Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


KFC'de Nasıl Sağlıklı Yenilir

Hususlar

 1. Bir tavuk göğsü sağlıklı bir fast food seçimine benzeyebilir, ancak KFC Ekstra Çıtır Tavuk Göğsü'nü kazıyorsanız değil, HealthGuide.org. 440 kaloride, 970mg sodyum ve 27g yağda, bu tek parça tavuk, günlük kalorilerinizin yüzde 22'sini sağlar; Yüzde 40 maksimum sodyum alımı; ve ABD Gıda ve İlaç İdaresi'ne göre 2.000 kalorili yetişkin diyetine dayanarak maksimum yağ alımının yüzde 41'i. Neyse ki, biraz planlama ve esneklikle, KFC'de daha sağlıklı bir yemeğin tadını çıkarabilirsiniz.

KFC'de Daha Sağlıklı Yemekler Yapın

 1. Bir tavuk göğsü sağlıklı bir fast food seçimine benzeyebilir, ancak KFC Ekstra Çıtır Tavuk göğsü kazıyorsanız değil, HealthGuide.org. 440 kaloride, 970mg sodyum ve 27g yağda, bu tek parça tavuk, günlük kalorilerinizin yüzde 22'sini sağlar; Yüzde 40 maksimum sodyum alımı; ve ABD Gıda ve İlaç İdaresi'ne göre 2.000 kalorili yetişkin diyetine dayanarak maksimum yağ alımının yüzde 41'i. Neyse ki, biraz planlama ve esneklikle, KFC'de daha sağlıklı bir yemeğin tadını çıkarabilirsiniz.

Adım 1

 1. Gün için bir yemek planı hazırlayın. Normalde günde 2.000 kalori alırsanız, KFC yemeği için kaç kaloriye izin vereceğinize karar verin. Gerekirse, restoranda normalden daha büyük bir yemek yemeyi planlıyorsanız, günün öğünün geri kalanında ayarlamalar yapın.

Adım 2

 1. Evden ayrılmadan veya restoranda bir kopya istemeden önce KFC web sitesinde bulunan beslenme kılavuzlarını gözden geçirin. Grafikler, kalori, yağ, sodyum, karbonhidrat, lif, şeker ve porsiyon başına protein dahil olmak üzere her bir menü maddesi hakkında ayrıntılı bilgi sağlar.

Adım 3

 1. Mümkünse, evden ayrılmadan önce yemek öğelerini seçin. Önceden planlama yapamıyorsanız, son dakika diyet felaketlerinden kaçınmak için tezgâha yaklaşmadan önce seçimlerinizi yapın. Günlük öğün planınıza hangi öğelerin sığacağını belirlemek için KFC beslenme kurallarını kullanın.

 2. Beslenme kısıtlamanız yoksa, Dr. Gourmet'ye göre 400 kalorinin altındaki ve en fazla 15 g yağ içeren maddeleri arayın. Yağ kısıtlamalı ya da sodyum kısıtlamalı diyetlere sahip kişiler, günlük önerilen maksimum seviyelerinin altında kalmalarını sağlayan yiyecek maddeleri seçmelidir.

Adım 4

 1. Girişinizi dikkatlice seçin. Bir tavuk göğsünüz olması gerekiyorsa, cildinizi 140 kalorinin, 2 g yağın ve 520 mg sodyumun sağlıklı aralığına getirmek için cildinizi çıkarmayı planlayın, diyor Yardım Kılavuzu. Veya ızgara göğsünü KFC'ye göre 190 kaloride, 6 g yağ ve 550 mg sodyumda deneyin. Gourmet'ye göre, Barbekü sandviçi sadece 300 kalori, 6 g yağ ve 1.5 g yağ ağırlığında. KFC'ye göre, ızgara etleri ve kalorileri ve yağları beyaz etlerden daha az olan unutma. Yüksek yağlı soslar veya soslar olmadan sunulan sararmalar ve ızgara tavuk salataları da sağlıklı seçimlerdir.

Adım 5

 1. Diyetinize boş kalori ve yağ ekleyen patates kızartması veya patates dilimleri gibi garnitürlerden kaçının. Bunun yerine, 90 kalori, 3 g yağ ve 320 mg sodyum; 20 kaloride taze fasulye, 0 g yağ ve 320 mg sodyum; Gourmet'ye göre mısır koçanı üzerinde 70 kalori, 0.5 g yağ ve 3 inç parça başına sodyum yok. Tek bir bisküvi veya lahana salatası, patates salatası veya makarna salatası porsiyonu yemeğinize 180 ila 200 kalori ve 8 ila 11 g yağ ekler. Daha iyi seçenekler arasında kuru fasulye - 00 kalori ve 1.5 g yağ - ya da yağsız pansuman ile yan salata - 50 kalorinin altında ve yağsız.

Adım 6

 1. En sağlıklı içecek seçenekleri için su veya şekersiz buzlu çay için. Düzenli bir kola 32 oz için 400 kalori ekler. 64 oz için ebat ve 800 kalori. KFC'ye göre boyut. Kalorisiz diyetli gazlı içecekler diyet planınıza uygun olabilir ancak karar vermeden önce favori markanızın sodyum içeriğini kontrol edin.

Adım 7

 1. Tatlıyı atla veya yanına bir parça meyve getir. Tatlı almanız gerekiyorsa, kaloriler, yağ ve şeker içeriği için beslenme kılavuzunu kontrol edin. Cevizli bir turta dilimi, KFC'ye göre tatlı seçimleri arasında en yüksek kaloriyi sağlayan 410 kalori, 22 g yağ ve porsiyon başına 22 g şeker sağlar. Bununla birlikte, şeker içeriği bakımından en yüksek olanı, porsiyon başına 390 kalori, 14 g yağ ve bir boğum 47 g şekerdeki limon parfesi fincanına aittir. Tek bir yulaf ezmeli üzümlü kurabiye - 50 kalori, 6 g yağ ve 15 g şeker - oldukça sağlıklı bir tatlı yapar.

Adım 7

 1. Kalori, yağ, sodyum, şeker, lif ve diğer besinler bakımından ne yemelisiniz konusunda emin değilseniz, tavsiye için sağlık uzmanınıza danışın. İsterseniz, ABD Tarım Bakanlığı ve Amerikan Diyetisyenler Birliği web sitelerinde bulunan bilgileri kontrol edin.

Adım 7

 1. Kısıtlı bir diyet uygularsanız sağlık uzmanınızın beslenme kurallarına uyun. Günlük izin verilen maksimum kalori, yağ, sodyum, şeker veya diğer besin maddelerini aşmadan belirli bir restoranda yemek yiyemeyeceğinizi tespit ederseniz, başka bir işletme seçin.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407