Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Nopal'in faydaları nelerdir?

Nopal'in faydaları nelerdir?

 1. Bu makalede, nopal kaktüs ve meyvesinin kullanımları ve faydaları hakkında daha fazla bilgi edinin.

Nopal nedir?

 1. Nopales veya nopalitos, nopal veya dikenli armut kaktüsünün pedleridir. Sebze olarak yenir ve Amerikan Güneybatı ve Meksika'daki restoranlarda, marketlerde ve çiftçi pazarlarında yaygın olarak bulunurlar.

 2. Tacos, sahanda yumurta veya domatesli, garnitürlü garnitür gibi birçok yemek için sote edilebilir ve kullanılabilir.

 3. Nopales çiğ de yenebilir. Doğdukları zaman yeşil bir biberi andırırlar ve meyve suyu, reçel veya çay haline getirilirler.

 4. Dikenli armut meyvesi veya bitkinin küçük, yuvarlak ve sıklıkla renkli kısmı da tüketilebilir.

 5. Meyveden çıkarılan meyve suyu, Meksika'daki sağlık bilinçli tüketiciler için popüler bir seçimdir.

Beslenme bilgisi

 1. Bir fincan çiğ nopales yaklaşık olarak içerir:

 2. Çeşitli renklerde gelen dikenli armut meyveleri, antienflamatuar özelliklere sahip antioksidanlar olan flavonoidler kaempferol ve quercetin'i içerir.

 3. Dikenli armut renklerinden üç farklı meyve suyunu karşılaştıran bir çalışmada - kırmızı-mor, beyaz-yeşil ve sarı-turuncu - kırmızı-mor çeşitliliği en çok antioksidanlara sahipti.

Sağlık yararları

 1. Nopal bitkinin her iki kısmı - nopales ve meyve - geleneksel tıpta hastalık tedavisi ve önlenmesi için kullanılmıştır.

 2. Kaktüs muamele etmek için kullanıldı:

 3. Taze nopal suyunun iddia edilen faydaları arasında kan şekeri düşürücü, yaraları iyileştiren ve kolesterolü düşürür.

 4. Nopal kaktüs üzerinde insan çalışmaları ve hastalığı tedavi etme veya önleme kabiliyeti sınırlıdır. Bununla birlikte, birçok çalışma bitkinin antioksidan ve antienflamatuar özelliklerini doğrulamıştır.

Diyabet

 1. Kaktüs bitkileri, Meksika'da diyabet tedavisi için geleneksel olarak kullanılmıştır.

 2. Tip 2 diyabeti olan küçük bir çalışmada, iki gruba yüksek karbonhidrat kahvaltısı verildi. Bir grup kahvaltısı ile nopal tüketirken, diğer grup vermedi.

 3. Nopal'i yiyen grupta, yemekten sonra kan şekeri seviyelerinin yanı sıra nopal olmayan gruba göre daha düşük insülin seviyeleri vardı.

 4. Diyabetli insanlar diyetlerine nopal ve dikenli armut gibi yüksek lifli yiyecekleri dahil etmekten yararlanırlar. Yüksek lifli diyetler kan şekerini iyileştirebilir, insülin seviyelerini düşürebilir ve kan lipitlerini iyileştirebilir.

 5. Beslenme ve Diyetetik Akademisi, kadınlar için günde en az 25 g, erkekler için de 38 g lif tüketmenizi tavsiye ediyor.

 6. Nopal meyve suyu ve diğer ürünler çevrimiçi olarak satın alınabilir.

Riskler ve düşünceler

 1. Nopaldan elde edilen meyve suyu genellikle ananas, portakal veya greyfurt gibi diğer meyve suları ile karıştırılır ve bunlar yüksek miktarda şeker alabilir.

 2. Diyabetli kişiler, tükettikleri şeker miktarını izlemelidir. Meyve suyu yerine taze meyve seçmek veya evde taze meyve suyu sıkmak en iyisidir.

 3. Meksika’nın birçok yerinde, üreticiler, pastörizasyon veya herhangi bir antibakteriyel işlem yapmadan, sadece musluk suyuyla durulandıktan sonra, taze nopal suyu satıyorlar.

 4. Sığır gübresi genellikle gübre için kullanıldığından, araştırmacılar pastörize edilmemiş nopal suyunda gıda kaynaklı patojenleri test etti.

 5. Çalışmaları örneklerinin yüzde 91'inin E. coli için pozitif, yüzde 1'inin Salmonella için pozitif olduğunu buldu. Bu bakteriler ciddi hastalıklara neden olabilir, bu nedenle insanlar sadece saygın kaynaklardan nopal ve nopal meyve suyu satın aldığından emin olmalıdır.

Tarifler

 1. Dikenli armut çiğ olarak yenebilir, ancak cilt çıkarılmalıdır. Olgunlaşmamış inciri daha az tatlı olma eğilimindeyken, kırmızı ve mor meyveler daha tatlıdır.

 2. Tüm dikenli armutlar, meyve sıkacağı veya süzgeçle çıkarılabilecek veya sertçe tükürülebilecek küçük sert tohumlara sahiptir.

 3. Bir insan kendi nopalını büyürse veya alırsa, dikenleri ve kalın yeşil tenini çıkarmak zorunda kalır.

 4. Bir kişi, pişirmeden önce sümüksü dokuyu gidermek için burun uçlarını iyice durulamalıdır.

 5. Doğranmış nopal, bu salatası yapmak için zeytinyağı, soğan, jalapenos ve domates ile sote edilebilir.

 6. Nopales vegan tacos için lezzetli bir dolum yapıyor. Dilimlenmiş nopaliler fajitalar için biber gibi ızgara yapılabilir. Ayrıca bir yumurta karıştırmasında da kullanılabilirler.

Paket servis

 1. Antioksidanlar, vitaminler, mineraller ve lif açısından nozullar ve dikenli armut meyvesi yüksektir.

 2. Dengeli bir diyete sağlıklı bir katkı sağlarlar ve dengeli bir yemekle yendiklerinde kan şekerlerini azaltmaya yardımcı olabilirler.

 3. 12 Aralık 2017 Salı günü en son yayınlanan makale .Bu konu hakkındaki en son haberler için Beslenme / Diyet kategorisi sayfamızı ziyaret edin veya Beslenme / Diyet hakkındaki en son güncellemeleri almak için bültenimize kaydolun. Tüm referanslar Referanslar sekmesinde mevcuttur.

 4. Temel rapor: 09287, inciri, çiğ. (2016, Mayıs). Https://ndb.nal.usda.gov/ndb/foods/show/2360?manu= fgcd = ds =

 5. Temel Rapor: 11963, nopales, raw. (2016, Mayıs). Https://ndb.nal.usda.gov/ndb/foods/show/3573?manu= fgcd = ds =

 6. Dahl, W.J., Stewart, M.L. (2015, Kasım). Beslenme ve Diyetetik Akademisinin Konumu: Diyet lifinin sağlık üzerindeki etkileri [!Özet

 7. El-Mostafa, K., Kharrassi, YE, Badreddine, A., Andreoletti, P., Vamecq, J., Kebbaj, MSE, ... Cherkaoui-Malki, M. ( 2014, 17 Eylül). Beslenme, sağlık ve hastalık için biyoaktif bileşiklerin kaynağı olarak Nopal Kaktüs (Opuntia ficus-indica) [!Özet

 8. Hernandez-Anguiano, A.M., Landa-Salgado, P., Eslava-Campos, C.A., Vargas-Hernandez, M., Patel, J. (2016). Taze nopal suyunun mikrobiyolojik kalitesi [!Özet

 9. Madrigal-Santillan, E., Garcia-Melo, F., Morales-Gonzalez, JA, Vazquez-Alvarado, P., Munoz-Juarez, S., Zuniga-Perez, C. , ... Hernandez-Ceruelos, A. (2013, 18 Ekim). Dikenli armut suyunun antioksidan ve anticlastojenik kapasitesi [!Özet

 10. Lütfen bu makaleyi yazı, yazı veya raporunuzda belirtmek için aşağıdaki biçimlerden birini kullanın:

 11. Lütfen dikkat: Yazar bilgisi yoksa, kaynak belirtilir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407