Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Organ etleri sizin için iyi mi?

Organ etleri sizin için iyi mi?

 1. Amerika Birleşik Devletleri'nde, organ etleri sakatat olarak ayırt edilen her şeyi içerir. Öte yandan, çoğu Amerikan etini yemeye alışık olan etler kas etleridir, organ etleri ise Batı diyetinin temelini oluşturmaz.

 2. Organ etleri, besin değerlerine rağmen tüketildiklerinde, faydalarının yanı sıra bazı riskler de taşırlar.

Organ eti nedir?

 1. Bazıları diğerlerinden daha iyi bilinen birkaç farklı tür organ türü vardır:

 2. Organ etlerine bazen "süper yiyecekler" denir, çünkü bunlar da dahil olmak üzere yoğun vitamin ve besin kaynaklarıdır:

 3. Dünyanın her yerinde, pek çok farklı kültür, kanı, kemikleri ve organları kullanmak da dahil olmak üzere, bir hayvanı tamamen yiyecek olarak kullanmak istiyor.

 4. Doğal dünyada, yırtıcı hayvanların avlarının organlarına değer verdiği ve örneğin ilk önce karaciğeri yedikleri, çünkü besinlerle çok yoğun bir şekilde dolu oldukları bilinmektedir.

Faydaları

 1. En yaygın organ etlerinden bazılarının ve faydalarının bir listesi:

Karaciğer

 1. Karaciğer en besleyici yoğun organ etidir ve güçlü bir A vitamini kaynağıdır. A vitamini göz sağlığı ve Alzheimer hastalığından her şeye kadar iltihaplanmaya neden olan hastalıkları azaltmada faydalıdır. artrit.

 2. Karaciğer ayrıca folik asit, demir, krom, bakır ve çinko içerir ve kalp için ve kandaki hemoglobin seviyesini arttırmada özellikle iyi olduğu bilinmektedir.

Böbrek

 1. Besinler ve proteinler bakımından zengin, böbrek eti omega 3 yağ asitleri içerir. Ayrıca anti-enflamatuar özellikler içerdiği ve kalp için iyi olduğu da bilinmektedir.

Beyin

 1. Beyin etinde omega 3 yağ asitleri ve besinleri var. Sonuncusu, sinir sistemi için iyi olan fosfatidilkolin ve fosfatidilserindir.

 2. Beyin eti yiyerek elde edilen antioksidanlar, insan beynini ve omuriliği hasardan korumakta da yardımcı oluyor.

Kalp

 1. Kalp folat, demir, çinko ve selenyum bakımından zengin. Aynı zamanda üçü B kompleks vitamin olarak bilinen bir grupta bulunan B2, B6 ve B12 vitaminlerinin harika bir kaynağıdır.

 2. Organ etlerinde bulunan B vitaminleri kardiyoprotektif bir etkiye sahiptir, yani kalp hastalıklarına karşı korurlar.

 3. B vitaminleri ayrıca sağlıklı kan basıncını korumak, yüksek kolesterolü düşürmek ve sağlıklı kan damarları oluşturmakla da ilişkilidir. Beyne faydalı oldukları ve Alzheimer hastalığı, demans, depresyon ve anksiyete riskini azalttığı görülmüştür.

 4. Kalp eti de büyük bir koenzim Q10 kaynağıdır (CoQ10). Bu bir antioksidandır ve bazı kalp hastalıklarının, özellikle kalp hastalıklarının tedavisine ve önlenmesine yardımcı olabilir.

 5. CoQ10'un yaşlanma sürecini yavaşlattığı ve enerji seviyelerini arttırdığı gösterilmiştir.

Dil

 1. Dil eti kalori ve yağ asitlerinin yanı sıra çinko, demir, kolin ve B12 vitamini bakımından zengindir. Bu et özellikle hastalıktan iyileşenler veya hamile kadınlar için faydalı olarak kabul edilir.

 2. Folat, doğurganlık için faydalı olduğu ve spina bifida ve kalp problemleri gibi bir bebekte fetal kusurlardan kaçınmaya yardımcı olduğu için organ etlerinde bulunan vitamindir. Ayrıca, B6 vitamini gebeliğin sabah bu hastalık aşamasında yardımcı olabilir.

Riskler

 1. Organ etleri kolesterol ve doymuş yağ bakımından yüksektir. Popüler inanışın aksine, kolesterol ve doymuş yağın dengeli bir diyet için artık önemli olduğu düşünülüyor, ancak ölçülü olarak tüketilmeleri gerekiyor.

 2. Amerika Birleşik Devletleri Tarım Bakanlığı'nın (USDA) diyet kuralları doymuş yağların bir kişinin kalorilerinin yüzde 10'u veya daha azı ile sınırlı olması gerektiğini belirtiyor.

 3. Ancak, kolesterollerini düşürmesi gereken yetişkinler için Amerikan Kalp Birliği, doymuş yağın günlük kalori alımının yüzde 5-6'sından fazlasını oluşturmaması gerektiğini tavsiye ediyor.

 4. Ayrıca, gut hastalarının, gut parlamalarına bağlı bir molekül olan pürin içerdiğinden organ etlerini yemekten de kaçınmaları gerektiğine inanılıyor. [! 229 => 1140 = 9!

Organ eti kalitesi

 1. Organlarını yiyen hayvanların kesim öncesi nasıl yetiştirildiğini bilmek çok önemlidir.

 2. Ahlaki yansımalar dışında, stresli ve kötü muamele görmüş hayvanlardan elde edilen organ etleri her türlü soruna neden olabilir.

 3. Örneğin, özellikle kalp ve böbrekler çevresinde yağ birikintileri oluşabilir. Temel olarak, eğer hayvan sağlıksız bir yaşam sürdüyse, iç organları da sağlıklı olmaz.

 4. Organ etlerinin organik uygulamalar kullanan ve hayvanlarını otlaklara koyan bir çiftlikten temin edilmesi önerilir.

Paket mesajı

 1. Pek çok organ etinin besin değeri yüksektir ve insan vücuduna birçok yönden çok faydalı olabilir.

 2. Bu, çok fazla organ eti yemenin riskleri olduğunu ve önemli diyet değişiklikleri yapmayı düşünenlerin önce doktorlarına danışması ve artılarını ve eksilerini iyice araştırdıklarından emin olmaları gerektiğini söyledi.

 3. Genel olarak, ölçülü olarak yenildiği sürece, organ etleri dengeli bir diyetin sağlıklı ve düzenli bir parçası olabilir.

 4. En son 3 Eylül 2017 tarihli Sun tarafından yayınlanan makale. Bu konuyla ilgili en son haberler için Beslenme / Diyet kategorisi sayfamızı ziyaret edin veya Beslenme / Diyet hakkındaki en son güncellemeleri almak için bültenimize kaydolun. Tüm referanslar Referanslar sekmesinde mevcuttur.

 5. Alvarez, M. (2017, May 31). Diyetinizdeki organ etleri: Yararları ve riskleri. Http://www.lifezette.com/healthzette/health-organ-meats-must-know/

 6. Avila, E. (2016, 20 Nisan). İpucu: "Brüt" org etlerini yiyin. Https://www.t-nation.com/diet-fat-loss/tip-eat-gross-organ-meats

 7. Sakatat: Organ etleri yemek için sağlıklı mı? (2017, 13 Haziran). Https://draxe.com/offal/

 8. Passell, L. (n.d.). 7 Besin dolu hayvan organları. Http://www.mensfitness.com/nutrition/what-to-eat/7-nutrient-packed-animal-organs

 9. Organ etini tüketmenin sağlığa faydaları. (2013, 20 Aralık). Http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2013/12/30/eating-organ-meats.aspx

 10. Yağdaki sıska. (2017, 5 Temmuz). Http://www.heart.org/HEARTORG/Conditions/Cholesterol/PreventionTreatmentofHighCholesterol/Know-Your-Fats_UCM_305628_Article.jsp#.WabL2dOGO8U

 11. Zaz, I. (2015, 26 Mart). Organ etlerini yemenin sağlığa faydaları. Https://www.boldsky.com/health/nutrition/2015/health-benefits-of-eating-organ-meats/articlecontent-pf78869-066901.html

 12. Lütfen bu makaleyi yazı, yazı veya raporunuzda belirtmek için aşağıdaki biçimlerden birini kullanın:

 13. Lütfen dikkat: Yazar bilgisi yoksa, kaynak belirtilir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407