Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Norveçliler Dünyanın En Sağlıklı İnsanları Arasında Nasıl Yollarını Yiyorlar? [! 3358 => 1130 = 1!

 1. Unesco geçtiğimiz günlerde Norveç'i geri kalan dünya için bir sağlık modeli yapan İnsani Gelişme Raporunu yayınladı. Raporda yaşam beklentisi ve okulda geçirilen ortalama yıl sayısı gibi birçok faktör ele alınmaktadır. Norveç verilerinde birinci sırada yer aldı.

 2. Norveç nasıl yaşayacağına iyi bir örnek oluşturduğundan, şimdi Norveçlilerin nasıl yediklerine bakmak için iyi bir zaman olacağını düşündük. İşte bilmeniz gerekenler:

Norveç kahvaltısı geleneksel bir Amerikan kahvaltısı gibi görünmüyor.

 1. Kahvaltı, genellikle Norveç çavdar ekmeği peyniri, reçel ve tereyağı içeren hafif bir meseledir. Salam, jambon, füme somon veya salamura ringa balığı gibi et ve balık da vardır. Müsli de yaygındır. Ve kahve bir zorunluluktur.

 2. Ağır yumurtalı yemekler burada norm değildir.

Norveç'te, peynir yüce hüküm sürer - özellikle kahverengi olduğunda.

 1. Eskisi gibi olmayan kahverengi bir peynir olan Brunost, benzersizliğine bayılıyor. Tatlı ve karamel benzeri bir dokusu olan peynir altı suyu bir peynirdir. Genellikle ince dilimler halinde soyulur ve açık yüzlü sandviçlerde yenir (yukarıda gösterildiği gibi).

Mutfak, muhafaza edilmesi gereği ile şekillenir.

 1. Norveç sadece denizlerle çevrili değil, iklimi de korunmasını gerektirecek şekilde. Norveç'te kısa büyüme mevsimi ve soğuk hava, bunu hayatta kalmak için bir zorunluluk haline getirir.

 2. Ülkenin gözleme ekmeği bile, kefal, ilk olarak kilerde aylarca iyi kalabilmek için geliştirildi. (Bu, günümüzde tipik olarak yapılan, un yerine patatesle yapılan, rafa dengeli olmayan bir tür değildir. Lefse, bir zamanlar olduğu kadar yaygın olmayabilir, ancak bir tatlı olarak tamamen lezzetli.)

Norveç balıkları (ve deniz ürünleri) eşsizdir.

  Soğuk ve yağışlı iklimi, etrafındaki en tatlı meyvelerden bazılarını aldıkları anlamına gelir.

  1. En değerli olanı cloudberry'dir. Cloudberry sadece vahşi bölgelerde yetişir ve toplama yerleri aile sırları gibi korunur. Cloudberry, mevsim olmadığında aylarca onları korumak için genellikle basit olarak, krema ile servis edilir veya reçel haline getirilir.

  Waffle öğleden sonra atıştırması olarak yenilir.

  1. Amerikan waffle'lerinden daha kalın ve daha zenginler ve sıklıkla kalp şeklinde geliyorlar. Norveç waffle'leri genellikle kahverengi peynirle, doğal olarak veya ekşi krema ve reçel ile yenir. Tabii ki, sadece öğleden sonra yenmezler, ama atıştırmalık olarak kahveli bir gözleme yapmak yaygındır.

  Norveçlilerin pasta sevgisi güçlü.

  1. Norveçliler, sonuçta dünyanın en iyi pastasını yaratma konusunda itibarlılar. Buna Kvaefjordkake denir ve pandispanya, vanilyalı krema, badem ve beze güzelliğidir. Ancak bu onların kayda değer tek kekleri değil - hepsi kendi başlarına şov yapanlardır.

  2. En sağlıklı ulusların bile tatlı bir dişi var gibi görünüyor.

  3. Norveçliler, sonuçta dünyanın en iyi pastasını yaratma konusunda itibarlılar. Buna Kvaefjordkake denir ve pandispanya, vanilyalı krema, badem ve beze güzelliğidir. Ancak bu onların kayda değer tek kekleri değil - hepsi kendi başlarına şov yapanlardır.

  4. En sağlıklı ulusların bile tatlı bir dişi var gibi görünüyor.  Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407