Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Patlamış mısır sağlıklı bir atıştırmalık mı?

Patlamış mısır sağlıklı bir atıştırmalık mı?

 1. Patlamış mısır bir tür mısır çekirdeğidir, insanlar onu ısıtınca hafif ve kabarık hale gelir. Patlamış mısır, insanlar doğru şekilde yaptıklarında bol miktarda besin ve vitamin içerir. [! 1368 => 1140 = 1!

Patlamış mısır sağlıklı mı?

 1. Üreticiler veya bireyler en iyi şekilde hazırlandığında patlamış mısır sağlıklı olabilir.

 2. Patlamış mısır, kalp sağlığını artırmaya yardımcı olan bir yiyecek grubudur. Aşağıdaki beslenme faydaları vardır:

 3. Yağsız hava patlamış mısır en iyi sağlık yararlarını sağlar. İnsanlar patlamış mısırın patlamış mısırını patlamış mısır makinesinde veya ocakta patlamış mısır çekirdeklerini ısıtarak havalandırabilirler.

 4. Birçok insan sinemada patlamış mısır yemeye daha çok topping veya aroma ile alışkın olacak. Bu ilave ekstralar az miktarda besin değerine sahip olma eğilimindedir. Mikrodalga patlamış mısır da katkı maddeleri içerebilir ve torbalar kirletici maddeler içerebilir.

 5. Hazır patlamış mısır genellikle yüksek seviyede tuz veya sodyum içerir. Çok fazla sodyum yemek, yüksek tansiyona neden olabilir ve diğer sağlık komplikasyonlarına neden olabilir. Bazı markalar ayrıca çok fazla şeker içeriyor.

 6. Bu eklenen içerikler, patlamış mısırın birçok sağlık özelliğine sahip olmasına rağmen, insanların belirli türleri seçmesi ve bunu sağlıklı bir diyetin parçası olarak içermesi gerektiği anlamına geliyor. Bununla birlikte, tatlandırılmış veya tuzlanmış patlamış mısırın bir muamele olarak tüketilmesi, zaman zaman herhangi bir zarar vermez.

 7. Aşağıda, patlamış mısırın sağlayabileceği yararlı beslenme özelliklerini tartışıyoruz.

Tam tahıllı faydalar

 1. Patlamış mısır tam bir tahıldır, yani arpa, darı, yulaf, pirinç ve buğday içeren ürünlerden elde edilen bir tohum grubunu ifade eder.

 2. Üreticinin kepek ve çimi gidermek için işlediği rafine tahıllardan farklı olarak, bütün tahıllar çekirdek olarak da adlandırılan bütün tahıl tohumunu içerir. Bu, kepekli tahılların diyet lifi, protein, vitaminler, mineraller ve faydalı yağlar içerdiği anlamına gelir.

 3. Tahıllardan yapılan diğer yiyecek örnekleri arasında kahverengi pirinç, kepekli ekmek ve yulaf ezmesi var.

Elyaf kaynağı

 1. Bir tam tahıl olarak, patlamış mısır lif bakımından yüksektir, bu da sindirim sağlığı ve düzenli bağırsak hareketlerini teşvik etmek için iyidir.

 2. Amerika Birleşik Devletleri Tarım Bakanlığı'na (USDA) göre, havada patlamış mısırdan elde edilen tipik 3 fincan veya 24 gram (g) porsiyon 3,5 g lif içeriyor. ABD'de ortalama bir insan için önerilen günlük alım miktarı günde 25 g'dan fazladır ve çoğu insan bu seviyelere ulaşmaz.

 3. Günlük fiber önerileri hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Protein kaynağı

 1. Patlamış mısır ayrıca günlük 50 g değerinde 3 gr'ın üzerinde tipik bir porsiyon içeren protein içerir.

 2. Vücut, kanın pıhtılaşmasından ve sıvı dengesinden immün yanıt ve görmeye kadar birçok işlem için proteine ​​ihtiyaç duyar. Vücuttaki her hücre protein içerir ve hücrelerin ve vücut dokularının oluşturulmasında ve onarılmasında önemli bir role sahiptir.

Vitaminler ve mineraller

 1. Tuzsuz patlamış mısır, kalsiyum, potasyum, A vitamini ve K vitamini gibi birçok vitamin ve mineral içerir.

Beslenme

 1. USDA’ya göre, havaya atılmış, tuzsuz patlamış mısırın, gram (g), miligram (mg) ve mikrogramların (mcg) besin değerleri aşağıdaki gibidir:

İnsanlar kilo kaybı için patlamış mısır kullanabilir mi?

 1. Havaya çarpmış, yanmamış patlamış mısırın kalorisi, yağı ve şekeri düşük, lif oranı yüksek. Bunun anlamı, bir kimse onu dengeli bir diyetin parçası olarak yerse, patlamış mısır kilo vermelerine yardımcı olabilir.

 2. Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerine (CDC) göre çoğu insanın kilo vermesinin en iyi yolu sağlıklı yaşam tarzı değişiklikleri yapmaktır.

 3. Bunlar, sağlıklı beslenme alışkanlıkları, düzenli fiziksel aktivite ve vücudun yaktığı ile tüketilen kalori miktarını dengelemek.

 4. Meyveler, sebzeler ve patlamış mısır da dahil olmak üzere kepekli tahıllar, sağlıklı bir diyetin önemli bir parçasıdır. Doymamış yağ, trans yağ, kolesterol ve ilave şekerler gibi patlamış mısır da dahil olmak üzere düşük gıdalar da iyi bir seçenek.

 5. CDC, insanların tuz alımını sınırlamasını tavsiye ediyor. Patlamış mısırın tuzu yüksek olabilir ve bu nedenle her bir öğenin ne kadar tuz veya sodyuma duyarlı olduğunu bulmak için ambalaj üzerindeki besin etiketlerini kontrol edin.

 6. Sağlıklı beslenme, insanların hangi besinleri yediklerini kısıtlamak yerine, dengeleme hakkında olmalıdır. Bu, arada bir muamele olarak tuzlanmış veya şekerli patlamış mısırın makul bir kısmının zarar vermeyeceği anlamına gelir.

En sağlıklı tipler hangileri?

 1. Patlamış mısırın sağlıklı özellikleri, türüne bağlı olarak değişir:

 2. Hava attı, tuzsuz ve şekersiz en sağlıklı patlamış mısır türüdür ve servis başına şunları içerir:

 3. Yağ dökülmüş, tuzsuz ve şekersiz bir ev yapımı patlamış mısır porsiyonu şunları içeriyor:

 4. Bir porsiyon karamel kaplamalı fıstık patlamış mısır içerir:

 5. Karamelli patlamış mısırdaki yağ ve şeker, markaya bağlı olarak önemli ölçüde değişebilir. Mikrodalga popcorları da türe ve markaya göre değişir. İnsanlar sağlıklı bir seçim yapmak için ihtiyaç duydukları beslenme bilgisi için ürün etiketini kontrol edebilir.

Evde patlamış mısır patlaması nasıl yapılır

 1. Hava patlaması, sert patlamış mısır tohumlarını veya çekirdeklerini, patlayıp patlamış mısır haline gelinceye kadar sıcak havada ısıtmak anlamına gelir.

 2. İnsanlar lezzet için yağ ya da yağ ekleyebilirler, ancak patlamış mısırın çıkması için yağa ihtiyacı yoktur. Birisi yağ eklemek isterse, avokado yağı gibi sağlıklı çoklu doymamış yağlar içeren bir sürüm kullanabilir.

 3. Evde taze, havada haşlanmış patlamış mısır yapmak için, bir kişinin ihtiyacı olacak:

 4. Patlamış mısır çekirdeklerini havalandırmak için aşağıdaki tarifi kullanın:

 5. Reçeteyi burada bulun.

 6. İnsanlar patlamış mısır olmayan patlamış mısır taneleri süpermarketlerden veya çevrimiçi mağazalardan satın alabilir.

 7. Biri set üstü ocak yöntemini kullanmamayı tercih ederse, çevrimiçi olarak çeşitli patlamış mısır üreticileri arasında seçim yapabilir.

Patlamış mısır diyabet hastaları için sağlıklı mı?

 1. Hava attı, şekersiz, tuzsuz patlamış mısır yaklaşık yüzde 78 oranında karbonhidrat içeriyor. Bu, diyabet hastalarının yalnızca ılımlı bir şekilde yediklerinde sağlıklı olduğu anlamına gelir.

 2. Diyabetli insanlar, kandaki şeker seviyesini kontrol eden bir hormon olan insülin, yeterince yapma veya hassas olma konusunda güçlük çekiyorlar.

 3. Karbonhidratlar vücutta olduklarında şekere parçalandıkları için, şeker hastalığı olan kişiler komplikasyonları önlemek için ne kadar karbonhidrat yediklerini izliyor. Günlük ve öğün başına karbonhidrat hedefleri birçok faktöre göre değişmektedir. Diyabet hastası olanlar için kendileri için doğru miktarı belirlemek üzere sağlık ekibiyle birlikte çalışmak en iyisidir.

 4. Amerikan Diyetetik Birliği, 1 bardak hava patlamış mısırdan elde edilen yaklaşık 15 g karbonhidrat olarak hizmet ediyor. Kişi yemek başına ve günlük karbonhidrat hedefini bildiğinde, bu tanım patlamış mısırın bir öğüne veya gününe sığıp sığamayacağını belirlemelerine yardımcı olabilir.

Özet

 1. Hazırlanmasına bağlı olarak, patlamış mısır sağlıklı bir atıştırmalık olabilir. Hava aldığında, şekersiz ve tuzsuz patlamış mısır, vücudun ihtiyaç duyduğu bol miktarda lif, vitamin ve mineral içerir.

 2. Yiyecekleri satın almadan önce etiketlerini kontrol etmek ve evde malzemeler hazırlamak, insanların daha sağlıklı beslenme seçimleri yapmasına yardımcı olabilir.

 3. Son yazılan 21 Mart 2019 tarihli makale. Bu konudaki son haberler için Beslenme / Diyet kategorisi sayfamızı ziyaret edin veya Beslenme / Diyet hakkındaki en son güncellemeleri almak için bültenimize kaydolun. Tüm referanslar Referanslar sekmesinde mevcuttur.

 4. Lütfen bu makaleyi yazı, yazı veya raporunuzda belirtmek için aşağıdaki biçimlerden birini kullanın:

 5. Lütfen dikkat: Yazar bilgisi yoksa, kaynak belirtilir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407