun En Önemli 7 Etkileyici Faydaları

 1. Portakallar binlerce yıldır sağlıklı beslenmenin temelini oluşturuyor ve bu meyveler Güneydoğu Asya'da bir yerde ortaya çıkıyor. Tarihsel portakal kayıtları, 4.500 yıldan daha uzun bir süre önce Çin'e kadar uzanıyor. Citrus sinensis ismiyle bilinen en popüler narenciye meyvelerinden biridir. Çok sayıda portakal çeşidi vardır, ancak bu en popüler ve en çok yenen çeşittir. En lezzetli portakal suyundan bazılarını sağlar, ancak suyunu kan portakallarından, mandalina portakallarından ve hatta acı portakallardan tercih eden bazı insanlar var.

 2. Portakal suyu,% 100 doğal olması ve koruyucular, katkı maddeleri ve şeker ile doldurulmaması koşuluyla, meyvenin tamamını yemek kadar faydalı olabilir. Portakal yemeye en yakın şey, bir bardak pastörize edilmemiş, taze sıkılmış portakal suyunu içmek olabilir. Portakalların derisi ve küspesinin sağlık açısından önemli faydaları vardır, ancak besinlerin ve faydalı bileşenlerin çoğunu portakal suyundan da alabilirsiniz.

Portakal Suyu Besin Değerleri

 1. USDA Ulusal Besin Veritabanına göre, portakal suyu C vitamini, A vitamini, tiamin, folat, potasyum, lif, proteinler, bakır, magnezyum, flavonoidler, hesperidin ve onu mevcut en değerli ve besin dolu meyvelerden biri yapan diğer eser vitamin ve mineral çeşitliliği. Kaloriler bakımından, portakal suyunun 100ml porsiyonda 47 kalorisi var.

Portakal Suyunun Sağlığa Faydaları

 1. ;

Bağışıklık Sistemini Arttırır

 1. Amerikan Klinik Beslenme Dergisi, 2003 yılındaki bir araştırma çalışmasının yardımıyla, portakal suyunun zengin bir C vitamini kaynağı olduğunu iddia ediyor. Vücudun C vitamini gereksinimi. Askorbik asit olarak da bilinen C Vitamini, vücutta birincil bir antioksidan olarak işlev görür ve vücuda zarar vermeden önce serbest radikalleri yok eder veya nötralize eder. Vücudumuzun, bağışıklık sistemimizin diğer yönlerini de uyarması için C vitaminine ihtiyacı vardır. Ayrıca askorbik asit, hücrelerin onarımı ve vücutta yeni dokuların büyümesi için gerekli olan kollajenin temel bileşenlerinden biridir.

Kanseri Önler

 1. C vitamini bir antioksidan olarak çalışıyor ve antioksidanların en önemli fonksiyonlarından biri kanseri önlemek. Boston'daki Tufts Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden Dr. Carmia Borek tarafından yapılan araştırmaya göre, antioksidanlar sağlıklı hücrelerin DNA'sını mutasyondan kanserli hücrelere dönüştürüyor, bu da C vitaminini kansere ve diğer ciddi hastalıklara karşı ilk savunma hattı yapıyor. C vitamini ile birlikte, portakal suyu, kanserli hücrelerde tümör büyümesini azaltmak ve apoptoz veya programlanmış hücre ölümünü uyarmakla bağlanan antioksidan hesperidin içerir. Her ne kadar araştırmalar devam etse de, kolon kanseri önleme ile pozitif olarak bağlantılı olmasına rağmen, hesperidin'in birçok kanser türü açısından etkili olması muhtemeldir.

Vücudunuzu detoksifiye eder

 1. Portakal suyu, ılımlı bir antioksidan görevi gören A vitamini açısından da çok yüksek. Bunun ötesinde, böbreklerin işlevini artırarak vücudu detoksifiye eder. A vitamini uzun süredir göz sağlığıyla ilişkilendirilmiştir ve diyetinize yeterli miktarda A vitamini eklemek, gece körlüğünü ve ayrıca maküler dejenerasyonu önleyebilir. Tek bir portakal suyunun porsiyonu, bu değerli vitaminin günlük tüketilmesinin yaklaşık% 50'sine sahiptir. [! 2077 => 1130 = 7!

İltihabı azaltır

 1. Turunçgiller yaygın olarak anti-enflamatuar ajanlar olarak kabul edilir ve portakal suyu istisna değildir. Yüksek şeker ve çok yağlı öğünler, çeşitli vücut parçalarının iltihaplanmasına neden olabilir ve bu, artan insülin direncinin gelişmesine yol açabilir. Bu, tip 2 diyabet ve aterosklerozun ana nedenlerinden biridir. Bir 2010 çalışmasında portakal suyunun iltihabı azaltarak bu insülin direncini engelleyebileceğini, böylece kalbi koruduğunu ve genel kardiyovasküler korumayı garanti ettiğini göstermiştir. Ayrıca, diyabet geliştirme şansını azaltabilmek, portakal suyunun bu özelliğinin önemli bir avantajı.

Tansiyonu düşürür

 1. INRA Gıda Araştırmaları Bilim Kurulu üyesi olan Dr. Christine Morand, portakal suyunda hesperidin'in antioksidan olduğunu öne süren bir araştırmaya öncülük etti. hastalıklar ve kanser, ancak bu suda çözünür bitki bileşiği küçük kan damarlarının aktivitesini ve çalışmasını da etkiler. Bunun bir bütün olarak kan basıncı üzerinde büyük bir etkisi olabilir ve araştırmalar bu güçlü antioksidanı genel kan basıncındaki bir azalmaya ve kardiyovasküler hastalıkların şansını azaltmaya bağladı.

Kolesterol seviyesini dengeler

 1. Yüksek kolesterol, kalp damar hastalıklarının tehlikeli sebeplerinden biridir, bu yüzden vücudunuzdaki kolesterolü düşürmenin herhangi bir yolu denemeye değer. Portakal suyunun vücuttaki "iyi" kolesterol miktarını arttırırken "kötü" kolesterolün varlığını ve etkilerini azalttığı gösterilmiştir. Bu özellik, ateroskleroz, kalp krizi ve felç olasılığının azaldığı anlamına gelir.

 2. Dikkatli Kelime: Dondurulmuş portakal suyundan, konserve portakal suyundan veya konsantre portakal suyundan kaçının, çünkü tüm işlemlerde kayda değer miktarda doğal iyilik kaybedersiniz ve üreticiler genellikle Kayıp besin değerlerini yenilemek için meyve suyuna kimyasallar ekleyin.

 3. Diyetinize ekleyebileceğiniz en iyi şey bir bardak taze sıkılmış portakal suyu gibi görünebilir ve çoğu durumda bu doğrudur. Ancak, çok fazla iyi bir şeye sahip olmak tehlikeli olabilir. Portakal suyu, çoğu narenciye meyvesi gibi oldukça asitlidir, bu yüzden vücutta çok fazla asitli sıvı olması mideyi bozabilir. Ayrıca, portakallar göreceli olarak yüksek bir glisemik yüke sahip olduklarından, bir kerede çok fazla içmek kan şekeri seviyenizde büyük dalgalanmalara neden olabilir, bu durum gün boyunca değişen enerji seviyelerine neden olabilir ve şeker hastaları veya şeker hastaları için komplikasyonlara neden olabilir. Son olarak, portakalın tam olarak faydalanmasını istiyorsanız, portakal suyundan kaçının ve portakalın kendisini yiyin. Sindiriminizi artırmak için iyi miktarda lif elde etmenin tek yolu budur; Portakal suyu neredeyse hiç lif içermez.

 4. Bu birkaç uyarı dışında, kalbinin içeriğine iç. portakal suyu tazelenmiş hissetmenin ve vücudunuzu mükemmel bir sağlığa götürmenin mükemmel bir yoludur!

Portakal Suyu SSS

 1. Portakal suyu senin için kötü mü?

 2. Portakal suyu sizin için kesinlikle fena değil, bu yüzden her kahvaltı masasında en popüler ve aranan içeceklerden biri. Dünyanın her yerinde sadece portakallar değil, lezzetler inanılmaz ve suyunun kendisi de besinlerle dolu. C vitamini çoğu insanın hemen düşündüğü şeydir, ancak portakal suyu da yüksek seviyede A vitamini, demir, kalsiyum, potasyum ve çeşitli B kompleks vitaminleri içerir.

 3. Portakal suyunda kaç kalori ve karbonhidrat var?

 4. Yaklaşık bir bardak 250 gramlık bir porsiyon portakal suyunda, yaklaşık 110 kalorinin ve 26 gram karbonhidratın var. Şaşırtıcı bir şekilde, bu, günümüzde, özellikle doğal şekerler şeklinde, karbonhidrat ihtiyaçlarınızın yaklaşık% 10'udur. Bir bardak portakal suyu size gerekli C vitamininizin% 200'ünü, ayrıca bazı mineral ve antioksidan bileşenlerini verirken, bu şekerler size zarar vereceği için fazla tüketmeyin!

 5. Portakal suyu çok sağlıklı ve bir güne başlamak için mükemmel bir yol, ancak portakal suyunda yüksek düzeyde doğal şeker var, bu nedenle kan şekeri sorunları veya diyabetli kişilerin dikkatli olması gerekir Ne kadar portakal suyu içtiklerini. Bununla birlikte, çoğu insan için, portakal suyunun yararları kritiktir, çünkü C vitamini seviyelerini, vücuttaki kollajen üretimini artırır, bağışıklık sistemini korur ve güçlü kemikler oluşturmaya yardımcı olur!

 6. Portakal suyu konsantresi nedir?

 7. Portakal suyu konsantresi, portakal suyunun "kuru" bir şeklidir. Portakal suyu, birçok narenciye meyve suyu gibi, yüksek miktarda su içerir. Suyu portakal suyundan çıkararak, artık vücudunuzun ihtiyaç duyduğu konsantre bir besin, vitamin, antioksidan ve mineral formudur! Konsantre portakal suyu yapmak istiyorsanız, 5x kadar su ekleyin ve tekrar karıştırın.

 8. Portakal suyu nedir?

 9. Portakal suyu, Citrus sinensis bilimsel adını taşıyan, portakaldan elde edilen tatlı ve hafif tart suyu. Portakallar, meyve suyu gibi, dünyadaki en popüler ve en yaygın meyvelerden bazılarıdır. A vitamini, kalsiyum ve demir gibi yüksek C vitamini seviyesine sahiptir ve sabahları size enerji patlaması verir. Eğer içmediyseniz başlamalısınız!

 10. Portakal suyunda hangi vitaminler var?

 11. Portakal suyu sizin için ne yapar?

 12. Portakal suyu, bağışıklık sistemini korumak, kollajen üretimini teşvik etmek, cilt sağlığını iyileştirmek, kan basıncını düşürmek, kronik hastalıkları önlemek, hormonu dengelemek dahil olmak üzere insan sağlığı için bir çok şey yapar. düzeyleri ve diğerleri arasında sindirim sağlığını optimize eder. C vitamini, demir, kalsiyum ve A vitamini vücutta yapacak çok kritik işleri var, bu yüzden biraz portakal suyu alın ve için!

 13. John Staughton, İngilizce ve Bütünleyici Biyoloji derecelerini Champaign, Urbana'daki (ABD) Illinois Üniversitesi'nden alan gezgin bir yazar, editör ve yayıncıdır. Edebi bir derginin kurucu ortağı Şerif Nottingham ve dünyanın en güzel yerlerini ofisi olarak görüyor. Ev fikrine yönelik sürekli bir yolculukta, eğitmek, ilham vermek, gelişmek ve gelişmek için kelimeler kullanır.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407