Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Limon: sağlıklı meyve ve evde yararlı

 1. Tüm turunçgiller arasında limon en çok yönlü çeşittir. Limon canlandırıcı ve sağlıklı bir güney meyvesi olmakla kalmaz, aynı zamanda onunla her türlü ev işini de yapabilirsiniz. Yaban arıları kovalamaktan, yağları çıkarmaktan, her türlü şeyi çevreye duyarlı bir şekilde temizlemeye kadar. Limon kabuğu rendesi genellikle aşağılayıcıdır, ancak bu parlak sarı gerçekten de değerlidir çünkü en fazla C vitamini içerir ve ev yapımı kekinizi onunla çok daha lezzetli hale getirebilirsiniz.

Eşsiz bir güney meyvesi

 1. Limon, turunçgiller kategorisine (portakal, mandalina ve greyfurt dahil) giriyor. Limon canlandırıcı bir güney meyvesidir ve sadece fiziksel sağlığımız için gerekli malzemeleri içermekle kalmaz, aynı zamanda evin her türlü işini yapabileceğimiz bir meyvedir.

Limonun sağlığa faydaları

  Scurvy

  1. C vitamini eksikliğinden kaynaklanan bu ciddi hastalık, son 100 yılda sadece Belçika ve Hollanda'da tesadüfen meydana geldi. Ancak iskorbüt, yüzyıllar önce uzun ticaret yolculuklarında yelkenli gemilerdeki ölümlerin önde gelen nedeniydi. Bununla birlikte, bir noktada, (C) vitamini fenomeni hala bilinmese de, turunçgil yemenin bu ciddi hastalığı önlediği ortaya çıktı. Bu yüzden İngiliz donanma gemilerinde mürettebata yaklaşık 1750'den itibaren limon suyu sağlandı.

  Kilo verin

  1. Hikaye, muhtemelen meyvenin tadı ekşi olduğu fikrinden dolayı limon suyu tüketerek kilo vermiş olursunuz. Ancak limon suyuyla kilo vermek mümkün değil ama bu bizi şişmanlamıyor çünkü bir limonun kalorisi düşük. Ve bu limon suyunun bedeni detoksifiye edeceği de bir masaldır, çünkü içerideki insanın bu arınması sadece organlarımızda, karaciğerimizde ve böbreklerimizde çalışır.

  Limonlu su tarifi

  1. Birçok kişi bugün içki sabah erken limon bir bardak su, bu uyaranlar olarak metabolizma ve ayrıca bir enerji artırma içeceğidir. Bununla birlikte, hazırlık suya biraz limon suyu eklemek değildir, çünkü limon kabuğu rendesine de ihtiyaç vardır. Limon kabuğu en fazla C vitamini içerir ve ayrıca lif ve belirtildiği gibi kalsiyum açısından zengindir. Tarif aşağıdaki gibidir:

  Evde yardım olarak limon

   Kirli hava

   1. Bir bardak suya birkaç yemek kaşığı limon suyu koyup (yarı güçte) cihazda ısıttığınızda fırın ve mikrodalgadan pişirme kokusu (balık veya yağdan) kaybolur. Gerekirse gece boyunca soğumasını bekleyin.

   Gresi çıkarın

   1. Biraz limon suyunu bulaşık deterjanıyla karıştırın ve topaklanmış yağı çıkarmak daha kolay. Gerekirse biraz soda da ekleyin.

   Kek için daha iyi bir tat

   1. Kendi kendimize kek pişirdiğimizde, tadı genellikle hayal kırıklığı yaratır, çünkü vanilyanın karakteri biraz hafiftir. Bu nedenle, küçük bir avuç sarı soyma lifini bir rende ile soyun. Hamur / meyilli ile karıştırın ve kızartın. Bu nedenle önce kabuğu iyice yıkayın. spreyler veya organik limonlar alın. Elbette doğru miktarda parçalanmış cilt, kişinin kişisel zevkine bağlıdır.

   Artık kahverengi elma yok

   1. Soyulmuş, dilimlenmiş veya rendelenmiş bir elma, beyaz eti hava ile temas ettiğinde çabucak kahverengiye döner. Bunun nedeni, elmanın havada bulunan oksijenle temas eder etmez oksitlenmesidir. Aslında, koruyucu kabuk çıkarıldıktan sonra çürüme süreci hemen harekete geçer. Limon suyu, güçlü bir antioksidan olan sitrik asit içerdiği için oksidasyonu önler. Öyleyse soyulmuş elmayı (kısımlarını) limon suyuyla serpin ve posası lezzetli beyaz kalsın.

   2. Soyulmuş, dilimlenmiş veya rendelenmiş bir elma, beyaz eti hava ile temas ettiğinde çabucak kahverengiye döner. Bunun nedeni, elmanın havanın varlığıyla temas eder etmez oksitlenmesidir.   Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407