Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Kremalı Mısır Konservesinde Mısır Nasıl Yapılır

Yüksek Kalorili Sandviç

 1. Yerel markanızdan kremalı mısır alırsanız, kendinize ait bir şey yapma ve bu klasik yemeğin daha kremalı, taze bir versiyonunu yeme zevkini kaçırıyorsunuz. Dümdüz ileri alın, mısır lezzetini vurgulayın veya çedar peyniri, pişmiş soğan veya hindistan cevizi sütü ile ilave bir lezzet ekleyin. Mısır C vitamininin iyi bir kaynağıdır ve domateslere kırmızı rengini veren kimyasal olarak likopen içerir. Beslenme ve Diyetetik Akademisine göre, vücudunuz konserve mısırdan taze mısırdan daha sağlıklı likopen emiyor.

Adım 1

 1. Aşırı tuzu çıkarmak için konserve mısırı durulayın. Kutudan çıkan sıvıyı boşaltın, kutuyu suyla tekrar doldurun ve işlemi üç kez tekrarlayın. Ya da sadece kutuyu bir kevgir içine boşaltın ve mısırın üzerine bir dakika boyunca su akıtın.

Adım 2

 1. Yağı orta ateşte büyük bir tavada eritin ve mısırı ekleyin. Mısır ısınana kadar pişirin.

Adım 3

 1. Buharlaştırılmış yağsız süt veya yarım buçuk ekleyin ve karışımı tekrar kaynamaya getirin. Tabak içine baharatlı bir tanga istiyorsanız, tuz ve karabiber ve bir tutam acı biber ekleyin.

Adım 4

 1. Karışımı, sıvının buharlaşmasından hafifçe koyulaşıncaya kadar yaklaşık beş dakika pişirin.

Adım 5

 1. Mısır nişastasını 1 çorba kaşığı ile karıştırın. küçük bir kapta soğuk su. Karışımı mısırın içine ekleyin ve sürekli karıştırarak, karışım koyulaşana kadar bir dakika daha pişirin. Çok kalın görünüyorsa, mısırı 1-2 çorba kaşığı süt veya suyla inceltin.

Adım 6

 1. Mısırın tadına bakın. Tat vermek için tuz, karabiber, kırmızı biber veya şeker ekleyin. Çanağı kıyılmış maydanozla süsleyin.

Adım 6

 1. 3 su bardağı konserve mısır

 2. Kevgir, isteğe bağlı

 3. 3 yemek kaşığı. Tereyağı

 4. Büyük tava

 5. Karıştırma kaşığı

 6. 1 1/2 ila 2 fincan buharlaştırılmış yağsız süt veya yarım buçuk

 7. 1 tatlı kaşığı. tuzun

 8. 1/4 çay kaşığı. Biber

 9. 1 tutam acı biber, isteğe bağlı

 10. 1/4 ila 1 çay kaşığı. şeker, isteğe bağlı

 11. Küçük kase veya ölçüm kabı

 12. 1 çorba kaşığı. Mısır nişastası

 13. 1 çorba kaşığı. su veya süt, isteğe bağlı

 14. 2 yemek kaşığı. kıyılmış maydanoz

Adım 6

 1. Bir vegan yemeğinin içine kremalı mısır yapmak için, tereyağın yerine hafif bir yağ, buharlaştırılmış sütün yerine soya, hindistancevizi veya badem sütü kullanın. Zengin ve yoğun krema hissini taklit etmek için, kayıtlı diyetisyen Karen Collins, yemeğinize saf Püresi Kuzey fasulye veya pişmiş patates eklemenizi önerir. 1/4 ila 3/4 bardak miktarıyla deneyin.

 2. Tabakaya proteinli olduğu kadar kremlik katmanın başka bir yolunu da tofu ekleyin. (Bkz. Referans 4, YUM Kase altında)

Adım 6

 1. Kremalı mısırın kalp sağlığına olan yararını korumak için, Collins'e göre sadece 2 yemek kaşığında 100 kalori içeren ağır krem ​​kullanmak yerine, az yağlı bir süt ürünü seçin.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407