Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Kemik etinin yararları nelerdir?

Kemik etinin yararları nelerdir?

 1. Birçok hayvan türünün kemikleri ve dokuları iyi kemik suyu sağlayabilir. Kemik suyu ayrıca, bu dokulardan türetilen diğer mineralleri, özellikle de mineralleri içerir. Bu kemik suyunu birçok insan için faydalı bir besin takviyesi yapabilir.

 2. Kemiklerin bir miktar sirke ile suya daldırılması, besinlerin kemiklerin içindeki kemik iliğinden salınmasına ve diğer dokuların suya ayrılmasına yardımcı olur. Sonuç lezzetli, besleyici bir et suyu.

1. Bu son derece besleyici

 1. Kemikler kendileri kalsiyum, magnezyum ve fosfor dahil olmak üzere vitamin ve besin bakımından zengindir.

 2. Ayrıca, bağ dokusunun kemik suyuna demlenmesi vücuda kıkırdaktan doğal bileşikler sağlar.

 3. Dokular ve kemikler ayrıca kolajen de içerir. Kolajen pişirme, vücuda proteinlerin yapı taşları olan amino asitleri sağlayan jelatine döner.

 4. Herhangi bir besleyicinin ne kadarının belirli bir kemik suyu yığınında olacağını söylemek mümkün değil çünkü bu büyük ölçüde içine giren kemiklerin ve dokuların türüne ve miktarına bağlı.

 5. Bununla birlikte, en yüksek miktarda besin için birçok farklı türde kemik ve doku eklemek en iyisi olabilir.

 6. Kemik iliği gibi besinler bakımından zengindir:

 7. Kemik suyu, bu besinlerin eser miktarlarını sağlayabilir ve birçoğunun tüketmenin, sindirimi kolay olan bir biçimde bu besin maddelerini almanın kolay bir yolu olduğunu iddia edebilir.

 8. Et suyu gibi sebzeler gibi başka malzemeler de ek besinleri ekleyebilir.

2. Eklemleri koruyabilir

 1. Kemik suyu, vücutta kollajene parçalanabilen bir jelatin kaynağıdır. Bu, özellikle eklemlerde önemlidir.

 2. Eklemlerdeki kıkırdak sürekli kullanım sırasında aşınma veya büzülme eğilimindedir. Bu, ilave basınç nedeniyle zarar görebilecek olan bağlantı noktalarına daha fazla stres ekleyebilir.

 3. Spor Hekimliği dergisinde yer alan 2017 tarihli bir inceleme, hem laboratuvar hem de hayvan çalışmalarının jelatin takviyesinin dokulardaki kollajen miktarını artırdığını gösterdiğini gösteriyor. Bu, eklemlerin gereksiz gerilmelerden korunmasına yardımcı olabilir.

 4. Kemik suyu tüketmek diyete jelatin eklemenin iyi bir yolu olabilir ve bu eklemlerin korunmasına yardımcı olabilir.

3. Osteoartrit ile savaşmaya yardımcı olabilir

 1. Kemik eteğinde bulunan bileşikler eklemlerin korunmasına yardımcı olur ve ayrıca osteoartriti olan kişilere de yardımcı olabilirler.

 2. Beslenme Dergisi’deki 2016 çalışmasında, dizlerinde osteoartrit semptomları olan kişilerde tip 2 kollajen etkisine bakıldı. Kolajen tavukların bağ dokusundan geldi.

 3. Elde edilen sonuçlar, kollajenin osteoartrit hastalarında ağrı, sertlik ve daha zayıf fiziksel fonksiyon gibi diz eklem semptomlarını iyileştirebileceğini gösteriyor.

 4. Kemik çorbasını tüketmek, aynı tür kollajeni, diğer faydalı besinlerle birlikte vücuda vermenin kolay bir yolu olabilir.

4. İltihaplanmanın azaltılmasına ve bağırsakların iyileşmesine yardımcı olabilir

 1. Kemik suyu içinde mevcut bazı amino asitler de sindirim için yardımcı olabilir. Glutamin denilen bir amino asit çok umut verici görünüyor.

 2. Klinik Beslenme ve Metabolik Bakımın Güncel Görüşü dergisinde 2017 yılında yapılan bir çalışma olarak, glutamin takviyesi insan ve hayvan modellerinde bağırsak bariyerini iyileştirmeye yardımcı oluyor.

 3. Bu, bağırsaklardaki mukozal astarı tahriş eden ve vücudun gıdaları sindirme yeteneğine müdahale eden sızdıran bağırsak gibi koşullara yardımcı olabilir.

 4. Nutrients dergisindeki 2017 araştırmasında olduğu gibi, inflamatuar barsak hastalığı olan kişilerde vücutlarında daha düşük seviyelerde bazı amino asitler bulunma eğilimindedir. Bu insanlar için, diyetlerine ilave amino asitler almak, durumun bazı semptomlarına yardımcı olabilir.

 5. Günlük kemik suyunu içmek, antienflamatuvar amino asitleri vücuda almak için basit bir yol olabilir.

5. Uyumaya yardımcı olabilir

 1. Kemik çorbasındaki amino asitler bazı insanlarda daha iyi uykuya da yol açabilir. Neuropsychopharmacology dergisindeki 2015 araştırması, amino asit glisinin uykuyu iyileştirmek için güvenli bir tedavi seçeneği olduğunu bildirmektedir.

 2. Uyumadan önce glisin kullanan insanlar, ertesi gün daha iyi uyuduklarını ve daha az yorgun olduklarını hissedebilirler. Bu insanlar için basit bir akşam yemeğiyle kemik suyunu içmek bu glisin sağlamaya yardımcı olabilir.

6. Kilo kaybını destekleyebilir

 1. Kemik suyu da insanların kilo vermesine yardımcı olabilir. Vücudun daha uzun süre daha dolgun hissetmesine yardımcı olan ve kalori kısıtlamasını destekleyen protein bakımından yüksektir.

 2. Renal Nutrition Dergisi'nde yapılan bir 2017 çalışmasında, ortalama bir bardak tavuk kemiği çorbasının, ortalama bir bardak tavuk banyosundan daha fazla protein içerdiğine dikkat çekiliyor.

 3. Kemik suyu içmek veya basit bir çorba yapmak, diyete daha fazla protein eklemek ve çok fazla kalori tüketmeden bir yemekle daha memnun hissetmek için yararlı bir yol olabilir.

Kemik suyu nasıl yapılır

 1. Mağazalar kemik suyunu taşıyor, ancak evde yapılması da çok kolay.

 2. Bunu yapmanın basit bir yolu kemikleri diğer öğünlerden kurtarmak. Örneğin, gaga ve pençelerle tamamlanan bir tavuk karkası, kemik suyu için iyi bir temel oluşturabilir.

 3. Marketlerdeki birçok kasap ve et bölümü de ellerinde bulunan kemikleri satıyor.

 4. Ev yapımı kemik et suyu yapmak için aşağıdaki tarifi deneyin:

 5. İçeriği büyük bir tencerede veya yavaş bir tencerede kaynatın, sonra soğumasını beklemeden önce 10-24 saat pişirin. Bir tülbentten geçirin ve depolama için daha küçük kaplara dökün.

 6. Et suyuna daha fazla lezzet vermek için tuz, sebze ve adaçayı veya kekik gibi baharatlar eklenmesine yardımcı olabilir.

 7. Büyük bir et suyu yığını yaptıktan sonra, daha küçük kaplarda dondurucuda saklayın. Bu küçük kapları gerektiği gibi ısıtın ve et suyu daha uzun sürecektir. [! 731 => 1130 = 9!

 1. Kemik suyu, vücudun en iyi şekilde çalışmasına yardımcı olacak hazır besinleri ve mineralleri içerir. Her bir partide ne kadar besin maddesi olacağını tahmin etmek zordur.

 2. Araştırmanın hala ortaya çıkarmaması konusunda kemik suyuna ilave faydalar olabilir. Şimdilik, kemik suyu, vücudu ve birçok fonksiyonunu destekleyebilecek oldukça besleyici bir içecektir.

 3. En son Çar 5 Aralık 2018 tarihinde incelendi. Bu konudaki son haberler için Beslenme / Diyet kategorisi sayfamızı ziyaret edin veya Beslenme / Diyet hakkındaki en son güncellemeleri almak için bültenimize kaydolun. Tüm referanslar Referanslar sekmesinde mevcuttur.

 4. Achamrah, N., Dechelotte, P., Coeffier, M. (2017, Ocak). Glutamin ve bağırsak geçirgenliğinin düzenlenmesi: Tezgahtan başucuya [!Özet

 5. Temel Rapor: 06172, Çorba, et, tavuk, evde hazırlanmış. (2018, 1 Nisan). Https://ndb.nal.usda.gov/ndb/foods/show/1305?

 6. Gimbar, M. (2017, Kasım). Geri kalanın üzerinde bir yudum ... Kemik suyu tüm haşlanmış mı? Renal Beslenme Dergisi, 27 (6), e39-e40. Https://www.jrnjournal.org/article/S1051-2276(17)30181-4/fulltext

 7. Heaton, L.E., Davis, J.K., Rawson, E.S., Nuccio, R.P., Witard, O.C., Stein, K.K., ... Baker, L.B. (2017, 12 Temmuz). Takım sporu sporcularının toparlanmasını artırmak için mevsiminde seçilen beslenme stratejileri: Pratik bir bakış. Spor Hekimliği, 47 (11), 2201-2218. Https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5633631/

 8. Hsu, D.J., Lee, C.-W., Tsai, W.-C., Chien, Y.-C. (2017, 18 Temmuz). Hayvan kemik etlerinde temel ve toksik metaller. Gıda Beslenme Araştırması, 61 (1). Https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5533136/

 9. Kawai, N., Sakai, N., Okuro, M., Karakawa, S., Tsuneyoshi, Y., Kawasaki, N., ... Nishino, S. (2015, Mayıs ayı). Glisinin uykuyu arttırıcı ve hipotermik etkilerine suprachiasmatic çekirdeğindeki NMDA reseptörleri aracılık eder. Nöropsikofarmakoloji, 40 (6), 1405-1416. Https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4397399/

 10. Lütfen bu makaleyi yazı, yazı veya raporunuzda belirtmek için aşağıdaki biçimlerden birini kullanın:

 11. Lütfen dikkat: Yazar bilgisi yoksa, kaynak belirtilir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407