Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


LED Işık Tedavisi: Etkinlik, Prosedür ve Ne Beklenmeli

Önce doktorunuza danışın

 1. Bu sayfadaki linkten bir şeyler satın alırsanız, küçük bir komisyon kazanabiliriz. Bu nasıl çalışır?

Hızlı Gerçekler

 1. Bu sayfadaki linkten bir şeyler satın alırsanız, küçük bir komisyon kazanabiliriz. Bu nasıl çalışır?

LED ışık tedavisi nedir?

 1. Işık yayan diyot (LED) ışık terapisi hem estetik ofislerinde hem de evde popülerlik kazanıyor. Değişken LED dalga boylarını kullanarak, bu cilt bakım tekniği iddiaya yardımcı olur:

 2. Bu tür cilt bakımı endişeleriniz varsa ve tezgah üstü (OTC) cilt ürünlerinden istediğiniz sonuçları alamadıysanız, LED ışık terapisine aday olabilirsiniz. LED tedavisi aynı zamanda tüm cilt renkleri için de güvenlidir ve herhangi bir yanmaya neden olmaz.

 3. Ancak, birkaç potansiyel sakınca var. İşte birkaç:

 4. Dermatoloğunuzla cilt bakımıyla ilgili endişeleriniz ve LED ışık tedavisinin sizin için iyi bir seçenek olup olmadığı hakkında konuşun.

Ne kadara mal olur?

 1. Sigorta LED ışık tedavisini kapsamıyor. Akıllıca bütçe yapabilmeniz için tüm masrafları önceden sormanız gerekecektir.

 2. RealSelf.com’da bildirilen maliyetlere göre, tek bir seansın maliyeti, ülkenize ve bölgenize göre olup olmadığına bağlı olarak yaklaşık 25 ile 85 arasında değişebilir. başka bir tedavi.

 3. Unutmayın, birçok estetikçi 10 seansa kadar tavsiye eder, bu nedenle farklı uygulayıcıları ve ziyaret başına fiyatlarını düşündüğünüzde bütçenizin toplam maliyetini hesaba katın.

 4. Ev cihazları 25 ile 250 ABD Doları arasında bir fiyata mal olabilirler. Bu, genel olarak daha ucuz bir seçenek olabilir, çünkü LED cihazı elinizde tutabilir ve gelecekteki tedavilerde kullanabilirsiniz. Ancak, sonuçlar dramatik değildir.

 5. Her iki durumda da LED ışık tedavisi invaziv değildir. İşten izin alarak zaman kaybetmek zorunda değilsiniz.

 6. Online LED ışık tedavisi araçları için alışveriş yapın.

Nasıl çalışıyor

 1. LED ışık tedavisinin köklü bir cilt kullanım geçmişi vardır. ABD Deniz Kuvvetleri Deniz Kuvvetleri, 1990'larda yaraları çabuk iyileşmek ve hasar görmüş kas dokularını yenilemek için kullanmaya başladı.

 2. O zamandan beri, estetikte farklı durumlar için tedavi araştırıldı. Kolajen ve dokuların arttırılmasında özellikle dikkat çekmektedir. Bunların hepsi cildinizi yumuşatabilir ve aşağıdakilerden kaynaklanan hasar görünümünü azaltabilir:

 3. LED ışık işleminde kullanılan farklı frekanslar veya dalga boyları var. Bunlar, ultraviyole ışınları içermeyen ve cilde kolayca emilen kırmızı ve mavi ışık frekanslarını içerir.

 4. Cildin dış tabakası olan epidermisin tedavisinde kırmızı veya kızılötesi ışık kullanılır. Işık cildinize uygulandığında, epidermis onu emer ve sonra kollajen proteinlerini uyarır.

 5. Teoride, daha fazla kolajen, cildinizin daha pürüzsüz ve dolgun görüneceği anlamına gelir; bu, ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü azaltabilir. Kırmızı LED ışığın ayrıca dolaşımı iyileştirirken iltihaplanmayı azalttığı düşünülür ve bu da size daha sağlıklı bir parlaklık verir.

 6. Mavi LED ışık tedavisi ise yağ bezleri de denilen yağ bezlerini hedef alır. Saç köklerinin altında bulunurlar.

 7. Cildinizi ve saçınızı kurumaması için yağlamak için sebasöz bezler gereklidir. Bununla birlikte, bu bezler aşırı aktif hale gelebilir, yağlı cilde ve sivilcelere yol açabilir.

 8. Teori, mavi LED ışık terapisinin bu yağ bezlerini hedef alabildiği ve onları daha az aktif hale getirebileceğidir. Buna karşılık, daha az sivilce koparma görebilirsiniz. Mavi ışık aynı zamanda cildin altındaki sivilcelere neden olan bakterileri de öldürebilir ve bu da kist ve nodüller dahil olmak üzere ciddi sivilce sivilcelerinin tedavisinde yardımcı olabilir.

 9. Çoğu zaman, mavi LED ışık kırmızı LED ışıkla birlikte kullanılır:

 10. Bir 2018 hayvan çalışması, mavi LED'in üçüncü derece cilt yanıklarının iyileşmesini iyileştirdiğini buldu.

LED ışık tedavisi için prosedür

 1. Estetisyen EED'in verilerine göre, her LED ışık tedavisi tedavisi yaklaşık 20 dakika sürer. Büyük olasılıkla, elde etmek istediğiniz sonuçlara bağlı olarak toplam 10 tedaviye ihtiyacınız olacak.

 2. Bazı sağlayıcılar doğrudan ışıkların altında yatmanızı sağlarken, diğerleri doğrudan cildinizde LED ışıkla çalışan çubukları kullanır. Seçim genellikle ofise ve tedavi alanına bağlıdır.

 3. Sağlık ocağının ofisine gidemezseniz, evde LED ışık tedavisini deneyebilirsiniz. Evde kullanılan aygıtlar, yüzünüze birkaç dakika boyunca uyguladığınız maskeler veya değnekler şeklinde gelir. Üreticinin talimatlarını dikkatlice izleyin.

Hedeflenen bölgeler

 1. Vücudun herhangi bir yerinde teknik olarak LED ışık tedavisi kullanılabilirken, en popüler kullanım yüz içindir. Cilt hasarı yüzünüze gelme eğilimindedir, çünkü diğer vücut bölümlerinden daha fazla elemana maruz kalır.

 2. Boyun ve göğüs üzerinde, yaşlanma belirtileri gösteren diğer alanlar olan LED tedavisi de kullanılabilir.

Riskler ve yan etkiler

 1. Genel olarak, Amerikan Dermatoloji Akademisi bu prosedürü güvenli buluyor. LED'ler UV ışınları içermediğinden, bu, cildinize uzun süreli hasar vermeyecek daha güvenli bir ışık tedavisi şekli olarak kabul edilir. Prosedür de invaziv değildir ve az risk taşır.

 2. Koyu veya hassas cildiniz varsa, sağlayıcınız LED ışık tedavisi önerebilir. Lazer tedavisi gibi daha istilacı işlemlerin aksine, LED'ler cildinizi yakmaz. Ayrıca hiçbir acıya neden olmazlar!

 3. Bununla birlikte, LED ışık tedavisi ile ilişkili riskler olabilir.

 4. Aknetan'ı şu anda sivilce için kullanıyorsanız, A vitaminden türeyen bu güçlü ilacın, cildinizin ışığa duyarlılığını arttırdığı ve bazı durumlarda yaralara neden olabileceği tavsiye edilir.

 5. Cildinizde güneş ışığına duyarlı kılan herhangi bir şey kullanıyorsanız, LED ışık tedavisi kullanmayın.

 6. Eğer aktif bir döküntü varsa, bu tedaviden kaçınmayı da düşünebilirsiniz. Sedef hastalığınız varsa doktorunuzla konuşun. Kırmızı ışık tedavisi yardımcı olabilir, ancak yalnızca düzenli olarak verilen tedavilerinizle birlikte kullanırsanız

Terapiden sonra ne beklenmeli

 1. LED ışık tedavisi invaziv değildir, bu nedenle iyileşme süresi gerekmez. Tedavi bittikten sonra günlük aktivitelerinize devam edebilmelisiniz.

 2. Ofiste LED ışık terapisi, her biri yaklaşık bir hafta arayla ayrılmış, 10 seans veya daha fazla oturum gerektirir. İlk seansınızdan sonra küçük sonuçları görmeye başlayabilirsiniz. Tüm tedavilerinizi tamamladıktan sonra sonuçlar daha çarpıcı ve belirgin olacaktır.

 3. Tavsiye edilen seans sayısını elde ettikten sonra bile sonuçlarınız kalıcı değildir.

 4. Cilt hücreleriniz döndükçe, biraz kollajen kaybedebilir ve yaşlanma belirtilerini tekrar görmeye başlayabilirsiniz. Ayrıca sivilce patlamaları görmeye başlayabilirsiniz. Bu nedenle, bakım tedavileri için birkaç ayda bir veya sağlayıcınız tarafından önerildiği gibi geri dönmeniz önerilir.

 5. Ev LED ışık terapisi tedavileri dramatik değil çünkü ışık frekansları yüksek değil. Üreticinin talimatlarına uymalısınız.

Resimlerden önce ve sonra

 1. LED ışık terapisi ile elde edilen kademeli sonuçları merak ediyorsanız, resimlerden önce ve sonra aşağıdakilere göz atın.

LED ışık terapisi için hazırlık

 1. Her bir ofis içi LED ışık tedavisi oturumu bir seferde yaklaşık 20 dakika sürer. Işığın gözlerinize zarar vermemesi için koruyucu gözlük kullanmanız gerekecektir.

 2. Evde LED lamba kullanıyorsanız veya tedavi için bir sağlayıcı görüyorsanız, seansınız boyunca makyaj giymemelisiniz.

Bir sağlayıcı nasıl bulunur

 1. Profesyonel LED ışık tedavisi size en çarpıcı sonuçları verecek. Mikrodermabrazyon gibi diğer cilt tedavileriyle birlikte de kullanılabilir.

 2. Lisanslı bir estetik uzmanı veya bir dermatolog LED ışık tedavisi uygular. LED ışık terapisi cilt bakımı kullanımı için nispeten yeni olduğu için, bu tedaviyi kullanan uygulayıcıların mevcudiyeti yaşadığınız yere göre değişebilir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407