Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Müsli Yararları: Sağlıklı Bir Diyet İçin

Alt satırda

 1. Daha önce duydun ve tekrar duyacaksınız. Kahvaltı çok büyük bir anlaşma.

 2. Araştırmalar, kahvaltı etmenin bilişsel işlevlerin geliştirilmesine yardımcı olmak, kalp sağlığınızı artırmak, kalp hastalığı riskini azaltmak ve hatta enerji seviyelerini artırmak gibi büyük faydalar sağlayabileceğini gösteriyor.

 3. Tabii ki, sadece McDonald's'ın içinden geçip gidemezsin ya da bir turta teneffüs edemez ve güne devam edemezsin. Güne besleyici, doğal ve doyurucu bir şeyler yiyerek başlamanız gerekir. Aksi takdirde, sadece bir saat sonra sizi aç bırakacak olan işe yaramaz kalorilerden mahrum kalacaksınız.

 4. Peki, sabahları bu kadar erken sindirmek zorundasınız? Yulaf ezmesi, güler yüzlü veya meyveli yoğurt gibi doğru cevabı beklemenize rağmen, biraz farklı bir şeyler öneriyoruz: müsli.

 5. Daha önce hiç duymadıysanız, yalnız değilsiniz. Ama aynı zamanda, yararlanmanız gereken bazı sağlık yararları olan bir yemeği kaçırıyorsunuz.

Müsli, Neyse?

 1. Müsli (belirgin Mews-li), çiğ, yulaf ve diğer çeşitli kahvaltı malzemelerine dayanan, lif ve protein yönünden zengin bir kahvaltı ve brunch seçeneğidir.

 2. Kızarmış bütün yulaf, fındık, meyve ve buğday gevreklerinden elde edilen kuru bir tahıl olarak başlayan şey, müsli, ıslatılabilen tonlarca kombinasyon ile bir kahvaltı seçeneğinin en yüksek noktası haline gelmek üzere gelişti. aslında bir gecede marine edilmiş. Tahıllar, taze veya kurutulmuş meyveler, tohumlar ve fındıklar düşünün. Vitamin, demir ve magnezyum dolu karışım, aynı zamanda süt (soya, badem veya inek) veya yoğurt veya meyve suyu ile karıştırılabilir ve gece boyunca buzdolabında bırakılabilir.

 3. Müsli genellikle granolaya benzetilir, ancak tipik olarak daha az şekerli daha doğal bir seçenektir, bu ikisini daha sağlıklı bir seçenek haline getirir. Öyleyse, neden sabahları ilk bu püre karıştırmayı tercih ettin? İşte yarın sabah müsli ile uyanmanız gereken sekiz neden.

Diğer Tahıllardan Daha Sağlıklı

 1. Yerel donut dükkanınızdaki şekerli tahıllar ve lezzetler cazip gelebilir, ancak bunlar şekerle doludur ve kim başka ne bilir.

 2. Müsli genellikle hamur işlerinden ve kahvaltı sandviçlerinden daha az şeker ve daha az kaloriye sahiptir. Ayrıca, uykunuzu kontrol ettiğiniz için işlenmiş veya şeker dolu hiçbir şeyin yemeğinize girmediğinden emin olabilirsiniz.

Elyaf ve Tahıllarda Yüksek [! 518 => 1140 = 4!

  Siz, Daha Uzun Kalırsınız

  1. Sadece lif ve kepekli tahıllar karnınızı kontrol altında tutmaya yardımcı olmuyor, aynı zamanda dolduruyorlar. Yedikten kısa bir süre sonra kendinizi bir çörek için açlıktan bulamazsınız.

  2. Ek olarak, çiğ yulaf bir ton dirençli nişasta içerir ve müsliyi sindirimi uzun zaman alan son derece doldurucu bir kahvaltı yapar. Dirençli nişasta midenizde parçalandığından, iştahınızı bastıran sindirim asitleri salınır ve metabolizmanız hızlanır, böylece daha az zamanda daha fazla kalori yakarsınız.

  3. NHANES çalışmasından elde edilen veriler, yulaf tüketiminin yetişkinlerde daha düşük bir ağırlık ile ilişkili olduğunu ortaya koydu.

  Kalbin İçin İyi

  1. Müsli, beta-glukan adı verilen bir yulaf lifi içeren yulaf kepeği içerir.

  2. Çalışmalara göre, beta-glukan kolesterol seviyelerini yüzde 10'a kadar azaltmaya yardımcı olabilir. Düzenli müsli yiyerek kalp sağlığınızı büyük ölçüde iyileştirirsiniz. Kalbinize başka bir iyilik yapın ve karışımınıza limon suyu ekleyin. C vitamini eklemek, kolesterolünüzü de düşürerek kalp sağlığınızı daha da artırır.

  Daha Fazla Besin Tüketeceksiniz

  1. Müsliyi bir biftek gibi bir gecede emdirerek bağlayabildiğiniz için, iyi besinlerin emilmeleri için daha fazla zamanı olur. Sindirim enzimlerine müdahale eden veya mineral emilimini engelleyen herhangi bir "antinutrient", etkisiz hale gelebilir.

  2. Yemek pişirmek, bu antinutrientler üzerinde benzer bir etkiye sahipken, yiyeceklerinizi ıslatmak, sindirimi daha da kolaylaştırır.

  Tatmin edici

  1. Beta-glukanı hatırladın mı? Kolesterolünüzü düşürmekten daha fazlasını yapabilir. Sadece lifle değil, kekler, kekler, makarnalar, erişte veya müsli gibi unlu mamullerinize beta-glukan eklemek, kalınlaşma kabiliyeti, doku ve görünüm gibi özelliklerini etkileyebilir.

  2. Çalışmalar, bir ürünün özelliklerine ve besin değerine katkıda bulunmasının yanı sıra, beta-glukanın bazı ürünlerin duyusal ve lezzet verici özelliklerini iyileştirebileceğini keşfetti. Bunun anlamı, ortaya çıkan herhangi bir isteği, güneş gelmeden önce bile tatmin edebilir!

  Protein ekleyebilirsiniz

  1. Ve başka ne istersen hemen hemen! Fındık eklemek kahvaltınıza protein ve omega-3 yağ asitleri ekleyebilir, meyve gibi diğer bileşenler size sağlıklı bir miktarda potasyum, lif, E vitamini, C, B-12 ve daha fazlasını verebilir.

  2. Badem sütü, keten sütü, soya sütü veya yoğurt gibi süt veya süt alternatifleri, genellikle yulafınızı içine çekeceğiniz bir süt ve protein içermesi için başka bir yoldur. Temel olarak, güne doğru başlamak için ihtiyacınız olan her neyse, yemeğinize katılabilirsiniz - yulafınızı içine çekeceğiniz bir üs ya da karıştırabileceğiniz bir üst kat.

  1. Kahvaltınız olarak müsli seçerek, kendinizi sağlığınıza ve belinize zarar verebilecek besi veya şeker dolu bir şey yemekten kurtaracaksınız.

  2. Müsli ile bütün gün sana fayda sağlayacak akıllı bir kahvaltı kararı alacaksın.

  Denemek için DIY Tarifler

  1. İnanarak? Müsli'yi bugün sabah rutininize dahil etmeye başlamak için bu tarifleri deneyin.

  2. Çoğu müsli tarifleri gibi, bu da basittir. Bunu önceki gece yapın, parlak, erken ve sizin için hazır tatlı, sağlıklı bir yemeğin olacak.

  3. Tarifi al!

  4. Bu sürüm, sizi hem yulaftan hem de hindistan cevizinden tost etmenizi söyler, bu da sizi altın, kokulu bir kahvaltı kabı ile bırakır.

  5. Tarifi al!

  6. Balkabağı tatlarının sonbaharla sınırlı olması gerekmez! Bu büküm kabak çekirdeği ve balkabağı turtası için çağırır. Bonus: Ekstra tohumlar ekstra beslenme demektir!

  7. Tarifi al!

  8. Bu sabah yemeğine, eski elmaların hepsini ve hepsi süper meyve olan goji meyveleri ekleyin.

  9. Tarifi al!

  Paket Servis

  1. Müsli ile ilgili en iyi şey, bunun modaya uygun olmasıdır - ve sadece sağlıklı olduğu için değil.

  2. Müsli, bir gecede buzdolabında bir mason kavanoza saklamak ve ertesi gün işe girmek için mükemmel bir yemek. İş arkadaşlarınız yalnızca modern, rustik yöntemlerinizi not etmekle kalmayacak, aynı zamanda hazır olduğunuzda sizi bekleyen dolgulu, sağlıklı bir kahvaltı (veya atıştırmalık!) Olacak.  Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407