Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Nar suyunun on beş sağlık yararı

Nar suyunun on beş sağlık yararı

 1. Bugün nar suyunun birçok sağlık yararı için çalışılıyor. Kanser önleme, bağışıklık desteği ve doğurganlık konusunda yardımcı olabilir.

Narın Faydaları

 1. Narın potansiyel faydalarından bazıları.

1. Antioksidanlar

 1. Nar taneleri canlı kırmızı tonlarını polifenollerden alıyor. Bu kimyasallar güçlü antioksidanlardır.

 2. Nar suyu, diğer meyve sularının çoğundan daha yüksek seviyede antioksidan içerir. Ayrıca kırmızı şarap ve yeşil çaydan üç kat daha fazla antioksidan vardır. Nar suyundaki antioksidanlar, serbest radikallerin uzaklaştırılmasına, hücrelerin zarar görmemesine ve iltihaplanmanın azaltılmasına yardımcı olabilir.

2.. C vitamini

 1. Tek bir narın suyu günlük C vitamini ihtiyacınızın yüzde 40'ından daha fazlasına sahip. Pastörize edildiğinde C vitamini kırılabilir, bu nedenle ev yapımı veya taze nar suyunu en iyi şekilde kullanmak için Besin.

3. Kanser önleme

 1. Nar suyu son zamanlarda araştırmacılar, prostat kanseri hücrelerinin büyümesini durdurabileceklerini bulduğunda bir sıçrama yaptı. Meyve suyunun prostat kanseri üzerindeki etkileri üzerine yapılan birçok çalışmaya rağmen, sonuçlar halen ön planda.

 2. Nar suyunun kanseri önlediğini veya riski azalttığını kanıtlayan, uzun süredir yapılan çalışmalar olmasa da, diyetinize eklemeniz kesinlikle zarar veremez. Şimdiye kadar yapılan çalışmalarda cesaret verici sonuçlar olmuştur ve şimdi daha büyük çalışmalar yapılmaktadır.

4. Alzheimer hastalığının korunması

 1. Meyve suyundaki antioksidanların ve yüksek konsantrasyonlarının Alzheimer hastalığının ilerlemesini durdurduğu ve hafızayı koruduğuna inanılıyor.

5. Sindirim

 1. Nar suyu, bağırsaktaki iltihaplanmayı azaltabilir ve sindirimi artırabilir. Crohn hastalığı, ülseratif kolit ve diğer inflamatuar barsak hastalıkları olan kişiler için faydalı olabilir.

 2. Nar suyunun diyare yardım edip etmeyeceği konusunda çelişkili inançlar ve araştırmalar olsa da, çoğu doktor siz daha iyi hissedene ve semptomlarınız düzelene kadar kaçınmanızı önerir.

6.

 1. Nar suyu, yüksek konsantrasyonlarda antioksidanlar nedeniyle güçlü bir antienflamatuardır. Vücuttaki iltihaplanmayı azaltmaya yardımcı olabilir ve oksidatif stres ve hasarı önleyebilir.

7. Artrit

 1. Nar suyundaki flavonoller, osteoartrit ve kıkırdak hasarına katkıda bulunan iltihabı engellemeye yardımcı olabilir. Meyve suyu şu anda osteoporoz, romatoid artrit ve diğer artrit ve eklem iltihabı türleri üzerindeki potansiyel etkileri için çalışılmaktadır.

8. Kalp hastalığı

 1. Nar suyu, kalpte en sağlıklı meyve suyu olarak akıyor. Kalbi ve arterleri koruyor gibi görünüyor.

 2. Küçük çalışmalar, meyve suyunun kan akışını iyileştirdiğini ve atardamarların sert ve kalın olmasını engellediğini gösterdi. Ayrıca, arterlerde plak büyümesini ve kolesterol birikmesini yavaşlatabilir. Ancak nar, kan basıncı ve statinler gibi kolesterol ilaçlarıyla olumsuz reaksiyona girebilir.

 3. Meyve suyunu içmeden veya bir nar özü takviyesi almadan önce doktorunuzla konuştuğunuzdan emin olun.

9. Kan basıncı

 1. Günlük nar suyu içmek, sistolik kan basıncını düşürmeye de yardımcı olabilir. Randomize kontrollü çalışmaların kapsamlı bir incelemesi, günlük olarak nar suyunu dahil etmenin kalp sağlığına yararlı olacağını belirtti.

10. Antiviral

 1. C vitamini ile E vitamini gibi bağışıklık sistemini güçlendiren diğer besinler arasında nar suyu, hastalığı önleyebilir ve enfeksiyonla mücadele edebilir. Narların ayrıca laboratuar testlerinde antibakteriyel ve antiviral olduğu gösterilmiştir. Ortak enfeksiyon ve virüsler üzerindeki etkileri için araştırılıyorlar.

11. Vitamin zengini

 1. C vitamini ve E vitaminin yanı sıra, nar suyu da iyi bir folat, potasyum ve K vitamini kaynağıdır

 2. Günlük diyetinize nar eklemeye karar verirseniz ya da sadece şu anda yudumlayıp yutmayacağınıza karar verin, daha sonra şeker eklemeden yüzde 100 saf nar suyu olduğundan emin olmak için etiketi kontrol edin. Veya, taze meyve suyu.

12. Bellek

 1. Son zamanlarda yapılan bir çalışmaya göre, günde 8 ons nar suyu içmek, öğrenme ve hafızayı artırabilir.

13. Cinsel performans ve doğurganlık

 1. Nar suyunun antioksidan konsantrasyonu ve oksidatif stresi etkileme yeteneği onu potansiyel bir doğurganlık yardımı yapar. Oksidatif stresin sperm fonksiyon bozukluğuna neden olduğu ve kadınlarda doğurganlığı azalttığı gösterilmiştir. [! 2730 => 1140 = 15!

14. Dayanıklılık ve spor performansı

 1. Üzerine gelin, vişne ve pancar suyunu karıştırın. Nar suyu yeni spor performansı arttırıcı olabilir. Meyve suyu, ağrıyı azaltmaya ve güç kazanımını iyileştirmeye yardımcı olabilir. Ayrıca egzersizin neden olduğu oksidatif hasarı azaltır.

15. Şeker hastalığı

 1. Nar, geleneksel olarak Orta Doğu ve Hindistan’da diyabet ilacı olarak kullanıldı. Narın diyabet üzerindeki etkileri hakkında hala bir şey bilinmemekle birlikte, insülin direncinin azaltılmasına ve kan şekeri düşürülmesine yardımcı olabilir.

Alt satır

 1. Sahebkar, A., Ferri, C., Giorgini, P., Bo, S., Nachtigal, P., Grassi, D. (2017). Nar suyunun kan basıncına etkisi: Randomize kontrollü çalışmaların sistematik bir derlemesi ve meta-analizi. Farmakolojik Araştırma. 115, 149-161. Http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1043661816307848

 2. Lütfen bu makaleyi yazı, yazı veya raporunuzda belirtmek için aşağıdaki biçimlerden birini kullanın:

 3. Lütfen dikkat: Yazar bilgisi yoksa, kaynak belirtilir.

 4. Yeşil meyve suyu orada sadece sağlıklı bir seçenek değil. Diyetinize nar suyu eklemek, kronik hastalık ve iltihaplanma riskinizi azaltabilir. Aynı zamanda meyvenin besinlerini ve antioksidanları arttırmak için de harika bir yoldur.

 5. Çevrimiçi satın almak için çeşitli nar suyu markaları var. En faydalı ürünü seçmek için farklı ürünleri karşılaştırmak iyi bir fikirdir.

 6. Her gün nar suyunu içmeden önce doktorunuza danışmanız, herhangi bir ilacınıza karışmamasını sağlamak için en iyisidir. Ayrıca, kan şekerlerinin optimal kalmasını sağlamak için bütün narlarda nar suyu seçtiyseniz, şeker hastaları günlük olarak kan şekerlerini kontrol etmelidir.

 7. En son Phil Riches tarafından Pzt 21 Ocak 2019 tarihinde güncellenmiştir. Bu konuyla ilgili en son haberler için Beslenme / Diyet kategorisi sayfamızı ziyaret edin veya Beslenme hakkındaki en son güncellemeleri almak için bültenimize kaydolun / Diyet.Tüm referanslar Referanslar sekmesinde mevcuttur.

 8. Banihani, S., Swedan, B., Alguraan, Z. (2013). Nar ve tip 2 diyabet. Beslenme Araştırması, 33 (5), 341-348. Http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0271531713000560Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407