Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Keçi Peyniri ve Beyaz Peynirin Beslenmesi

Feta için kullanılır

 1. Beyaz peynir ve keçi peynirinin keskin çeşitleri sıklıkla karıştırılıyor. Görünüş ve doku bakımından benzer olsalar da, iki peynirin tadı ve beslenmesi oldukça farklıdır. Bireysel özelliklerini öğrendikten sonra, ikisini birbirinden ayırt etmek ve hangisinin daha sağlıklı peynir olduğuna karar vermek kolaydır. Bir kalori sayacı kullanmak, her bir peynirin besin değerlerini takip etmenin harika bir yoludur.

Feta Nedir?

 1. Beyaz peynir, Yunanistan'da geleneksel olarak koyun sütünden yapılan keskin, baskın ve tuzlu bir tat peyniridir. Beyaz peynir sıklıkla koyun ve keçilerden elde edilen bir süt karışımını içerir, ancak ürünün keçi sütünün yasal sınırı, beyaz peynir olarak sınıflandırılması için yüzde 30'dan az olmalıdır.

 2. Feta olgunlaşmasını sağlamak için keçi peynirinden daha uzun yaşlandı. Dilimlenebilecek veya ufalanabilecek sağlam bloklarda satılan beyaz peynir birçok Yunan yemeği ve lezzetiyle eş anlamlıdır.

Keçi Peyniri Nedir?

 1. Fransa’dan geleneksel olarak keçi peyniri yüzde 100 keçi sütünden yapılır ve normalde yaşlanma gerektirmez. Her iki peynir de kesildiğinde beyazdır ancak taze keçi peyniri daha yumuşaktır ve genellikle beyaz peynirden daha tatlıdır. Bununla birlikte, keçi peynirinin tadı ve karmaşıklığı, yaşlandığı takdirde daha da güçlenebilir. Keçi peyniri sade, sıcak veya soğuk olarak yenebilir. Salatalarda kullanılabilir ve Fransız mutfağında popülerdir.

Feta - Düşük Kalori Sayımı

 1. Amerikalılar için Beslenme Kuralları, yetişkin kadınlar için 1.600 ila 2.400 kalori ve yetişkin erkekler için 2.000 ila 3.000 kalori arasında değişen günlük kalori alımını tavsiye eder.

 2. Beyaz peynir keçi peynirinden daha az kaloriye sahiptir. Bir ons veya 28 gram beyaz peynir 75 kalori içerir, aynı miktarda yarı yumuşak keçi peyniri ise 103 kalori toplar. Kilo vermek için kalorileri kesiyorsanız, porsiyon boyutunu sınırlamak akıllıca olacaktır. Başvuru için, 1 ons beyaz peynir, bir çift zar büyüklüğündedir.

Karbonhidratlar ve Kolesterol

 1. Kalorilerin yüzde 45 ila 65'inin karbonhidratlardan gelmesi önerilir. Hem beyaz peynir hem de keçi peyniri karbonhidrat bakımından düşüktür. Beyaz peynirin ons başına 1.1 gram karbonhidrat vardır. Keçi peyniri aynı miktarda .03 gram içerir.

 2. İki peynir türü için kolesterol içeriği, 25 miligram içeren beyaz peynir ve ons başına 22 miligram içeren keçi peyniri ile benzerdir. Peynirlerin çoğu kolesterolü yüksektir, ancak Diyet Yönergeleri Danışma Komitesi'ne göre, kolesterol yönünden zengin besinler ile yüksek kan kolesterol düzeyleri arasında doğrulanmış bir bağlantı yoktur.

 3. Sağlıklı hücreler oluşturmak için kolesterol gereklidir. Kolesterol için herhangi bir üst seviye kurulmamış olsa da, Danışma Kurulu diyet kolesterol alımınızı sınırlamanızı önerir.

Feta - Yağ İçeriğinde Daha Düşük

 1. USDA, kalorilerinizin yüzde 20 ila 35'inin doymuş yağın yüzde 10'undan fazla olmayan bir alımla yağlanmasını tavsiye ediyor. Feta peyniri, ons başına 6 gram olan diğer birçok peynir türüne kıyasla toplam yağ içeriğinde daha düşüktür - doymuş yağdan elde edilen 3.8 gram. Keçi peyniri 8,5 gram yağdır - 5,9 gram doymuş yağdır - bu da günlük değerinizin yaklaşık yüzde 30'una sadece 1 ons katkıda bulunur.

 2. Bununla birlikte, beyaz peynir ve keçi peynirindeki yağ tipi orta zincirli trigliseritlerdir. Bu tip yağ asidi uzun zincirli trigliseritlerden farklı şekilde metabolize edilir. Anında bir enerji kaynağı için hızla parçalanırlar ve kan dolaşımınıza emilirler. Sonuç olarak, yağ genellikle vücutta depolanmaz ve kilo kaybına yardımcı olma potansiyeline sahiptir.

Keçi Peyniri - Vitaminlerde Daha Yüksek

 1. Keçi peyniri ve beyaz peynirin her ikisi de B vitaminini içerir, ancak genel olarak, beyaz peynir daha fazla riboflavin, tiamin ve B6 ve B12 vitaminleri sağlayarak daha iyi bir kaynaktır. Keçi peyniri daha fazla niasin ve folat içerir. B grubu vitaminler enerjiden besinlerin serbest bırakılması için gereklidir ve sinir sisteminizin sağlığına katkıda bulunur.

 2. Keçi peyniri de A vitamini bakımından en yüksektir, buradaki beyaz peynirdeki 120 uluslararası birim ile karşılaştırıldığında, 415 uluslararası birim sunar. A vitamini sağlıklı dişler, iskelet dokusu ve cilt ve iyi görüş için çok önemlidir. Keçi peyniri de beyaz peynirden çok D, E ve K vitaminlerini içerir.

Kalsiyum için Feta

 1. Mineral içeriği keçi peyniri ve beyaz peynir arasında, özellikle kalsiyum söz konusu olduğunda, farklılık gösterir. Feta, ons başına 140 miligram veya önerilen günlük alımınızın yüzde 15'ini sağlayan en iyi kaynaktır. Keçi peyniri aynı miktarda 84 miligram kalsiyum içerir. Kalsiyum kemiklerin ve dişlerin inşa edilmesi ve kanın pıhtılaşmasına yardımcı olması için önemlidir.

 2. Feta mineral çinko için daha iyi bir kaynaktır, ancak keçi peyniri demir, magnezyum, fosfor ve potasyum içeriğinde mükemmeldir.

Kırmızı Alarm - Sodyum

 1. Feta sodyumda yüksektir ve 1 onsluk bir porsiyonda 323 miligram içerir, bu da neredeyse yüzde 14'lük DV değerini (günlük değer) oluşturur. Keçi peyniri, ons başına 118 miligramda daha az sodyum içerir.

 2. Mayo Clinic, günde 2.300 miligramdan az sodyum tüketmenizi önerir. Harvard Health, çok fazla tuzun, kan basıncınızı artırmadan bile kalbinize ve böbreklerinize zarar verebileceği ve kemikleriniz için de kötü olabileceği konusunda uyarır.

Keçi Peyniri - Daha Fazla Protein

 1. Kalorilerinizin yüzde 10-35'i, yetişkin kadınlar için ortalama 46 gram, erkekler için 56 gram olacak şekilde proteinden gelmelidir. Protein, vücudunuzdaki kemik, kas, kıkırdak ve cildin inşası ve onarımı dahil olmak üzere birçok kritik rol için gereklidir. Keçi peyniri 6.1 gram protein içerirken, beyaz peynir ons başına 4 gram protein sağlar.

Kazein Proteininin Rolü

 1. Hem beyaz hem de keçi peynirindeki proteinin çoğu, kazein adı verilen tam bir protein formudur. Kazein, vücudunuzun ihtiyaç duyduğu tüm amino asitleri sağlayan çözünmez bir proteindir. Koyun sütünden yapılan beyaz peynir, en fazla kazein proteini içerir - keçi peyniri neredeyse iki katı.

 2. Kazeinin iki çeşidi var - A1 ve A2 beta-kazein. İnek sütü, Gene Food'a göre Tip 1 diyabet, kalp hastalığı, bebek ölümü, otizm ve sindirim problemleriyle bağlantılı olabilecek istenmeyen A1 formunu içerir. A2 formu tercih edilir ve güvenli ve sağlıklı kabul edilir. Koyun sütü ve keçi sütü daha kolay sindirilebilir A2 beta-kazein içerir.

Alerjik Tepki ve Hoşgörüsüzlük

 1. Süt alerjisi olan kişiler için, Gıda Bilimi ve Gıda Güvenliği Konusunda Kapsamlı İncelemeler, bileşimdeki insan sütüne en çok benzeyen koyun sütünün ve keçi sütünün, alerjik alerjiyi azaltabileceğini, onları inek sütü için ideal bir alternatif haline getirir. Bunun bir nedeni, her iki sütteki protein yapısının inek sütünden farklı olmasıdır. İnek sütündeki yağlardan daha küçük olan yağ keçeleri vardır (keçi sütü en küçüğüdür). [! 3586 => 1140 = 12!

 2. Araştırmacılar, yalnızca A2 tip beta kazein içeren süt tüketerek laktoz intoleransı semptomlarından kaçınılabileceğini bildirdi. Bu, beyaz peynir ve keçi peynirinin laktoz intoleransı olan herkes için kabul edilebilir yiyecekler olabileceğini gösterir.

Linoleik Asit Sağlığının Yararları

 1. Koyun sütündeki ve keçi sütündeki çoklu doymamış yağ, koyun sütünün yüksek seviyeye sahip olduğu konjuge linoleik asit (CLA) içerir. CLA, süt ürünlerinde bulunan ve sağlık için önemli olan önemli bir yağ asididir. Potansiyel sağlık özellikleri arasında, Gıda Bilimi ve Gıda Güvenliği Konusunda Kapsamlı İncelemeler'deki 2017 tarihli bir makaleye göre, anti kanserojen, anti-obezite, anti-diyabetik, antioksidan ve immünoregülasyon etkileri bulunmaktadır.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407