Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Limonlu Su Kilo Vermenize Yardımcı Olur mu?

Alt satırda

 1. Limon suyu, taze limon suyu ile karıştırılmış sudan yapılan bir içecektir. Sıcak ya da soğuk olabilir.

 2. Bu tür suyun, sindirimin iyileştirilmesi, odaklamanın arttırılması ve enerji seviyelerinin arttırılması dahil olmak üzere çeşitli sağlık yararları olduğu iddia edilir.

 3. Kilo kaybını arttırmaya yardımcı olduğu söyleniyor ve birçok diyetin popüler bir parçası.

Limonlu Su Kalorisinde Düşük

 1. Limon suyu genellikle çok düşük kalorili bir içecektir.

 2. Meyve suyunu yarım limondan suya sıktığınızı varsayalım, her bir bardak limon suyu sadece altı kalori içerecektir (1).

 3. Bu nedenle, limon suyu için portakal suyu ve soda gibi daha yüksek kalorili içecekleri çıkarırsanız, kalorileri kesmek ve kilo vermenize yardımcı olmak için mükemmel bir yol olabilir.

 4. Örneğin, bir bardak portakal suyu (237 mi) 110 kalori, 16 ons (0.49 litre) soda şişesi ise 182 kalori (2, 3) içerir.

 5. Bu içeceklerden sadece bir tanesini günde bir bardak limon suyu ile değiştirmek, günlük kalori alımını 100-200 kalori kadar azaltabilir.

 6. Bazı kanıtlar, öğünlerde düşük kalorili içeceklerin alınmasının, öğünde tüketilen toplam kalori miktarını azaltabileceğini gösteriyor. [! 2967 => 1140 = 2!

 7. Şekerli tatlandırılmış soda, süt ve bir öğünlü meyve suyu gibi kalorili içecekler içmenin, insanları daha az yiyerek telafi etmemesini sağladılar. Bunun yerine, tüketilen toplam kalori içeceğin kalorisine bağlı olarak artmıştır (4).

 8. Limon suyu kalorisiz olmasa da, kalori açısından benzer bir etki yaratacak ve kalori alımını azaltmaya yardımcı olacak kadar düşüktür.

Sulu Olmanızı Sağlayabilir

 1. Besinlerin hücrelere taşınmasından hücrelere atığın vücuttan dışarı taşınmasına kadar, hidratlı kalmak için yeterli su içmek sağlığın kritik bir bileşenidir.

 2. Vücut ısısının düzenlenmesinden fiziksel performansın iyileştirilmesine kadar her şey için yeterli hidrasyonun sağlanması esastır (5).

 3. Bazı kanıtlar aynı zamanda hidrate kalmanın kilo kaybına yardımcı olabileceğini göstermektedir.

 4. Araştırmalar, artmış hidrasyonun yağ parçalanmasını artırabilir ve yağ kaybını artırabileceğini gösteriyor (6).

 5. İyi nemlendirilmiş halde kalmak, su tutmasını da azaltabilir, bu da şişkinlik, şişkinlik ve kilo alımı gibi semptomlara neden olabilir (7). [! 2967 => 1140 = 3!

Limonlu Su İçmek Metabolizmayı Artırabilir

 1. Araştırmalar, yeterince su içmenin potansiyel olarak metabolizmanızı arttırmanıza yardımcı olabileceğini gösteriyor.

 2. Araştırmacılar, iyi hidrasyonun, hücrelerde bulunan ve vücut için enerji üretmeye yardımcı olan bir tür organel olan mitokondri işlevini geliştirdiğini öne sürüyorlar (6). [! 2967 => 1140 = 4!

 3. İçme suyunun ayrıca ısı üretmek için kalorilerin yakıldığı bir metabolik işlem olan termojenezi indükleyerek metabolizmayı arttırdığı gösterilmiştir.

 4. Bir çalışmada 14 katılımcı 16,9 ons (0,5 litre) su içti. İçme suyunun metabolik hızlarını 30-40 dakika boyunca% 30 arttırdığı bulundu (8). [! 2967 => 1140 = 4!

Limonlu Su Daha Doldurmanıza Yardımcı Olabilir

 1. İçme suyu genellikle herhangi bir kilo kaybı rejiminin temel bir parçası olarak önerilir, çünkü kalori eklemeden doygunluğu ve dolgunluğu arttırır.

 2. 2008 yılında yapılan bir çalışmada, 24 kilolu ve obez yaşlı erişkinlerde suyun kalori alımına etkisi incelenmiştir.

 3. Çalışma, kahvaltıdan önce 16,9 ons (0,5 litre) su içmenin, öğünde tüketilen kalori miktarını% 13 oranında azalttığını ortaya koydu (10).

 4. Başka bir çalışmada, bir öğünlü içme suyunun, öğün sırasında açlığı azalttığı ve doygunluğu arttırdığı bulundu (11).

 5. Limonlu su kalorisi düşük olduğundan ve dolgunluğu normal su ile aynı şekilde artırabildiğinden, kalori alımını azaltmaya yardımcı olmak için etkili bir yol olabilir.

Kilo kaybını artırabilir

 1. Metabolizma, tokluk ve hidrasyon üzerindeki potansiyel faydalı etkileri nedeniyle, bazı kanıtlar suyun (limon suyu dahil) kilo kaybını artırabileceğini göstermektedir.

 2. Bir çalışmada, 48 yetişkinin iki diyeti verildi: her yemekten önce 16.9 oz (0.5 litre) su içeren düşük kalorili bir diyet ya da daha önce su içermeyen düşük kalorili bir diyet yemekler.

 3. 12 haftalık çalışmanın sonunda, su grubundaki katılımcılar su dışı gruptaki katılımcılardan% 44 daha fazla ağırlık kaybetti (12). [! 2967 => 1140 = 6!

 4. Bu çalışmalar özellikle düzenli suya odaklansa da, aynı sonuçlar en çok limon suyu için de geçerli.

Limon Suyu Normal Sudan Mutlaka Daha İyi Değildir

 1. Limon suyu, hidrasyonu teşvik etmekten doygunluğu arttırmaya kadar pek çok potansiyel fayda sağlar.

 2. Ancak, bu faydaların hepsinin ana bileşeninden - su geldiğine dikkat etmek önemlidir.

 3. Limon suyu, limon suyundan, C vitamini ve antioksidanlar gibi bazı ek besinleri içerir, ancak bunların kilonuz üzerinde herhangi bir etkisi olması muhtemel değildir.

 4. Ayrıca, limon suyunun alkalileştirici etkisinin ağırlık üzerinde net bir etkisi yoktur.

 5. Söylenenlerin hepsinde, limon suyunun içerdiği asitlerden dolayı böbrek taşlarının önlenmesinde bazı faydaları olabilir (14, 15, 16)

Limon Suyu Nasıl İçilir

 1. Limon suyu yüksek oranda özelleştirilebilir bir içecektir ve kişisel tercihlere göre uyarlanabilir.

 2. Yemek tarifleri genellikle bir bardak su ile karıştırılmış en az yarım limondan gelen suyu gerektirir. Daha fazla lezzet eklemek için, birkaç başka malzemeye eklemeyi deneyin.

 3. Birkaç taze nane yaprağı veya bir tutam zerdeçal, bir bardak limon suyunu baharatlamak için lezzetli ve sağlıklı yollardır.

 4. Birçok insan güne serinletici bir bardak limon suyu ile başlamayı tercih ediyor, ancak günün her saatinde tadını çıkarabilirsiniz.

 5. Çay gibi ya da serin ve canlandırıcı bir içecek için birkaç buz küpü eklenerek sıcak olarak da tüketilebilir.

 6. Limon suyunun belirli sıcaklıklarda tüketildiğinde daha fazla yararı olduğu iddialarına rağmen, bunun bir fark yarattığını destekleyen az kanıt var. [! 2967 => 1130 = 9!

 1. Limon suyu dolgunluğu artırabilir, hidrasyonu destekleyebilir, metabolizmayı artırabilir ve kilo kaybını artırabilir.

 2. Ancak, yağ kaybı söz konusu olduğunda limon suyu normal sudan daha iyi değildir.

 3. Söylendiği gibi, lezzetli, yapımı kolaydır ve daha yüksek kalorili içecekler için düşük kalorili bir ikame olarak kullanılabilir.

 4. Bu şekilde, potansiyel olarak kilo kaybını arttırmaya ve sağlığı iyileştirmeye yardımcı olabilir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407