Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Lacto-Ovo Vejetaryen Yemek Planları

B12 Vitamini Eksikliğini Düzeltme

 1. Lakto-ovo vejetaryenler etleri, balıkları ve kümes hayvanlarını diyetlerinden dışlıyorlar, ancak süt ve yumurtaları içeriyorlar, bu da onların besin ihtiyaçlarını karşılamalarını kolaylaştırıyor; ürünleri. Bir lakto-ovo vejetaryen diyetin ardından sağlığınızı iyileştirebilirsiniz. İyi planlanmış lakto-ovo vejetaryen diyet, diyabet ve kalp hastalığı riskinizi azaltabilir ve Amerikan Diyet Birliği'ne göre sağlıklı bir kilonuzu korumanıza yardımcı olabilir.

Kepekli Tahıllar

 1. Sağlıklı bir kiloyu korumak söz konusu olduğunda kalori sayılır. Her bir gıda grubundan yemelisiniz, kalori ihtiyacınıza bağlıdır. Her gün kaç kalori almanız gerektiğini doktorunuzla konuşun. Çoğu sağlıklı yetişkin erkek ve kadın, günde 2.000 kalori tüketen sağlıklı bir kiloyu koruyabilir. 2000 kalorili bir diyette, günde altı porsiyon tahıl öğün yemeniz gerekir. Kepekli tahıllar ve porsiyon büyüklükleri arasında bir dilim kepekli ekmek, 1/2 su bardağı pişmiş yulaf ezmesi, 1 su bardağı tam tahıl hazır tahıl, beş tam tahıl krakeri, iki pirinç keki ve 1/2 su bardağı kahverengi pirinç veya kepekli makarna. Kepekli tahıllar lif, B vitaminleri ve demir içerir.

Baklagiller ve Soya

 1. Baklagiller ve soya ürünleri lakto-ovo vejeteryana protein, demir, folat ve lif sağlar. Günde üç porsiyon hedefleyin. Bir porsiyon nohut veya barbunya fasulyesi, 1/2 fincan soya peyniri veya 1 fincan soya sütü gibi 1/2 fincan pişmiş fasulye içerebilir.

Sebze

 1. Sebzeler C vitamini, A vitamini, potasyum, folat ve lif sağlar. Lakto-ovo vejetaryen diyetinde günde yaklaşık sekiz porsiyon sebze ihtiyacınız. Bir porsiyon 1 fincan yapraklı yeşillik, 1/2 fincan çiğ kıyılmış sebze veya 1/2 fincan pişmiş sebze içerebilir. Sağlıklı sebze seçenekleri arasında lahana, ıspanak, brokoli, karnabahar, yeşil fasulye, biber, tatlı patates, salatalık ve mantar bulunur.

Meyveler

 1. Meyve ayrıca C vitamini, A vitamini, potasyum, folat ve lif içerir. Lakto-ovo vejetaryen yemek planınıza günde dört porsiyon meyve ekleyin. Sağlıklı seçimler ve porsiyon boyutları arasında orta elma, portakal veya armut, 1 bardak çilek veya yaban mersini, 1 fincan küp kavun, 3/4 fincan yüzde 100 meyve suyu ve 1/4 fincan kuru meyve bulunur.

Kuruyemiş ve Tohumlar

 1. Kuruyemiş ve tohumlarda protein, lif ve magnezyum bulunur. Fındık ayrıca sağlıklı tekli doymamış ve çoklu doymamış yağ kaynakları olarak da işlev görür. Diyetinize daha fazla tekli doymamış ve çoklu doymamış yağ eklemek kan kolesterol seviyenizi düşürmenize yardımcı olabilir. Günde bir porsiyon fındık veya tohum alabilirsiniz. Porsiyon büyüklüğü 1 ons fındık veya 2 yemek kaşığı fındık ezmesi içerir.

Yağlar

 1. Yağlar ayrıca tekli doymamış ve çoklu doymamış yağları içerir. Lakto-ovo vejetaryen yemek planınıza iki porsiyon yağ ekleyin. Sağlıklı seçimler ve porsiyon boyutları arasında 1 çay kaşığı zeytinyağı veya diğer bitkisel yağ veya 1/8 avokado bulunur.

Süt Ürünleri

 1. Süt ürünleri lakto-ovo vejeteryana kalsiyum, D vitamini ve B12 vitamini sağlar. Bu diyette günde yaklaşık iki porsiyon süt ürünü gerekir. Doymuş yağ alımınızı sınırlandırmak için az yağlı veya yağsız süt gıdaları seçin. Çok fazla doymuş yağ yemek, kan kolesterol seviyenizi artırabilir. Süt seçenekleri ve porsiyon boyutları arasında 1 su bardağı az yağlı veya yağsız süt, 1 su bardağı az yağlı veya yağsız yoğurt, 1 1/2 ons az yağlı doğal peynir ve 1/2 su bardağı az yağlı peynir bulunur.

Yumurta

 1. Yumurta yemek, protein ve demir ihtiyacınızı karşılamanıza yardımcı olabilir. Lakto-ovo vejeteryan diyetinizde günde bir yumurtanın yarısına ihtiyacınız var. Yumurta sarısı kolesterolü yüksek olduğundan, haftada çok fazla yemek yapmak kan kolesterol seviyenizi artırabilir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407