Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Kivi tozunun iyileştirici gücü

 1. Kivinin yanı sıra kivi tozu da yiyebilirsiniz. Kivi tozu, taze kiviye göre bazı sağlık yararları sağlar. Niyet taze meyve yemeyi bırakmak değil; bu sadece temel gıda olarak kalır. Ancak bazı meyveler kurutulmuş meyve tozu haline getirilir. Bu meyve tozunun her türlü mutfak kullanımı ve tıbbi özelliği vardır. İşte bu yüzden kivi tozunun mutfak dolabınızda bir yeri hak edip etmediğini görmek ilginç.

İçindekiler:

 1. Kivi tozunu kolayca satın alabilirsiniz Kivi Kuru meyve neden? Besleyici, şifalı ve lezzetli Bağırsak florasına iyi gelen kivi Kivia tozu bağırsaklar için iyidir Genel sağlık için iyi Yeme ve içme ipuçları kivi tozu

Kivi tozu satın almak kolaydır

 1. Kivi tozu almayı hiç düşünmediniz. Bu artık değişebilir. İnternetin en büyük avantajlarından biri dünyanın her yerindeki mağazalardan alışveriş yapabilmenizdir. Hollanda veya Belçika'daki sağlık avantajlarından yararlanmak için internet mağazalarından kivi tozu sipariş edebilirsiniz. Artık yalnızca yerel mağazalarda arama yapmaya güvenmek zorunda değilsiniz.

Kivi'ye isim vermek

 1. Bilimde neden Latince kelimeleri kullanıyoruz? Kısa bir cevap şu: hangi bitki olduğunu kesin olarak bilelim. Kivi, bilim çevrelerinde Actinidia chinensis olarak adlandırılır. Yeni Zelanda'da tarımsal bir ürün haline getirilmiş bir tırmanma bitkisidir. Yeni Zelanda'da önemli bir uçamayan kuşun adı olan bu meyveye Yeni Zelandalılar kendileri de kivi adını vermişlerdir. Yeni Zelandalılar kendilerine kivi de diyorlar.

Kuru meyve, neden?

 1. "Neden kurutulmuş kivi yersin?" Diye sorabilirsiniz. Cevap basit; uygulaması kolaydır ve sizi daha sağlıklı kılar. Kurutulmuş kivi tozu mutfağa fazladan bir malzeme getiriyor. Doğal bir tamamlayıcıdır. Bilimsel araştırmalar, doğal takviyelerin vücut tarafından iyi emildiğini, ancak yapay takviyelerin olmadığını göstermiştir; vücut bundan olabildiğince çabuk kurtulmak ister.

Besleyici, tıbbi ve lezzetli

 1. Kivi tozu besleyicidir. Diğer şeylerin yanı sıra, daha sonra vücutta A vitaminine dönüşen önemli amino asitler, beta-karoten içerir. Ayrıca kivi B11 vitamini veya folik asit, magnezyum, bakır, çinko, fosfor, manganez ve E vitamini içerir. Bundan sonra taze kivi yemeyi bırakıp kivi tozu ile bırakmaya gerek yoktur. Kivi tozu bir takviyedir, ancak taze meyve elbette temel bir besin olarak kalır. Bununla birlikte, besin eksikliği ile karakterize olan Batı diyetimizi bazı güçlü vitaminler veya sebze tozları ile desteklemek bazen iyidir. Bu tamamlayıcı kullanım hem mutfak hem de tıbbi faydalar sağlar.

Kivi bağırsak florasına iyi gelir

 1. Kivi, sindirime ve hastalığın önlenmesine iyi gelen bakteriler üzerinde probiyotik özelliklere sahiptir. Bu, 2012'de Singapurlu araştırmacıların sonucudur. Araştırma, insanlara kivi yemelerini ve bağırsak florasına ait bakterilerin varlığına karşı dışkılarını test etmelerini sağlayarak yapıldı. Çalışmada, katılımcıların bağırsak florasının bileşimini olumlu yönde etkileyen yoğurt veya diğer meyveleri tüketmesine izin verilmedi. Kivi yemenin olumlu etkisi 24 saat boyunca ölçülebilirdi ve kivi kesildiğinde etkisi ortadan kalktı. Sonuçlar, ölçüm sonuçlarında birçok bireysel farklılıklar olduğu için ortalamalar temelinde alınmıştır.

Kivia tozu bağırsaklar için iyidir

 1. Yeni Zelanda'da piyasada kivia tozu adı verilen bir ürün var. Bu üründeki aktif madde Zyactinase'dir. Kivia tozu, kivideki maddelere dayalı bir takviyedir. Bu toz özellikle bağırsak peristaltizmi, şişkinlik ve kabızlığa karşı iyidir. Bağırsaklar, içeriği daha ileri itmek için sürekli hareket eder. Bazı insanlarda bu hareketlilik azalır ve bu da dışkıda kabızlığa veya tıkanmaya neden olabilir. Kivi tozundaki maddeler bağırsakların hareketliliğini geri kazanabilir, böylece kabızlığın nedeni ortadan kalkar. Bu meyve tozundaki enzimler, lifler ve polifenoller genel olarak sindirim verimliliğini artırmak için birlikte çalışır.

Genel sağlık için iyi

 1. Kivi tozu veya kivia tozu bağırsaklar için iyi olduğu için müshil olarak tanıtılır. Aslında, sağlığı geliştiren bir ajandır. Sindirim sistemi daha iyi çalıştığında, vücuda daha faydalı besinler emilir. Ayrıca kivi bol miktarda C vitamini ve diğer antioksidanlar içerir. Bunlar serbest radikalleri 'yakalayabilir' ve böylece neden olabilecekleri hücresel düzeyde iltihabı önleyebilir.

Yeme ve içme ipuçları kivi tozu

 1. Kivi tozu yıllardır mutfakta raflarda bulunan bir şey değil. Onu kullanmayı öğrenmelisin. İşte bu yüzden işte birkaç kivi tozu püf noktası. Hem içecekleri hem de yemekleri kivi tozuyla zenginleştirebilirsiniz.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407