Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Pirinç Sütünün Kanıtlanmış Yararları

Pirinç Sütünün 5 Kanıtlanmış Faydaları

 1. John Staughton (BASc, BFA) tarafından en son güncelleme - 06 Ocak 2019

 2. Veganlar pirinç sütü ile ilgili biraz deneyime sahip olacak, ancak diğer birçok kişi bu süt içermeyen süt alternatifi içerisindeki potansiyel yararları ve zengin besin tedariğinin farkında değiller (ez_write_tag ([![!336,280

Pirinç Sütü Nedir?

 1. Pirinç sütü, haşlanmış pirinç ve kahverengi pirinç nişastası ve şurubu ile hazırlanan, süt içermeyen bir süt türüdür. Bu sütün içinde hayvansal yan ürünler bulunmamakla birlikte, vejetaryenler ve veganlar için çok popüler bir seçenek haline gelirken, yine de çok sayıda kritik besin sağlar. Ayrıca, süt içermeyen bir seçenek olduğu için, bu pirinçten elde edilen sütün içinde laktoz bulunmaz, bu nedenle laktoz intoleransı olan kişiler sıklıkla bu seçeneğe döner. Şekersiz pirinç sütünün lezzeti pek çok insana hitap etmiyor, bu yüzden üreticiler tarafından geleneksel ineğin sütüne daha çok benzeyen üreticiler tarafından tatlandırılıyor.

 2. Bu süt alternatifi sadece veganlar ve laktoz intoleransı olanlar için ideal değil, aynı zamanda o kadar fazla yağ almaksızın eşsiz bir mineral ve besin takviyesi isteyenler için sağlıklı bir seçenektir. kalori.

Pirinç Sütü Beslenmesi

 1. Bu popüler süt alternatifi, fincan başına yaklaşık 140 kalori ve sadece 3 gram yağ dahil olmak üzere çok çeşitli etkileyici besin maddelerine sahiptir - bir bardak tam ineğin bardağındaki 10 gramdan daha az Süt. Bu süt varyantında kolesterol yoktur, kalp sağlığı açısından çok daha iyidir ve pirinç sütü markalarının çoğu diğer minerallerle takviye edilir. İnek sütü daha iyi bir mineral yelpazesi sağladığından, pirinç sütü genellikle ineğin sütünün kabaca eşdeğer olması için kalsiyum, B vitaminleri, demir, A vitamini ve D vitamini seviyeleri eklemiştir. [! 74074 => 1130 = 4!

 1. Cilt sağlığı, kemikleri güçlendirmek, enerji metabolizmasını arttırmak ve sindirimi optimize etmek, diğerleri arasında .ev (ez_write_tag ([![!728,90

Cilt Bakımı

 1. Pirinç sütünün içinde bulunan ve cildin güneşin zararlı ışınlarından korunmasına bağlanan para-aminobenzoik asit de dahil olmak üzere cilde yardımcı olabilecek az miktarda antioksidan ve asit var. kırışıklıklar ve lekeler ortaya çıkar.

Kronik Hastalıkları Önler

 1. Pirinçte bulunan çeşitli antioksidanlar, bağışıklık sisteminin genel gücünü arttırmaya yardımcı olarak vücudun oksidatif strese ve iltihaplara karşı direnç göstererek kronik hastalıklara yol açabilir.

Kolesterolü Düşürür

 1. Bu süt çeşidinde kolesterol yoktur, bu obezite ve kalp damar sorunları ile mücadele eden insanlar için iyi bir haberdir. Bunu içmek ateroskleroz, kalp krizi ve felç riskini azaltabilir.

Kemik Yoğunluğunu Arttırır

 1. Eval (ez_write_tag ([![!580,400

Sindirim'i Artırır

 1. Bu süt alternatifinde laktoz bulunmamasından dolayı, sindirim sisteminde daha kolay ve bağırsaklarınızın bakteriyel ortamında iyileşmeyi teşvik ederek sizi enfeksiyona ve hazımsızlığa karşı koruyabilir.

Pirinç Sütü vs Badem Sütü

 1. Pirinç sütü ile badem sütü arasındaki temel fark, süt kaynağıdır. Badem sütü, pirinç aromalı süt yapma işlemine benzer şekilde öğütülmüş badem ile yapılır, ancak sütteki yağ içeriği, kalori miktarı ve etken maddeler tamamen farklıdır. Olduğu söyleniyor, badem sütü ve pirinç sütü hem laktoz içermez hem de dünyanın çeşitli yerlerinde popüler bitki sütü çeşitleridir. Ayrıca, bunların hiçbiri doğal kalsiyum veya D vitamini kaynağı değildir, bu yüzden ikisi de tipik olarak güçlendirilmiş içeceklerdir.

 2. John Staughton, İngilizce ve Bütünleyici Biyoloji derecelerini Champaign, Urbana'daki (ABD) Illinois Üniversitesi'nden alan seyahat eden bir yazar, editör ve yayıncıdır. Edebi bir derginin kurucu ortağı Şerif Nottingham ve dünyanın en güzel yerlerini ofisi olarak görüyor. Ev fikrine yönelik sürekli bir yolculukta, eğitmek, ilham vermek, gelişmek ve gelişmek için kelimeler kullanır.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407