Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Olabildiğince Lezzetli, Krep Sağlıklı mı?

Sıcak ve Kızarmış

 1. Krepler, kreplerin Fransız versiyonudur, genellikle inceliğinden dolayı geleneksel kreplerden çok daha büyük çaplara sahiptir. Krepler Fransa'da doğarken, dünyanın dört bir yanındaki restoranlarda servis edilen krepleri bulabilirsiniz; kreplerde genellikle kahvaltıda meyve ve diğer dolguların yanı sıra öğle ve akşam yemeklerinde servis edildiğinde et ve peynir bulunur. Ürünlerin beslenmesi, tariflerdeki farklılıklar nedeniyle restorana göre değişebilir.

Kreplerdeki Kaloriler

 1. Oldukça ince oldukları için krep kalorisi düşük olma eğilimindedir. 10 inç çapında bir krep 90 günlük kalori alım miktarının sadece yüzde 4,5'i olan 90 kalori içerir. Krep kalorilerinde diğer kahvaltı maddelerine göre daha düşüktür; iki çırpılmış yumurta 140 kalori sağlarken, sadece 4 inç çapında bir Amerikan tarzı krep 94 kalori içeriyor.

Kreplerde Yağ

 1. Krepler her 10 inçlik kreplerde 3 g toplam yağ içerdiğinden yağ bakımından nispeten düşüktür. Bu yağın sadece 1 g'ı doymuş yağdan gelir. Vücudunuzun optimal sağlık için yağa ihtiyacı olsa da, her türlü yağ fayda sağlamamaktadır. Çok fazla doymuş yağ, kolesterol seviyenizi artırabilir, bu da kalp hastalığı riskinizi artırır. Amerikan Kalp Birliği, optimal kalp sağlığı için 2000 kalorili bir diyet uygularken günlük olarak 16 g'dan az doymuş yağ tüketmeyi önerir.

Kreplerde Karbonhidratlar

 1. Krepler, her 10 inçlik kreplerde 13 g karbonhidrat bulunduğundan, karbonhidrat bakımından zengindir. Karbonhidratlar vücudunuza enerji verir, bu nedenle atletik olaylardan önce yüksek karbonhidratlı yiyecekler yemek yararlı olabilir. Krepler karbonhidratlarda yüksek olsa da, krep bu besleyicide daha yüksektir; sadece 4 inç çapında bir gözleme, 18 g karbonhidrat içerir.

Kreplerde Şeker

 1. Krepler şeker bakımından nispeten düşüktür; Her 10 inç genişliğindeki krep sadece 4 g sağlar. Bu miktar 4 inç genişliğinde bir gözleme içerdiğinden 1 g daha azdır. Çok fazla şeker yemek, diş çürümesine yol açabilir ve şeker kalori yoğundur ancak çok fazla doldurmadığından şişmanlığı teşvik edebilir. Tatlı dişinizi sağlıklı bir şekilde tatmin etmek için krepinize taze doğranmış meyve ekleyin.

Kreplerde Protein

 1. Krepler fazla protein sağlamıyor; 10 inç çapında bir krep sadece 4 g içerir ve bu da bir bardak sütün yarısıdır. Protein vücudunuzun tüm dokularının büyümesi ve onarımı için gereklidir. Kreplerinizin protein içeriğini Yunan yoğurt ile doldurun veya bir kaşık fındık yağı ekleyin.

Kreplerde Sodyum

 1. Her biri 210 mg içerdiği için günlük ortalama 2.300 mg alım miktarının yüzde 9'unu içeren krepler sodyumda orta derecede düşüktür. Çok fazla sodyum, kan basıncının artmasına ve sıvı tutulmasının artmasına neden olabilir. Kreplerinize işlenmiş etler eklemek - örneğin domuz pastırması, hindi domuz pastırması veya jambon - tuz alımınızı da artırır.

Kreplerde Kolesterol

 1. Krepler kolesterol açısından orta derecede düşüktür, her 10 inçlik krepte 40 mg. Bu miktar Amerikan Kalp Birliği'nin günlük önerilen 300 mg limitinin yüzde 13'ünü oluşturur.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407