Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Kurşun geçirmez kahvenin sağlığa faydaları nelerdir?

Kurşun geçirmez kahvenin sağlığa faydaları nelerdir?

 1. Bu makalede, kurşun geçirmez kahvenin ne olduğuna ve nasıl yapılacağına bakarız. Potansiyel sağlık yararlarını, olumsuz yönlerini ve içmekten faydalanabilecek kişileri de inceliyoruz.

 2. Bu makalede, kurşun geçirmez kahvenin ne olduğuna ve nasıl yapılacağına bakarız. Potansiyel sağlık yararlarını, olumsuz yönlerini ve içmekten faydalanabilecek kişileri de inceliyoruz.

Kurşun geçirmez kahve nedir?

 1. Kurşun geçirmez kahve, kahveyi, yağı ve tereyağını birleştiren bir içecektir. Sıcak servis edilen kremalı bir kahvedir ve bir latte'ye benzer. Orijinal tarif, Kurşun geçirmez sağlık blogundan geliyor.

 2. Kurşun geçirmez kahvenin tanıtımını yapan insanlar, bunun da dahil olmak üzere çeşitli yararları olduğunu iddia ediyor:

 3. Kurşun geçirmez kahve nispeten yeni bir ürün olduğundan, sağlığa yararı ya da zararı olup olmadığı konusunda bilimsel bir araştırma yapılmamıştır. Gıda, ilaç, kozmetik ve diğer ürünlerin güvenliğini değerlendirmekten sorumlu olan Amerika Birleşik Devletleri Gıda ve İlaç İdaresi (FDA) henüz kurşun geçirmez kahveyi henüz değerlendirmedi.

 4. Kurşun geçirmez kahve, kahveyi, yağı ve tereyağını birleştiren bir içecektir. Sıcak servis edilen kremalı bir kahvedir ve bir latte'ye benzer. Orijinal tarif, Kurşun geçirmez sağlık blogundan geliyor.

 5. Kurşun geçirmez kahvenin tanıtımını yapan insanlar, bunun da dahil olmak üzere çeşitli yararları olduğunu iddia ediyor:

 6. Kurşun geçirmez kahve nispeten yeni bir ürün olduğundan, sağlığa yararı ya da zararı olup olmadığı konusunda bilimsel bir araştırma yapılmamıştır. Gıda, ilaç, kozmetik ve diğer ürünlerin güvenliğini değerlendirmekten sorumlu olan Amerika Birleşik Devletleri Gıda ve İlaç İdaresi (FDA) henüz kurşun geçirmez kahveyi henüz değerlendirmedi.

Kurşun geçirmez kahve nasıl yapılır?

 1. Kurşun geçirmez kahve yapmanın dört adımı var:

 2. Kahve karışımı köpüklü ve kremsi görünmelidir. İnsanlar genellikle sıcak içerler.

 3. Kurşun geçirmez kahve yapmanın dört adımı var:

 4. Kahve karışımı köpüklü ve kremsi görünmelidir. İnsanlar genellikle sıcak içerler.

Kurşun geçirmez kahvenin sağlık, diyet ve yaşam tarzı faydaları

 1. Aşırı ölçülü kahve içmek sağlık açısından çok çeşitli yararlara sahip ve kalp hastalığı ve çeşitli kanserlerden ölüm riskini azaltabilir. Kahve içmek ayrıca karaciğer hastalığı, Parkinson hastalığı ve tip 2 diyabet gibi gelişme koşullarının olasılığını azaltabilir. Bununla birlikte, bu sağlık yararları için sebeplerin daha fazla araştırılması gerekmektedir.

 2. Sabah kahvesi zihinsel odağı iyileştirebilir ve bir kişinin daha uyanık ve uyanık hissetmesine yardımcı olabilir. Bu etki genellikle azami birkaç saat sürer.

 3. Kurşun geçirmez kahve tarifinde hindistancevizi kaynaklı bir MCT yağı kullanılıyor. MCT yağı, orta uzunlukta bir trigliserit yağ zinciri içerir. Yağ zinciri ne kadar kısaysa, vücut o kadar çabuk onları parçalayabilir.

 4. Bilimsel kanıtların 2015 yılında gözden geçirilmesi, MCT'lerin kilo kaybı için diğer yağların ve yağların çoğunun içerdiği uzun zincirli yağlardan daha yararlı olabileceğini buldu. Ancak, yazarlar, MCT'lerin bir gıda takviyesi olarak güvenli ve etkili olup olmadığını belirlemek için yeterli araştırma olmadığı sonucuna varmıştır.

 5. Aşırı ölçülü kahve içmek sağlık açısından çok çeşitli yararlara sahip ve kalp hastalığı ve çeşitli kanserlerden ölüm riskini azaltabilir. Kahve içmek ayrıca karaciğer hastalığı, Parkinson hastalığı ve tip 2 diyabet gibi gelişme koşullarının olasılığını azaltabilir. Bununla birlikte, bu sağlık yararları için sebeplerin daha fazla araştırılması gerekmektedir.

 6. Sabah kahvesi zihinsel odağı iyileştirebilir ve bir kişinin daha uyanık ve uyanık hissetmesine yardımcı olabilir. Bu etki genellikle azami birkaç saat sürer.

 7. Kurşun geçirmez kahve tarifinde hindistancevizi kaynaklı bir MCT yağı kullanılıyor. MCT yağı, orta uzunlukta bir trigliserit yağ zinciri içerir. Yağ zinciri ne kadar kısaysa, vücut o kadar çabuk onları parçalayabilir.

 8. Bilimsel kanıtların 2015 yılında gözden geçirilmesi, MCT'lerin kilo kaybı için diğer yağların ve yağların çoğunun içerdiği uzun zincirli yağlardan daha yararlı olabileceğini buldu. Ancak, yazarlar, MCT'lerin bir gıda takviyesi olarak güvenli ve etkili olup olmadığını belirlemek için yeterli araştırma olmadığı sonucuna varmıştır.

Ketojenik diyet

 1. Genellikle, vücut karbonhidratları yağ kullanmadan önce enerjiye dönüştürür. Yeterli karbonhidrat yoksa, vücut yağ depolarını alternatif bir enerji kaynağı olarak kullanır. Vücut yağ rezervlerini kullandığında, keton üretir.

 2. Ketojenik bir diyet karbonhidrat bakımından düşük ve yağ bakımından yüksek. Kurşun geçirmez kahvenin destekleyicileri ketojenik bir beslenme planına uyduğunu iddia eder, çünkü yağ içerir ancak karbonhidrat içermez ve vücut MCT yağını ketonlara dönüştürür.

 3. Bununla birlikte, şu anda ketojenik diyetin potansiyel sağlık yararları ve riskleri konusunda bilimsel araştırma eksikliği bulunmaktadır.

 4. Genellikle, vücut karbonhidratları yağ kullanmadan önce enerjiye dönüştürür. Yeterli karbonhidrat yoksa, vücut yağ depolarını alternatif bir enerji kaynağı olarak kullanır. Vücut yağ rezervlerini kullandığında, keton üretir.

 5. Ketojenik bir diyet karbonhidrat bakımından düşük ve yağ bakımından yüksek. Kurşun geçirmez kahvenin destekleyicileri ketojenik bir beslenme planına uyduğunu iddia eder, çünkü yağ içerir ancak karbonhidrat içermez ve vücut MCT yağını ketonlara dönüştürür.

 6. Bununla birlikte, şu anda ketojenik diyetin potansiyel sağlık yararları ve riskleri konusunda bilimsel araştırma eksikliği bulunmaktadır.

Tip 2 diyabet

 1. Bazı çalışmalar, düşük karbonhidrat diyetinin tip 2 diyabetli bazı insanlar için yararlı olabileceğini belirtiyor.

 2. Düşük karbonhidratlı bir diyet diyabetli bir kimseye yardımcı olabilir:

 3. Doktorlar genellikle düşük karbonhidrat diyetini kısa bir süre için takip etmeyi öneriyorlar.

 4. Bazı çalışmalar, düşük karbonhidrat diyetinin tip 2 diyabetli bazı insanlar için yararlı olabileceğini belirtiyor.

 5. Düşük karbonhidratlı bir diyet diyabetli bir kimseye yardımcı olabilir:

 6. Doktorlar genellikle düşük karbonhidrat diyetini kısa bir süre için takip etmeyi öneriyorlar.

Açlığın azaltılması

 1. Kurşun geçirmez kahve içmenin sebeplerinden biri sabahları açlığı önlemek. Kahveye tereyağı ve yağ eklemek, bir insanı yalnız kahve içtiğinden daha az aç hissetmesine neden olabilir. Herkes farklı, ancak bazı insanlar kahvaltıda yemek yememişlerse sabahları hala aç kalabilirler.

 2. Kurşun geçirmez kahve içmenin sebeplerinden biri sabahları açlığı önlemek. Kahveye tereyağı ve yağ eklemek, bir insanı yalnız kahve içtiğinden daha az aç hissetmesine neden olabilir. Herkes farklı, ancak bazı insanlar kahvaltıda yemek yememişlerse sabahları hala aç kalabilirler.

Kurşun geçirmez kahvenin dezavantajları

 1. Amerikan Kalp Birliği (AHA), insanların diyetlerindeki doymuş yağ miktarını sınırlamasını tavsiye ediyor. Örgüt, kalorilerin sadece yüzde 5 ila 6'sının günde yaklaşık 13 gram (g) doymuş yağ olan doymuş yağdan gelmesi gerektiğini belirtiyor. [! 91212 => 1140 = 8!] ABD Tarım Bakanlığı'na göre, 1 çorba kaşığı tuzsuz tereyağı yaklaşık 7 g doymuş yağ asidi içerir. Bir kurşun geçirmez kahve 2 yemek kaşığı tereyağı içerebilir. Bu toplamda 14 g doymuş yağ asididir, ki bu AHA'nın tavsiye ettiği günlük izinden daha fazladır.

 2. Çok miktarda doymuş yağ tüketmek, kandaki kolesterol seviyesini yükseltebilir. Yüksek kolesterol, kişinin felç ve kalp hastalığı riskini arttırır.

 3. Bununla birlikte, doymuş yağların hepsi aynı değildir. Doymuş yağda yüksek olmasına rağmen, MCT'ler uzun zincirli yağlardan daha sağlıklı olabilir.

 4. Fikir, kahvaltının alternatifi olarak kurşun geçirmez kahvenin içilmesidir. Ancak, bir yemeğin bir içecekle değiştirilmesi, her gün ihtiyaç duyduğu besin maddelerinin yetersiz kalmasına neden olabilir.

 5. Kurşun geçirmez kahve, gerekli besinlerin doğru dengesini içermiyor. Kahve, yağ ve tereyağı karbonhidrat, protein, lif veya bir kişinin ihtiyaç duyduğu diğer vitamin ve mineralleri içermez. Besin dengesini içeren bir kahvaltı seçmek güne başlamanın daha sağlıklı bir yoludur.

 6. Amerikan Beslenme ve Diyetetik Akademisi, bir kahvaltı öğününe karbonhidrat, protein ve meyve veya sebzelerin dahil edilmesini tavsiye ediyor. Bazı insanlar sabahları ilk iş olarak yemek yerine sıcak bir içmeyi tercih edebilir. Ancak, ev yapımı bir yüzlü, kahvaltıyı tamamen atlamaktan daha sağlıklı bir seçenek olabilir. Meyveleri, birkaç meyveyi ve sütlü bir muzu karıştırmayı deneyin.

 7. Amerikan Kalp Birliği (AHA), insanların diyetlerindeki doymuş yağ miktarını sınırlamasını tavsiye ediyor. Örgüt, kalorilerin sadece yüzde 5 ila 6'sının günde yaklaşık 13 gram (g) doymuş yağ olan doymuş yağdan gelmesi gerektiğini belirtiyor. [! 91212 => 1140 = 8!] ABD Tarım Bakanlığı'na göre, 1 çorba kaşığı tuzsuz tereyağı yaklaşık 7 g doymuş yağ asidi içerir. Bir kurşun geçirmez kahve 2 yemek kaşığı tereyağı içerebilir. Bu toplamda 14 g doymuş yağ asididir, ki bu AHA'nın tavsiye ettiği günlük izinden daha fazladır.

 8. Çok miktarda doymuş yağ tüketmek, kandaki kolesterol seviyesini yükseltebilir. Yüksek kolesterol, kişinin felç ve kalp hastalığı riskini arttırır.

 9. Bununla birlikte, doymuş yağların hepsi aynı değildir. Doymuş yağda yüksek olmasına rağmen, MCT'ler uzun zincirli yağlardan daha sağlıklı olabilir.

 10. Fikir, kahvaltının alternatifi olarak kurşun geçirmez kahvenin içilmesidir. Ancak, bir yemeğin bir içecekle değiştirilmesi, her gün ihtiyaç duyduğu besin maddelerinin yetersiz kalmasına neden olabilir.

 11. Kurşun geçirmez kahve, gerekli besinlerin doğru dengesini içermiyor. Kahve, yağ ve tereyağı karbonhidrat, protein, lif veya bir kişinin ihtiyaç duyduğu diğer vitamin ve mineralleri içermez. Besin dengesini içeren bir kahvaltı seçmek güne başlamanın daha sağlıklı bir yoludur.

 12. Amerikan Beslenme ve Diyetetik Akademisi, bir kahvaltı öğününe karbonhidrat, protein ve meyve veya sebzelerin dahil edilmesini tavsiye ediyor. Bazı insanlar sabahları ilk iş olarak yemek yerine sıcak bir içmeyi tercih edebilir. Ancak, ev yapımı bir yüzlü, kahvaltıyı tamamen atlamaktan daha sağlıklı bir seçenek olabilir. Meyveleri, birkaç meyveyi ve sütlü bir muzu karıştırmayı deneyin.

Kurşun geçirmez kahveden kimler yararlanabilir?

 1. Sağlık nedeniyle ketojenik veya düşük karbonhidratlı bir diyet uygulayan insanlar, ılımlı olarak kurşun geçirmez kahve içmekten yararlanabilir.

 2. Zaman zaman sağlıklı bir kahvaltının yanında kurşun geçirmez kahvenin bir versiyonunun içilmesi, sağlığa zararlı olması muhtemel değildir. Bir kişi, doymuş yağı kesmek için içeceğe eklediği tereyağı ve yağ miktarını azaltabilir.

 3. Sağlık nedeniyle ketojenik veya düşük karbonhidratlı bir diyet uygulayan insanlar, ılımlı olarak kurşun geçirmez kahve içmekten yararlanabilir.

 4. Zaman zaman sağlıklı bir kahvaltının yanında kurşun geçirmez kahvenin bir versiyonunun içilmesi, sağlığa zararlı olması muhtemel değildir. Bir kişi, doymuş yağı kesmek için içeceğe eklediği tereyağı ve yağ miktarını azaltabilir.

Paket servis

 1. Kurşun geçirmez kahve kahveyi, yağı ve tereyağını kahvaltı yerine koyan bir diyet eğilimidir. İçeceğin destekleyicileri açlığı önlediğini, kalıcı enerji ve daha iyi zihinsel odaklanma sağladığını iddia ediyor. Ancak, potansiyel sağlık yararlarını veya risklerini doğrulamak için henüz yeterli kanıt yoktur.

 2. Aşırı derecede kahve içmek zararlı değildir ve hatta sağlık yararları olabilir. Ancak kahveye büyük miktarda doymuş yağ eklenmesi uzun süreli sağlığa zarar verebilir.

 3. Yemek yerine kurşun geçirmez kahve, kişinin ihtiyaç duyduğu tüm besinleri sağlamaz. Dengeli ve sağlıklı bir kahvaltı yemek, zihinsel odaklı güne başlamanın ve öğle yemeğine kadar dolu hissetmenin en iyi yoludur.

 4. En son 4 Ekim 2018 tarihine kadar gözden geçirilen makale. Tüm referanslar Referanslar sekmesinde mevcuttur.

 5. Dyson, P. (2015, Aralık). Düşük karbonhidrat diyetleri ve tip 2 diyabet: Son kanıt nedir? Diyabet Tedavisi, 6 (4), 411-424. Https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4674467/] adresinden alındı

 6. Tam rapor (tüm besinler): 01145, tereyağı, tuzsuz. (2018, Nisan). Https://ndb.nal.usda.gov/ndb/foods/show/01145?n1=%7BQv%3D1%7D'den alındı ​​fgcd = man = lfacet = count = max = 25 sort = varsayılan qlookup = tereyağı ofset = biçim = Tamamen yeni = ölçülü = Qv = 1 ds = qt = qp = qa = qn = q = ing =

 7. Kurşun geçirmez kahve nasıl yapılır ve sabahı kurşun geçirmez yapılır. (2016, 3 Nisan). Https://blog.bulletproof.com/how-to-make-your-coffee-bulletproof-and-your-morning-too/] adresinden alındı

 8. Mumme, K., Stonehouse, W. (2015, Şubat). Orta zincirli trigliseritlerin kilo kaybı ve vücut kompozisyonu üzerine etkileri: Randomize kontrollü çalışmaların bir meta analizi [!Özet]. Beslenme ve Diyetetik Akademisi Dergisi, 115 (2), 249-263. Https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S2212267214015913] adresinden alındı

 9. Kahvaltı ile güç verin. (2018, Ağustos). Https://www.eatright.org/food/planning-and-prep/snack-and-meal-ideas/power-up-with-breakfast] 'dan alındı

 10. Doymuş yağ. (2015, 1 Haziran). Http://www.heart.org/en/healthy-living/healthy-eating/eat-smart/fats/saturated-fats] adresinden alındı

 11. St-Onge, M.-P., Bosarge, A., Goree, L.L.T., Darnell, B. (2010, 21 Mayıs). Zayıflama diyetinin bir parçası olarak orta zincirli trigliserit yağ tüketimi, zeytinyağına kıyasla olumsuz bir metabolik profile yol açmaz. Amerikan Beslenme Fakültesi Dergisi, 27 (5), 547-552. Https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2874191/] adresinden alındı

 12. Lütfen bu makaleyi yazı, yazı veya raporunuzda belirtmek için aşağıdaki biçimlerden birini kullanın:

 13. Lütfen dikkat: Yazar bilgisi yoksa, kaynak belirtilir.

 14. Kurşun geçirmez kahve kahveyi, yağı ve tereyağını kahvaltı yerine koyan bir diyet eğilimidir. İçeceğin destekleyicileri açlığı önlediğini, kalıcı enerji ve daha iyi zihinsel odaklanma sağladığını iddia ediyor. Ancak, potansiyel sağlık yararlarını veya risklerini doğrulamak için henüz yeterli kanıt yoktur.

 15. Aşırı derecede kahve içmek zararlı değildir ve hatta sağlık yararları olabilir. Ancak kahveye büyük miktarda doymuş yağ eklenmesi uzun süreli sağlığa zarar verebilir.

 16. Yemek yerine kurşun geçirmez kahve, kişinin ihtiyaç duyduğu tüm besinleri sağlamaz. Dengeli ve sağlıklı bir kahvaltı yemek, zihinsel odaklı güne başlamanın ve öğle yemeğine kadar dolu hissetmenin en iyi yoludur.

 17. En son 4 Ekim 2018 tarihine kadar gözden geçirilen makale. Tüm referanslar Referanslar sekmesinde mevcuttur.

 18. Dyson, P. (2015, Aralık). Düşük karbonhidrat diyetleri ve tip 2 diyabet: Son kanıt nedir? Diyabet Tedavisi, 6 (4), 411-424. Https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4674467/] adresinden alındı

 19. Tam rapor (tüm besinler): 01145, tereyağı, tuzsuz. (2018, Nisan). Https://ndb.nal.usda.gov/ndb/foods/show/01145?n1=%7BQv%3D1%7D'den alındı ​​fgcd = man = lfacet = count = max = 25 sort = varsayılan qlookup = tereyağı ofset = biçim = Tamamen yeni = ölçülü = Qv = 1 ds = qt = qp = qa = qn = q = ing =

 20. Kurşun geçirmez kahve nasıl yapılır ve sabahı kurşun geçirmez yapılır. (2016, 3 Nisan). Https://blog.bulletproof.com/how-to-make-your-coffee-bulletproof-and-your-morning-too/] adresinden alındı

 21. Mumme, K., Stonehouse, W. (2015, Şubat). Orta zincirli trigliseritlerin kilo kaybı ve vücut kompozisyonu üzerine etkileri: Randomize kontrollü çalışmaların bir meta analizi [!Özet]. Beslenme ve Diyetetik Akademisi Dergisi, 115 (2), 249-263. Https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S2212267214015913] adresinden alındı

 22. Kahvaltı ile güç verin. (2018, Ağustos). Https://www.eatright.org/food/planning-and-prep/snack-and-meal-ideas/power-up-with-breakfast] 'dan alındı

 23. Doymuş yağ. (2015, 1 Haziran). Http://www.heart.org/en/healthy-living/healthy-eating/eat-smart/fats/saturated-fats] adresinden alındı

 24. St-Onge, M.-P., Bosarge, A., Goree, L.L.T., Darnell, B. (2010, 21 Mayıs). Zayıflama diyetinin bir parçası olarak orta zincirli trigliserit yağ tüketimi, zeytinyağına kıyasla olumsuz bir metabolik profile yol açmaz. Amerikan Beslenme Fakültesi Dergisi, 27 (5), 547-552. Https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2874191/] adresinden alındı

 25. Lütfen bu makaleyi yazı, yazı veya raporunuzda belirtmek için aşağıdaki biçimlerden birini kullanın:

 26. Lütfen dikkat: Yazar bilgisi yoksa, kaynak belirtilir.