Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Meyve Smoothies'inizin Sağlıklı Olduğundan Nasıl Emin Olunur

Pişmiş Hamiye Karşı

 1. Meyveler vitamin, mineral, lif ve antioksidanlarla doludur ve Amerikalılar için Beslenme Kuralları, yetişkinlerin günde en az iki porsiyon yediklerini ileri sürmektedir. Meyve yüzlü içerisindeki içerikler besleyici olduğu ve servis büyüklüğünü sınırladığınız sürece, meyve yüzlüleri sizin için sağlıklıdır. Ancak, smoothie'leriniz şekerli içerikler ve çok fazla kalori içeriyorsa, sağlıklı bir diyetten kurtulabilirler.

Pişmiş Hameye Karşı

 1. Meyve tatlıları çok fazla şeker içermedikleri ve günlük kalori gereksinimlerinizi aşmanıza neden olmadığı sürece sizin için iyidir.

Meyve yüzlü nedir?

 1. Bir meyve yüzlü, koşuda sağlıklı bir kahvaltı yapabilir ya da öğleden sonraya öğleden sonra atıştırmalık bir şeyler yapabilir. Bazı insanlar bunları diyet için ya da zorlu bir antrenmandan sonra nemlendirmeyi ve besinleri doldurmak için yemek yerine kullanır. Ancak insanlar aynı zamanda onları basitçe içerler çünkü tatlı ve lezzetli tadı vardır.

 2. Tüm kullanımları için, görünüşte sonsuz bir çeşitlilik gösteren smoothie tarifleri var. Bunların çoğu sadece meyve içermez, aynı zamanda sebzeler, meyve suları, fındıklar, tohumlar, süt ürünleri, protein tozları ve tatlandırıcılar da içerebilir. Bu bileşenlerin bazıları diğerlerinden daha sağlıklı. Listenin başında:

 3. Bunların hepsi dengede ve ölçülü olarak yenildiğinde besleyici içerikler. Diğer bazı içerikler, yüzünüze aşırı kalori ve yağ eklediğinde şüpheli olabilir. Bu içerikler:

 4. Mağazadan satın alınan meyve yüzlü meyveler, yüksek fruktozlu mısır şurubu ve ağır krem ​​gibi sizin için sağlıklı olmayan diğer bileşenleri içerebilir.

Smoothie Kalori ve Şeker

 1. Bir meyve yüzlü kalorisinin içeriği, içeriklerine ve tükettiğiniz porsiyon büyüklüğüne bağlı olarak önemli ölçüde değişir. Ev yapımı smoothie'ler için bazı tarifler servis başına 200 ila 400 kalori sağlarken, mağazadan alınan smoothies servis başına 1.000 adede kadar kalori içerebilir.

 2. Şekersiz hindistancevizi sütü, böğürtlen, muz, şekersiz rendelenmiş hindistancevizi ve protein tozu içeren bir meyve yüzlü tarifinden bir porsiyon 378 kalori içerir. Öte yandan, Smoothie King'den "Hulk Strawberry" adlı bir yüzlü, dondurma, şeker, çilek, muz, bir "ağırlık kazanma karışımı" ve "süper tahıl arttırıcı" içerir; ons.

 3. Ev yapımı yüzlü, tüm yiyecekleri içerir ve ilave şeker içermez. Kalori sayısı, günlük kalori gereksinimlerinize bağlı olarak küçük bir öğün veya büyük bir atıştırma için uygundur. Mağazada satın alınan güler yüzlü, her ikisi de kalori miktarını artıran krema ve ilave şeker içerir. Gibi, bir yüzlü daha çöken bir tatlıdan daha fazlası.

Meyve Smoothies Ağırlığı Kazandırdığında

 1. Vücudunuzun günlük ihtiyaçlarının üzerinde kalori tükettiğinizde kilo alırsınız. Yağ, protein ve karbonhidratlardaki kaloriler vücudunuzun enerji için kullandığı şeydir; enerji arzı enerji talebini aştığında, vücudunuz fazla kaloriyi daha sonra kullanmak üzere yağ olarak depolar.

 2. Her tür kalori, sağlıklı meyvelerden gelse bile kilo alımına katkıda bulunabilir. Kilonuzu korumak için 2.000 kaloriye ihtiyacınız varsa, ancak 2.378 yediğinizde bir meyve yüzlü içtiniz, kalori dengesini düşüreceksiniz. Bunu her defasında bir kez yapmak büyük bir fark yaratmaz, eğer tekrar tekrar yaparsanız, kendinizi pound'lara doldurmuş bulabilirsiniz.

Meyvelerdeki Kaloriler

 1. Bir meyve yüzlü içindeki kalorilerin çoğu, fındık ezmesi, süt ve ilave şeker gibi eklentilerden gelir, ancak meyve de içerdiği doğal şeker nedeniyle kalorilere katkıda bulunur. Birçok insan, kalori bütçesini bozmadan yiyebilecekleri meyve miktarını küçümsüyor.

 2. Meyvede şeker doğaldır, fakat kendi başına sofra şekeri sayısından farklı değildir. Aradaki fark, bütün meyveyi yerken, vücudunuzun sağlık için ihtiyaç duyduğu lif ve besinleri de alırsınız; bu da şeker içeriğini dengeliyor - ancak kalori içeriğini dengelemiyorlar. Meyve yüzlü kalori içeriği hakkında endişe duyuyorsanız, şeker gibi düşük meyveler seçmek, iyi bir fikir:

 3. Şekeri daha yüksek olan meyveler şunlardır:

 4. Avokado şekeri düşük, yağ oranı yüksek, bu yüzden kalorifik. Endişeniz kalori miktarı ise, az miktarda avokado kullanın.

Meyve Smoothiesinde Besinler

 1. Kurabiye gibi daha az sağlıklı bir atıştırmalık yemek yerine bir meyve yüzlü içmek, hala sağlığınızı teşvik eden besinlerin yanı sıra, arzu ettiğiniz tatlılığı verir. Meyve ve sebzeler çeşitli besin maddelerinin iyi kaynaklarıdır:

 2. Meyve smoothie'lerine sıkça eklenen diğer bileşenler de, bazıları meyve ve sebzelerde bulunmayan veya bulunmayan besinleri ekler:

Meyve Smoothiesine Yerleştirme

 1. Günlük besinlerinizi almanın lezzetli bir yolu olarak meyve smoothie içmeyi seviyorsanız, kalori bütçenizi aşmadan uygun bir şekilde tüketebilirsiniz. Sadece biraz matematik yapmanız, en sağlıklı malzemeleri seçmeniz, yediğiniz diğer yiyecekleri dengelemeniz ve porsiyon boyutlarına uymanız yeterlidir.

 2. Smoothie yaparken, ölçmezseniz servis boyutlarının üzerinden geçmek kolaydır. Ölçme kaplarını ve kaşıklarını çıkar ve aşırıya kaçmadığından emin ol. Sık rastlanan güler yüzlü ilaveler için porsiyon boyutları:

 3. Günlük kalori ihtiyaçlarınızı tahmin etmek için Amerikalılar için Diyet Kılavuzunu kullanın. Her öğünüzde kaç kalori tüketeceğinizi ve atıştırmalıklar için bazı kaloriler ayırıp ayırmayacağınızı belirleyin. Bir öğün yerine, meyveli tatlı yüzünüz kalori bakımından aperatif olarak tükettiğinizden daha yüksek olacaktır, böylece malzemeleri buna göre ayarlayabilirsiniz.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407