Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Nopal Kaktüs: Yararları, Kullanımları ve Daha Fazlası

Bir nopal kaktüs nedir?

 1. Dikenli armut kaktüsü olarak da bilinen Nopal kaktüsü, Amerika Birleşik Devletleri'nin güneybatı bölgelerinde ve Meksika'da doğal olarak bulunur. Düz kaktüs pedleri, bitki gençken yenilebilir. Kaktüs yaşlandığında, yemek yemek çok zor. Nopal kaktüs, Meksika'nın bazı bölgelerindeki yiyeceklerde yaygın bir bileşendir.

 2. Jöleler ve şekerler de dahil olmak üzere nopal kaktüs kullanmanın ve sertleşmeye yarayan sıvının hazırlanmasına yardımcı olmak için çeşitli yollar vardır. Bu kaktüsün çeşitli sağlık yararları sayesinde bir dizi tıbbi kullanım var.

1. Bu bir antiviral

 1. Önleme, bir virüsün sözleşmesinde en iyi savunma hattıdır. Nopal kaktüs antiviral özelliklere sahiptir ve bazı ön araştırmalar herpes simpleks virüsüne (HSV), solunum sinsit virüsüne (RSV) ve HIV'e karşı antiviral aktiviteye sahip olduğunu bulmuştur.

2. Sinir hücrelerini korur

 1. Sinir hücreleri, diğer tüm hücreler gibi zarar görebilir. Bu, duyusal kayıplara veya acılara neden olabilir. Nopal kaktüs bu hasara karşı koruma sağlayabilir. Örneğin, bir 2014 çalışması nöroprotektif özellikler içerdiğini tespit etti. Bu, sinir hücrelerinin hasar görmesini veya fonksiyon kaybını önlemeye yardımcı olabilir.

3. Antioksidanlar açısından yüksek

 1. Antioksidanlar, hücrelerimizi serbest radikallerin neden olduğu zararlardan koruyabilir. Nopal kaktüs, antioksidanlarla doludur ve 2013 yılında yapılan bir çalışma, kaktüsün oksidatif stresi azaltabildiğini buldu. Antioksidanlar, yaş ve önceden var olan koşullardan bağımsız olarak herkese yarar sağlayabilir.

4. Kan şekeri seviyelerini düzenleyebilir

 1. Kan şekerini düzenlemek, diyabetli insanlar için büyük bir mücadele olabilir. Nopal kaktüs tamamlayıcı bir çözüm sağlayabilir. Bazı araştırmalar nopal kaktüsün azalabileceğini ve düzenli kan şekeri olduğunu gösteriyor. Örneğin, 2012'de yapılan bir çalışma, kan şekeri düzenlenmesine yardımcı olmak için nopal kaktüsün diğer diyabet ilaçlarıyla birlikte alınmasını önermektedir.

5. Büyütülmüş prostatı tedavi edebilir

 1. Büyütülmüş prostat erkekler için rahatsız edici bir problem olabilir ve bu da daha sık idrara çıkma ihtiyacı doğurabilir. Erken araştırma, nopal kaktüsün genişlemiş prostatları tedavi etmeye yardımcı olabileceğini ve hatta prostat kanserinin tedavisine yardımcı olabileceğini göstermiştir. Bonus: Geleneksel reçeteli ilaçlardan daha az yan etkiyle bunu yapabilir.

6. Kolesterolü azaltabilir

 1. Erken bir çalışma, nopal kaktüsün kolesterolü azalttığına dair kanıt buldu. Genel kolesterol seviyeleri düşerken, LDL kolesterol (veya "kötü" kolesterol) önemli ölçüde azaldı. Nopal kaktüs, geleneksel kolesterol ilaçlarından çok daha az yan etkiye sahip olan kolesterolü düşürebilir. [! 3331 => 1130 = 8!

 1. Nopal kaktüs aslında akşamdan kalma semptomlarına yardımcı olabilir. Bir yakalama var - içmeye başlamadan önce kaktüsün ekstraktını aldığınızda en etkilidir, sorunu daha sonra tedavi etmek yerine önler. 2004'teki bir çalışma, nopal kaktüs özütünün, içmeden önce alındığında akşamdan kalma şiddetini önemli ölçüde azalttığına dair güçlü kanıtlar buldu.

Formlar ve dozlar

 1. Nopal kaktüsün sağlık yararları birkaç farklı yoldan elde edilebilir. Aynı zamanda en iyi sağlık yararlarını da sunan en belirgin yöntem, kaktüsün doğrudan alınmasıdır. Ayrıca kapsül, toz, özüt ve hatta sıvı formda takviyeler alabilirsiniz.

 2. Her kaktüs şeklinin güvenli ve verimli dozlarını belirlemek için daha fazla araştırmaya ihtiyaç var. Çoğu takviye, günlük olarak en az bir doz 500-650 miligram alınmasını önerir.

Potansiyel riskler

 1. Nopal kaktüs, takviye yerine yiyecek olarak tüketildiğinde en güvenli sayılır; Bunun en az yan etkisi var. Takviyeleri muhtemelen güvenli olarak kabul edilir, ancak daha fazla kanıt gereklidir. Takviyeleri, ABD Gıda ve İlaç İdaresi tarafından güvenlik, saflık, kalite veya ambalajlama için izlenmediğini bilmek önemlidir. Ürününüzü özenle ve saygın bir kaynaktan seçin.

 2. Nopal kaktüs takviyelerinin potansiyel yan etkileri şunları içerir:

 3. Hamile olan veya hamile kalmaya çalışan kadınlar nopal kaktüs takviyesi almamalıdır, çünkü güvenli olup olmadığı hakkında güvenilir bilgi yoktur.

 4. Şeker hastalığınız varsa, kan şekerinizi etkileyebileceğinden nopal kaktüs veya takviyeleri kullanırken özellikle dikkatli olmalısınız. Kullanmadan önce doktorunuzla konuşun ve kan şekerinizi test ederken sık sık kontrol ettiğinizden emin olun.

Tarifler

 1. Diyetinize daha fazla nopal kaktüs eklemeye hazır mısınız? Şimdi bu hızlı ve kolay tariflerle yapabilirsiniz:Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407