Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Köpüklü Şarap Nedir

Köpüklü Şarap Nedir

 1. John Staughton (BASc, BFA) tarafından en son güncelleme - 14 Haziran 2018

 2. ;

Köpüklü Şarap Nedir?

 1. Köpüklü şarap, içine fazladan karbondioksit ilave edilmiş şaraptır, bu da onu gaz ve kabarcık yapar. Şampanya, özellikle Fransa'nın kuzeydoğu bölgesi olan Champagne'de üretilen bir köpüklü şarap türüdür ve adı kesinlikle Avrupa Birliği'nde kullanılmaktadır. Köpüklü şarabın ülkeye, bölgeye ve geldiği üzüm çeşidine bağlı olarak başka birçok adı olabilir. Köpüklü şarap tüm dünyada üretiliyor ve birçok kültürün ortak bir parçası haline geldi.

 2. Karbonatlaşmayı oluşturmak için, şarap şişede (şampanyada) veya büyük çelik tanklarda (diğer tüm tiplerde) ikinci kez fermente edilir. Hacimce alkol (veya ABV)% 11 ile% 14 arasında değişmektedir. Köpüklü şarap, gazsız şaraplar kadar uzun ömürlü değildir ve satın alındıktan sonraki üç yıl içerisinde tüketildiğinde genellikle en iyisidir. Tabii, eğer içecek bir bağbozumu şampanya ise, yaşlanma aslında tadı ve kalitesini artıracaktır.

Beslenme

 1. Beslenme bilgisi köpüklü şarap türüne göre değişmekle birlikte, ortalama cam 87 kalori ve 2.8 gram karbonhidrat içerir.

Köpüklü Şarap Çeşitleri

 1. ;

Champagne

 1. Bu tür köpüklü şarap yalnızca Fransa’nın Champagne bölgesinde üretilir ve şişede fermente edilir. Meyvenin tadına varır ama tatlı değildir.

Prosecco

 1. İtalyan köyünden sonra isimlendirilen bu çeşitlilik bir tankta ikinci kez fermente edildi ve daha tatlı olma eğiliminde.

Cava

 1. İspanya'nın Katalonya bölgesinde üretilen bu tür bir limon tadı var ve geleneksel olarak şişelerde üretiliyor.

Cremant

 1. Eval (ez_write_tag ([![!580,400

Sekt

 1. Bu şarap türü Almanya'dan geliyor ve daha hafif, daha meyveli ve daha yüksek asitliğe sahip olma eğilimindedir.

 1. Çoğu zaman durgun bir şarap (kabarcıklar olmadan) olarak yaratılan bu çeşitlilik, fizz eklemek için ikinci kez fermente edilebilir. Pembedir, yüksek tonlarda meyve aroması vardır ve dünya çapında üretilir

Köpüklü Şarap Nasıl Yapılır?

 1. Eval (ez_write_tag ([![!300,250

Nasıl Saklanır?

 1. Köpüklü şarapları saklarken aşağıdakileri aklınızda tutmalısınız.

 2. John Staughton, İngilizce ve Bütünleyici Biyoloji derecelerini Champaign, Urbana'daki (ABD) Illinois Üniversitesi'nden alan gezgin bir yazar, editör ve yayıncıdır. Edebi bir derginin kurucu ortağı Şerif Nottingham ve dünyanın en güzel yerlerini ofisi olarak görüyor. Ev fikrine yönelik sürekli bir yolculukta, eğitmek, ilham vermek, gelişmek ve gelişmek için kelimeler kullanır.

 3. Köpüklü şarapları saklarken aşağıdakileri aklınızda tutmalısınız.

 4. John Staughton, İngilizce ve Bütünleyici Biyoloji derecelerini Champaign, Urbana'daki (ABD) Illinois Üniversitesi'nden alan gezgin bir yazar, editör ve yayıncıdır. Edebi bir derginin kurucu ortağı Şerif Nottingham ve dünyanın en güzel yerlerini ofisi olarak görüyor. Ev fikrine yönelik sürekli bir yolculukta, eğitmek, ilham vermek, gelişmek ve gelişmek için kelimeler kullanır.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407